2864
\'ZTE

Kérdések és tapasztalatok

A topikban linkelt vagy ajánlott programokért sem a linkelők, sem a fórum nem vállal felelősséget.
Használatuk csakis saját felelősségre történik.
  • balcsi70
    #2704
    Köszi a leírást.Akkor még olvasgatok mielőtt belekezdek.Most lehet hogy hülyeséget kérdek de"Függetleníteni nem kell?"
    Mert azt olvastam hogy "Ha idegen szolgáltató romját vagy abból készült főzetet rakunk fel a szolgáltatófüggő telefonunkra, akkor számítsunk rá, hogy
    a rom felrakása után az indításkor az "Enter SIM network unlock code" üzenet fogad minket. Ez annyit jelent, hogy a telefont ki kell függetleníteni"
  • Balumann
    #2703
    Ha az átparticionálás után is kevés lesz a hely, akkor TitaniumBackup tud tömegesen átpakolni alkalmazásokat SD kártyára - mármelyiknél engedi.
  • Balumann
    #2702
    Szerintem csináld végig ebben a sorrendben a dolgokat:
    -rootolod (Z4root)
    -Clockworkmod felrak (majd ezzel lemented a gyári romot, átmented gépre is)
    -kiválasztasz egy főzött romot, ajánlom a Swedish snow rls7-et, szerintem ez a legmegbízhatóbb (kb. 10 másikat is használtam, mindegyikkel meggyűlt a bajom).
    -TPT Helper-el megcsinálod a particionálást, majd föltelepíted a főzött romot (legyen maximumra feltöltve az aksi, mielőtt belekezdesz, a biztonság kedvéért, bár közbe is rá lehet dugni).
  • balcsi70
    #2701
    Most utána olvasgattam egy kicsit és szerintem én is keverem a Rom-ot a Ram-mal. Feladatkezelő>Erőforrásban azt írja hogy :
    Használt Rendszer memória:147,83M
    Szabad Rendszer memória:272,82M
    Teljes Rendszer memória:420,29M akkor most erre végül kell ez a Zip?
    Akkor mit kell tennem ahhoz hogy nagyobb legyen a Rom? Vagyis alig van rajta egy két progi aztán máris azt írja hogy töröljek valamit mert nincs tárhely? Köszi a választ.
  • balcsi70
    #2700
    Szia! Köszönöm a segítséget.Mielőtt még belefognék azért meg tudom nézni biztosra hogy valóban 256-os e ? Én erre esküszöm de biztos ami biztos. Hol kell megnézni a telóban?
  • desigo
    #2699
    Hello!

    "inden ZTE Blade 512RAM illetve 512ROMmal hagyja el a gyártósorokat"
    Ha csak 256-ot látsz akkor a többit aktiválni kell.
    Pl Tmobile-os telefonnál így : katt
  • balcsi70
    #2698
    Sziasztok! ZTE Blade-m van,kb másfél éves. Hol lehet megnézni hogy mennyi ram-mal adták ki és menyit lehet belőle használni? Remélem jól tettem fel a kérdést. Olyasmit olvastam valahol hogy 512-de ebből csak a felét tudom használni. Valahogy így van? Üdv.
  • moonster
    #2697
    Nagyon durva specifikációja van. Bejövős lesz :)
  • desigo
    #2696
    A Grand X LTE T82 korrekt készülék lesz
    Nem túl vékony viszont 1900 mAh-aksi van benne.

    adatok

  • Máté94
    #2695
    Google Nexus S és Asus PADfone? :D


    Egyébként jöhetnek! :)
  • desigo
    #2694
    ZTE Grand X (U970 and N970) and Grand X LTE (T82) hands-on

  • takysoft
    #2693
    van vmi file a telón. de csak ADB-vel tudod leszedni róla.
    QtADB-t javaslom, (telefonon meg engedélyezni a debug módot, windowshoz meg kellenek a driverek)

    vagy.... ha rootolt a készülék, akkor valami filekezelővel ott is hozzáférhetsz talán.

