35
  • sublimiter
    #35
    Minel tobb bozon van egy adott allapotban, annal konnyebben kerul a tobbi is oda.
    Jobb lenne fizikat tanulnatok, mint itt bohockodtok.
  • NEXUS6
    #34
    Egy 20 000 fokos felszíni hőmérsékletű csillag kéknek látszik, a Nap jóval alacsonyabb hőmérséklete miatt sárgának. Összefüggés a linkben.
  • NEXUS6
    #33
    Nem kifejezetten Magic Johnson formás lábikrájára gondoltam, hanem erre.

    Egy 20 000 fokos felszíni hőmérsékletű kéknek látszik, a Nap jóal alacsonyabb hőmérséklete miatt sárgának. Összefüggés a linkben.
  • philcsy
    #32
    Van színhőmérséklet amit a különböző általában több frekvenciát tartalmazó fényre szoktak használni. Ez a feketetest sugárzáson alapul.

    A színekhez és a hőmérséklet között az ember asszociációval kapcsolatot teremt. A kékre azt mondja hogy hideg a pirosra azt hogy meleg. Ezt magasabb (?) szintre emeli a színterápia ... Ez pont ellentétes az előbbivel.

    Amit itt lent valaki mondott hogy a foton frekvenciájához hőmérsékletet rendel, megteheti, leginkább az elsőhöz hasonlít.

    Ami viszont a cikkben van a "foton hűtése" arról fogalmam sincs. Egy (festék) lézert használnak, de egy lézernek a frekvenciája közel állandó. Ebből a szempontból ez a cikk nagyon nem érthető.
  • Kara kán
    #31
    Zavarba akarsz hozni, ugye?
  • NEXUS6
    #30
    Szerinted az un. feketetest sugárzásról mi a véleményed?
  • Kara kán
    #29
    Szerinted a hőkezeléseket miért infralámpával végzik?
    Annak még a vörös fényél is kisebb a frekvenciája.
  • Dexxter
    #28
    Na ennek sztem nézz utána...
    Aztán javítsd ki a mondandódat...
  • Kara kán
    #27
    Ne viccelj.
    A piros fény melegebb, mint a kék, ezt minden rendes gyerek tudja. A sárga is a meleg spektrumban van.
  • halgatyó
    #26
    Micsoda? Hmm..
    Akkor a sárga fénynek mekkora a hőmérséklete?
  • Kara kán
    #25
    Nem unom, sőt! :-D

    Na, mit jelent az usque, szerinted? mert én ezeket a jelentéseket a wiktionary-ből lestem ki.
  • kekpafrany
    #24
    Ha az usque = végül akkor semmi értelme a mondandódnak. Amúgy meg nem is azt jelenti. Nem unod még, hogy folyton hülyeségeket írsz?
  • sanyicks
    #23
    Én ezt olvastam elsőre "A fostengerből szuperfoton született"
  • Locutos
    #22
    Nemjo.
    "Ezt a technológiát a fény polarizációjának nevezik, melynek eredményeként lézersugarat kapunk"
    A lezersugar az monokromatikus, nem polarizalt.(persze polarizalhato ez is aztan)
    "Igazából nem a teljes elektromágneses hullám van egységesítve, hanem egy bizonyos frekvencia van kiválogatva, leszűrve, a többi, felesleges frekvenciájú hullámot a lézerberendezés elnyeli, emiatt melegszik."
    Mivel a lezernek eleve az a lenyege hogy monokromatikus fenyt(elektromagneses sugarzast) bocsajt ki, nincs benne "tobb frekvencia" mint ahogy te mondod(persze jo jo, semmi se tokeletes) es szures sincs. Szerintem az IR lezerek legnagyobb problemaja a melegedes, a tobbi optikusnal szerintem elhanyagolhato.
    Kulonben meg igen, egy fenyspektrumot diffrakcios raccsal szoktak optikai berendezesekbe "mononkromatikus"(kvazi) sugart elolallitani.(azert mert a lezerek csak diszkret szinteken tudnak mukodni, neked meg egy berendezesbe esetleg akarmilyen hullamhossz kellhet)
    De gondolkodtam, valoszinuleg ugy erti a cikk a fotongerjesztodest(en legalabbis ugy kepzelem el) hogy ahogy probalnak egyre nagyobb fotonsuruseget eloallitani ok valahogy inkabb valahogy osszeolvadnak nagyobb energiaju fotonokka, de ez csak tipp.
  • tenkenorman
    #21
    optikai fotonok? ez szóismétlés mint pl hülye rendőr
  • NEXUS6
    #20
    ja, a lézer koherens fényt bocsájt ki, ami azt jelenti, hogy a fényhullámok azonos fázisban vannak.
  • Szemi90
    #19
    Csak nehogy a terroristák kezébe kerüljön.
  • willcox
    #18
    "Ezt a technológiát a fény polarizációjának nevezik, melynek eredményeként lézersugarat kapunk." - a polarizált fény még nem lézer.
    Gyk: minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár.
  • Kara kán
    #17
    Jól mondom, nagyokosok?
  • Kara kán
    #16
    A foton nem gerjeszthető.
    Gerjeszthető az atommag, az elektron... (A gerjesztés energiaátadás.)
    Ezek, gerjesztett állapotban elektromágneses hullámokat, usque* fotonokat bocsátanak ki.
    A foton már nem gerjeszthető, illetve annyiban igen, hogy a fényt, amelyet több különböző frekvenciájú elektromágneses hullám alkot, „szinkronizálni” lehet. Ezt a technológiát a fény polarizációjának nevezik, melynek eredményeként lézersugarat kapunk. A lézersugár tehát tekinthető az elektromágneses hullám (szándékosan nem fényt írtam!) gerjesztett állapotának. Igazából nem a teljes elektromágneses hullám van egységesítve, hanem egy bizonyos frekvencia van kiválogatva, leszűrve, a többi, felesleges frekvenciájú hullámot a lézerberendezés elnyeli, emiatt melegszik.
    A mai modern lézerek amúgy ún. lebegőpontos pontosságú, vagyis femtoszekundumos lézerek. Ez azt jelenti, hogy képesek a lézersugarat csak femtoszekundumig kibocsátani, és mikrométer nagyságú területre koncentrálni. Ez lokálisan nagy energialeadást jelent. Ebből lesz a lézeres szemműtét, de a lézersugár által inicializált magfúzió is.

