1634
Napenergia, hálozatba visszatáplálás kicsiben az interneten beszerezhető komponensekből
  • militavia
    #1591
    Tisza sor.
    Csak igazából így a cucc majdnemhogy agyatlan fikázásba torkollik, mert a tartalma nettó hülyeség a felét nézve.
    Mert bakker az atomenergia a lottó 5-ös, n+1 formája és potenciálja 30-50+ éve ismert, csak mindenféle balfasz ürügy miatt nem haszánljuk azon a szinten, ahogy kéne.

    Megy a kibaszott messiásvárás hol a napenergiára - egy kezdő gépészhallgató kb. be kéne tudja, hogy bizonyítsa, hogy ez mekkora hülyeség - hol a szélre, hol a fúziósra várunk, amikor bakker csak használni kéne, ami van.

    De nem, mindenféle faszságokat találunk ki, hogy a neveteségesen drága és szar megoldásokat hogyan toldozzunk, legyen még drágább, komplexebb és talán még veszélyesebb is.

    Vastaps.
  • Caliph
    #1590
    figy,én nem értek annyira hozzá,vitaindítónak linkeltem,hogy mit gondoltok a cikkről. érdekes ami a cikkben van,és jó hogy reagáltál rá az atommal kapcsolatban is,ma is okosabb lettem
  • militavia
    #1589
    Jaj, jaj, jaj...

    Ide vehetjuk azt, hogy a szélerőmünél már az nagy gondot okoz neki, hogy az alaphoz, ami erös izgalmi állapotban van vagy 10x10 m alapterületü sok beton kell , de az sok és környezetszenynező, mig egy atom és egy vizerümünél számára az egyszeri rossz és azt megéri belefeccölni a sok ezer tonna betont.

    Azért éri meg, mert iszonyatosan sok áramot termelnek, iszonyatosan sokáig. Egy szélerőmű lapátjai átlagosan 15 évet sem bírnak ki. Nézzed meg mennyire gyakrnak vannak szétszerelve az osztrálkoknál és itthon is, mert lapátcsere kell. Egy atomerőmű meg 50 évig üzemel, egy vízierőmű meg hát. Láttál már lebontott nagy völgyzáró gát? A Hoover Dam hány éves is?



    Szerinted miért van az, hogy egy szutyok PV EROI-ja 2-5, addig egy atomerőmű 80+?

    És bármenynire is fáj molninak, de tényleg fejlödnek a napelemek
    Egy faszt. Már emelkedik is az áruk, a hatásfok fejlődés senkit sem érdekel, éjszaka soha nem fog sütni a Nap.
    Lehetne 100% hatásfokú a PV semmit sem oldana meg, mert az intermittens viselkdése mindig ugyanazt a beépítési korlátot adja, de láthatólag nem sikerült megérteni a 2x2-őt huszadjára sem.



  • repvez
    #1588
    van kérlek, láttam a cikket ,de direkt nem akartam betenni, mert gondoltam jobb a békesség.
    És abban egyetértek Molnival, hogy ez a cikk bár szépen átveszi az egész dolgot és van is benne sok igazság, de amugy nagyon részlehajlo egyes részeknél és egyeseknél meg nagyon is szörszálhasogató.

    Ide vehetjuk azt, hogy a szélerőmünél már az nagy gondot okoz neki, hogy az alaphoz, ami erös izgalmi állapotban van vagy 10x10 m alapterületü sok beton kell , de az sok és környezetszenynező, mig egy atom és egy vizerümünél számára az egyszeri rossz és azt megéri belefeccölni a sok ezer tonna betont. és nehezen bövithető vagy ha valami probléma van vele akkor az nagyon is nagy gondot okoz a kiesése, szemben a kisebb de több szél és naperümüves telepekkel vagy akár akkumlátoros teleppel . Folyamatos lehet a fejlesztés és a bövités olcsobban hozzáigazodva az igényekhez, de egy atom és vizerőmönél egyszeri kialakitás van és azon 40-50 évig nem lehet böviteni vagy fejleszteni. föleg nem termelés leállása nélkül.
    És bármenynire is fáj molninak, de tényleg fejlödnek a napelemek és még fognak is. nézze csak meg az elmult 10-20 évben az egységnyi panelra esp termelést és a mostaniakat. vagy nézze meg , hoyg az elektromos autok akksiai mennyit tudtak régen és most .
    Még az elején vannak mindennek keresik a megoldásokat a problémákra. kár mindig leragadni a multban és a jelenbe.

