86
  • Tinman #1
    Aki konzolra warezol az matekból megbukott.
    Egyszerűen nincs értelme.
  • lazsi
    #2
    Jah, mert 16.000-ért inkább megéri venni a játékok darabját. Ülj le 1es!
  • gabesylar
    #3
    Durva sok tárgyi tévedés van a cikkben, érdemes lenne az írónak utánajárni a dolgoknak, mert így nem az igazi a hír.

    "Ráadásul ezzel a frissítéssel felülírták a korábbi flashelést és így egyetlen írott lemezt sem tudtak már elindítani" - ez pedig szimplán sületlenség. A dashboard frissítés hogy írná má' felül a flasht?!
    Az új védelemmel ellátott játékok nem mennek rajta (persze itt is vannak kivételek, drive függő a dolog), a régiek igen.
    Na meg csak halkan, azóta már sok víz lefolyt a Dunán...
  • zola2000
    #4
    Már ezer éve nem 16, hanem 12ezer, de aki okosabb, az 4-6ezerért szerzi be a fél-egy éves játékokat (aki meg tisztességtelen/nem is tudná megvenni a játékokat az warezol). 16k akkor volt, amikor a nagyobb boltok le akarták húzni a konzolosokat, míg a pcseket nem annyira.
  • Tinman #5
    Na pont rólad beszéltem. Semmi baj, mindig keresünk takarítót a céghez

    Hint: Már a 0-day játékokra is jellemző, hogy boltból, hivatalos úton, vagy külföldről alig pár hónap alatt a felébe kerülnek, mint az első hónapban.

    A másik, ami teljesen feleslegessé teszi a warezt a "használt piac".
    Tele van a net jobbnál jobb ajánlatokkal, ráadásul cserélhetsz is.

    Már 1x valamelyik fórumban leírtam, hogy kiszámoltam, hogy lassan az 50. XBOX360 játék vásárlásnál tartok, de jó ha 20.000 Forintba van az egész ügy, ebbe ráadásul elsősorban a postaköltséget számoltam bele, ill. volt már olyan, hogy nem akartam várni és tudtam, hogy csak bukhatok a vásárláson, mert mire végigviszem már csak a 60%-ért tudom majd eladni.
  • koschwarz
    #6
    én pont ugyanezt teszem pc-s oldalról. ahhoz nagyon várnom kell egy játékot, hogy megjelenés napján vegyem meg (pl. egy battlefield részt), egyébként akár éves, kétéves késéssel veszem meg boltban, vagy akár jóval előbb, használtan. ami maradandó élményt okoz, azt megtartom, ami egyalkalmas, tovább eladom.

    bár tudom, ez a kiadókat nem vigasztalja, de hát azt őszintén leszarom, hogy most nem tudják megvenni az aranyozott fogkefét.
  • Armagedown
    #7
    csakhogy a játékokkal való kereskedés is illegális , legalábbis a kiadók szerint
  • bigbum
    #8
    Ez nem cikk, ez monda. Van valami valóságalapja, de a többit az írókám fantáziálta össze.
    Ennyi erővel én is írhatnák szívbillentyű-operációról, hiszen nagyjából sejtem hogyan csinálják.
  • sittes79
    #9
    Kedves Tibor!
    Próbáljunk előbb tájékozódni, olvasni, guglizni, aztán írjunk cikket...
    Ennyi sületlenséget!!!

