2864
\'ZTE

Kérdések és tapasztalatok

A topikban linkelt vagy ajánlott programokért sem a linkelők, sem a fórum nem vállal felelősséget.
Használatuk csakis saját felelősségre történik.
  • balcsi70
    #2744
    angol meg svenis vagy mit írt
  • Balumann
    #2743
    :O Próbáld meg unrootolni és letörölni a Z4rootot, aztán újraindítani, vagy már próbáltad? Alkalmazáskezelőben próbáld kilőni amit nem használsz. :/
  • berczely
    #2742
    Nekem az! Ki kell választani a nyelvet!
  • balcsi70
    #2741
    Ez nem magyar? 2.3.5 Gingerbread
  • balcsi70
    #2740
    Jött egy üzenetem de nem jeleníti meg mert memó megtelt ezzel visibál és amíg nem törlök addig nem jeleníti meg na de törölni akarok és kilép mindenből.Most felraktam ezt a lentebb említett-et
  • balcsi70
    #2739
    okés köszi csak most valamit kell kezdjek vele mert mind marhaságokat csinál.
  • balcsi70
    #2738
    Okés köszi. Felmásoltam a 2.3.5 Gingerbread az SD kártyára próbáltam frissíttetni de kérte az IMage mappát tehát ki kell bontani és úgy felmásolni. Na meg még egy kérdés. Ha telefonszám mellé van írva cím stb és lementem sd kártyára majd ugye minden törlődik és majd telószámok vissza SD kártyáról akkor mind úgy megy majd vissza remélem címmel email meg ilyesmi.
  • Balumann
    #2737
    Elvileg a rootolásnak, meg rom managerrel ütyködésnek ilyen hatása nem kéne legyen, lehet hogy akkor más hiba is van, érdemes lenne szerintem erre is rákérdezned prohardveren :S
    Jónak tűnik egyébként ez a gyári 2.3.5 is, bár ezzel most még mindig nem particionáltad a telót, és ugyan az lesz a problémád, hogy nem lesz helyed :D
    Amúgy ha jólsejtem, amit ajánlottam, Swedish Snow romot, az is erre a romra épül, azt egészíti ki pár extrával. Én inkább azt ajánlom.
  • berczely
    #2736
    Igen! Elég ha átmásolod a cuccaid ami kell és csumi! :)

    2.2. utána jöhet a 2.3.5
  • balcsi70
    #2735
    Ezt a mentést úgy érted hogy összedugom a PC-vel és átmásolom? Mert én egy backup-ot akartam csinálni mint amit lejjebb is leírtam a RomManager-rel+ előtte a Z4root és úgy meghülyült a telóm hogy most a programokat sem akarja megnyitni mindent bezár mint ahogy lejjebb is leírtam.
  • Balee 007
    #2734
    most vettem észre, hogy van külön egy 2.2-es frissítés is. na akkor most jön az és utána akkor elvielg már fel tudom tenni a 2.3.5-öt?
  • balcsi70
    #2733
    Na jó de gondolom nem fog 5 program után máris visítani.
  • Balee 007
    #2732
    Hello Feltettem a frissítést a telefonra, de a T-mobil oldaláról csak ezt lehet letölteni.
    link
    most éppen indul újra a telefon szal nem tudom mi lesz
  • berczely
    #2731
    Widgeteket pl nekem nem is engedi! Okos telefon...
  • moonster
    #2730
    Az a baj, h nem az egesz progit tolja át, m indig hagy valamennyit a system partin. Ráadásul az állandóan futó alkalmazásokat nem szabad SD-re tenni, pl widgetek.
  • berczely
    #2729
    2.2 óta át lehet helyezni nagyon sok programot az SD kártyára gyárilag!
  • balcsi70
    #2728
    Ha ezekből valamelyiket is feltesszük így "Beállítások > A telefonról > Rendszer frissítések > SD kártya frissítések." még mindig visibálni fogy a teló pár program telepítése után hogy kevés a tárhely? vagy nem? Üdv.
  • moonster
    #2727
    Öcsém feltolta a Bladejére és jól megy...
    [ICS] [CM9] [4.0.4] ColdfusionX for Zte Blade
  • berczely
    #2726
    Gyorsabb!
    Játékok is jobban futnak pl Fruit Ninja nekem 2.2-vel akadt ezen teljesen simán fut!