    ugyan igy a napelemek és szélerümüveknél mindent belevesz, de azt nem számolja már, hogy az atomhoz is kell bányászni azt feldolgozni és folyamatosan utántölteni , arról nem is beszélve, hogy annak sincs megoldva a megsemmisitése egyáltalán, az, hogy elássuk jo mélyre az nem megoldás, föleg ha még azt is hozzávesszuk, hogy azt a területet ugyan ugy ki kell venni a termöterületböl a létesitmény és az örzés miatt+ beton

    De amire ö azt mondja, hogy a napelemek meg rengeteg termöterületet elvesznek , azzal meg nem számol hogy a már meglévö gyárak és épületek tetejét kihasználva nem kell semmilyen területet sem elvenni ahhoz, hogy termelésre megfelelö helyet találjanak. Hány 1000m2 es lapos teteju gyár van amire elfér , tesco, spar, audi mercédes stb gyárak .

    Ami szerinte a legjobb megoldás , hoyg vizerömüvet kell csinálni, ott megint ott sántit a dolog, hogy nem veszi számitásba , hogy oda is sok beton kell, és eléggé befolyásolja a környezetet és az élövilágot egy ilyen erümü.

    Azzal viszont egyetértek, hoyg az ilyen biomassza tüzelöanyagok egyáltalán nem jők, mert az ténylegesen elveszi a termötalajt más étkezési növény termesztése elöl és az sem folyamatos a téli honapokban és a tavaszi részekben nem tudnak belöle termelni.

    Ugyan ilyen hulyeség a környezetkimélésre ráfogni amikor azt mondják, hogy fábol kell épitkezni, mert a fa az megujjulo és lebomlik , de ha mindenki átálna a fábol valo épitkezésre, hogy zöld legyen , akkor méggyorsabban fogynának az erdök és a természetes élövilága, mert mire az az erdö megujul az 20 év, addig hova mennek az állatok költeni és élni? és mikor gondolja majd valaki, hogy ha már ugy is ki van vágva az erső akkor legyen helyette lakoterület vagy biouzemanyaghoz energia fü mező, vagy napraforgo?

    ÉS az atommal kapcsolatban még meg ugy általában Nem egy hatékony megoldás az sem, a napelemekre állandoan az a kifogás, hogy csak 30%os a hatásfoka, akkor az atomnak mennyi, mikor a höátadással , hogy vizből vizgözt állitsanak elö az kb 70% os majd jon egy ujabb vissza alakitás gözbpl vizzé ami megint 70% és akkor a generáto annak a 95%át alakitja villamos energiává amit jő hosszu vezetékeken tolnak el a végfelhasználokohoz.
    Mig egy napelemnél sokkal kevesebb ez a táv mert ha nem centralizált a termelés akkor nem kell az ország tuloldalára is elvinni paksrol.
    ÉS érdekes modon arra még senki nem csinált semmit, hogy a napelem egyen áramát használják fel átalakitás nélkül, hogy ezzel is csokenteni a vezteségeket.
    A ház világitását meg lehetne oldani 12V os egyenáramu ledekkel a különbözö vezérlö paneleket ellátni árammal megint lehetne egyenárammal, mert most átalakitják válto árammra és minden ilyen eszközhoz meg egy egy adapter, hoyg le redikálja 5-12V ra.Meg azzal is sokat lehetne javitani a helyzeten, ha azon javitunk, hogy kevesebbet használunk , legalább is jobb szigetelet épületeket, kevesebb fötés kell kevesebb légkondihasználat, ha jol szigetelt a lakás akkor kevesebb a por a lakásba kevesebb takaritás (légtisztitők, porszivok)

    Csak a legnagyobb baj, hogy senki nem átfogo dolgokban gondolkozik, hanem csak egy egy elemet kiragadnak és az éppen aktuális szemléletnek megfelelöen tálalják, mert senki nem akar tenni semmit mindenki azt várja, hogy ugy lesz jobb minden, hogy neki ne kelljen hozzá változtatni a szokásain vagy ne kelljen hozzá csinálnia semmit.
  • militavia
    #1587
    Amiben bőven van hülyeség is.
    A tököm teli van azzal, hogy egyesek a napenerigától kezdve minden szarra végtelen fejlődési potenciált áraznak be...
    ... erre ez a marha az atomenergiánál az alábbi dolgokat felejtette el...

