Mass Effect 3

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Sir Quno Jedi
#11341
Ugyanmá. Jó filmeknek is vannak alternatív befejezései néha. Pl. Iamlegend...

Itt is lehet, engem nem zavar. Lehet egyik jobban fog tetszeni, mint a mostaniak.

De legikább egy Mass Effect 4-nek örülnék, ahol kiderülne, hogy ez mind bullshit és mehetünk tovább Szefivel viláegyetemmegmenteni.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#11340
szerintem is ez lenne a legjobb, új befejezés felesleges
#11339
Ha beraknának egy negyedik befejezést ahol minden szép és jó és jól sikerül, akkor a másik három befejezést és az a mögött húzódó morális kérdést teljesen értelmetlenné tennék. Maximum olyat tudok elképzelni, hogy a meglévõ befejezéseket továbbgondolják, és a lukakat feltöltik az olyanok számára akiknek a fantázia használata ma már luxus. Meg esetleg a korábbi caspattársak, fajok sorsának alakulása a döntéseink függvényében.

Szerintem dlc-ben max felmerült kérdésekre fognak válaszokat adni, és nem a meglévõ válaszokat úkraírni.

#11338
Nálam egy ilyen all in kiadás tuti vétel lenne. Remélem, hogy lesz.
#11337
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Nem értem miért nem lehetett volna, olyan befejezést csinálni mint Dragon Age: Vérvonalak-ban, az pedig hogy kiszáll a lezuhant hajóból az aki velem volt az már sok volt.

Foglyokat nem ejtünk, sebesülteket is lelőjük.

#11336
Nem mintha ezek után komolyan lehetne venni egy új befejezést... Én amúgy gondolkodok rajta, hogy ha kiadnák egyben az összes részt és DLC-ket, lehet beruháznék rá.

#11335
Hurrá, még fizetõs DLC-t a népnek... Ez tényleg kell, lassan már hányni támad kedvem az egész játékipartól és a nagyobb kiadóktól. Megakartam venni a Collector's Editiont, de ezek után. Ha most komolyan kiadják ezt az új befejezés DLC-t többet játékot nem veszek BioWaretõl se az EA-tõl.

#11334
Ja, Shepet nem lehet csak úgy elintézni. "You can fight like a krogan, run like a leopard, but you'll never be better than Commander Shepard." 😄
cataflam02
#11333
Az indoktrinálás lenne a legnagyobb húzás, mivel a játékosok legtöbbje beletörõdött a befejezésbe. Így õk maradtak indoktrináltak 😄

One more story

Sir Quno Jedi
#11332
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Igazándiból a meghalós befejezésekben sem láttuk Szefit meghalni, ergó ez nem jelenti azt, hogy nem élhet tovább (még akkor sem, ha a Catalyst azzal ijesztgette) 😄

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#11331
Ja, a Bioware igazgatója, Casey Hudson magasról leszarja, hogy tetszik-e valakinek vagy sem, direkt ilyenre akarták és még büszke is rá. Már ha hihetünk neki. Ezért nem hiszek én sem az új befejezés dlc-ben.
#11330
Attól függ, hogy milyen DLC. Sokan beszélnek egy "igazi" befejezésrõl, hogy az eredeti lezárás, csak valami hallucináció, képzelgés, indoktrinlás volt és majd egy DLC-ben lesz a valódi vége. Ez biztos, hogy nem igaz, ezzel azokkal szúrnak ki, akiknek teszik a vége. Vannak, akik arra asszociálnak, hogy az egész befejezés át lesz írva. Ez sem fog megtörténni, a fenti okokból. És van a harmadik lehetõség, a +1 befejezés, ha lesz új befejezés DLC akkor ilyen lesz, ezzel nem ártanak senkinek. Elég sok leírás van arról, hogy kinek mi nem tetszett a végével kapcsolatban, ezek alapján lehet írni egy olyan lezárást, amivel már az elégedetlenkedõk többsége is lenyugszik. Remélem, hogy lesz egy ilyen DLC, de nem sok esélyt látok rá. A játék fogy, az emberek beszélnek róla, magasról leszarják, ha valakinek nem tetszik. Tényleg jó üzleti lehetõség lenne nekik, majd meglátjuk, hogy miképpen döntenek.
wedge31
#11329
Ha dlc lesz nem szívatnak senkit akinek nem kell nem veszi meg.

