812
Sony Ericsson X8 - Androidos okostelefon
  • Dean Winchester
    #492
    x10 kisebb :D nekem x8 van és nekem nincs problémám a kamerával...
    ugye nem profi videokat akarok én készíteni csak néha belövöm és kész...
    szerintem nincs gond a vid minőségével
    aki nagyon videozni vagy fotózni akar az vegyen digitális fényképezőgépet szerintem
    szóval én az x8al megvagyok elégedve és nem bántam meg h megvettem
  • #491
    Okés, köszi!
  • fery02
    #490
    Őszintén megmondom semmi egyéb okostelefonnal nem volt még dolgom, szóval nem ismerem a többit, csak ezt az X8-at.
    Ezért sem akarok nagyon javasolni semmit sem, ezért is linkeltem azt az Android topikot. Oda nálam sokkal okosabbak, tapasztaltabbak járnak.

    Szerintem érdemes feltenned a kérdésedet, szívesen segítenek.

    (amúgy kamerára általánosságban tényleg jók a SE-k, bár az X8-ról ez nem nagyon mondható el, a fix fókusz nagyon ráteszi az egészre a bélyeget, akkor már tényleg inkább az x10 mini pro. Komolyabb telefon, mérete ellenére.)
  • #489
    Na ezaz nekem is ez a bajom. Iphonnal sincs semmi bajom, csak az is drága. Nem ragaszkodok én se a sony ericssonhoz, csak öcsémnek is az van, jók a kamerájuk. Igazából nem vagyok nagy telefon guru, csak ugye mivel a nokia finoman szólva is elhanyagolta magát, így valami mást kell kinéznem. Te pld mit vennél mostani piacról 40e pénzért?
  • fery02
    #488
    Nokia mostanában elég halványul áll, de valahol meg is érdemli, amiért nem volt hajlandó váltani Androidra, hanem makacsul ragaszkodott a Symbian-jához.
    Most Windows Phone 7-tel próbálkoznak, ami még egyáltalán nem kiforrott egy rendszer (majd esetleg a Mango frissítés érkezése után lesz érdemesebb felé nézni, ami állítólag még az idén érkezik majd), ráadásul aránytalanul drágák is (bár a hardver biztos nem rossz).

    Iphone meg ugye (neked) kilőve, szóval marad az Android.

    Nem javaslom kifejezetten a Sony Ericsson-t, bár nekem személyesen semmi bajom sincs az Xperia szériával sem, de ha gondolod, érdeklődhetsz még itt is.

    Sok sikert a számodra megfelelő teló kiválasztásához! ;)
  • fery02
    #487
    Nincs mit! További szép napot neked is!
  • Atys91
    #486
    köszönöm az infókat,további szép napot!
  • fery02
    #485
    Ha amiket említettem kikapcsolod, csak is a wifi-t fogja használni, szóval nem kell félni.
  • #484
    Sziasztok!
    Elfogulatlan véleményekre lenne szükségem a mai telefon piaccal kapcsolatban. Én mint Nokia párti elég csalódott vok a Nokiákkal kapcsolatban mostanság. 40e ft környékén nincs egy okos nokia sem, mig a samsung és a Sony ericssonok között elég jó a felhozatal valamint a nokiás symbiótás rendszerről se tudok sok jót. Az androidok támogatnak letöltéseket softwereket írnak rájuk. Míg a szimbiájról nem tudok semmit. Ami most megtetszett az a "x10 mini pro" De ha tudtok olyan információval szolgálni akkor szívesen vennék Nokiát továbbra is vagy samsungot esetleg. Tudtok véleményt mondani, ki miért venne Nokia vagy más típusú mobilt 40e környékén manapság? Köszi!
    Üdv
  • Atys91
    #483
    először is köszi,de még lenne vmi akkor..szóval ha azt kikapcsolom:akkor ha wifin keresztül netezek és fel van töltve a telóm akkor a wifit használja vagy ismét a pénzem szopkodja?
  • fery02
    #482
    Adatbarangolást, Adatforgalmat kikapcsolni.
  • Atys91
    #481
    hellohello!!
    nekem olyan problémám lenne,h bekapcsoltam a wifit,és netezni kezdtem(facebook,origo,a5,stbstb...)
    ...majd KILÉPTEM telefonomat leraktam,kb 15 perc múlva jön egy sms h az 300ft alá süllyedtem,szóval,lecuppantotta az egész zsémet...
    Mit kellett volna kikapcsolnom vagy mit kellett volna tennem h ne vegye le a pénzem?!
  • ATi0021
    #480
    Korábban kérdeztem van-e olyan 2.2 ami hasonlít az eredeti SE-re. Tegnap találtam egy ilyet, ami lehet jó lenne.