    de segítek: http://lmgtfy.com/?q=LT%2B
  • Retechegér
    #10
    Kicsit elhamarkodtad ezt a cikket. :D
    1. google találat: http://www.nfohump.com/forum/viewtopic.php?t=65244
    Erre varrjál színes TVT!
  • morden
    #11
    Ötvös Tibor cikkeiben nagyítóval kell keresni a valóságos tényeket, álltalában le van fordítva (hibásan) pár dolog és össze van kutyulva egy nagy izébe, majd ezeket helyesírási hibákkal és elgépelésekkel tálalja nekünk az sg.
  • Renátó1985
    #12
    20k-ért vettél 50 játékot? :D
    nekem 90 felett van de többe van mint 40k
  • TommyGun
    #13
    Ember kapj már a fejedhez, egy magyar átlagkereset 120k szerinted honnan lenne pénz 16-18 ezres gémekre ? Jah bocs majd ha én itthon is annyit keresek külföldön akkor én is megveszek 1 gémet havonta.
    Haverom britteknél szállodában takarít havi 1100-1200fontért...sima ratyi aljamunka ennél ott bárki csak többet kap, angol az ehhez hasonló melót else vállalja mert tele az ország indiaival meg a balkáni arcokkal...
    A kaja olcsóbb mint itthon, egy olyan országban olcsóbb ahol napot évente 2x látnak és fekéjesre ázik minden az esőtől...
    Szóval nekem ne papoljon senki hogy így úgy mert örülök hogy kifizetem a lakáshitelt meg a rezsit és van mit enni és jut egy pici szórakozásra. Amíg a TV és a média azt sulykolja belém hogy vegyem meg szerezzem meg addig úgy szerzem meg ahogy tudom és hát warez az warez ez van.
  • buklee
    #14
    macskakajába kéne darálni. Az ilyenek a legszánalmasabbak mint te, még kikéred magadnak mert te igenis warezolhaltsz:D mert a média beléd sulykolja:D mert az átlag magyar fizetések nem engedik meg:D kend másra úgy kell, csak te ne legyél a hibás. Nem azzal van a baj, hogy warezolsz, ki nem? De mit kell itt verni rá a nyálad. Szánalmas az ilyen. Bocsánat a szóhasználatért csak kiborítanak az ilyen idióták.
  • kovacs1krisz
    #15
    A cikk irója kicsit tájékozatlan mert az új flashel mennek a régi játékok is meg az újak is,és nem need for speed most wanted-be van a védelem hanem need for speed hot pursuit-ban,mielőtt valaki leír valamit tájékozódjon ne hasraütésre írjon.A microsoft mindig csak csatát fog nyerni háborút soha,és ez kevés a boldogsághoz.
  • #16
    Gratulálok a cikkhez! Már 3 napja kint van az új flash, így nem akadály már az ACB és az NFS sem :)
  • narumon
    #17
    LT+ mennek az AP2.5-ös játékok és a régiek is. A cikk kicsit megkésett nem?
  • attis1990
    #18
    Parasztvakítás!! már rég futtatható minden játék az új fw-el és még live-ra is lehet menni ... a cikk nagyon megkésett
  • Gamecube86
    #19
    Szerintem senki sem kötelez arra hogy lopj.
    Kár is arra hivatkozni hogy jaj de rossz is minekünk mert mi sokkal kevesebbet keresünk mint az angolok. A szórakozás ilyen formája luxus, amit ha nem engedhetsz meg magadnak az nem jogosít fel arra hogy jogtalanul használd.
    Ha azt írtad volna hogy hát szoktál lopni kenyeret mert ugyanannyi mint a többi országban de te sokkal kevesebbet keresel akkor még talán együtt is éreznék veled.
    Az elméleted pedig már alapból ott hibás hogy csak a frissen kiadott játékok drágák. Pár hónap után iszonyatos mértékben csökken az áruk ami még egy "szegény" magyarnak is megfizethető. Tehát hiába mondod hogy azért warezolsz mert nincs pénzed megvenni hisz olyan drágák. Játsz flash játékokkal azok javarészt ingyenesek.
  • Skynet
    #20
    Ember te kapj a fejedhez a szokásos warezhalandzsa helyett...
    Konzolra hülye aki 16k-ért veszi a játékot,normális helyeken (nem az 576,nem) 12 max 13k egy vadonat új megjelenésű game,1 héttel megjelenés után már megszerezhetők használtan 9-10k-ért fél évvel a megjelenés után 5-6k max...
    Egyébként ha van pénz az 50-80ezres konzolra/100ezres gamerpécére ugyan neugassál már arról hogy 10-12k megfizethetetlen....:)
    Ennyi erővel a benzint is lophatnád ha van autód, az elemet a tv-d távirányítójába, bármit.
    Hagyjuk már ezt az üres átlagkereset dumát.
  • Tinman #21
    Jah, még az 576 is ezt csinálja...
  • Tinman #22
    Pontosan... persze a "készletem" folyamatosan változik.

