812
Sony Ericsson X8 - Androidos okostelefon
  • Gibor
    #452
    Persze... Nagyon neveket nemtudok adni, de marketen vanegyjópár azt tudom.
  • Dean Winchester
    #451


    visszaszámláló progi illetve a telefonbeszélgetés rögzítésére alkalmas program létezik?
  • fery02
    #450
    JustPicture

    Ezt használom én is és szerintem neked is ez lesz programod. ;)
  • Dean Winchester
    #449
    köszönöm!

    képnézegetők közül ki melyik kedveli?
    nekem annyi kéne csak , hogy pl. adott mappát belövöm és diavetítést eltudjak indítani , esetleg beállítani hogy a két kép között mennyi idő szünetet hagyjon!
  • Gibor
    #448
    GPS jel ingyenes, csak a "Hely és biztonság beállítási"-ban a "Vezeték nélküli hálozatok" at kapcsold ki, hogy ne használja a 3G-t vagy Wifi-t a helymeghatározáshoz, igaz könnyebben feláll a GPS de az már internetet használ.
  • Dean Winchester
    #447
    pl. ez a kerékpáros gps-t belövöm akkor ez mennyi adatforgalmat zabál? :D

    ha utvonalat tervezek pl. kecskemét és budapest között és megy a telo akkor ez mennyi anyagot kajál? tehát pl. 10km-re mennyi adatforgalmat eszik meg?
  • Dean Winchester
    #446
    akumlátor készültsége. kisülés - ????
  • Gibor
    #445
    Garancia vesztés? lol, garanciát akkor vesztesz ha hardverileg nyúlsz hozzá... amíg szoftveresen dolgozol (márpedig csak úgy tudsz) addig semi garancia vesztés nincs. Hameg lesz valami gáz a telóval akkor fogod SE PC progival a gyári Romot visszateszed és úgy viszed a boltba.
  • Dean Winchester
    #444
    de ha rootolom akkor elveszik a garancia nem?

    " De ehhez root kell, ami garanciavesztéssel jár. A te döntésed mi fontosabb."
  • Gibor
    #443
    Rootolás egyszerü, rendszergazda jogokkal bírsza telefonod felett, mélyebben beletudsz nyúlni, hasznos, vannak programok amik igénylik.
    Egyedi Romok meg azért mert gyorsabb, jobb, szebb, kezelhetőbb lesz a telefon... Például nálam rengeteg játék tökéletesen fut vagy majdnem tökéletesen, ellenben ezek játszhatatlanok voltak gyári rom-al. (pl GT Racing, Gangstar WCH, Angry Birds...)
  • Dean Winchester
    #442
    olvasgattam hogy szinte mindenki rootolja a telot majd főzőtt romot rak bele :D szóval mire jó a rootolás illet a főzött rom ?
  • Gibor
    #441
    Mert olyan szar hogy 100ból 3nak kellene :)
  • ATi0021
    #440
    És nem lehetne valahogy kimenti az SE launcherét? Ha jól láttam a HTC-k felülete, vagy akár a Windows Phone 7-é ki van mentve. Úgyhogy nem értem SE miért nincs?
  • ATi0021
    #439
    Ha a vonalkódok olvasására gondolsz, az nálam se jó. Bár a telepítő méretéből kiindulva, szerintem az internet kapcsolat hiánya miatt. Igaz ebben nem vagyok teljesen biztos.
  • Dean Winchester
    #438


    barcode scanner nekem nem akar müködni de lehet én vagyok az ügyetlen esetleg valamit nem jól csinálok...
  • Gibor
    #437
    Nincs... az a SE saját launchere.
  • ATi0021
    #436
    Nekem ezek vannak fent:

    - Astro File Manager (telepítéshez és fájlok kezeléséhez használom)
    - Documents to Go (MS Word, MS Excel, MS PowerPoint szerkesztő + PDF olvasó)
    - HandyCalc (gyárinál komolyabb számológép, + különféle átváltás segítők stb)
    - Autodesk Sketchbook (rajzolóprogram)
    - SlovoEd Deluxe angol-magyar szótár
    - IGO My Ways (ingyenesen használható GPS program)
    - Bluetooth File Transfer
    - Barcode Scanner (QR kódokhoz használom)
    - Smart Keyboard Pro (Samsung Galaxy kinézetű billentyűzet miatt van fent)
    - Advanced Task Killer (a feleslegesen futó progiktól megszabadít)
    - Battery Dr to Save (aksi ellenőrzése miatt tettem fel + ez is letudja állítani a fölös programokat stb)
    - PowerAMP (zenelejátszó progi, bár nekem az alap sincs bajom)
    - DroidCAM (a teló kameráját webkameraként tudod vele használni, igaz csak ritkán használom)
    - RockPlayer (videólejátszó progi; igazából még nem találtam meg belőle a jó verziót a nagy felbontású videók így is akadnak így jelenleg nincs fent :S)

    + ajánlom felpakolásra a Solitaire-t. Érintőképernyőn szerintem baromi jó a pasziánsz. :D
  • Dean Winchester
    #435
    köszi!

