1280
roguelike
  • dronkZero
    #121
    Egér?! Minek? :D

    Nekem fogyni nem nagyon szoktak. A legfejlettebb szintre jutott erődöm úgy nézett ki, hogy volt a felszínen egy egészen nagy(~50x50, vagy nagyobb), erődítmény három emelet magas falakkal, bástyákkal, várárokkal, csapóhíddal, falakon elit íjászokkal, na oda nem jött be soha senki. :P
    Viszont el volt baszva olyanokkal, hogy a kajálda/gyülekezőterem messze volt a kajaraktártól és a hálótermektől, a workshopok meg pont hogy túl közel voltak a hálótermekhez, viszont a raktártól messze. Meg az még bőven előző verzió volt, még a reformált harcrendszer, a föld alatti világ, meg a meleg nyári esőben elolvadó törpék előtt.

    Egy másik nagy projektem egy több emelet magasra törő szökőkút lenne, de ahhoz meg nagyon speciális terület kell, hogy ne nézzen ki hülyén. Meredek, vagy inkább függőleges sziklafal kellene hozzá, aminek a tövébe építeném a felszíni erődöt, és az udvar közepén jöhetne fel.
    Egyszer már egész sokáig eljutottam vele, pumpáltam a vizet vagy 10 emelet magasba, de azzal az erőddel meg valami egyéb probléma volt, nem emlékszem már mi...
  • sirdond
    #122
    hm, én most ezt találtam
    http://www.bay12forums.com/smf/index.php?topic=54561.0

    nagy fallout rajongó révén több sem kellett, le is töltöttem és adventure módban elkezdtem. persze nem sokáig jutottam, még az első küldetést sem sikerült megcsinálni, mert 3 aligátor megölt :)
    később majd kipróbálom dwarf fortress módban is
  • dronkZero
    #123
    Uh, na ez az, amit nem "mernék". Dwarf Fortress-t modolni... Ezek nem normálisak :D Kb fél/egy évente jön olyan update, ami a feje tetejére állíthatja akár az egészet...

    Neem, _ehhez_ modot nem. :)
  • sirdond
    #124
    pedig van egy pár :)

    ez a wasteland nem olyan rossz és folyamatosan fejlesztik is. számomra hangulatosabb így a játék,úgyhogy egy ideig maradok ennél a verziónál
  • Thanatos
    #125
    hát pedig számomra játszhatatlan lenne a df, jó pár külsős emberke munkája nélkül, igaz annyira nem is modok, inkább toolok meg tilesetek amik nekem must have-ek, de azért azokban se kis meló van, főleg ez a szívás, hogy a legtöbb tool, memoriahackes igy ha valaki nem frissíti a memoria értékeket meghal az egész lásd stonesense :/

    amúgy én vlaahogy olyan messzire sose jutok df-el, mert midnig beüt valmi olyan "baleset" amikor inkább újra az egészet :D mondjuk én a rakátr/műhely/kajálda elhelyezésre mindig figyelni szoktam bármilyen szar ehlyen is vna az erődöm :))
  • sirdond
    #126
    ezt láttátok már? :)
    http://www.nzfortress.co.nz/forum/showpost.php?s=c27183484fd934d4392818d7a7f1b607&p=427184&postcount=1
  • dronkZero
    #127
    Eheh. Hát igen, a nem kellőképp átgondolt tervezés... Én mindig lefalazom az ilyesmit, azon nem jön át semmi. :)

    Megint érzem a mélység hívását... Legeneráltam a világot, kiválasztottam a helyet, állítom össze a csapatot.
  • sirdond
    #128
    én is gondolkoztam rajta nemrég,hogy újrakezdem
    de biztos akarom? :D
  • dronkZero
    #129
    Ez nem akarás kérdése. Ha csinálni kell, akkor csinálni kell.

    Örülj neki, hogy még ellen tudsz állni a kísértésnek! :)
  • dronkZero
    #130
    Természetesen nem vagyok elégedett a hellyel, úgyhogy restart...
  • dronkZero
    #131
    Nna, találtam egy megfelelőnek tűnő helyet, elkezdtem. Egy nagy sziklafal, előtte egy sűrű erdő, folyóval. Amikor megérkeztem, elég érdekes szitu fogadott, az erdős rész be volt havazva, a sziklás meg nem. Furán szelektíven esik a hó :)

    Kicsit tartok tőle, hogy a kútjaim be fognak fagyni...

