1634
Napenergia, hálozatba visszatáplálás kicsiben az interneten beszerezhető komponensekből
  • ManfredMacx
    #648
    A solar + storage az miért is szabályozhatatlan?
    Mert hogy én meg arról beszéltem jó néhány hozzászólással lentebb Hawai és Nevada kapcsán.
    Ti erre szoktatok lapítani. Én leírom hogy olcsó solar +storage, ami szabályozható napenergia, beintegrálható a hálózatba, éjjel nappal rendelkezésre áll, stb.
    És mintha a falnak beszéltem volna, jön mindig az, hogy nem fogom fel hogy szabályozhatatlan.
  • realcsabi
    #647
    Az áramszolgáltató tisztában van az energetikával, mint ahogy a realcsabi nevű kommentelő is.
    A probléma abból fakad, hogyha az alábbinál elmésebb választ kapsz, akkor elsunnyogsz és később folytatod az agymenést, mintha nem is láttad volna.
    A napenergiát nem utálom, de tisztában vagyok a betöltött szerepével az összenergia-termelésben. Ez a szerep pár százaléknyi, mivel egy ponton túl már öngól a szabályozhatatlan villamosenergia, mert szétkúrja a hálózatot. Ha túl sok napenergiát termelsz, akkor filléreket spórolsz meg, hogy aztán vagyonokat költhess a villamosenergia-ellátás stabilizálására. Persze azt a költséget nyugodtan szőnyeg alá lehet söpörni, addig majd becsukom a szemem, vagy még jobb, ha úgy teszünk mintha nem is merülne fel ilyen probléma, és számolgathatjuk a centeket, hogy mennyire olcsó a napenergiával megtermelt áram. Ez kb. a vízbű a zoxigén szint.
    De ezeket már nagyon sokszor leírták neked, felesleges nekem is törnöm magam, már ez a pár perc is kidobott idő. De talán egyszer majd rájössz magadtól, és feltalálod a spanyolviaszt. Szemmel láthatóan hosszú és kanyargós út áll addig előtted, de drukkolunk neked.
  • ToxiMaxi
    #646
    Meddig fog ez a nagy menetelés tartani?
  • ManfredMacx
    #645
    Mivel Momo nélkül unalmas lett ez a fórum, jöjjön egy kis unalmas statisztika.

    Áprilisban is tovább menetelt a napenergia Amerikában, 14%-ot növekedve 2,37%-os részarányt ért el.

    Indiában is feltartóztathatatlanul növekedett, áprilisban 31%-ot, májusban pedig 29%-ot, 2,92%-os részarányt érve el.
  • ManfredMacx
    #643
    Végre egy értelmes hozzászólás is a témához.
  • ManfredMacx
    #642
    Tehát az áramszolgáltató az nincs tisztában az energetikával.
    Bezzeg egy realcsabi nicknevű kommentelő.
    Egyéb elmés hozzászólás? Nagyon vicces a vergődésetek, de megértem, szar lehet a mai világban napenergia utálónak lenni.
  • ManfredMacx
    #641
    Az áramszolgáltatónak kötelező átvennie az áramot a saját naperőművétől?
    Vagy hogy van ez én nem értem.
  • ximix #640
    Kár ezen mérgelődni, magamat idézve
    "Kicsit ilyen székely góbés a helyzet, ManfredMacx nem állít valótlant, de nem mond el mindent :)"

    Ha elolvasod a cikket ott írják, hogy gáz is lesz, így valószínűleg az viszi el hátán az egész hóbelevancot és 20 évre számolták a 248 misit, ami érdekes, hogy a japán doksiban meg 20-30 év közé várják a tömeges napelem cserét. . .

    A cikk második linkjében azért van egy kis kétely
    "While environmental groups celebrated the move, critics say the bill could raise electricity rates without reducing greenhouse gas emissions."