    * nem csak 2. generációs PWR létezik...
    * az U bányászata kb. takaréklángon volt, mert a hh-s atomfegyver készleteket hozzákeverve sokkal kevesbb kell. 30 évig tarott elhasználni a fegyverminőségű Pu-t a reaktorokban...
    * magasabb áramár mellett alacsonyabb U cc mellett is megéri bányászni
    * vannak U alapú tenyésztőreaktor technológiák
    * olyan is, ami az U238-at is megeszi
    * és persze a Th is használható

    Ez vadbarom meg szépen leírta az egész atomenergiát.
    Nem tudom, hogy erre mi mást lehetne mondani, aki ENNYI tényezőre szart magasról.
    És ez oktat? Röhögök. Bár ennél fényévekkel ostábbak is sajnos oktatnak. Az ELTE-n van egy olyan istenverte barom, akihez képest még ez a cikk nyilatkozat is zseniközeli szint lenne.
  • rebekakocsis
    #1586
    Tisztelt repvez. Hozzáfűznivaló?
  • Caliph
    #1585
    egy érdekes cikk

    itt
  • gosub
    #1584
    Most, hogy az energia árak az egekben, olajcsap elzárva, gáz meg hajón jön minden csillag együtt áll, ennél kedvezőbb forgatókönyvet írni sem lehetett volna, hogy óriási napelemparkokkal váltsák ki a szükségleteket. De még sem teszik, inkább a világ végéről annál is drágábban hordják az energiahordozókat.
  • militavia
    #1583
    De, a témához szóltam.
    Sikerült eljutni végre oda, hogy nem Torrent analógiát hozol arra és építesz arra légvárat?

    Mikor lesz minősíthetetlen, hogy valaki 0 természettudományos tudással szól hozzá egy témához ÁLLANDÓAN? Egy hónap alatt sem sikerült reagálni orbitális tévedésedre.

    Ej.

    (Amúgy valahol cuki, hogy még az sem tűnt fel, hogy te is személyeskedtél...)
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.06.10. 21:08:10
  • repvez
    #1582
    OFF úgy látom letelt a bann, és abból látszik, hogy mennyire egy Troll vagy, hogy az első adandó alkalommal visszajössz kötekedni és nem a témához szólni. Arról nem is beszélve, hogy privát üzenetet írsz egy külföldi forumon csak, hogy folytasd a megtérítést és , hogy meggyőzz, hogy az ahogy te gondolod és te tudod az a jó és az egyetlen követendő.
    Másrészt nyugodtan vissza nézheted ez volt az első eset, hogy a modikhoz mentem( veled ellentétben), mert már minősíthetetlen volt amit megengedtél magadnak, és ahogy az eredményen is látszott nem engem bannoltak miatta és nálad ez már nem az első eset, míg én mégcsak büntetést sem kaptam amióta regisztrálva vagyok, talán ez jelent valamit ,de ezt nem értheted. ON
  • militavia
    #1581
    Csudálatos, hogy a saját személyeskedésed nem láttad meg.
    Ezen felül még mindig nem sikerült a fizika alapjait felszedni, de panaszkodni a semmin és menni a modikhoz, az profin megy.
    Azóta sikerült megérteni, hogy a grid hogyan működik?
  • SZUsszan
    #1580
    Deal!