    Fehercsoki: Igen! Én kipróbáltam! 2.3.5-ről vissza 2.2-re, de Telenoros készülékkel!!!
    Viszont ha valakinek mégis valami gebasz jönne közbe azért nem vállalok felelősséget! Nálam tökéletesen működik a 2.3.5! Elsőre felment és vissza is tudom rakni a 2.2.-t! Ismétlem TELENOROS készülékkel!

    T-Mobile 2.2 telepítés
  • Fehercsoki
    #2725
    Biztos, hogy vissza lehet utána rakni a hivatalos t-mobileos 2.2-t?
  • Balee 007
    #2724
    És a 2.3.5 mennyire gyors? gyorsabb mint a gyári vagy azért kicsit lassabb lesz tőle?
  • berczely
    #2723
    Gari szerintem elvész, de a Telenor/T-Mobile oldaláról leszeded a hivatalos 2.2.2-t és visszarakod ha épp vissza kell vinned a telefont a boltba valamiért!

    Balee 007:
    Én Telenoros 2.2.2-re telepítettem! Először frissítsd 2.2.2-re (hivatalosan megteheted Telenor/T-Mobile honlapjáról letöltve!) a készüléked és utána tedd fel ezt a 2.3.5-t!

    T-Mobile 2.2 Froyo

    Telenor 2.2 Froyo

    Majd ha ez a frissítés megtörtént jöhet ez:
    2.3.5 Gingerbread
    1. SD kártyára felmásolod a képfájlt.
    2. Beállítások > A telefonról > Rendszer frissítések > SD kártya frissítések.
    3. Az újraindult telefonon már az új rendszer fogad!
    Persze mindezek előtt a fontos dolgaid mentsd le a telefonról!

  • Balee 007
    #2722
    Ezt feltehetem a gyári 2.1-es rendszerre is? Csak mert én sehol sem találok olyat, hogy Rendszer frissítés :S
  • balcsi70
    #2721
    Csak meg hülyült a teló mert bármelyik alkalmazást ki akarom törölni lefut mintha törölné aztán fogja és újraindítja magát a teló.Majd újraindítás után az ablak ami megjelenik hogy pl: a naptár,bluetooth váratlanul leállt.Az Alkalmazáskezelésnél meg az összes programnál 0.00B -ot ír-ja és a törölt program amit törölni akartam újraindítás után végül ott van az Alkalmazáskezelésben ugyan úgy 0,00B-al. Hm szerintetek?
  • Fehercsoki
    #2720
    Gari ettől akkor nem veszik el?
  • balcsi70
    #2719
    Nos lehet hogy rájöttem hogy mi a baj,majd kiderül nemsokára.Az oldal amit linkeltél ott ezt írja a z4root-ról hogy"nyomd meg a “Temporary Root” gombot nyomd meg (Figyelem a root csak ideiglenes , csak újraindításig működik) én meg a Permanent Root-ot nyomtam és újraindította a telot amikor végzett.Lehet hogy ezért nem csinálta végig amit akart.:) Most viszont elindítottam újból a Z4root-ot és a leírásnak megfelelően a “Temporary Root”-ot nyomtam meg is csinálta amit kellett most nincs újraindítás de viszont ahogy megnyitom a ROM Manager-t egyből leáll és kiírja hogy "Az alkalmazás váratlanul leállt" Azt kipróbáltam hogy ha újraindítom a telot és nem nyitom meg a Z4root-ot csak a Rom Manager-t elindul de viszont nem csinálja végig mert gondolom nincs Root-olva. szóval most itt tartok.Megpróbálok egy másik Z4root-ot.
  • Fehercsoki
    #2718
    Ez komoly?:O
  • berczely
    #2717
    Android 2.3.5 (Gingerbread) Stock Magyar nyelvel!

    ======================================================================

    Nem kell hozzá semmilyen rootolás, egyéb hekkelés! Memória kártyára felmásolod a képfájt és Beállítások > A telefonról > Rendszer frissítések > SD kártya frissítések.
    A telefon bekeresi a képfájlt, újraindul és már az új rendszer fogad!
    100% -ig megbízható én több mint 2 hónapja használom és semmi bug nem jelentkezett még! Sokkal gyorsabb lett a telefon mint a 2.2.2 -vel!
    Ha bármi kérdésed van ide, vagy privátban tedd fel!
    Mehetne is bannerba! Nem is értem miért nem adták ki hivatalosan!