    egyébként ki melyik progikat ajánlja amit vásárlás utan egyből ajánlatos felpakolni a telóra?
  • ATi0021
    #434
    Ehhez a Froyobread-hez van olyan téma ami megegyezik a gyári SE témával. Vagyis a sarokban levő gyorsindítók, stb? Ha van akkor lehet felteszem én is a Froyobreadet. :)
  • ATi0021
    #433
    Ha nem fizettél elő mobilnetre akkor normális. Beléptél mapsba az meg szépen töltögetett netről. A GPS kell, tedd fel az iGO-t, az ingyenesen használható, az adatforgalmat meg tiltsd le, ha nem akarsz több ilyet.
  • Dean Winchester
    #432
    azt hol a fenébe tudom beállítani hogy az illetőről készített képet lássam ha ő hív engem?? :O kapcsolat képének beraktam de a képet csak akkor látom ha én hívom őt , fordított esetben ez nem mükszik
  • Dean Winchester
    #431
    vazze mitörtént??? maps-ba beléptem kb 3 percre aztán leszopott 5000ft-ot ! ez ugye nem normális??? :O
  • Attila8805
    #430
    Köszi szépen a válaszod;)
    Meglesem:)
  • Gibor
    #429
    Froyobread... itt... Tökéletesen működik minden és piszkos gyors. CM 6 os ROM de CM7 ből ami át portolható volt azt megtették, és Gingerbreadből is portoltak amit tudtak.
  • Attila8805
    #428
    Hali!
    Szerintetek melyik a legjobb főzött rom x8ra?
  • zoliii
    #427
    Hard Reset vagy szedd le a teló gyári szoftverét, és tedd fel rá! Nekem így jött helyre az LG mobilom :D
  • Gibor
    #426
    Próbáld meg úgy hogy Beállítások/Alkalmazások/Fejlesztés/USB hibakeresést bekapcsolod, külsős programok (nem SE progik) általában így kezelik a telefont.
  • lacaka67
    #425
    MyPhoneExplorer nem ismeri fel az X8-am.

    Sony Ericsson PC Companion 2.0*-át már telepítettem az felismeri.
    Hogy tudnám felismertetni a telómat vele?
  • Gibor
    #424
    Ha a szolgáltatódnál van mobil net előfizetésed akkor a mobilhálozatokat kapcsold be és máris tudsz.
  • vipera97
    #423
    Wifi nélkül valahogy nem lehet netezni telefonon mert nekem gyenge a hálózat és nem tudok csatlakozni:(
  • fery02
    #422
    Market használatához gmail címedet kell csak beírni jelszóval együtt. Ha így sem megy, esetleg régi sim kártya miatt is lehetséges még.

    Nekem pl régi a sim-em, az én esetemben pl SMS-t nem tudok küldeni.

    Nem hinné az ember, de a legváltozatosabb problémákat tudják okozni nem megfelelő sim-ek. Akksi túlzottabb fogyasztásán át pl az én esetemig.
    De market gond tipikus sim gond szokott lenni.
  • vipera97
    #421
    Na most már sikerült végre.
  • vipera97
    #420
    Netről mert a market-et nem tudom hogy kell rlindítani mert bejelentkeznék és nem enged be meg csinálnék új profilt akkor meg ugyanez
  • Martin82
    #419
    Honnan töltötted le?Marketből?Mert ha igen akkor fel is telepítette és az ikonját kirakta a többi ikon közé,de ha a netről a pc-dre és rátetted a telóra akkor ugyanott vagy ahol elindultál mert azt csak fájlkezelővel tudod megnézni és elindítani hogy települjön.
  • vipera97
    #418
    letöltöttem ezt Astro File Manager és apk fájl ezt hogy kell telefonon elindítani?
  • vipera97
    #417
    És ezt hol lehet megtalálni mert ha azon a marketen akkor az ingyen van?
  • fery02
    #416
    Androidon szükség van ilyen fájl/mappa műveletekhez fájlkezelő programra. Például én Astro-t használok.
  • Lupous
    #415
    Nekem is lenne kérdésem:
    Miért van az hogy wifin keresztül pl otthon netezek, böngészek, és egy idő után leáll a kapcsolat vagyis befagy a töltés. Ezt azzal tudom orvosolni hogy ki-be kapcsolom a wifi kapcsolatot a telefonon. Elég idegesítő jelenség :S. (Bár annyit nem netezek hogy ez egy kulcsfontosságú probléma legyen de ha van rá megoldás az azért jó lenne :D)
  • vipera97
    #414
    lenne egy olyan kérdésem hogy hogy lehet új mappát csinálni mert akárhogy próbálom nem sikerül pl videók mappában vagy zene mappában vagy képek mappában már gépen próbáltam de telefonon ugyanúgy egybe mutatja valaki írja le nekem részletesen hogy hogy kell.
  • fery02
    #413
    ...ez a szabály pedig sajnos alap esetben nem függ a kirakott alkalmazások számától.