101
Kutyaház építése
  • ppk
    #101
    vagy csak igy akarta, :-D amugy tok8, alatta ugy is katranypapir van, viz nem megy at. baratnom is azt mondta tok ronda, szoval van benne vmi :-D kutyanak tetszik, mar ramolja ki a berendezest. :-D negy kereket kellett raszerkesztenem, hogy ki tudjam vinni, ja, es a pajta oldalat is kibontottam :-D

    amugy erdekelne, hogy a topicnyito hol tart az epitessel :-)
  • BenceYCE
    #100
    Jaja, vagy felemás, vagy 2 házat készít... vagy csak elqrta :)
  • brueni
    #99
    az #96 képen mintha diagonálban lennének a "palák"
  • Bala10
    #98
  • ppk
    #97
    lassan elkeszul :-)

  • ppk
    #96
    meg egy hèt, ès vègzek . . . remelem :-D

  • NessieGraf
    #95
    Az megoldható utólag is. Egy réteg 3cm vastag fekete parafa, rá egy réteg furnér, annyit szigetel, mint 1,2 m téglafal
  • brueni
    #94
    csak látszik rajta, hogy nem szigetelt...
  • ppk
    #93
  • eksy
    #92
    Szerintem egyterű (kicsinek találom a belső részt), de valahol itt lehet a tökéletes megoldás a funkciót tekintve. A kutyának van egy belső szélvédett rész aludni és egy, ahová csak befeksszik eső-nap elől és közben nézelődhet:)
    A tiéd is jó, télen, hidegben egy thermo függönyt fölraksz és kész.

    Képen nem látom, van "küszöb"? Pár centis nem árt.
  • macleod2005
    #91
    Egyterű, meg igazából ez ilyen boltban vehető ház, és a bélés külön lehet bele megvenni, szóval inkább megéri otthon összebarkácsolni. Az más kérdés, hogy nekünk csak mutatóba van, mert a két virágszálam jobban preferálja ha a közelembe szunyálhat.
    Ha meg már elmúlik 1 éves a kutyus, onnantól nem kell félteni, én kutyáim is ha kinn maradnak, óránként felkelnek járőrőzni, az bőven elég mozgás hogy ne hüljenek ki.( -5 -7 fokokba is elvannak a lábtörlőn, pedig ott van nekik a ház, és egyikük rövidszőrű is.[és senki ne kössön belém, ha kéreckednek akkor bejöhetnek...:P])
  • ppk
    #90
    ez a lapostetos erdekelne, hogy belul valaszfalas,vagy egyteru. mert ha a masodik, akkor az a bazi nagy (szèles) ajto tuti sok hideget beenged szelcsendben is. vagy lehet van elotte hőfuggony, csak nyaron le van veve. amugy tetszik. Ja, valaki irta, h 100 kilo lett az ol, elnezeset kerem, most mar elhiszem :-D en is kozel jarok hozza
  • NessieGraf
    #89
    Ami nálatok van otthon, annak jó az ajtóelhelyezése.
  • macleod2005
    #88
    ilyenre gondolsz: :D


    amire meg a kötekedőg gondolnak az ez a koncepció:

    ilyenünk van otthon, kutyák nagyon szeretik (magaslesnek használni ...)
  • ppk
    #87
    igen szigetelt, majd lesz ilyen lepesrol-lepesre kepek bemutato ha elkeszulok vele :-) csak most nincs netem, csak ez a x10mini pro,es lassu a nagy kepek feltoltogetese,majd kicsinyitem kbytilag,es teszek meg. legalabb a profik latjak milyen a gagyi hasznalhatatlan, sablonos kutyalak. :-D
  • brueni
    #86
    bírom, ahogy itt civakodtok, hogy hogy nézzen ki. ez majdnem mindegy, csak a funkciói legyenek meg. ismerek olyat, aki ugyanolyanra csinálta(tta) a kutyu házát, mint a sajátja, csak kicsibe, mert hogy az passzolt a környezetbe. ok ez más sztori, de szerintem is jópofa a nyeregtetős ház. valahogy házabb jellege van, mint egy lapostetős ólnak. főleg, ha később az udvarban is látható helyre kerül. évekig egy csirkeólat akarsz nézni?. nekem tetszik a munkád! kitartás, hajrá. de ugye az oldalfala is szigetelve lesz? mert az most csak egyrétegűnek néz ki.
  • NessieGraf
    #85
    Nem kell lapostetős legyen, csak nyitható legyen a tető. :)
  • ppk
    #84
    mint mar mondottam vala, nem tervezem kirakni a kuszit, meg amugy is mig kolyok, jobb neki az emberkozelseg, nem pedig a kirekesztes. amugy lapostetore visszaterve,nem akarom, hogy nagykoraban azon randalirozzon, tuti tonkrevagna. az apja is azon allt epp mikor elhoztam a kutyit. meg tenyleg, az olyan egyszeru, lehet hogy sablonos a satortetos, de akartam egy kis kihivast is az epitesben. de ha kell valakinek, jopinzer csinalok neki lapostetosset :-)
  • NessieGraf
    #83
    Nézd, te egy rövid szőrű kölyök életét és egészségét tartod a kezedben.
    Mint írtad, szüleidnél németjuhász. Az hosszú szőrű fajta, jól bírja a hideget, mert aránylag farkas közeli.