    A szénbányát nem tudom mennyire gazdaságos üzemeltetni, ha esetleg nincs más nagy felvásárló és így mondhatni csak a hőerőműnek termelsz, aztán félnek a CO2 adótól, így előrefelé menekülnek ez is csak egy profit orientált cég.
  • realcsabi
    #639
    Wooow végre nemsokára jön Florida, alig várom.
    Biztos nagyon meggyőző lesz valami színes táblázat meg néhány szemléltető grafikon, nulla műszaki tartalommal, mint egy szép ábrándos mesekönyv, hogy fogyasztható legyen a laikusoknak. Aki meg egy picit tisztában van az energetikával, az kaparhatja a falat tőle.
  • molnibalage83
    #638
    Mert melyik részét nem érted annak, hogy ha kötelezően át kell venni az áramot, akkor a létező erőmű kevesebbet KELL, hogy termeljen, akkor is, ha az egyensúlyt a szaros naperőműved kúrja szét és mégis a szén egyensúlyoz? Ha meg nem sikerül, akkor kire verik ez rá? Nem a naperőműre.

    Ostoba fasz vagy. Ostobaságod kitartással párosul.
    Azt, hogy miért kurva drága a német áram és miért tarolnak le dolgokat, hogy a szénnel tolják a gridet, arra nem válaszolsz. Lapítasz, mint szar a fűben. Mert szar alak vagy.
  • ManfredMacx
    #637
    Folytassuk a sort Oregonnal, ahol a PacifiCorp energiaszolgáltató egy szénerőművet idő előtt bezár, egy másiknak pedig a kapacitását csökkenti, a hiányzó kapacitásokat pedig részben napenergiával pótolja. A lépéstől 248 millió dollár megtakarítást várnak.

    Új-Mexikóban a San Juan Generating Station nevű szénerőműre kerül lakat, melynek kieső termelését részben egy 350 MW-os naperőmű és 130 MW-os tároló fogja átvenni.



    És még sorolhatnánk a példákat a végtelenségig. Ott van pl Florida, de az majd egy külön téma lesz.

  • molnibalage83
    #636
    Ehhez az egészhez szükséges technológia csak a fő elemek szerint:

    2 db 35 méter átmérőjű 6 méter magas végtároló betonmedence a maradék anyagnak
    3 db 24 méter átmérőjű 7 méter magas keverős fermentor tartály
    2 db gázmotor
    2 db gázmotor füstgáz hőcserélő
    Néhány anyagmozgató szivattyú.
    Gázfáklya a vészlefúvatáshoz
    3-4 db 30 és 60 lábas technológiai konténer.
    1 db a fentieknek kielégítő oszloptrafó

    (2 db tűzi víz tartály)
  • molnibalage83
    #635
    Vonalvastagságnyi arányban tud részt venni és drága. Vettem részt biogáz üzem bővítésében.

    Kb. ez volt a lehetséges kihozható arány.


    30 ezer tonna alapanyaggal.


    Hő és villany.


    Ezzel kb. egy kb. 400 és egy 500 kW-os gázmotort terveztek hajtani úgy évi 6700-7100 órában. A mélyvölgy idején semmi, kivéve, ha az üzem hőigénye igényelte volt.

    Akkor valami 30 HUF/kWh áron vették volna át az áramot kötelezően és igencsak billegett a projekt, hogy megéri-e.

    Az ökölszámokra hívnám fel a figyelmet.
    30 ezer tonna anyag. Éves átlagban 0,7 MWe teljesítmény sem érhető el és 30 ezer tonna anyag kb. fele megmarad, ami felhasználható a földek minőség javítására, de annak energetikai relevanciája nem jelentős, kivéve ha műtrágya gyártás energia igényét nézzük. Pusztán, mint villanyáram forrás pocsék. Ja, a biogáz üzem közvetlenül egy batár nagy állattartó üzem mellett volt szóval az alapanyag nagyobb részét nem kellett messziről hozni...


    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.07.04. 12:03:08
  • ToxiMaxi
    #634
    Szakikat kérdezném a biogázról, hogy az mennyire lenne működőképes egy olyan országban, mint Magyarország, ahol eléggé a mezőgazdaság irányába vagyunk eltolódva?
  • molnibalage83
    #633
    Igen, most kezdjük áttörni azt a vonalat, ahol egyre kevésbé van értelme. Valahol előbb utóbb meg kell fizetni majd az árát, mert ez nincs ingyen.
  • ManfredMacx
    #632
    "A napenergia kb. a csúcskapacitás 10-15%-ig értelmes csak, de ez is erős túlzás,"

    Az megvan, hogy itthon már elértük a 10%-ot és akkor még egy csomó van épülőben, amivel nagyon gyorsan elérjük a 15%-ot is?
  • molnibalage83
    #631
    Ez egészen addig megtehetni, ameddig nem neki kell szabályozni. Ameddig a parazita módnak nincs semmiféle büntetése sőt, díjazzák, addig nyerő lesz ez főleg, ha dotálják is.