    Viszont az aktuális verzióban elég sok újdonság van ahhoz képest, amit én megszoktam, egy csomó mindent nem is látom még, mire jó.
  • dronkZero
    #132
    Na persze nem 10 órán át kerestem a helyet, még ha a hozzászólásaimból ez is látszik. :D

    Bevettem magam egy sziklaöbölbe, ástam elé egy árkot, építettem rá hidat, a sziklát meg lecsupaszítottam, hogy hátulról ne tudjanak megkerülni.

    Érkeztek már új törpék is, két craftsdwarf. Alakul ez.
  • sirdond
    #133
    Na,holnap en is neiallok. ma sajnos nem voltam itthon szinte egesz nap
  • DarkHorSe
    #134
    Na akkor jovoheten enis nekikezdek :))

    Meglatom most mire jutok :)
  • sirdond
    #135
    francba, egész jól haladok, erre az egyik törp belép a "strange moodba",de fém kell neki és nincs működő kohászatom :/
    az egyetlen üllő meg ott van nála így még gyorsan gyártani sem tudok valamelyik másik törppel. szóval most befalaztam és megvárom amíg éhenhal :/
  • sirdond
    #136
    mit csináljak a ketrec csapdában lévő goblinokkal?
  • sirdond
    #137
    kibaszott goblinok
    visszajöttek egy 15 fős sereggel és bedaráltak, mert nem volt kiképezve military :/
  • dronkZero
    #138
    Csinálhatsz arénát, ahonnan nem tudnak kijönni, de te tudsz beküldeni törpét. Vagy add el őket. Esetleg dungeon keeper-szerűen válassz le nekik egy részt, és hagyd őket élni. Vagy rakd be őket egy szobába, és eressz rájuk vizet/lávát.

    Csak rajtad múlik. :)
  • dronkZero
    #139
    Hogyhogy? Nem az első dolgod leválasztani az erődöt a világ többi részéről, hogy be se tudjanak jönni? Én szó szerint a legelső csákányütésekkel a későbbi vizesárkomat ásom ki a leendő felszíni erőd körül. Falat építeni ráér később is, de az is eléggé elsődleges feladat, hogy be se tudjanak lőni. Aztán ha jönnek, akkor a kezdőcsapatként hozott vadászom lesznájpolja őket...

    Ha a kezdőtörpe legjobb szkillje az ambush, akkor nem kell vinni crossbow-t, csak nyílvesszőket, mert alapból kap egyet, meg fullos bőrpáncélt. Aztán meg kell neki tiltani a vadászatot, hogy ne lője el a drága lőszert kecskére.
  • dronkZero
    #140
    Egyébként milyen builddel kezdtek? Én úgy szoktam, hogy:
    1. Leader: a fontosabb szociális skillekkel. Ő lesz a bányász, de skillt nem kap rá, mert úgyis hamar felfejlődik legendary szintre.
    2. Vadász: 5 ambush, 4 crossbowman, 1 fisherman
    3. Favágó: 5 woodcutter, 5 axeman
    4. Ács: 5 carpenter, 5 mechanic
    5. Kőfaragó: 5 masonry, 5 building designer
    6. Paraszt: 5 grower, 5 brewer
    7. Paraszt: 5 gatherer, 5 cook

    Az alap cuccokból eladom az alkohol felét, az üllőt, az egyik csákányt és az egyik baltát, helyette viszek magokat pluszban, lőszert a vadásznak, két macskát, két kutyát és két tehenet.

    Ez így elég jónak bizonyult, nem szoktam a kezdésbe beledögleni. :)

    Ja, és csalok is egy kicsit. Sűrűn szoktam menteni, és ha valami katasztrofális dolog történik, akkor feladatkezelővel bezárom a játékot, és folytatom a mentéstől. Annyi időm azért nincs rá, hogy minden elkúrás után új játékot kezdjek...
  • sirdond
    #141
    elrontottam, mert a farmnál,ahogy ráereszttettem a vizet nem tudtam visszazárni a floodgatet,hiába kapcsolgattam leverrel, és ott bejöttek