In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.

JethroHUN
#11328
Biztos lesz, van rá igény-> el lehet adni...

Don't need to be accurate, just shoot more bullets!

#11327
Nem hiszem. Ezzel pont azokat szívatnák meg, akiknek tetszik a befejezés. Szerintem maximum egy új befejezési lehetõség lesz, de abban sem hiszek annyira.
wedge31
#11325
Sajnos az ending szempontjából semmi értelme, ugyanaz lesz a vége ha nem importálsz egy döntést se.

In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.

#11324
Fajok, akiknek a további sorsát közvetlenül Shepard megváltoztathatta: rachni, krogan, geth, quarian, hanar és persze az emberiség (kihagytam valamit?)
Emellett a tanács sorsát, az emberiség szerepét a galaktikus politikában, és minden egyes csapattársa sorsának alakulását.

A végsõ döntés fõleg az alap konfliktusra irányul, de az elsõ két játék döntései végigkísérték a harmadik részt. Ha az utolsó 10 percet nézzük akkor ezeket a döntéseket nem érezni, de ha a történet végének magát az egész játékot tekintjük, meg azt hogy mi lehet ezután, akkor nagyon is számított minden egyes döntés. Aki azt várta hogy csináljanak a játéknak többszáz befejezõ videót ami magába foglalja minden egyes döntés következményét, az kicsit túl magasra tette a lécet. Vágjátok össze az összes átvezetõ videót minden elsõdleges küldetés után, és meg is van a vég ahol minden döntés számított 😄

#11323
Ez az. De ez sokaknak nem tûnt fel. Például annak az illetõnek sem, aki a BSN-en írt egy alternatív befejezést, ami pont teli volt bakikkal, ettõl függetlenül ajnározták, csak nehogy már az eredeti legyen a jó.

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#11322
Igen. Én az eladónak adtam igazat. <#ejnye1>
Seth
#11321
Kenyérpirító miatt reklamált ha jól emlékszem 😊

PSN ID.: Beegabor

#11320
Az elsõ 2 rész döntéseinek következményei nagyon komolyan számítottak a 3. részben. A 3. rész döntéseinek pedig csak egy 4. rész, újabb ME univerzumban játszódó játékban lennének következményei (pl. Krogan genophage).
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Az, hogy mennyi war asset-et gyûjtöttél be, annak meg ott a következménye. A cutscene-ben nem mindegy mit látsz: gethek? quarianok? mindkettõ? destiny ascension?. Nyilván irreális elvárás lett volna az összes war asset-et észrevenni (Volus dreadnought?). A Crucible állapotára is kihatnak a war asset-ek: ha kevés (kevés erõforrás, kevés tudós dolgozott rajta pl.), akkor nem tökéletes a gép és leégeti a Földet.
Amúgy meg a végén az ûrcsatánál teljesen mindegy mekkora flottát gyûjtöttél össze, az csak idõhúzásra kell, mert a Reaper-ek elõbb utóbb mindet porig zúzzák az utolsó escape pod-ig, akkor is, ha az EMS 10k. A Crucible volt a lényeg.
#11319
Ja, jót nevettem ezen is 😄 Ha tudná, hogy az én kezembe milliók forogtak... 😄

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#11318
Az igazán vicces, mindhárom részben felbukkant fickó az volt, aki a hibás cucc miatt reklamált.
Bár utólag kiderült, inkább szánalmas kis lúzer volt, aki
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
15 kreditért sírt.
#11317
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Én mindkét részben futni hagytam. Vártam, hogy felbukkan a háromban is egy újabb eszeveszett menekülésre 😄 Mikor olvastam a hírlevelet fogalmam sem volt, hogy ki õ, azt hittem a levél nem is kapcsolódik az elõzõ részekhez, de így már tiszta a kép.
#11316
Akkor még egy kis ideig gyûjtöm az infókat, és utána jöhet az "igazi" "tökéletes" végigjátszás.
Sir Quno Jedi
#11315
Ezt óvastam má, de nem mindég figyeltem a híreket.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#11314
Ugyan... egyszerûen nem bírom felfogni, hogy gondolkodhattok így. A befejezés nem az utolsó videóval kezdõdött.