    Az egészséghez hozzá tartozik a bolhák és atkák kerülése is. Ehhez kell a tisztíthatóság. A ház, amit csinálsz, védi az esőtől, hótól valamennyire, de a hidegtől, széltől az elöl nyitott ajtó miatt nem.

    Amit arról írtam, miért kéne idén a kazánház mellett döntened - jelenlegi kényelmi szempontjaid félretéve - az, hogy igen kínos lesz évekig kezeltetni, mert kölyökként tönkre mentek az ízületei (a fajta egyébként is hajlamos rá).

    Ha igaz az, amit az idei télre ígértek hőmérsékletből, könnyen lehet, az egyik reggel megfagyva találod azt a tüneményes jószágot, mert még nem volt felkészülve a hőszabályzása az időjárásra. Ugyanúgy, ahogy az embergyerekek esetében, a kutyáknál is idő kell hozzá. Embernél ez több év, kutyánál kb. egy év.
  • ppk
    #82
    nem ertem mi ez a konnyen tisztithato legyen mania? ez a sablonos ol van apueknak, elt benne 8 evig egy nemetjuhasz, meg most 7 eves az utodja, meg se fagyott, a kosz sem ette meg, szoval nem ertem mi a baj a sablonosnak mondott olammal. lapostetos olba meg inkabb tikokat rakok :-D
  • NessieGraf
    #81
    A #38 abszolút jó választás lesz. Egyszerű, olcsó, könnyen tisztítható és a kutyának is kiváló.
  • Trade
    #80
    szép munka amúgy nagyon.De azért Nessinek tényleg igaza van,tesóm is asztalos és csak ilyen kutyaházat tud elképzelni hiába mondom neki a tapasztalatokat hogy milyen legyen ő művészkedni akar,így már érthető hogy miért szólja le Nessie hogy sablonos.
    Ppk ez nem leszólás akart lenni most.
    Ha én csinálni fogok akkor a #38-ban látható házat fogom csinálni.
  • ppk
    #79
    a normalis, nem okostoni erdeklodoknek egy friss kep;
  • ppk
    #78
    ki esett ma ki a zixfaktorbol?? me melozok nem lattam.
  • NessieGraf
    #77
    Bocs, igen, elég tapasztaltnak tartom magam 30 évnyi kutyázás mellett. Igen, rövidszőrű kutyákkal és kölykökkel is van tapasztalatom. Igen, pontosan tudom, miért szarok a sablonos kutyaházak. További kérdés?
  • Bala10
    #76
    most ő az ügyeletes megmondóember. :) amúgy kicsit felesleges a sátortető, macerásabb. egy lapos tető egyszerűbben kivitelezhető, bár mostmár mindegy:D várom a végeredményt! :)
  • Punker
    #75
    a mi malamutunk se volt soha hajlandó bele menni (inkább gödröt ásott magának a hóban) de ettől függetlenül jobb lenne neki mint 1 sima szőnyeg.
  • BenceYCE
    #74
    Jaja, pl egy Tibeti Masztiffnak is aki legfeljebb szétforgácsolja az egészet, bármennyit is szenvedtél vele.
  • Punker
    #73
    a kutyának kell ház, főleg egy nagytestű házőrzőnek ami kint lesz.
  • CaviaR
    #72
    nene! Ne foglalkozz vele, hülyeségeket beszél. Engem tökre érdekel hogy alakul az építkezés. :)
  • ppk
    #71
    Nessigraf, bocsi, nem akartalak megserteni, DE TE NORMALIS VAGY??? :-D MEG KULONBENIS, MI AZ, HOGY SABLONOS SEMMI??? :-o amugy meggyoztetek, nem lesz kirakva a kuszi, nem vagyok egy allatkinzo, mert te epp ugy irtal rollam,mint aki ki akarja tenni szegin kuszit a fagyba. most ledobbentem rajtad, kicsit vegyel vissza, hogy ilyeneket gondolsz rolam! Amugy meg en voltam egy barom, hogy ide linkelgetem a kepeket, sorry.
  • Trade
    #70
    na igen így már érthető.Ezt tesómnak se tudom elmagyarázni hogy miért a szélére kell a bejáratot tenni,meg hogy miért lapos tető és nem nyeregtető.
    Ha meg a szobatisztasággal van baj akkor meg a következőt kell tenni:
    én még csak felnőtt kutyát szoktattam kölyköt nem.
    A kutya emésztési ideje nagyjából egy óra,szóval etet egy óra múlva kivisz,egy kölyköt azért illik még 3-or etetni,pár nap után az enyém megszokta hogy nem piszkít be hanem amikor kiviszem.
    Egy kölyöknek tényleg nem a legjobb időszak a tél egyedül,egy életre hazavághatja a kutya ízületeteit
  • NessieGraf
    #69
    De nem is neked szólt az üzenet. És ha jól olvasom nálad nem egy kutya van. Akinek szólt, kutyaházat épít télire egy rövidszőrű kölyöknek. Mert nem tanítja a kölyköt szobatisztaságra, és az most a kazánházba piszkít. Ott idén télen jó helye lenne. Tavasztól meg már ki lehetne szoktatni kutyaházba.