    én most egy ilyennel embarkoltam:
    1. bányász-leader,mint nálad
    2. bányász 5
    3. mason, stone crafter 5-5
    4. carpenter 3,többi 1 building designer,woodcrafter,bonecrafter,gem cutter-setter,potter,mechanic
    5.grower,herbalist,brewer
    6.axeman 5, teacher 2, woodcutter 3
    7.vadász 3, crossbowman 5,ambush 2

    még van pluszban egy-egy pár kutya és macska,egy vadászkutya, plusz 4 tyúk és egy kakas, valamint egy pár kacsa

    egyébként ez az egyik választható a newb lazy packnál

    a vadász megy vadászni a kutyával, és amit lelő állatot annak a csontjából csinálok neki íjat, az elején szerintem nagyon megéri, mert rengeteg húsod lesz így.
    a tyúkok meg a kacsa tojást tojnak és így gyakorlatilag kifogyhatatlan kajaforrásom van
  • sirdond
    #142
    kitaláltam egy újat, nem tudom mennyire fog beválni
    1. bányász 5
    2. bányász 5
    3. favágó-carpenter-axedwarf
    4. mason-stonecarfter-mechanic-b.designer
    5. fisher-fishcleaner
    6. grower-cook-brewer-cheesemaker
    7. leader-trader-manager skillek
    1 pár kutya,macska és 3 tyúk 1 kakas
    itemeknél a felesleges szarokat kiszedtem és az üllőt így maradt egy csomó pontom
    amiből plusz alkoholt raktam be, meg egy rakat (100+) tejet
    a tejből csinálok sajtot,utána a sajtból, tojásból, plump helmetből és halból pedig kaját
    piával egy ideig nem kell foglalkozni, de persze a biztonság kedvvéért van olyan skill is,meg ültetvény

    egyedüli kockázat,ha nem hoznak üllőt a karavánok :D
  • dronkZero
    #143
    Áááááá, nagyon nagy szívás van... :P

    Nagy nehezen összeraktam a falat, az őrházat a kapu körül, túléltem három ostromot, amik közben leöltek három nevesített dögöt meg egy törpe karavánt.

    Elmúlt a baj, kinyitottam a kaput 120 törpével is ijesztően lassan behordtam a map széléről a karaván cumóját...

    Erre elkezdenek megőrülni a törpéim. :P

  • sirdond
    #144
    én meguntam, ennyi volt a fellángolás :D
    talán belekezdek egy kis adventure módba megint
  • dronkZero
    #145
    Én sem vagyok most túl lelkes... Felépült az erőd, van 200 törpém, az 5x5-ös terület nagy része az enyém (kivéve télen, amikor befagy a vizesárok :P), öltek az íjászaim már hegyi titánt, van 1000 kaja és 2000 pia a raktárban...

    Most kéne elkezdeni izombrutál katonákat képezni, de ahhoz már nincs türelmem.
  • Thanatos
    #146
    én most épp köv verziót várom, addig meg gyűjtöm a lelkesedést :)
  • sirdond
    #147
    miért? mi lesz a következő verzióban, amiért megéri várni?
  • _Atti_
    #148
    Éjjeli lények: vámpírok, vérlények,múmiák,nekromanták zombik,csontik..

    Holdfázisok,neves emberek sirhelyei-piramisok..

    Karavánok, piachelyek, kidolgozott városok- csatorna és katakombarendszerekkel..

    Kismillió bugfix, na meg egy csokor szponzorált állat.

    Azt hiszem nem maradt ki semmi.
  • _Atti_
    #149
    persze ahogy DFhez illik az éjjeli lények nemcsak neveikben és testrészeikben térnek majd el,

    megjelenik az anyagérzékenység( ezüst a vámpir ellen..persze gondolom az adott lényhez majd random generál)
    A nekromanták a törpéink levágott kezét is feltámaszthatják, rituálék egyes lények elpusztításához..(elégetni a tetemet stb)

    Szóval majd minden ami szem szájnak nem ingere:)
  • dronkZero
    #150
    Army arc mikor lesz kész? Azt írta két éve, hogy az eléggé elsődleges prioritású... Hadat üzenni, hadjáratot küldeni, ilyesmi?
  • DarkHorSe
    #151
    na ma enis ujrakezdem, delutanig erot gyujtok :D
  • dronkZero
    #152
    Na, sikerült belekezdeni?
  • Zomil
    #153
    én nekikezdenék ujra, de nincs kedvem ismét beletanulni a játékba :D
  • dronkZero
    #154
    Ha játszottál már vele huzamosabb ideig valamikor, akkor hamar visszajönnek a beidegződések. Olyan ez, mint a biciklizés, nem lehet elfelejteni... :D

    De egyébként tök fura is, amikor fogalmad sincs tudatosan, mit nyomkodsz, és mégis az történik, amit szeretnél. :))
    Alap parancsok, szintváltás, mozgatás, meg kisebb kombók, mint bCw kkkkk, bCf kkkkmmmm, dd, dt, simán benne voltak a kezemben úgy, hogy egy évig nem játszottam DF-t.