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#11313
Õ róla van szó:

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Rana Thanoptis
Ha életben hagytad, akkor kapsz egy ANN hírlevelet a 3. részben, amibõl kiderül, hogy még a Reaper támadás elõtt legyilkolt egy csomó asari vezetõt Thessián, majd végzett saját magával is...
Sir Quno Jedi
#11312
Szentem én nem öltem meg, mer senkit sem ölök meg, akit nem muszáj. 😄

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Vraaanyek
#11311
jaja!! 😊 de a vicc, hogy tényleg ez volt a lényeg!! ez volt a cél, és ez 1000%-ban teljesült!

Intel core i7 4770K; Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming; 16 GB Kingston HyperX

#11310
De hát elég sok döntés volt ami az 1-es 2-es során hoztál itt fontos volt nem? Akkor mégis van értelme. Ha nem így lenne akkor semmi értelme az 1-2-bõl áthozott karaktereknek.
wedge31
#11309
<#eljen>

In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.

Calver
#11308
nem a franchise-t, csak mindent, amiért az elmúlt 3 rész óta dolgoztál lehúzta a WC-n.

volt már ideje emésztõdni, még mindig azt vallom, h videojátékok közül bizony ez a lehetõ legrosszabb és ostobább befejezés, amit valaha láttam, és vagy baromira sietniük kellett vele, azért lett ilyen (kétlem, ez nem KotOR 2), vagy tényleg egy fizetett írónak ez pattant ki a buksijából, és a fejesek erre rábólintottak, ami... gáz. nagyon, nagyon gáz.

nem, nem a "hepiend" hiányával van bajom: azzal, hogy lófaszt se érnek a legvégén a játékos döntései és tettei, és mindezt egy olyan trilógiában, aminek *ez volt a lényege*, a döntéseid és a késõbbi következményei.

nem tudom elképzelni, h miként lehetett volna ezt a trilógiát ennél pocsékabban befejezni. tényleg nem, ami csöppet... megrémiszt.

"The trees move. Do you not see it?"

#11307
Ami a paragon/renegade következményeket illeti. Inkább a korábbi, 1-2 rész döntéseinek volt következménye a 3. részre, mint inkább a végkifejlettre. Azoknak viszont nagyon brutálisan.

Egy apró ilyen:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Rana Thanoptis-t (asari - Virmire) ki mentette meg az elsõ részben? - indoktrinált volt szegény...
Sir Quno Jedi
#11306
Az igaz, hogy Szefi addigi paragon/renegade voltának és döntéseinek nem sok köze volt az endingekhez, ezért "kicsit" árnyalhatták volna etéren. EZ IGAZ. Viszont az is igaz, hogy a világ nem úgy mûködik, ahogy mi(vagy Szefi) szeretné... 😄

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#11305
Itt van egy komment a befejezésrõl, amivel nagyon is egyet tudok érteni.

"Régi sci-fi könyvekre emlékeztetett, amikor is letetted, aztán még 1 napot filóztál az utolsó oldalak tartalmán. Ugyanez a feelingem volt a játék befejezésénél."
wedge31
#11304
Igen.

In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.

Sir Quno Jedi
#11303
Jaja, de ehhez kellett a kész terv is, nomeg az, hogy össze tudjuk fogni a népeket, hogy össztegyék amilyük volt. (fõleg, hogy kulcsrészek is voltak fajoknál titokban, pl. asariknál)

Ez volt az a "játék" amivel esélyt kaptak arra, hogy "gyõzzenek" a reaperek ellen, már ha ügyesen játszanak... D😄D

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

PiszkosFred
#11302
Pontosan. Adott volt egy rejtveny, amelyet meg kellett oldani, "szintido" alatt. Aki megoldja, az bizonyitottan - szamukra - erdemes a tovabblepesre. Akik nem oldottak meg, azok igy jartak.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

Sir Quno Jedi
#11301
Hozzám egymás után jött fel Traynor, a riporter és Vega. De az elsõ kettõt elküldtem finoman, Vega meg szerencsére nem próbálkozott a femshep-emre rámászni, érthetõ okokból. 😄

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#11300
Igen, ezt én is teljesen így gondolom. Viszont az elhangzik a végén, hogy Shepard az elsõ, akinek sikerült ilyen messzire eljutnia. Igen, sokan hozzátettek mindig valami újat, de soha nem sikerült úgy befejezni, mint most.