    Egy rövidszőrű, fiatal kölyök nem bír ki egyedül, károsodás nélkül egy telet kutyaházban, mert nem elég hozzá a hőszabályzása. A kutyaháznál meg semeddig nem tart a bejáratot a hosszabbik oldalon a szélére tenni, hogy a kutya el tudjon húzódni a szél elől, akkor is, ha se takaró, se hőfüggöny. Azért csinálni a kutyaházat valamilyen kinézetűre, mert úgy szokták, felesleges. Vannak rossz szokások is.
  • Trade
    #68
    ezt most nem tudom hova tenni.
    Ha leszedik amúgy akkor így jártak,pl nálunk nem lehet semmilyen
    pokrócot berakni a házba mert vmelyik széttépi mindíg,egy idő után meguntam
  • NessieGraf
    #67
    Hát én nem lennék nálad kutya. Csinálsz egy sablonos semmit. A kutya kb. két nap alatt lekapja a hőfüggönyt, akkor mi lesz? Megy a levesbe, mert érzései, igényei vannak és nem egy tárgy, amit leteszel a sarokba és úgy marad?
  • babapofe
    #66
    Jajj, pont most építettünk egy kutyaházikót a kutyusunknak a hétvégén.
    Persze, a munka érdemi része a barátomat illeti. Én csak tartottam a szögeket, meg válogattam a léceket! Na, meg én voltam a designer! :P De nagyon kis pofás lett a házikó, majd csinálok képet, és feltöltöm.
    Még névtáblát is csináltunk:P
    Minden oldalról dupla falú, s közötte hungarocell. Úgyhogy, jó kis meleg lesz neki télen.
  • ppk
    #65
    Na, jelenleg igy allok, holnaptol jon a latvanyosabb resz, eddig csak a tokoles ment :-D lenolajjal lekentem,raer megszaradni. fel litert beledorgoltem,a resekbe meg folyattam. alulrol is van fa csavarozva,csak az nem latszik ugyebar. a pajta oldalat ki kell majd bontani ha elkeszul,mert az ajton nem fer ki :-D



    most meg azt kell kieszelnem,milyen sorrendben deszkazzak,hogy mindenhol elerheto legyen a finisig. a tetot is beleertve :-)
  • ppk
    #64
    Pedig kozepre tervezem hofuggonnyel. a magassagot is ehez az elrendezeshez szamoltam ki. marmagassag+ 5cm. kb. ja,szigetelt lesz, lenolajat is vettem ma, a hasonlo kaliberu kutyiol 170ezer ft, ez 5ezerbol megall, lenolaj+festek+zsindely katrany alapu. Bar lehet sima lapospala lesz,mert 6000Ft-ot nem akarok kiadni tetore.
  • Trade
    #63
    szép kis ács munka,hőszigetelt lesz?A bejáratot igyekezz ne középre rakni mégha nem is túl esztétikus ehhez a tetőformához
  • ppk
    #62
    itt tartok jelenleg;



    csak a sok csapolgatas miatt lassan haladok,egy cirkulam van,meg egy furiszem. :-D