    Borzalmas az irányítása, de most már nehogy átdolgozza az UI-t, mert akkor őrülök meg. :P
  • Zomil
    #155
    csak kb. 1-1,5 honapot toltam vele és már legalább 1 éve nem játszottam vele, igy már az alapvetö dolgokat is elfelejtettem, persze lehet, ha elöttem lenne a játék akkor megint belejönnék hamar :)

    amugy nem készül hozzá valami multiplayeres lehetöség? sokkal élvezetesebb lenne többen játszani :)
  • dronkZero
    #156
    Hidd el, visszajön az. A "mátrixot" sem kell újra megtanulni látni, az a képesség is megmarad. :)

    Multiplayer, ehhez? Hogyan? :D
    Egyetlen ember álma és garázsprojektje ez a cucc, elég valószínűtlen, hogy valaha lesz benne multi.
  • Zomil
    #157
    miért lenne lehetetlen a multiplayer?
    persze igy garázsprojectként valoban probélmás, de egyáltalán nem lehetetlen :)
    azért végülis, ha nagy vonalakban nézzük, nem sokban tér el pl. a minecraft-töl, csak sokkal komplexebb, nem hiszem, h ha nekiülne több ember megcsinálni akkor ne tudnák megoldani :)

    nem sokban térne el a mostani játékmenettöl, csak más játékosok is lennének a térképen akikkel lehetne harcolni, kereskedni stb. :D
  • dronkZero
    #158
    De pont ez a baj, hogy már most sem nagyon bírja a többszáz útkereső rutint(törpék, ellenségek, állatok, vadállatok) egy átlag számítógép, ami a map mérete és a mozgó cuccok számával csak nő. Tehát vagy a te géped nem bírná a dolgot (ha kliens oldali az útkeresés), vagy a szervernek kéne mindent számolnia, és akkor képbe jön az, hogy ki az, aki komoly pénzekért igencsak izmos számítási teljesítményű szerverparkot tartana fenn Dwarf Fortress multi szervernek..?

    Plusz ott van az a tény, hogy ennek a cuccnak a rendszerét a csóka elég rendesen ad hoc módszerrel hánnya össze (jó példa erre a kb 3 különböző módszer, amivel területet lehet/kell kijelölni a különböző cuccoknak), szerintem rajta kívül nincs a Földön ember, aki átlátja ezt a kupac szemetet :) Na, a multihoz ki kéne találni, hogy melyik részt végzi a szerver, melyiket a kliens, ezeket összehangolni, lagkompenzációt tenni bele...
    Kb kezdhetné előről a programozást, sztem...
  • dronkZero
    #159
    Ja, hogy úgy gondolod, hogy nem egy nagy map lenne, hanem lenne egy nagy világ, aminek egy-egy apró szelete az erőd (mint ahogy most is van), csak a különböző régiók közt lenne némi kapcsolat?

    Mittudomén, az én erődöm a nagy világban olyan lenne, mint egy falu Travianban?

    Az még talán működhetne is...
  • Zomil
    #160
    szvsz még meg is érné neki, ha ujrakezdené :)
    én pl. szivesen fizetnék egy letisztult(nem grafikára értem, az jol van igy ahogy van a modderek ugyis csinálgatnak szép pack-okat) játékért, multi támogatással és sztem nem vagyok ezzel egyedül :)
    Persze valoszinü erre nem kerül sor...pedig ott van a példa...megint csak a minecraft-ot tudnám felhozni, notch nem kicsit megkazdagodott belöle, pedig nem nagy cucc az egész még csak nem is saját 5let és még csak nem is profi programozo a csávo(ráadásul java-ban van...pfuj... :D )...
    Bár lehet, h valaki majd tesz egy probát vele és megprobálja ezt megcsinánli...eddig 1 hasonlo probálkozást láttam a Dwarfs!?-ot...nem probáltam, de amit olvastam rola az alapján tulságosan le van egyszerüsitve df-hez képest(meg a multi is hiányzik belöle)