    Hozok kaját is, tűzhelyed van?
  • lfjunior
    #1579
    ez az, anyázzatok! mindenkit meghívok kertembe, hozzátok a laptopjaitokat is, amit majd egymáshoz vághattok, én meg a facebook live-on közvetítem az eseményeket! muhaha
  • kjhun
    #1578
    Majd lesz helyette, fúziós energia, ha minden úgy alakul, ahogy a világ legnagyobb országainak, a tudósai eltervezték, sok-sok éve. Nézz ennek utána, az mennyi pénzbe és időbe került eddig, a világnak, kutatásra elköltve. Ehhez képest, Paks2 kismiska, bolhafing, de legalább az már kiforrott és működő technika. Majd, ezt is lecseréljük idővel erre is. Most ez van, csak ezzel lehet élni és tervezni, hosszabb távra.

    Nem tudom, ez volt-e már itt, de mintha már lett volna linkelve: A megújulók miatt elsötétülhet Európa és a Nagy Európai áramzűr

    Ott a cikkben, a technikai magyarázat, hogy mi a probléma, a nap és szélenergiával, hogy a rendszer nem tudja lekezelni. Ennek, az átalakítását, magadra vállalnád, akár 2-5*-os áramárat is generálva ezzel? Addig, meg honnan is veszel áramot??? Tanyavilágban, lehet még működni az elképzelésed, szigetüzemben, de nagy méretekben aligha.
    Utoljára szerkesztette: kjhun, 2022.05.12. 22:44:11
  • militavia
    #1577
    Kifiacskám, kapsz egy műszaki választ és akkor van pofád benyögni, hogy .

    Ismét egy részletes példákkal és érvekkel alátámasztott részletes válasz érkezett ... ja nem

    Értem én, ha maga Einstein magyarázná el neked a speciális relativitást és nem értenéd, akkor ő is hülye lenne ugye?

    Erre te jössz a torrent analógiával, aminek SEMMI KÖZE NIN SA HURKOLT ÉS SUGARAZ összetett rendszerekhez. Az égvilágon semmi.
    Bocs, elmész te búsba. Inkább maradnál csödbe. De nem, de huszadjára is teli talppal beleállsz.

    Mikor kb. csak szopni jársz.
    Ide is.

    Amúgy meséld is csak el, te milyen tervezési területeken dolgoztál életben? Mi az a végtelen nagy tudás, amivel fel vagy vértezve, amikor a potenciálon alapuló modell helyett jössz egy full, utolsó bitig vezérelt torren hülyeség analógiával?

    Beszarás. Arcod az van.

    Rohatul irritáló, hogy 0 természettudományos és műszaki tudással minden egyes alkalommal tátott szájjal rohansz a faszerdőbe és meg vagy sértődve, amikor szólnak, hogy megint tudatlan voltál. Ami nem, baj. A baj, hogy ezek után pattogsz és személyeskedsz. Ne ez már viszont ostoba húzás. Sokadjára.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.05.12. 22:16:58
  • rebekakocsis
    #1576
    Szerintem engedd el a témát, jobban jársz.
  • repvez
    #1575
    Az igen, Gratuláélok a sajátos stilusodhoz ez aztán az érdem és a kulturált társalgási forma.
    Sajnálom azt aki valaha is töled kénytelen bármit is megtudni, ha ennyire jól reagálod le a dolgokat, és remélem majd a gyerekeidnek vagy a családodnak is ilyen reakciot adsz majd (Bár ne legyen) ha valamit el kell nekik mondani.

    Sztánalmas vagy és csak azt hiszed, hogy azzal, hogy agressziven személyeskedsz és mindenkit elhordasz mindennek anélkül, hogy bármit is tudnál rola majd csak a te vélemyéányed fog számitani és csak az az egy helyes és elfogadható akkor nagyon nagyot fog tévedni és pofára esni az életbe, ha egyszer ki kell mozdulnod a gép mellöl.
  • militavia
    #1574
    A fizikát elmagyaráztam és még analógiát is adhat hozzá, mert láthatólag tudatlan vagy.
    Kb. most vagyok annál a pontnál, hogy pofánvernélek. Azért mindennek van határa.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.05.12. 10:06:36
  • repvez
    #1573
    Nincs , folyamatosan példákat hozok és azt magyarázom, miközben a "tanárúr" meg csak személyeskedő és kielemzi azt amit mondok ,nem pedig a saját vélemyénét mondja el vagy vázolja fel a saját elképzelését.
    A csáfolatokrol biztos lemaradtam, meg a sok személyeskedés között elsiklott.