    sajna nem emlékszem már rá fejből, de valahol azt írják, h "/data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf" és ilyesmi rémlik nekem is
  • precision
    #2692
    én valamit nem értek, segítsetek légyszi :)

    van egy Gen2 -es Blade -m, Swedish Snow RLS7 van rajta

    próbálgattam rajta egy-két játékot és nem úgy megy mint ahogy egyes emberkéknek a youtube -on
    aztán futattam egy Quadrant tesztet, és 620-650 közötti eredményt kapok, holott ugyancsak youtubeon nem ritka az 1000 feletti eredmény sem... ja és amíg náluk lefut a teszt 1 perc alatt nálam 5-6 percig megy (az elején a cpu rész nem is 12 részből áll, hanem csak 8ból, és fél percenként ugrik egy fázist, míg a videókon fél perc alatt lemegy nekik a 12 fázis)

    mit tudnék tenni? hiába húzom a cpu -t nem sokat jelent
    valamit én cseszek el?

    wipeoltam mindent, leírás alapján raktam fel a romot
    vagy érdemes előtte teljesen szűz androidot felrakni? az mennyire kavarhat be, hogy előtte egy másik custom rom volt feltéve?

    bocs a sok kérdésért :) pár napja van csak androidos telóm

    thx előre is a sok hasznos infot!
  • precision
    #2691
    már megvan... épp telepítem :)
  • precision
    #2690
    help!

    itt nem megy a rom letöltési linkje...

    http://download.cyanogenmod.com/?type=stable&device=blade

    honnan tudnám leszedni? valami biztos helyről ami tényleg a hivatalos cyanogenmod -ot tartalmazza nem valami szemetet :)
  • Balee 007
    #2689
    Hellosztok.
    lenne egy olyan kérdésem hogy a wifi jelszavakat hogyan tudopm kiolvasni a telefonból? Nem tudom az otthoni AP jelszavát, de a telefonban el van tárolva.
  • Metalmilitiakid
    #2688
    Olyan kérdésem lenne, hogyha veszek egy új memória kártyát és egy az egyben mindent áthúzok rá a régiről sejtem nem lesz az igazi. Vagy ez használható megoldás ?
  • desigo
    #2687
    Lehet,hogy egy utólag belerakott érzékelő esetleg fólia van a kijelzőn.
  • precision
    #2686
    gyerekek, ez miféle Blade? eddig egyiknél sem láttam ilyen "Blade" feliratot a kijelző felett... :)

  • precision
    #2685
    köszi!
  • Golyo69
    #2684
    Ment privi :)
  • precision
    #2683
    ha veszek egy olyan blade -et ami nem független, azt tudom függetleníteni? vodás kártyám van és ahogy nézem az apróhirdetéseket leginkább tmobileosok és telenorosok vannak

    ha lehet unlockolni, mennyire bonyolult? :)
  • moonster
    #2682
    csekk disz át:
    http://www.tutorial.hu/android-t-mobile-vodafone-telenor-internet-es-mms-beallitasa/
  • desigo
    #2681
    Nekem is hasonlo gondom volt a tmobilenal.
    A megoldas helyett inkabb arra kertem a nepeket,hogy a kepet emailben kuldjek.
  • Savmacska
    #2680
    Még mindig ugyan az a gondom... Nem küld mms-t és fogadni sem tud. Ha kapnék esetleg, van egy letöltés gomb amire rányomok és nem törtnénik semmi, ha pedig küldenék akkor csak "küldés" felirat látszódik, és megint csak nem történik semmi. Utána olvasgattam de ezek: MMS beállítások
    Name: Vodafone MMS
    APN= mms.vodafone.net
    Username: <üres>
    Password: <üres>
    MMSC: mms.vodafone.hu/servlets/mms
    MMS proxy: 080.244.097.002
    Minden mást üresen hagyni!

    Sajnos nekem nem használnak. :( Valakinek valami ötlete ? :\
  • moonster
    #2679
    A küldés w7-re nekem csak úgy működik, ha a windowsban a BT ikonra kattintva kiválasztom a "fájl fogadása" parancsot, és utána küldöm a file-t a telóról.
    Esetleg használhatod az AIRDroid nevű appot, ami wifihez kapcsolódik és teljes telefonmanager.

