101
Kutyaház építése
  • shaba23 #21
    OSB lap van 40mm-es is, nem tudom felétek mekkora egy nagyobb testű kutya:)
    "Egy lényeges még: az ajtó a hosszabbik oldalon legyen, oldalt. Akkor nem fújja át a kutyát a szél se."

    ez akkora hülyeség, hogy nem is értem...

    #12 leírta mit kell csinálni, ennyi, az alapján már jobbat csinálsz, mint amit obiban meg iylen helyeken venni lehet.
  • VRSDM
    #20

    nekünk két spániel van de az ajtó előtt alszanak nem a házban :D
  • Lacee86
    #19
    Pallókból szegelni, tetejére meg vmi hullámpala vagy trapézlemez, oszt csókolom. :D
  • Pepsi Twist
    #18
    én annó parkettából csináltam :D alja bútorlap 4 lábon áll oldalai összepattintott parketta teteje meg ugyan csak parketta :D (laminált padló/parketta)
  • karajjj
    #17
    mi anno a bontott kerítésből csináltunk, szerintem ha nagyobb testű kutyákra tervezed, akkor felejtős az osb lap, de te tudod
  • NessieGraf
    #16
    Valamivel nagyobb méretben egészen jó ötlet. Felállni, fordulni tudjon benne a kutya. Télen meleg, nyáron hűvös, de valami védelem kell, hogy ne menjen bele víz, hó.
  • NessieGraf
    #15
    Tégla alá kell, ne ázzon be alulról.
  • gergely1991
    #14
    még jóhogy nem készítettél rá tervrajzot:D
    automata étel adagoló, kutyaillemhely,fürdőszoba kiépítése.....
    hullám para a tetejére erős kutyák esetén tégla
  • David2
    #13
    jah és a téglát elfelejteném a helyedben, macerás lesz rendesen megcsinálni
  • David2
    #12
    lécekből csinálsz rácsostartót váznak, falnak meg 2 osb lap közé hungarocel, vagy amilyen hősziged van kéznél. Teteőnek alacsony hajlásszögű félnyereg, rajta vmi kátrányos cuccal, vagy cserép ha felvet a pénz.
  • NessieGraf
    #11
    Egy lényeges még: az ajtó a hosszabbik oldalon legyen, oldalt. Akkor nem fújja át a kutyát a szél se.
  • passatgt
    #10
    nálunk az oldala 2 réteg fából van, közötte üveggyapot, a teteje szintén va, közötte nikecell, és rajta ilyen kátránypapír van rászögelve, amin ilyen gagyi cserépminta van aztán szevasz
  • tigeroo
    #9
    az a baj hogy pár ezer Ft-ból kéne kihoznom :(

    én az esőtől tartok a legjobban
  • VRSDM
    #8
    én az egészet megcsinálnám osb-ből, arra fúrnék nikecel táblákat / akár ragasztani is, majd még egy réteg fa, azt többször kezelni lakk-al hogy ne rohadjon szét ha már órákat rászánok, meg sok pénzt.

    ööö, aztán ennyi, tetőnek valami tetőt.
  • tigeroo
    #7
    értékelem őszinteséged.

    kapsz 1 púszit :D
  • Klemice
    #6
    Azt hittem már megint valami idióta topik :D
  • tigeroo
    #5
    aha, télen megnézném azt a gazdit benne aki ilyet vesz 1 kutyunak :P
  • tigeroo
    #4
    ja jó, köszi :)
  • circa
    #3

  • Punker
    #2
    alulra 2 réteg osb közé szigetelésnek hungarocel.
  • tigeroo
    #1
    Sziasztok! Egy ismerősöm megkért erre a nemes feladatra... 2 nagyobb testű kutyának kellene kutyaházat csinálnom, 2 "szobával", magasságra egyik végén olyan 60centi, másik végén 45

    ti miből csinálnátok? van pár bontott téglám még rendelkezésre...

    osb lapokon gondolkodtam, ha nagyon engedi a pénztárca akkor úgy h 2 lap közé valami vízzáró réteg, tetejére meg hullámpala vagy valami...

    szerintetek mi lenne a legjobb, aki ért hozzá hogy csinálná?