    Gyors? Az atomerőmü kb 10 év mire megépül és üzembe helyezik, Paks2 legkorábban 2032re készülne el és akkor is csak kiváltja teljesitménybe Paks1et, mivel addigra le kell állitani, szoval akkor hogy lesz a plusz energia ha csak atomot akarsz? ha Palks3is kellene és most kezdenék el akkor kb 2045re lenne belöle valami .

    Alternativa? Nekem azt tanitották, hogy ez a szo azt jelenti , hogy egy meglévő dolgot kiváltani leváltani valami mással. Szoval a jelenlegi hálozatnak az alternativája ugyan az ami most van ? érdekes

    Olcso? min 4500 milliárd forint Paks2 és mint mondtam csak kiváltja Paks1et akkor még ezen felül kell külteni a további termelőkre.
    Csak ennyi bajom van az atommal.
  • ToxiMaxi
    #1572
    Az a baj, hogy neked nincs semmi észérved, mindent cáfoltak, amit te eddig itt kitaláltál, teljesen rossz példákat hozol és korábban leírták már párszor, hogy az igazi gyors alternatíva az atom lenne, csak az meg neked nem tetszik.
  • repvez
    #1571
    Köszi, hogy megerősitetted azt amit az elözö hszemben leirtam, hogy észérvek és saját álláspont nélkül személyeskedni minél hangosabban és erőszakosabban tolni semmit akkor azt hiszed , hogy az a jó és az az igaz.
  • militavia
    #1570
    Mennyivel hülyébb fizikai és műszaki analfabétának maradni?
    Ha a fejlődésképtelenségnek lenne szobra, akkor rólad lenne mintázva.
  • militavia
    #1569
    Látom levetkőznöd nehéz bizonyos berögzültségeket.
    Kb. akkora hülyeséget mondtál, mint konstruktívan hozzáállni a gravitációhoz a LEO pályára jutáshoz.

    Hogy a hálózat szabályzása miatt van a probléma és nem a napelemek miatt
    Aminek mi a kiváltó oka te észlény...? A fogyasztók viselkednek, ahogy eddig is, a termelő oldalon meg megjelent 3GW nem szabályzott termelő. Navaojn?

    Pontosan szóltam régen előre, hogy a 6GW is beépíthetetlen a hálózatba és 3GW táján már necces lesz.
    És lám. Látom kurvára nem fogod fel, hogy a hálózat szabályozása = termelő szabályozása és fogyasztóké, de az már csak végszükség esetén.

    Szóval neked akkor mi lesz a reform?
    * Ha naphiány lesz, akkor majd kirugdalunk fogyasztókat és áramhiány lesz?
    * Vagy a reform az, hogy akkor mostantól lekapcsoljuk a szutyok napelemeket és a 0.13 éves load factorból csinálunk 0.1-et? Biztos olcsó lesz ettől. :)

    Csak, hogy megétsd mire gondolok, ha pár házon fenn van napelem egy faluban vagy városban és nappal nyáron termelnek , de azokban a lakásokban épp nincs fogyasztás, de mondjuk a mellette lévő házakban meg kéne áram, de nincs napelem vagy van, de még kellene akkor ezek a házak egymásközt leosztanák az igényeket, és igy ezek a házak egyáltalán meg sem jelennek a központi hálozatban mint zavaró tényező ami megingatná ahálozat stabilitását

    Csókoltatlak a rendszer mai is úgy működik, hogy a rendszer összfogyasztását nézik és arra szabályoznak rá. A házi szutyok PV-kre a MAVIR-nak rálátása sincs. Olyan szintű szabályzásnak kiépítése, hogy minden egyes szutyok házi PV-t egyesével nézzél semmi értelme, mert az összekötött hálózat miatt nincs olyan te nagyon tudatlan, hogy X házból az áram Y-ba megy a kraft.

    Bocs, de totálisan fogalmatlan vagy. A legostobább zöld hülyeségeket mantrázod újra és újra.
    A torrentes példád úgy faszság, ahogy van, mert a torrent nem úgy működik, mint egy kombinált hurkolt és sugaras hálózat, mint ami a villamosáram rendszer. De hát, ha tudatlan és buta is vagy, akkor hogyan értenéd meg?