    Nagyjából igaz, hogy 70%-át eladtam, majd vettem az árán egy más címet. A maradék 30% csere volt.
  • Tinman #23
    Respect neked, mert régi "motoros" vagy, de nem lehet warez kérdésben ennyire friss egy újságíró hidd el. Pl. én azt sem tudom, mi az a AP 2.5, nekem ez Alien vs Predator 2.5-et jelent :-)
  • Balumann
    #24
    Nincs is jobb, mint újra meg újra olvasni az ilyeneket, ahol mindenki egyoldalúan a saját szemszögéből, anyagi helyzetéből megmondja, hogy azért meg lehet venni játékokat vagy nem. Szó nincs arról, hogy feljogosít-e az illegális megszerzésre (ti szemszögetekből "lopásra"), arra nem kötelez senki (mivel nem létszükséglet), hogy megvegyék, ha egyszer nincs pénz rá. Van warez, akkor letöltik és kész, ha nem akkor nem. Nekem 3-5 ezer Ft egy szinte végtele ideig élvezhető, multis szimulátorért is sok lenne, nemhogy néhány órás árkád konzolátiratért, részben azért mert saját keresetem nincs, másrészt azért mert kell költségtérítés, nyelvvizsga, és sportra meg ilyesmikre megy el minden, ami sokkal fontosabb. És ez NEM FELJOGOSÍT arra, hogy "lopjak", hanem nem tudok játékot venni, ezért letöltöm, mert le tudom.

    Más kérdés, hogy a játékok, mivel digitális anyagról van szó, korlátlanul másolhatók, interneten is terjeszthetők, sokkal olcsóbban elérhetővé tehetnék mindenki számára. Ráadásul így ha megveszem, csomó mindenkinek fizetek, akinek én nem akarok, pl. a másolásvédelem fejlesztéséért (ami azokkal kicseszés szinte minden esetben, akik megveszik a játékot, már csak azáltal is, hogy tehetik be mindig a lemezt, ha játszani szeretnének). Ezek már talán részben fel is jogosíthatnak arra, hogy "tüntetés képpen" ne vedd meg a játékot. Persze tudom, embereknek kuss és tűr mindent, és kűzd az "elnyomók" ellen, ha akar valamit, éljen a demokratikus jog nemde? ^^ (persze ott is meg van, akiknek az is az érdeke, mert olyan helyzetben vannak).

    A legnagyobb pofátlanság az, amikor olyan valaki osztja az észt, aki használ/használt lopott szoftvert, kedvencem, hogy "de én legalább azokat megveszem, amik megérik". Csak a tudatáig az nem jut el, hogy ez a megéri ez mindenkinek más, ami függ éppenséggel az értékrendjén és anyagi helyzetén is...
  • balinteert
    #25
    Ígyis-úgyis megtalálják a módját annak, hogy feltörjék a rendszert!
    A "feltörhetetlenség" csak egy jó reklámfogás arra, hogy mostantól mindenki szíveskedjen megvenni az eredeti játékot 99999 forintért és még kap egy mosolyt is a boltban, ha jó kedve van az eladónak. Csak annyit fűznék hozzá, hogy remélem ez a hír felkelti pár hozzáértő embernek a figyelmét, akik kevélységből is, de valahogy megtörik a védelmi rendszert!
    Mondjuk számomra hihetetlen, hogy néhány embernek nem a játékok végignyomása az élvezet, hanem az a metódus, ahogyan feltörheti a másolásvédelmi rendszert!
    Hajrá ! :)
  • Tinman #26
    "Ember kapj már a fejedhez, egy magyar átlagkereset 120k szerinted honnan lenne pénz 16-18 ezres gémekre?"

    Ez egy hobbi:

    1. Nem kötelező se venni, se ellopni.
    2. Egyéb hobbikra pl. a híres magyar "igyunk a sárga földig" vagy a "cigizzünk el 30 ezret/hó" szórakozásokra telik? IGEN. Telik, még segélyből is!

    "Jah bocs majd ha én itthon is annyit keresek külföldön akkor én is megveszek 1 gémet havonta."

    Több címet is vehetsz, ha ésszel vásárolsz és meg sem érzi a kasszád.