    Teljesen agyatlan az összes kommented. Mert nem érted sem az okot, sem az okozatot. Amikor meg képedbe tolják, hogy szar és drága áram, akkor lapítasz, mint szar a fűben.
  • ManfredMacx
    #630
    És hogy ne csak a levegőbe beszéljek baromságokat, nézzünk néhány példát is.

    Elsőnek itt van rögtön a coloradoi Xcel áramszolgáltató, amely idő előtt fog bezárni 660 MW-i szénerőművet, hogy helyette 1800 MW-i szél és naperőművet, valamint 275 MW akkumulátorkapacitást építsen.

  • ManfredMacx
    #629
    Jajj, hát engem nem zavar.
  • ManfredMacx
    #628
    Milyen 4 órára való áram? A napi átlagtermelés 80%-90%-a az hogy 4 órára való?
    Az a 6 db beruházás Hawai áramszükségletének 4%-át fogja megtermelni. Ezt a négy százalékot szét tudják teríteni egész napra, tehát ha úgy akarnják, délben is a fogyasztás 4%-át fogja fedezni, meg éjfélkor is a 4%-át.
  • molnibalage83
    #627
    Van egy pont, amikor nem tűröm, hogy egy műszaki analfabéta sértegessen egy mérnököt. Pont amikor Buzz Aldrin pofán vágta azt a konteós faszt.
  • Oddball29
    #626
    Na jó, egy pillanatra kilépek a read only crowdból.

    Igazából saját magad teszed nagyon nehézkes olvasmánnyá ezekkel a felesleges kitöréseiddel és a fizikai agresszióra való állandó implikációiddal. Lehet akármennyire igazad, a laikusok (pedig azokat kell megnyerni) ott fognak hagyni a fenébe.

    Szívből remélem, hogy IRL tudsz azért viselkedni, mert egyszer beleszaladsz valakibe, aki nem csak behódol, vállat von vagy hátat fordít, hanem "várja" a balhét.

    Peace out
  • molnibalage83
    #625
    Komment 1.

    Komment 2.

    Na erre varrjon gombot a fő propagandista.
  • ximix #624
    Két régebbi cikk
    Japánok és a napelem
    link

    Csak érdekesség képen
    link
  • ToxiMaxi
    #623
    Szerintem a megújulók népszerűségét senki sem tagadja. Azon viszont már lehetne vitatkozni, hogy azért népszerű, mert tényleg jó vagy mert nincsenek megfelelően informálva az emberek és felültek egy divathullámra, amit a politika is maximálisan kihasznál.

    Én inkább azok táborát erősítem, akik abban hisznek, hogy mindennek megvan a maga felhasználási területe, ahol igenis lehet hasznos, de mindenre a megújulók nem jók.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2019.07.03. 10:21:51
  • Xsillione #622
    És vagy baromság amit írsz, vagyy már át is állt az egész USA. Mert ha olcsóbb és nincs akadály az üzemeltetésre, akkor csak barmok nem használják. Vagy azért drágább a szénerőmű, mert az idő egy részében a nap és egyéb vackokat veszik át, így emelve a szén árát, ami viszont ettől még nem megkerülhető, mert este továbbra sem süt a napocska, hiába tárolsz rémálmaidban 4 órára való áramot az egész országnak, ha az este 12 óra és másnap senki nem garantálja a napsütést neked.
  • molnibalage83
    #621
    Kész. Én feladom.
    Ezen túl max időként leírom, hogy barom vagy.
  • ManfredMacx
    #620
    Azt írja a Forbes:

    A világ szénerőműveinek 42%-a veszteséges egy tanulmány szerint.

    Amerika 78 milliárd dollárt tudna megspórolni, ha bezárná a veszteséges szénerőműit, most hogy a megújulók ára kezd a szénáramé alá esni.