    ======================================================================

    L E T Ö L T É S
  • balcsi70
    #2716
    Letöröltem a Clock.Recovery-t ujratelepitettem de ujra ugyan az a mese,na majd holnap folytatom,Üdv.
  • balcsi70
    #2715
    Sikerült kivettem az aksit és helyrejött.
  • balcsi70
    #2714
    Okés csak most hogy lépjek ki ebből az FTM ből?
  • Balumann
    #2713
    De írtad, hogy rom managerrel is próbáltad, nem? Itt is így írja elvileg, de emlékszem én is szarakodtam vele, nem működött először, nem emlékszem végül hogy sikerült :/
    Kérdezd inkább prohardveren, lehet én is rosszul emlékszem. Ezt a topikot nem nagyon nézik sajna.
  • balcsi70
    #2712
    Így akartam volna felrakni: recovery Még nem jutottam tovább mint amit írtál(vagyis meg akartam volna próbálni így telepíteni).
  • Balumann
    #2711
    Ez pontosan melyiknél van? A recoverybe lépéshez a bekapcsolás és hangerő- gombot kell nyomva tartani, és kb. 3-4 másodperc után be is kell lépnie.
    Vagy már ezen túl vagy, és backupoltad is a romot, majd lementetted gépre az SD kártyáról (clockworkmod mappájából)?
    A particionáláshoz kell majd a bekapcs + volume+ + MENU gombot nyomva tartani (ez csak akkor fog működni azthiszem, ha van update vagy milyen mappa és azon belül ami kell). De ezt csak az előző lépés után csináld, mert ez mindent töröl a telefon belső memóriájából.
  • balcsi70
    #2710
    Ha a lefele gombal kapcsolnám be akkor FTM felirat jelent meg innen hogy lehet kikapcsolni?
  • balcsi70
    #2709
    Sziasztok! Szerintetek miért nem jön ez be nekem?
    "Kapcsold ki a telót, vedd ki az akksit, húzd ki a töltőt/adatkábelt.
    Tedd vissza az akkut, és a hangerő fel gombot nyomva tartva kapcsold be a telefont. A telefon nem bootol tovább a zöld Android logónál. Ha mégis továbbmegy, akkor a MENÜ gombot is nyomjuk a másik kettő mellett."
    Próbáltam úgy is hogy hosszan tartva,de úgy is hogy csak rövidet épp amíg rezzent egyet és megjelent a zöld robot,aztán ott van kb 5mp-ig de utána csak tovább lépik szerintetek? mit nem csinálok jól? Üdv.
  • Balumann
    #2708
    *CyanogenMod telepítőjét is, vagy az Ice Armor II Reborn telepítőjét.
    Érdemes egyébként prohardveren is érdeklődni, mert oda rendszeren jár olyan is, aki rom készítéssel is foglalkozik (aki az IAII Reborn -t is készítette), ott biztosan tudnak erre is válaszolni.
  • Balumann
    #2707
    Nézem, de szerintem nem fog kelleni. De ha biztosra szeretnél menni, akkor tedd rá a kártyára a CyanogenModot is (az úgytudom nem másik szolgáltató romjára alapul), meg persze az eredetit is mentsd. Csak annak lehet nem elég a 128MB -os partició, akkor lehet érdemesebb a picivel nagyobbat (~140MB körül).
  • balcsi70
    #2706
    Ezt találtam róla az első hozzászólásban van benne [URL=http://forum.androidhungary.com/threads/686-ZTE-Blade-2.2-Froyo]"Enter SIM network unlock code" [/URL] Én T-s vagyok. Na akkor szerinted?
  • Balumann
    #2705
    Hú na ezt sajnos nem tudom, az enyém kártyafüggetlen, úgyhogy ennek nem néztem utána. Elég régóta követem viszont itt is, és prohardveren is a fórumot, nem emlékszem, hogy lett volna ezzel problémája valakinek. Keresőbe se látom, hogy írta volna valaki, szerintem nem kell függetleníteni külön.