    "Szóval nekem ne papoljon senki hogy így úgy mert örülök hogy kifizetem a lakáshitelt"

    Hitel? Az meg minek? Ne haragudj nem értem.
    Ha nincs pénzem lakásra, akkor nem veszek lakást MÁS pénzéből, még ha az a más jelen esetben egy bank. Autót sem veszek MÁS pénzéből...

    Hitelt a szerencsejáték függők szoktak felvenni, meg azok az emberek, akik matekból megbuktak. A lakáshitelek nagy részére igaz, hogy 35 éves korodban felveszed és belevágsz és örülsz, hogy van egy saját lakásod, ami persze illúzió, az a lakás nem a tiéd és mivel megvan rá a sanszod, hogy 60 éves korodban vagy előbb elhunysz így soha nem is lehetett tiéd a lakás. De legalább a végét majd a gyereked törlesztheti és az övé lesz egy lelakott ház. Csodás.

    Nem, nekem nincs saját lakásom, majd lesz, ha legalább a 80%-ra összespóroltam. Ha 20 év múlva, akkor úgy.

    "Amíg a TV és a média azt sulykolja belém hogy vegyem meg szerezzem meg"

    Gratulálok! Mónika és Balázs irányítja a zagyadat' :-D

    "addig úgy szerzem meg ahogy tudom és hát warez az warez ez van."

    Nem tart senki pisztolyt a fejedhez, hogy lopj.
  • strogg
    #27
    tipikus pelyhes p**ü hozzáállás. "Hánehogymáne". Asszed alanyi jogon jár neked a konzolos játék? Hát elmondom: nem!
    Aki chippel tönkrevágta a konzolját, az vehet másikat. Ha pedig kibannolták a live-ról is, akkor biztos, mert esélytelen, hogy vissza tudj rá menni.
    Ezen lehet rugózni,valójában arról van szó, hogy nem is akartál soha legális lenni. Anyuci nem tud/akar neked játékot venni? Hááát lehet dolgozni is érte. Jaaah, hogy az büdös, inkább cigó módra lopunk? Akkor ez jár érte! Ha 30 nap elzárás járna érne, vagy letöltendő mint amikor 1-ért kabátot lopsz, még az is rendben lenne! Helyes, lehet, hogy nem. A BTK-ban viszont benne van, innentől kötelező, és pont. A tincsi elkényesztetett hisztid biztosan menő a hverpk közot, meg a tokió hotel buzik között, valójában a világ nem igy működik!
    Az elöttem szólók elég jól elmondták. Lehet venni 16-ért, lehet 12-ért, és lehet 4-ért is legális játékot venni. Sőt a kedvenc akár a diszobozot is megérdemli. (fallout3 pl.) Itt nem arról van szó, hogy neked valami létüszkséglet, és nem emberi áron kapd meg, hanem
    1. nem létszükséglet
    2. emberi áron is beszerezhető, ha végre használnád az agyadat is.
    3. A nagy helyzet az, hogy a fél világ éhezik, neked meg kinyalták a s**ed, és azt hiszed neked minden jár. Látszik, hogy az életben nem nélkülöztél még, és/vagy senki nem vágott nyakon az elkényeztetettt lopós hisztidért.
    Most majd anyuci vehet neked másik konzolt (ha kapsz), vagy keresd meg rá a zsét, és akkor nyivákolj.

    Elképesztő ez a nudlip*cs sirám amit le tudtok vágni, amikor valaki rácsap a kezedre ha lopsz! Az ilyennek tényleg kell 30 nap sitt, kicsit észrevenné, hogy merre hány méter
  • jcsabi
    #28
    egyetértek
  • NovaTerra
    #29
    "50. XBOX360 játék vásárlásnál tartok, de jó ha 20.000 Forintba van az egész ügy, ebbe ráadásul elsősorban a postaköltséget számoltam bele"

