86
  • koschwarz
    #6
    én pont ugyanezt teszem pc-s oldalról. ahhoz nagyon várnom kell egy játékot, hogy megjelenés napján vegyem meg (pl. egy battlefield részt), egyébként akár éves, kétéves késéssel veszem meg boltban, vagy akár jóval előbb, használtan. ami maradandó élményt okoz, azt megtartom, ami egyalkalmas, tovább eladom.

    bár tudom, ez a kiadókat nem vigasztalja, de hát azt őszintén leszarom, hogy most nem tudják megvenni az aranyozott fogkefét.
  • Tinman #5
    Na pont rólad beszéltem. Semmi baj, mindig keresünk takarítót a céghez

    Hint: Már a 0-day játékokra is jellemző, hogy boltból, hivatalos úton, vagy külföldről alig pár hónap alatt a felébe kerülnek, mint az első hónapban.

    A másik, ami teljesen feleslegessé teszi a warezt a "használt piac".
    Tele van a net jobbnál jobb ajánlatokkal, ráadásul cserélhetsz is.

    Már 1x valamelyik fórumban leírtam, hogy kiszámoltam, hogy lassan az 50. XBOX360 játék vásárlásnál tartok, de jó ha 20.000 Forintba van az egész ügy, ebbe ráadásul elsősorban a postaköltséget számoltam bele, ill. volt már olyan, hogy nem akartam várni és tudtam, hogy csak bukhatok a vásárláson, mert mire végigviszem már csak a 60%-ért tudom majd eladni.
  • zola2000
    #4
    Már ezer éve nem 16, hanem 12ezer, de aki okosabb, az 4-6ezerért szerzi be a fél-egy éves játékokat (aki meg tisztességtelen/nem is tudná megvenni a játékokat az warezol). 16k akkor volt, amikor a nagyobb boltok le akarták húzni a konzolosokat, míg a pcseket nem annyira.
  • gabesylar
    #3
    Durva sok tárgyi tévedés van a cikkben, érdemes lenne az írónak utánajárni a dolgoknak, mert így nem az igazi a hír.

    "Ráadásul ezzel a frissítéssel felülírták a korábbi flashelést és így egyetlen írott lemezt sem tudtak már elindítani" - ez pedig szimplán sületlenség. A dashboard frissítés hogy írná má' felül a flasht?!
    Az új védelemmel ellátott játékok nem mennek rajta (persze itt is vannak kivételek, drive függő a dolog), a régiek igen.
    Na meg csak halkan, azóta már sok víz lefolyt a Dunán...
  • lazsi
    #2
    Jah, mert 16.000-ért inkább megéri venni a játékok darabját. Ülj le 1es!
  • Tinman #1
    Aki konzolra warezol az matekból megbukott.
    Egyszerűen nincs értelme.