    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1060654

    Valaki ezt már próbálta, mit lehet róla tudni? Gondolom ebben nincs magyar nyelv.
  • fery02
    #479
    Nincs.
  • Zizou2
    #478
    van még esély arra hogy frissítik a 2.1-et?
  • McKenny
    #477
    Melyik a legújabb verziós rendszer amit kompatibilis vele?
  • Attila8805
    #476
    Hali!
    Az lenne a kérdésem hogy vodafone-os mobilnettel szeretnék youtube videókat nézni de nem tudok.
    Wifivel müxik mobilnettel nem.
  • fery02
    #475
    Én ha azt akarom, hogy újrainduljon a telóm magától, akkor beizzítok egy Abduction challenge-t és várok. :)
  • ipse
    #474
    Ha valaki tudna segiteni amit már le irtam az allábiak közt nagyon örülnék neki !!!
  • Attila8805
    #473
    Super
  • ipse
    #472
    Usb eszköz nem lehet felismerni !!! nah ezzel mit csináljak?

  • Froopy
    #471
    Köszi szépen! Akkor nyaralás után szerintem vissza fogom vinni.
    Használ/használt itt valaki valami megbízható videó-konvertert?
  • Gibor
    #470
    Ha újraindul azt jelenti tele a memória és nem bírja az iramot... nekem ilyen volt amit vettem, állandóan újraindult, másnap visszavittem és kicserélték.
  • ipse
    #469
    Most mondom h nem jeleníti meg !!!!!
  • Dean Winchester
    #468
    a telefon megjeleníti...
  • ipse
    #467
    és ha azt nem jeleniti meg ???:S
  • Dean Winchester
    #466
    wtf?
    rádugom az usb-t -> pc compilation telepítése és kész
    sztem de lehet tévedek... :D

    froopy.: sorry ebben már nemtudok segíteni
  • Froopy
    #465
    Köszönöm szépen! Utolsó kérdésem: azt olvastam, hogy van hanghívás/hangvezérlés a telefonban. Ezt hol lehet beállítani? Bocsi a hülye kérdésekért, a hozzá adott papírokból ezek nem derültek ki.
  • ipse
    #464
    Hello Szeretnék egy olyat kérdezni !!!! van egy x8-am és rá dugom a gépre és nincs neki illesztő programja de telepi tetem már a net röl de a telorol nem tudom fel tellepiteni az illesztő programot!!!
  • Dean Winchester
    #463
    beállítások-hely és bíztonsági beállítások - zárfeloldási alakzat beállítása
  • Froopy
    #462
    Köszi szépen! És azt hogy lehet beállítani?:)
  • Dean Winchester
    #461
    nekem nem indult újra...
    billentyüzár kioldása utánra berakhatsz egy tetszés szerint beállítható mozdulatsort amivel felnyithatod a telefont... (tehát a sima bill. záron felül)
  • Froopy
    #460
    Sziasztok!

    Valakinek volt olyan problémája, hogy a telefon néha-néha újraindult, majd sms (vagy bekapcsoló?) jelzőhang kiséretében újra kérte a PIN-kódot? Vagy ez gyakori X8-nál?

    Másik: fel lehet valahogy "törni" a telefont? Hallottam valami olyan megoldásról, ami által a billentyűzár kioldásánál berak még pár sor programozható "slide".

    A válaszokat előre is köszönöm!
  • Dean Winchester
    #459
    kerestem rengeteg keybordot de egyikben sincs olyan opció mint ami nekem kéne :(
    pedig örültem volna ha néha tudtam volna "hagyományos lehetőséggel is írogatni
  • Lonewolf89
    #458
    Lenne két kérdésem.

    Mikor teszem fel a FroyoBread v018 telepítve és tölti be a kék android figurát mindig kifagy, pedig a leírtak szerint telepítettem.

    Eddig akárhány 2.2-es androidot tettem fel egyiken se tudtam használni a multi touch funkciót. Telefonba ezt előtte valahol be kell állítani ?

    köszönöm a segítséget.
  • Gibor
    #457
    Létezik ilyen mód. Nevet nemtudok szintén adni, de xda forumon nézz utána, láttam már valahol.
  • Dean Winchester
    #456
    ugye erre nincs progi vagy nem lehet beállítani hogy ha álló helyzetben van a teló és írni akarok egy üzit akkor a normál telefon gombsort lássam? (tehát a ha írni akarok egy L betüt akkor az 5os gombot kell 3szor megnyomni)
  • ATi0021
    #455
    Pedig elvileg kellene lennie. Nálam is van Időzítő néven.

    Amúgy ha már ennyi programról eset szó, van olyan progi ami segítségével USB összeköttetéssel tudok a telón netezni?
  • Dean Winchester
    #454
    nem vettem észre , stopper az van bár nem használom viszont a visszaszámlálót nem találtam :D lehet az enyémből kihagyták :$

    köszi a válaszokat!
  • fery02
    #453
    Visszaszámlálóra a gyári Időzítő progit észrevetted-e? :)
    beszélgetés rögzítésre meg hirtelen ezt találtam: PhoneTapper