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#11299
jack-el van valami akció ha a kettõbe kavartunk vele?
Sir Quno Jedi
#11298
Spoiler (katt a megjelenítéshez)


Nem biztos. Ugyanis a Crucible sok-sok cikluson keresztül készült (a tervei), minden ciklus csúcscivilizációi hozzátettek valamit, ez kiderült. AZONBAN a Crucible adott új lehetõségeket/képességeket a Catalyst-nak, ezt õ maga mondja el. Sõt valahonnan "tudták" a készítõk/tervezõk, hogy a Cruciblet csakis a Citadella tujda meghajtani energiával stb. ami pedig a Catalyst része (ezt is õ mondja). Valamint pont olyan mint egy kulcs, ami beleillik a zárba.

Nos ezekbõl nem nehéz összerakni, hogy a Crucible elsõ alapterveit Õ maga adta valamikor a csúcsfajoknak, hogy tessék szépen próbálkozni és továbbfejleszteni (afféle puzzle kihívás). Idõvel el is jutottak arra a szintre, hogy meg tudták építeni és mindezt term. galaxis szintû összefogással (ez fontos). Sok-sok civilizáció minden tudása benne volt... ERGÓ méltóak lettek rá Shepard-dal az élen, hogy a Crucible által adott új képességeket/lehetõségeket használhassák és ezáltal MAGUK dönthessenek a saját további sorsukról. Ugye ADDIG csak a reaper-es kiírtós ciklus állt rendelkezésére a Catalyst-nak, mint "solution", immár viszont áthárult a feladat/döntés az organikusok (és szintetikusok) vezetõjére, azaz ránk... 😄DD

Hmmm...

Ugyehogyugye. Csak figyelni kell mit mond a Catalyst, mit mond Javik stb.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#11297
A való életben is csak megnyalogatja az újdonságokat... Azért bepróbálkozott nálam, de majd legközelebb, egyelõre a részeges Williamset is elég döngetni. Mondjuk ha benne lett volna egy threesomeban... 😄

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

Vraaanyek
#11296

Intel core i7 4770K; Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming; 16 GB Kingston HyperX

#11295
Visszaolvasva a korábbiakat: nekem Vegával nem volt bajom, jó arc és jó katona. Akit piszkosul feleslegesnek tartok, az Jessica Chobot. Mind a játékban, mind az életben elég buta arca van, annyira szexis mint egy féltégla, és annyira hasznos a játékban, mint csöcs a bikán.
Csak arra lennék kíváncsi, hogy kinek a farkát tisztelhetjük benne...
Pretorian
#11294
Na erre kíváncsi vagyok. Bár elolvastam a sztorit, nem érzem úgy hogy bármirõl is lemaradtam volna, pedig még egy pillanatot sem tudtam játszani a játékkal. Igazából nem is a végkifejlet érdekelt, hanem az hogy hogyan jutunk el odáig.

Fasza gyerek vagy tomsolo! :D 5 büntipontot mikor írod be magadnak?

#11293
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A Crucible csatlakoztatásával a Catalyst új adatokhoz jutott, ami eddigi létezése alatt még nem fordult elõ. Az eddigi megoldás a ciklusokra már nem volt megfelelõ szerinte, ezért magyarázta el a dolgokat, hogy ennek fényében dönthess a jövõ felõl.
#11292
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Azért mert Shepard az elsõ, aki kijátszotta a röncört, így nyilvánvalóvá vált, hogy nem mûködik jól az egész, ebbe törõdtek bele a Reaperek.

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB