676
Jayde Raymond és csapata már készíti a Splinter Cell hatodik részét.
  • mester1987
    #556
    Valakinél az 1.02-es patch felrakása után teljesítménynövekedés tapasztalható? Mondjuk akinek 3 magos gépe van vagy kisebb :P
    Letöröltem, de ha valamit is javít, felraknám ezért kérdezem, hátha...
  • wedge31
    #555
    Teljesen egyetértek. Számomra a legfontosabb elem visszatért ebbe a részbe mégpedig a gyilkolás nélküli sunnyogás.
  • highlander15
    #554
    Új játékot hogy lehet kezdeni benne?
  • Maxtreme
    #553
    Így jó pár óta játék után pár szó tőlem is a játékról, már ha érdekel valakit. :)
    Előzetesnek annyit hogy az egyik kedvenc sorozatomról van szó, a conviction-ön kívül az összes részt nagyon szerettem.
    Az utóbbi miatt kissé szkeptikusan álltam a blacklisthez (az előzetes képeket, infokat, videokat direkt nem követtem, és nem néztem meg.- max még nagyon a fejlesztés elején)

    Nem akarok regényt írni, csak röviden annyit hogy csalódtam, de NAGYON pozitívan. Azt kell mondanom a harmadik rész óta nem született ennyire jó splinter cell.
    Igen, kicsit más lett játékmenet, és játékmechanika szempontjából is, de szerintem előnyére Nem adhatják ki ugyanazt amit x sok éve.

    Remek dolog hogy mindenki megtalálja a kedvére való játékstílust. Lehet rambózni is, de ha valaki a sunnyogást szereti (jelen) az is kivitelezhető a játék 90%-ában.
    A történettel igazából semmi bajom, nem kiemelkedő, de ennél több egy ilyen játékba szerintem nem kell.
    A látványilag piszok szép (eltekintve 1-2 nappali helyszíntől ami inkább átlagos) és az optimizációval is jó munkát végeztek a programozók.
    A szinkronhangok kb mint 1 profi akciófilm szintjén vannak. :)

    Külön kiemelném a magyar lokalizációt, ami 1-2 apró érdekességen kívül szintén remekül sikerült.
  • hawkie22
    #552
    Hát nekem a 2. patch se oldotta meg a fagyáshibákat, szóval továbbra se tudok játszani az EREDETI játékommal, csak ha felcrackelem, de úgy meg nincs ugye se coop, se multi. Az Ubisoft kinyalhatja a seggem. Na mindegy.

    Valaki tudna válaszolni az 540-es hozzászólásban feltett kérdésekre? Köszi.
  • wedge31
    #551
    Nekem eddig se tüntek el csak pipa került melléjük.
  • grebber
    #550
    Fasza amióta fentvan a 2 .patch nem tünnek el a melékküldetések miután megcsináltam őket így acsikat se adja be :(
    Már nem csak a steam szopat
  • mester1987
    #549
    Optimise engine to improve performance on older AMD CPUs - Ezt jó látni.
  • Shep
    #548
    Igen, bár van pár dolog amivel nem értek vele egyet de hát ez nem is baj :)
  • Maxtreme
    #547
    igen, ezen én is néztem egyet :D
    De ettől függetlenül nagyrészt igaza van.
  • Shep
    #546
    Nem úgy, hanem, hogy olyan Splintert szeretne amik ilyen helyszínen játszódnak.
  • wedge31
    #545
    Nem multis pályák? még nem volt idöm kiprobálni .
  • Shep
    #544
    Vízalatti bázison, meg az űrben?? Mit szed ez a gyerek?
  • grebber
    #543
    Kijött a 2. patch!
  • Maxtreme
    #542
  • hawkie22
    #541
    *viszont
  • hawkie22
    #540
    Két kérdés:
    - ha újrakezdem a játékot nehezebb fokozaton, megmaradnak az első játék során megszerzett eszközök/fegyverek? Vagy tök elölrõl kezdödik minden és újra meg kell öket szerezni?
    - hány küldetése van Grimnek, Briggsnek, Charlienak és Kobinnak? Grimnél és Kobinnál 3on vagyok túl, Charlienál most kezdem a 4.ket, Briggsnél még egyet se tudom (nem megy a koop, predig eredeti a játék, csak Uplay online mód esetén kifagy). Viszont a játékban elfogtam a gonoszt, lepergett a credits, de megint a repülön vagyok, Visconti se Grim, se Kobin nem ad már küldit, de a csíkjuk mèg nem teljes. A credits után hogyan tovább?

    Köszi.
  • mester1987
    #539
    Itt az igazság.

    Megint a pénz beszél, kutya ugat, szindróma...csak valakik nem képes felfogni viszont vannak akiknek az új ötlet tetszik és még van egy réteg, aki inkább a Double Agent féle megvalósítást előnyösítik, ami az előző részekre épül ;-)

    Shep: A mozgást nem az ellenfelekre, hanem Sam-re értettem. Nincsen semmi gond se az AI mozgásával, csak ez a Sam féle laza, bárgyú mozgás nagyon nem illik főleg Tom Clancy nevéhez se :D
  • mester1987
    #538
    Én mindig ugyanazzal jövök, ha megfigyeled...próbálok a saját meglátásaimmal érvelni mindig :)
  • grebber
    #537
    "tömegeknek szánt cover shooter"

    Nem nagyon agyon nem! Maximum ha úgy játszod és azért az nagy különbség!
  • Muki100
    #536
    Ha más játékot csinálnak nevezzék máshogyan.
    Egyébként a Chaos Theorynak sikerült az addig bevált formán úgy fejleszteni, hogy hű maradt a stílushoz de sok újítás is belekerült.

    A Blacklist egyértelműen egy identitászavaros rész, látszik hogy utólag nagyon erőlködtek a régebbi részekre hasonlítani - ez az adott keretek között elég jól sikerült. Ennek ellenére is csak egy tömegeknek szánt cover shooter, ha ugyanez a játék jött volna ki 3. résznek egész biztos botrányosan értékelik. Ma persze a butított játékok korát éljük, így simán GOTY jelölt lesz ez is.
  • Shep
    #535
    De akkor nem értem a problémádat, értékeld te is máshogyan! El kell fogadni ,hogy ami 6-8 évvel még jó volt ma már nem biztos, hogy eladható lenne, legalábbis nem akkora mennyiségben, hogy profitot termeljen. aki nem tud/akar megbarátkozni az új világgal annak ott vannak a régi részek. Amúgy ha meg csináltak volna egy tök olyat, mint a régiek akkor meg az menne, hogy de szar, csak rókabőr, semmi újítás. Nem lehet mindenkinek az örömére tenni de én azt hiszem itt amit lehetett megtettek a régi rajongók érdekében is. Aki lopakodni akar van rá lehetősége bőven. Fisher-rel meg a hangját leszámítva semmi gond nincs, bár igazából a játék felénél már azzal sem volt gondom.
  • grebber
    #534
    Mást irányt vett a game!El kell rugaszkodni a régiektől ennyi akinek nem megy ne játsszon vele.

  • Muki100
    #533
    Attól még hogy jó játékot csináltak nem jelenti hogy jó Splinter Cellt is csináltak. Ugyanilyen volt még pl. a C&C Generals, amit istenítettek akik korábban egy C&C-vel sem játszottak, pedig semmi köze nem volt a tibériumos vagy red alertes játékokhoz.

    Pont az alább linkelt E3 videó jól bemutatja, milyen felfogással készült el a Blacklist. Csak azért lett elviselhető a végeredmény, mert a fejlesztés felénél kénytelenek voltak a negatív visszhangokra reagálni.

    Ettől még nem változtat a tényeken: a régi Samu elveszett, helyette van egy új semmilyen karakter, akinek vehetsz kevlár ruhát, AK47-et és shotgunt, crossbowot(!), rózsaszínen világító wallhack szemüveget, és egyértelműen assassin leszármazott a mozgásából ítélve. És ne feledjük el a kötelező négert, aki a játék "csúcspontjaként" csempész egy kis CoDot a játékba.

    A leginkább kiemelendő jó pont viszont a mapok száma és remek tervezése, kár hogy sok még ígyis fényes nappal játszódik. Legalább a convictionnel ellentétben tényleg lehetővé tették a nem halálos végigjátszást, nem parasztvakítás volt a reklám. Ennek ellenére ez már egy teljesen más műfaj, másképp kell értékelni mint a régi részeket.

  • Ragendorn
    #532
    Nekem személy szerint nagyon tetszik ez a rész, szinte ez tetszik a legjobban. A Convictionos felfogás már olyan 10/7 pontos volt szerintem, magyarul nekem annyira nem volt bajom vele viszont annyira el sem ájultam tőle.
    Viszont a Conviction óta a régebbi részektől teljesen eltér. És azt semmiképp nem sikerült nekik visszahozni a Blacklist tel sem.
    A régebbi részekben szarabb volt az irányítás, ezt úgy mondom nem lehetett a magasból ráugrani így az ellenségre, csak ha pontosan alattad volt és megnyomtad a leesés gombot. Most pl multiplayerozok, és 8 km messziről átugranak rám...
    No meg lassabban lehetett ott menni, nem lehetett így mindenen csúszni mászni fénysebességgel, a fegyverek is kezelhetetlenebbek voltak, ennyi kivégzési mód sem volt, meg ilyen jól működő human shield mód, de (lehet hogy ezek miatt) valahogy tényleg egy nagyon jó stealth játék volt. Gondolkodni kellett merre is mész pontosan, nem volt mindig egy nyíl ami jelzi hogy hova menj, ki kellett jutni időre pl. anélkül hogy pontosan tudnád merre, miképp, meg az ellenség is egyből szitáválőtt hogyha meglátott, gyanakodott hogyha közel mentél vagy meghallotta ahogy megölöd a társát, ha meglátta a tetemet akkor mindenki keresett téged, meg ilyenek. Annál tényleg lopakodni illett, csendesen gyilkolni, mert másképp nehezebb volt. Például a fegyverhez ott nem nagyon nyúltam (szerintem evvel nem vagyok egyedül). Főleg azért mert jóval nehezebb volt kilőni az ellenséget, meg hangosabb volt, észrevettek. Ittsem nyúlok fegyverhez de itt simán ki lehet tenni őket hangtalanul egy kis stukkerrel (kivéve a sapkás emberkéket).
    A régi részeknél ezek miatt rá voltál kényszerítve a lassú, lopakodós és a csendesen gyilkolós dologra. Itt viszont minden teljesen fel van pörgetve, könnyebb az irányítás, nyilak ezrei, ide menj-oda menj. Akkor annál a tüzes pályánál is pl.... Hát mennyire kiszámítható már hogy hol mészz.... Meg mikor mondja hogy találj utat ide meg oda. Ott is a sziklákon ugrálsz, 2 gombbal utat találsz. Szóval eléggé le is van butítva. Ott meg régen ha nem lett volna a térkép szépen eltévedtél volna. Én jó sokszor nem tudtam merre kell menni. Meg ott sokszor adott volt egy nagy bejárható pálya több küldivel, itt meg mintha egy folyosó lenne ami be van barikádolva néhány helyen, de csak egy irányba haladsz mindig.
    Na szóval értitek mire gondolok. Szerintem ezek a dolgok miatt lett más a Splinter Cell. Főleg a dolgok felgyorsítása, a nyíl megjelenése, térkép eltűnése, hipergyors akciók, butább ellenségek, szuper csendes fegyverek, kütyük és ezek a lebutított pályák pusztították el a régi Splinter Cellt.
    Ezeken felül mondom nekem bejön nagyon ez a stílus is, sőt nem is nagyon tudom meik a jobb. De szerintem ez a különbség a régi és az új között
  • Shep
    #531
    Mozgás miért béna, teljesen jók az animációk. Nézz már meg egy CT-t, csúszkálnak az emberek, csak tőből mozog a lábuk, meg ilyenek. AI semmivel nem rosszabb, mint pl az agyon magasztalt CT-ben sőt sokkal jobb, mert az aztán marhára realisztikus volt, hogy beálltál a sötétbe és kész, senki nem vett észre, még ha 10cm-el állt melletted akkor sem. Optimalizáltsággal sincsen semmi gond, teljesen jól állítható, mindenki megtalálhatja a gépének megfelelő beállításokat. Maxon akarod futtatni, ja kérem azért áldozni is kell. Egyébként, meg a régi SC-ek mind nagy gépigényükről voltak híresek. Történet meg hát az egyén függő, nekem személy szerint az előző rész bosszúállós, több csavaros, mindenkit levágok története jobban bejött.
  • grebber
    #530
    Ezt írta: "egyszerűen borzasztóan rossz minőségű az irányítás"