    De, hogy értsed könnyebb analógiával. Képzeld el az áramhálózatot úgy, mintha egy hurkolt vízhálózat lenne eltérő méretű vezetékekkel, amik eltérő magasságban vannak, amivel eltérő nyomáson tolod be a vizet. a nyomásviszonyok, az elvétel és hozzáadás határozza meg, hogy a teljesítmény = víz tömegáram merre folyik. Ha te egy random helyen beleöntesz egy kicsit, akkor az nem célzottan egy helyre megy.

    A torrent meg úgy működik, te nagyon tudatlan, hogy lehet, hogy szeletekre van bontv a fájl, de PONTOSAN, DARABOKBAN címezve megy egy helyre, teljesen függetlenül minden mástól. Egy komplexen vezérelt megosztott folyamat.
  • repvez
    #1568
    Ismét egy részletes példákkal és érvekkel alátámasztott részletes válasz érkezett ... ja nem

    Mennyivel könnyebb ugye csak ellentmondani és lehulyézni az embereket mint saját álláspontot kialakitani és megvédeni vagy elmagyarázni a saját álláspontot esetleg konstuktivan komprumisszumokkal előállni a társalgásban.
    Ahogy többször leirtam egyáltalán nem biztos, hogy igazam van, de legalább én probálok megoldást találni , hogy hogyan lehetne megtalálni a jo megoldást.
    Miközben ti csak arra vagytok képesek, hogy hogyan nem lehet és hogy az amit valaki mond arra az a válasz , hogy az ugy hulyeség és hulye az is aki mondja. az ellenkezőjét vagy valami mást kitalálni elgondolni az már nem megy.
  • kjhun
    #1567
    Vajon, a veszteségekkel is kalkulálva van, abban a fene nagy matekban, az inverterek kapcsán??? Még, ha csak a szomszédom is kapná meg, a felesleges áramomat, az nem úgy van ám, hogy hopsz, csak ő kapja meg a delejt, mint a torrentes példádban is a letöltő, az adott seedertől. Ahhoz, külön vezetékhálózat is kéne? Ha, csak a feladó részéről is van konvertálás, még akkor is számolni kell, a keletkező veszteségekkel. Épp ez a baj, az elektromos energiával, hogy nem tárolható olyan nagy méretekben, ami még kicsiben még megy, mondjuk akksik képében. A torrentes példádra lefordítva, hogy a gépeden tárolod az adott anyagot és bármikor oszthatsz is vissza belőle. Bizonyos méret felett (a fenti, az nagyon is kicsi!), adott területen belül, már lehet hogy működne, az elképzelés, de kis léptékben, sehogy se. A matek meg matematika marad, akár általános, akár egyetemi szint. Nincs különbség közte. Csak nehezebb.
  • repvez
    #1566
    Csak a szokásos pesszimista kárörvendő hsz, de semmi konkrét konstruktív válasz a témában, amiről már sokszor szó volt,
    Mindig ez a mantra, hogy középiskolás matek és fizika , de ahhoz meg egy főiskola vagy egyetem se elég úgy látszik, hogy megértsd,
    Hogy a hálózat szabályzása miatt van a probléma és nem a napelemek miatt .
    A kis világodban persze , hogy a középiskolás matek és fizikával meggyözöd magad, hoyg igazad van és mindenki más hüly, persze, hoyg ha semmit sem változtatsz a hálózati elösztási rendszeren akkor igen probléma lesz , de pont ezt mondom, hogy a hálózati elösztást és szabályozást teljesen meg kellen reformálni és szabályozni, hogy ne legyenek benne szuk keresztmetszetek .
    Ezt meg lehetne tenni okoz inverterekkel, amik egymásközött elösztják az áramot oda vissza.

    Ugy, mint egy torrent hállozat, decentálisan, nem ahogy most , hogy egy központi részre egy állami központra .

    Csak, hogy megétsd mire gondolok, ha pár házon fenn van napelem egy faluban vagy városban és nappal nyáron termelnek , de azokban a lakásokban épp nincs fogyasztás, de mondjuk a mellette lévő házakban meg kéne áram, de nincs napelem vagy van, de még kellene akkor ezek a házak egymásközt leosztanák az igényeket, és igy ezek a házak egyáltalán meg sem jelennek a központi hálozatban mint zavaró tényező ami megingatná ahálozat stabilitását.