    Jól mondom okosok?
    _____________________
    * usque = 1. folyamatosan 2. végül (Én a 2. jelentésben használtam itt.)
  • Locutos
    #15
    Én sose tudtam hogy a foton gerjeszthető. A fotonnak adott a frekvenciája(hullámhossza) ezt megszorozva a Planck állandóval adja az energiáját. Ha már "gerjesztessz" fotont (nemtudom elképzelni hogy hogy) akkor az már más foton lessz, és kész.
    Szóval én egy mukkot sem értettem.
  • hangulati
    #14
    igy igaz.
  • NEXUS6
    #13
    Jó csak éppen minden kvark valami nukleonba van bezárva és nem igazán tudok olyan reakcióról, amikor az egyik nukleon iszonyatos energiafelszabadulás mellett átalakulna valami mássá.

    A kvarkcsillag viszont szerintem is igaz lehet, de ott iszonyatos energiakoncentráció/grádiensek vannak, nem a normál anyag alakul át valami mássá.
    Másrészt szerintem normál csillagoknál is részben lehet valami érdekes reakció.

    A múltkori belinkelt videó a naprendszerben található anomáliákról gondolkoztatott el arról, hogy akár a Naprendszer élettartama is hosszabb lehet, mint ami a mostani modellekből következik.

    De, hogy egy klasszikust idézzek: a fórumok azért jók, mert nem a tudományos akadémia levelezése, és mindenki olyan hülyeséget írhat be amilyet nem szégyell.
  • Kara kán
    #12
    Gondolj bele: ha a maghasadás vagy magfúzió olyan nagy energiákat szabadít fel, mekkorákat szabadíthat fel a kvarkfisszió vagy a kvarkfúzió??? Ha katona lennék, lecsapnék erre a lehetőségre.

    Egyébként van egy olyan sanda gyanúm, hogy a fekete likak lényegében kvarkcsillagok, csak titkolják.
  • NEXUS6
    #11
    Meg a pedofil jogsértők!:D
  • NEXUS6
    #10
    Érdekes ez a nagy energiáknál megnyilvánuló nagyobb intenzitás, erőteljesebb részecske keletkezés.

    Szerintem most bontjuk fel a téridő szövetét. Ez lesz a bizonyíték arra, hogy olyan nagy energia/anyag koncentrációk, amelyeket a jelenlegi elméletekből következnek és olyan dolgokhoz vezetnek, mint a fekete lyukak a valóságban nem léteznek.

    Másrészt ez fontos lépés a kimeríthetetlen és szabad energiaforrás és más érdekes technikai eszközök felé.
  • Kara kán
    #9
    Nem mind, hanem csak a rosszfiúk. Meg a kishitűek.
  • NEXUS6
    #8
    És akkor ...
    MINMEGHALUNK!

  • Kara kán
    #7
    Hamarosan lesz kvarkbombánk is.
  • Kara kán
    #6
    Nincs hőmérséklet, de a frekvencia az lényegében hőmérsékletet jelent. Minél magasabb a frekvencia, annál több hőt ad le a fény.
  • halgatyó
    #5
    most én is zavaros voltam, bocs. Megyek lefeküdni.
  • halgatyó
    #4
    Ez egy nagyon zavaros leírás.
    A foton energiája = Planck-állandó szorozva frekvenciával. Itt nincs olyan, hogy "hőmérséklet".

    Más: a vizsgált térfogatban tegyük fel voltak kondenzálódott fotonok (vigyázat! ez csak matematikailag leírható), és voltak NEM kondenzálódott fotonok.
    Azok, amelyek a figyelő szemébe jutottak (különben honnan tudták volna, hogy kondenzálódott a foton-gombóc?) nos azon nyilván a NEM kondenzálódott fotonok voltak.
    Akkor honnan tudták, hogy ... ld. az előbb.

    3dik kérdés: mi köze van ennek az elektronikai elemek további zsugorításához?
    Tegyek egy jóslatot? SEMMI.

    A kisérleti eredmény fontossága azonban hosszútávon -- szerintem -- sokszorosa a további alkatrész-parányítás földhözragadt szempontjánál.
  • Sir Ny
    #3
    "mivel hűtéskor a rakoncátlan fényrészecskéket a környező anyagok inkább elnyelik, ahelyett, hogy elvennék az energiájukat."

    Nincsenek is fényrészecskék...
  • mkuk
    #2
    optikai fotonok:D ez már látószervi háttérsugárzás kategória:)
  • daninet
    #1
    élőben biztos jobban néz ki mint leírva, mindenesetre gratuláció nekik.