    Ere jöttök itt a korábbi részekkel meg minden mással.
    Kíváncsi vagyok neki miért nem jó.Bár a Tomb Raideres QTE sírások után már semmit nem lepődök meg.
  • mester1987
    #529
    Meg a felszerelések, kütyük amik még egész baró.
  • mester1987
    #528
    Sam Fisher szinkron, béna mozgás, egyéb irreális dolgok amik 2003 óta belekerülhettek volna (realisztikusabb AI) és az optimalizáltlanság.
    A sztori egyetlen mentség a játékra, mert az talán a legjobb az összes Splinter Cell közül. Kivéve a Chaos Theory-t :P
  • Muki100
    #527
    Mondjuk ott, hogy köze nincs a régi splinter cellekhez.
  • grebber
    #526
    Kár hogy nincsen fogom a hasam és mocskosmod szakadok a röhögéstől a földön fetrengve szmájli!


    Azért még mielőtt megfulladnék szeretném tudni min is visítok írd már le mi vérzett el meg hol miért ?

  • bgabor
    #525
    Megnéztem én is, mert az első három részt nagyon szerettem annó. De az első, bengházi-s küldetés alatt letöröltem, mert egyszerűen borzasztóan rossz minőségű az irányítás, a kezelés. Ez megdöbbentő tapasztalat volt számomra, hiszen a sorozat előző része is az irányításon vérzett el, döbbenetes volt látni, hogy ezekután egy az egyben átvették az előző részből. Teljesen kiábrándító.

    Sajnálom, mert egyrészt a sorozat a negyedik rész óta teljsen lejtmenetben van, és ez a rész se fogja kihozni onnan, másrészt pedig mert idén eddig alig jött ki említésre méltó játék PC-re, és ez a játék nincsen közöttük. Kár érte.
  • Shep
    #524
    Hát az időt anélkül is el lehet vele ütni bőven ,hogy acsikra vadásznék. Nekem egyedül a Charlies küldetésekből hiányzik kettő de ahhoz a lövöldéhez nem sok kedvem van.
  • grebber
    #523
    Jó pedig el lehet vele ütni az időt főleg mivel jó game ,meg így mind a 3 féleképpen kell játszani vele.

    Alig várom hogy a 100% széjjelölök mindenkit nyíltan mindennel mint a szar acsi jöhessen már!
  • Shep
    #522
    Hát az acsivadászok sorsa már csak ilyen. Engem szerencsére ilyesmi nem tud lázba hozni.
  • grebber
    #521
    De ott mindenre kell figyelni akkor is.Mert kb senki meg e látott senkit le sem ütöttem csak ajtókon mentem át és egyből írta buktam a bónuszt mert gyanakodnak!
    Azt ki hol mire? Lehet a nyitott ajtó már gyanús volt nekik!

    Még 3 ilyen 100% fantom pálya ás kiderül megadja-e az acsit ha nem kettéfejelem
  • Shep
    #520
    Hát testet ott sem kell nagyon elrejteni, az altatós nyílpuska meg übertáp fegyver.
  • grebber
    #519
    Remélem a következő rész unreal engine 4-el fog már alázni és ezt a vonalat képviselteti. -34 fős coopnak meg nagyon nagyon örülnék mert haverokkal 3-an vagyunk és mindig úgy coopozunk!
  • mester1987
    #518
    Ha javítanak az optimalizáltságon, hogy jobban fusson a gépemen, akkor kíváncsi leszek, egész jó rész. Még milyenek lehetnek :D
  • grebber
    #517
    Nem a sztorijuk miatt hanem hogy úgymond jobb az ai és szigorúbb a gép lebuksz kezdheted elölről. Ez hiányzik. A vér splintiség,hogy rákényszerítsen a lopakodásra test elrejtésre nyomok eltüntetésére stb.