    És erre mondtam, hogy igy minden egyes % ami napelemmel termelve van az csokkentené a függést mind a másik országtol mind a felhasználot az államtol. És addig mig igy egymás között el tuják osztani a lakások az áramot anynival csökkenti a nagy erőmüvek termelését is. ahogy azt régebben egy ábra is mutatta.
    Este meg amugy is kevesebb áram fogy igy az egész hálozati felhasználás sokkal egyenletesebb lenne a mostani napközbeni csucstol az esti lejtöig, megváltozna ugy, hogy nappal is közel az éjszakai termelést kellene csak a nagy állami erőműveknek termelni ,mert nappal a megújulók elosztják egymás között.
  • militavia
    #1565
    Nahát, ki lepődött meg?

    Kb. középiskolás fizika és matek elég volt annak bizonyításához és felismeréséhez, hogy ez lesz.
    Valahol azért elképesztő, hogy ennek ellenére miben hisznek és terveznek egyesek...
  • gosub
    #1564
    Ebben a kezdődő energiaválságban és az oroszok elleni energetikai szankciók közepette fel sem merült hogy a napelem és szélkerék bármilyen alternatívát adhatna a szén, gáz és atomenergia függés feloldására. Mondhatnám elválik a szar a hugytól.
    Egy alumínium kohó hogyan tudna működni napelemről? Egy autógyár? BASF gigantikus vegyi üzeme?... Sehogy. A pandémia is megmutatta, hogy ezeket nem lehet leállítgatni nap és széljárás azaz az időjárás függésében. Megújulónak lehet csúfolni, de valójában időjárás függők.
    A szankciók is csak az orosz energiaimportról szólnak, hogy máshonnan kellene beszerezni qrva drágán és iszonyat környezetszennyezően, de nem a nap, szélerőmű aranykorát hozza. Pedig az árak is egekbe szöktek, de még ilyen magas gázárak mellet se gazdaságos alternatíva.
  • Zoli007
    #1563
    Friss hír, szóval gondolom nem megoldhatatlan.
  • militavia
    #1562
    A magyar tudja, hogy milyen fűtőelemmel üzemel és MAGYAR szakemberek dolgozták ki fűtőelem ismerete alapján az eredetitől eltérő fűtőelem rendet a reaktoron belül. Emiatt üzemelhet 15 hónapos kampányokkal 12 helyett Paks 1. (Már, ha a kibaszott napelemek miatt nem rángatnák a jövőben, mert ez borítja azt.)

    A fűtőelemek kialakítása ismert az üzemeltető előtt, a gyártása nem.
    De ezért kell kiírni és akkor a szállító közli, hogy ahhoz képest mit tud szállítani és lehet nézegetni, hogy mit okozhat. Amúgy meg igen, emlékeim szerint a fűtőelem specet kértük, mert annyi esze azért volt a vezírekbnek, hogy számoljanak alternativ üzemanyag beszerzésévele P2-nek. P1-nél ez valamiért eddig nem jutott eszükbe...

    Semmiféle oroszokhoz láncolást nem jelent paks 2 elkészülte. A fűtőelemet leszámítva paks 1 nélkülük üzemel.

    Jó lenne befejezni az észosztást olyan területen, amiről láthatólag lövésed sincs.
    Bocsánat, de kibaszottul irritáló ignoranciád.

    HÁNYSZOR kell még megmutatni a napenergia korlátait?
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.04.13. 09:14:05
  • militavia
    #1560
    Nem csereszabados, SPECIFIKÁCIÓNAK hívják.
    Megfogalmazod mi kell és a gyártó meg legyártja.
    Azért nem erőltette eddig senki, mert nem kellett.
    Tudod, a szokásos balfasz kényelemesség. Na, ez most nem lesz.