    AirDroid on Google Play
  • Savmacska
    #2678
    Ha küldenek nekem mms-t ahhoz be kell kapcsolnom a wifi-t vagy a netet, hogy megkapjam, vagy anélkül is meg kéne hogy kapjam ? Esetleg valamit be kell állítanom ?!
  • Inquisitor
    #2677
    Gyerekek extra gyorsan kéne segítség! Két órája szívok egy Blade-el.
    Próbléma, kéne fotó valamiről, a tölthető aku a fényképezőbe 2 óra alatt még 5%-ra sem töltött, az "ólcó de jó" elemekkel be sem kapcsol a fényképező, ezért csináltam képet Blade-el ....
    No de kábelt nem hoztam! Már késő este van, mennem kéne haza, gondoltam naivan beizzítom a Bluetoothot. Na most párosítva van a két eszköz, de a W7 közli velem, hogy a telefon BT drivere (WTF??????) nincs telepítve. Erre rákerestem Google-val, mit találtam? Semmit, ezer helyen leírva a probléma nulla megoldással, meg egy pár kamu Blade drivert amik karácsonyfát akarnak csinálni böngészőből ... Gondoltam meglesem a Blade topik elejét ott tuti van infó, nem volt, megnéztem ZTE portál letöltés, semmi, ZTE oldalán kapásból nincsen driver letöltési lehetőség ...
    Biztos csak én voltam béna, de nagyon kéne HELP!
  • Savmacska
    #2676
    Vennék fehér ZTE Blade készüléket !!! Gyári dobozával, tartozékával, vásárlási bizonylattal !
  • moonster
    #2675
    Így tudtam én is, kösz.
  • Balumann
    #2674
    Az mp3 nem elméletileg fizetős, jogdíjat kell fizetni ha bevételt szerez vele valaki (akár szoftver fejlesztéssel, akár mp3 kódolású terjesztéssel).
  • moonster
    #2673
    Azért használ OGG-t, mert az ingyenes formátum, míg az mp3, elméletileg fizetős. Megeszi mindkettőt.
  • Golyo69
    #2672
    nem kell ogg feltétlen!

    Az SD kártyán egy ilyen stuktúrát kell létrehozni:
    /media/audio/alarms
    /media/audio/ringtones
    /media/audio/notifications


  • Balumann
    #2671
    én simán be tudtam állítani mp3 formátumban is a csengőhangot eddig mindegyiken, First stike, IAR2, Cyanogenmod és jelenleg Swedish snowon is.
  • Inquisitor
    #2670
    Külsős program nélkül igen, OGG-be kell tenni a zenét. Valamilyen normálisabb konvertáló programmal. Nem néztem utána, de simán lehet olyan ami a telefonodon is elmegy, én PC-vel csinálnám pláne ha sok zenéd van. legjobb flac-ból csinálni, hogy ne romoljon sokat a konvertálás miatt, bár csengőhangnál nem számít sokat.
  • tuzfal3
    #2669
    Látom a bannerban hogy 512mb a memória, de csak 200 szabad a usernek. Ezt nem lehet valahogy meg bütykölni hogy több legyen?
  • KaszaN
    #2668
    Akkor most feltétlen ogg-be kell tenni a zenét? Ha igen, hogy?
  • Uborkasalata
    #2667
    A mobilnetemmel le akartam tölteni egy kis méretű apk-t. Bármilyen böngészővel próbálom azt írja, hogy semmilyen alkalmazással nem tudja végrehajtani ezt a műveletet. Mi lehet a gond?

    Valamint eddig ha gépen küldtem marketről 1 mailt, hogy töltsön a mobilom valamit, akkor ahogy Wi-Fi közelbe kerültem, töltötte is. Most, hogy van mobilnetem semmi. Nem tölt semmit.
  • Inquisitor
    #2666
    Update: Most teszteltem, a gyári menüvel csak az OGG zenék állíthatóak be, más formátumhoz valószínűleg külsős szoftver kell, de most letesztelem, hogy saját OGG megy rendesen.
  • Inquisitor
    #2665
    system/media/audio/ringtones
    Bár a "gyáriak" OGG fájlok szerintem eszi az MP3-at is, de valószínűleg menne a WMA vagy az ACC is. Mondjuk szerintem nem árt törölni a beépített zenéket, mert általában a Systemben amúgy sincs sok hely.