    Így esett be az új naperőmű költsége gyakorlatilag minden más új építésű erőműnek a költsége alá:



    De nem csak az új építésű erőművekkel konkurál:



    Vagyis bizonyos államokban olcsóbban kijön felhúzni egy új naperőművet, még állami támogatás nélkül is, mint egyszerűen csak szenet lapátolni egy már meglévő szénerőműbe.
  • molnibalage83
    #619
    Az, hogy a tudatlan balfaszok között mi a népszerű, az mióta műszaki érv?
    Azért, mert az összes reality trash népszerű az agyilag zoknik között az akkor azt jelentené, hogy az a művészet csúcsa?

    Édes istenem>..
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.07.02. 19:10:58
  • ManfredMacx
    #618
    Hiába csűröd-csavarod, a napelemes rendszerek népszerűsége, a számuk növekedése tagadhatatlan tény.
    Ezt Momo sem tudja semmilyen számolással meg matekkal ízekre szedni.
  • ManfredMacx
    #617
    A délutánosok is alszanak?
  • ximix #616
    MVM a rosszkurva képletben, kerestem, de nem találtam hol hozták nyilvánosságra az eredményeket, így mindenki azt elemzett ki belőle amit akart ....

    "A kutatásban résztvevők több mint 65 százaléka nyilatkozott úgy, hogy hajlandó lenne akár magasabb költségeket is vállalni"
    "A megújuló energia legfontosabb előnye a megkérdezettek szerint, . . . . olcsóbban állít elő áramot, "

    Az itt lejjebb írtam, hogy az átlag emberhez csak a megújulók jó tulajdonságai jutnak el és ezért pozitív a megítélésük róla, az itt is jó látszik.
    Ha növekszik az áram ára az MVM is kaszálni fog belőle, még szép, hogy játssza a hülyét.
  • molnibalage83
    #615
    Ez a korfa. A 65 év alattiak közül csak a rokkantak vannak otthon és a kisgyerekesek. Az éjszakások meg alszanak, max. a légkondi megy, ami komoly fogyasztó.

    Kérlek vázold fel, hogy milyen jelentősége van annak a hírnek ennek fényében, mit vennél, hol hozna profitot.
    Kurvára elegem van, hogy a levegőbe dumálsz és a matekkal és adatokra alapuló számolással kb. 5 perc alatt ízekre szedhető az a szenny, amit ideöntesz.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.07.02. 15:07:46
  • ManfredMacx
    #614
    A másik ~50%, illetve az aktívak közül akik nem 8-ra járnak dolgozni, akik szabin vagy táppénzen vannak, távmunkában dolgoznak, vagy rugalmas munkaidőben, akik a lakóparkban vagy közelében dolgoznak. Így hirtelen ezek jutottak eszembe.
  • molnibalage83
    #613
    Tekintve, hogy a lakosság 50% feletti része aktív a munkaerő piacon, a 7-23 között generáció meg iskolában van, akkor szerinted ki van otthon napközben?

    Szerinted miért esete van a fogyasztási csúcs?
  • ManfredMacx
    #612
    Valaki csak használ a lakóparkban nappal is áramot.
  • molnibalage83
    #611
    Nem értem, hogy mit mosolyogsz, mert egyetlen műszaki kérdésemre sem válaszoltál...
  • ManfredMacx
    #610
    Az megvan, hogy a propagandaoldal az MVM oldala és tőlük lett átvéve a hír?

    És az, hogy míg a kivándorlás stagnál, addig tavaly 34%-kal nőtt a háztartási kiserőművek száma?
  • molnibalage83
    #609
    Linkelsz egy propaganda oldalt.
    A magyar fiatalok fele menne külföldre szóbeli bevallásuk szerint. Amikor a tettek mezejére kell lépni akkor ez kisebb szám maradt és vágy.

    Mik ezek a berendezések? Egy kurva szó nincs erről.


    Én fővárosban érek egy kertes lakópark 3. emeletén. Kérek vázold fel, hogy mi a fasz tudnék járatni napelemről én úgy, hogy hétköznap 8-18/19 között igen ritkán vagyok otthon...? Ha azzal jössz, hogy akksi és napelem, akkor pofánverlek virtuálisan, mert hülye vagy és nem tudsz számolni.
  • ManfredMacx
    #608
    A lakossági fogyasztók háromnegyede tervezi, hogy megújuló energiát hasznosító berendezést telepít otthonába.

    Nem reprezentatív, de 30 ezer ember válaszolt. Szóval jóóóóó sok napelemet fognak még telepíteni az előttünk álló években.