    MI? 400 Ft/db vetted a játékokat postaköltséggel együtt? Persze, ezt még magad sem hiszed el.
  • NovaTerra
    #30
    A warez lopás, tény! De nézzen körül mindenki a saját gépén, és az vesse az első követ a konzol warezolóra, akinek nincs a gépén egy illegális film, zene, játék, egyéb program (photososhop és társai)!
  • strogg
    #31
    Játszani konzolon szoktam, és minden játékom eredeti lemez.(nincs is sok belőle, ez is igaz ;) A gépeimen (2 laptop) linux (ubuntu) van, a zene/film letöltés magán használatra legális. (a feltöltés nem az)
    Teljesen legális vagyok, és még csak oda sem figyeltem erre, hanem egyszerűen ha sw kell, akkor apt-get, ha játék konzolra = irány a pénztár :)
    És mp3-at sem ezerszám töltök, csak amit nem tudok beszerezni, ugyanis a kedvenceket gyűjtöm, arról meg jobb szeretem magam késziteni az mp3-at.
    ÉS sok kedvencem 790 foritnos áron is megkapható jó minőségű CD audió formátumban. (amiről a legtöbb másolat a kocsiba készül 1:1 -ben, tehát nem mp3,hanem copy)
    Én azt látom, hogy az warezol nagyon, akiben fel sem merült, hogy lehet e lopás nélkül élni. Elsősorban en marra vagyok kiakadva, akinek egyszerűen kell ez v. az, és nem tudja beszerezni, ezért lemásolja kijában. Hanem arra, aki nagyüzemben lop, és még ő van megsértődve, ha ezért megbüntetik.
  • Totti5
    #32
    " lenne pénz 16-18 ezres gémekre"

    Mivel még senki sem szólta meg, megteszem. Premier játékok 11-12k, külhonról 1 ezressel olcsóbb ( vagy ugyan annyi ). 16ért Collectorsok vannak.
  • IMYke2.0.0.0
    #33
    Ki lett fejtve: #22

    Segítek:

    "Nagyjából igaz, hogy 70%-át eladtam, majd vettem az árán egy más címet. A maradék 30% csere volt."
  • NovaTerra
    #34
    Tehát neked is van illegálisan beszerzett terméked. Film/zene letöltés nem csak nem szankcionált? De torrentnél fel is töltesz. Én is voltam már zene könyvtárba, cd kivesz, otthon lemásol, cd visszavisz. De ez ugyanúgy lopás, szerzői jogot sértek vele. Én megértem, hogy minden cég védi a saját érdekeit, az MS is és minden más vállalat is. De ne legyünk olyanok, hogy én szért töltök le x dolgot, mert nehezen tudnám beszerezni, mert pl. csak Ázsiában adták ki, de te bűnt követsz el, mert letöltöd a új call of duty-t. Ez a kettős mérce furcsa számomra.
  • IMYke2.0.0.0
    #35
    Off témához:
    Rohadt keveset keresek - 6 órás meló, minimálbér, diplomásként - és mégis, a héten vettem meg ilyen klasszikusokat:
    SW: KoTOR I-II - használtan (értsd: felbontva, de nem lerongyolva), olyan újszerűen, hogy a kibontáskor a jól ismert új termék illat bódított. A lemezek, belső tartalom kifogástalan állapotban.
    Mindez postaköltséggel 6000 Ft.

    Ha úgy járnék hétvégente bulizni, mint középiskolás koromban végig, és egyetemi éveim alatt néha, akkor ez a hat ezer forint nem lenne elég egy esti társaságos szórakozásra, Pécsett.
  • [HUN]FaTaL
    #36
    "Ha nincs pénzem lakásra, akkor nem veszek lakást MÁS pénzéből, még ha az a más jelen esetben egy bank."

    Persze hát alszol inkább az utcán. No comment :)))))
  • bakagaijin
    #37
    Amit írsz azok PC-s árak, a cikk X360-ról szól. Pl. a cikkben említett Brotherhood PC-re 8-10e körül mozog, X360 és PS3-ra 12-13e körül, a collectors pedig 18-20e.
  • strogg
    #38
    A letöltés nem illegális. a CD-n a jogdij ezt garantlja neked. (szoftvernél illegális)
    És nem csak arról van szó, hogy nem fordulhat elő nálam is 1-1 illegális cucc. Hanem arról, hogy előfordul. Nem az van, mert semmit nem vagyok hajlandó megvenni, inkább ellopom :)
  • Totti5
    #39
    -.- 11ért vettem.
  • Totti5
    #40
    A codex pedig 17... nézz körül mielőtt túlzól és ferdítesz az árakkal kapcsolatban.