    É igen te vagy a hülye. És irritáló már a visszatérő hülyeséget.
    Nem hallgatsz se senkire és semmire, szarsz a fizikára meg számokra.
  • repvez
    #1559
    ismét egy kelloen megalapozott és alátámasztott érvet hallottunk. igen más is gyárt, amerika is meg franciák is és mindegyik a saját futöelemével müködik, olyanrol még nem hallottam, hogy csereszabatos lenne bármelyik is a másikkal, és a következp adagot, mondjuk a franciáktol vehetnénk vagy amerikábol, csak, hogy ne fuggjunk 100%ban egy államtol.

    DE igen én vagyok a hulye.
    voltak probálkozások, nem jött össze, 30 év alatt, de majd minekunk biztos sikerül pár év alatt .
  • militavia
    #1558
    Ne építs rá semmit.
    A jövő energetikáját nem lehet egy ígéretre alapozni.
  • Caliph
    #1557
    én aláírom hogy nem értek hozzá ezért is kérdeztem.
    a fúziós erőműveknek lehet jövője? minden évben jön szinte egy cikk hogy ekkora meg akkora áttörés és hogy sikerült fenntartani az egészet pár másodpercig...
  • militavia
    #1556
    Soha nem fog ott tartani, mert a szél és napsütés teljesítménysűrűsége és intermittens volta soha nem fog megváltozni. Az igény meg zsinór és a csúcs meg esete van.

    SOHA nem lehet ez az enerigatermelés gerince.
    A tárolás miatt mindig drágább lesz ezen erőltetése, ha valaki ezzel a divatos faszsággal jön.

    De hát ma nem divatos belátni a fizikai korlátait és műszaki analfabéták és hívők szava a nyerő. Mert a hithez nem kell tudás.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.04.11. 20:24:53
  • militavia
    #1555
    Nettó baromság amit írsz.
    Más is képes fűtőelem gyártására.
  • Caliph
    #1554
    most én nem akarok vitázni,de én is úgy gondlom hogy a megújuló technológia még nem tart ott hogy kiváltsa a gáz/olaj/szén/atom stb.
    mivel magyarországnak nincs szinte semmije,ezért amig ezeket használjuk valakitől függni fogunk. most az oroszoktól,de ha jön a szankció,akkor majd az USA lng gáztól. valahonnan meg kell vennünk amig ezeket használjuk.
    most építhetünk nyugati céggel is atomerűművet,de ahhoz is kell üzemanyag,amit be kell szerezni valahonnan...

    ami ennek az egésznek az előnyére válhat,az az,hogy most hogy rájöttek a függésre ,és hogy ez igy szar,talán több pénzt pumpálnak megújuló vagy fúziós technológia fejlesztésbe,ami korábbra hozhat egy áttörést.

    ez a noah ház is amiről kérdeztem úgy néz ki bedőlt,törlés alatt a cég...és a videókat nézve a csávó sehol nem említi hogy sziget üzemmódban képes egész évben működni a ház,csak azt emlegeti hogy rezsimentes...szal valszeg ez is rajta van a dróton
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.04.11. 18:26:33
  • repvez
    #1553


    Molnibalage ezt is megmondja, amit nem ismer és nem tud rola az hülyéség és nem müködik.

    Csak Neki leirom 4x-is, mert még most sem érti a kérdést és , hogy mit irtam, még mindig azon rugouik, hogy mi menynit termel mikor egy szoval sem emlitettem a termeléseket a hszban, enynit a pattogásrol.
    Talulj meg olvasni és értelmezni elöbb .

    Ez volt a lényege amit irtam:

    85% ban a gáz és 100%ban az atommal vagyunk függöségben az oroszoktol, ez a háboru rávilágittott, hogy ez mennyire káros , hogy egyetlen egy ország kénye kedvébe van a sorsa egy másik országénak. ÉS ezt paks2vel továbbra is fenntartanánk, mivel nem lehetséges több szereplöt bevonni sem az épitkezésben sem az utánni fütöelem szállitásokba.
  • Caliph
    #1552
    beépített szenyviz és esőviz tisztító rendszer van,de most konkrétan a napelem részére voltam kíváncsi,szóval akkor kamu. oké köszi :)
  • militavia
    #1551
    Ilyen nincs, román népmese. A szennyvizedet mi fogja kezelni?
    A napelemet nem tudod túlméretezni, mert a sokszor 0 is 0.