812
Sony Ericsson X8 - Androidos okostelefon
  • ATi0021
    #572
    Az SE folyamatosan cáfolja. Sőt a linked alapján is az olvasható, hogy a hardver miatt nem lesz. (mondjuk az már egy másik dolog, hogy meg lehet oldani csak nem érdekli az SE-t)

    Egy hivatalos 2.2 is elég lenne, de azt már senki nem fogja elővenni. Szóval, ha 2.2 vagy 2.3 kell maradnak a főzött ROM-ok. Ajánlom mellé a Xperia Active Launchert, ha hivatalos ROM szerű kinézetet akarsz.
  • saitek
    #571
    Link

  • saitek
    #570
    Nemrég találtam ezt:

    http://se-xperia.com/category/xperia-x10-minimini-pro/

    Ez azt jelentené, hogy lesz valamikor 2.3-as android az x10 mini pro-ra esetleg X8-ra is?

  • fery02
    #569
    Egyértelmű, hogy nem a látványosság a lényege, de nekem úgysem lét eszköz. Amennyit én használom, olyankorra tökéletes.
    Mondjuk olyat is hallottam már valakitől (nem tudom igaz-e), hogy állítólag be akart vinni valakit szemből egyirányúba.
  • Miguel125
    #568
    Kicsit OFF de egy GPS-nek nem a látványosság, hanem a pontosság a lényege, nekem is fent van az Igo meg a Sygic Aura is, de eddigi tapasztalataim alapján a Sygic-et nem lehet egy lapon említeni az Igo-val. Bár ez szerintem csak a Tele Atlas térképeknek tudható be.
  • fery02
    #567
    Igo nálam telón 25-30 MB-ot nyomott, többit (azt a jópár száz megát memóriakártyára nyomta).

    Ajánlom még IGO-n kívül amúgy a Sygic Aura GPS progit. Sokkal látványosabb, mint az IGO, cserébe picit pontatlanabb lehet a térképe.
    Viszont település után felkínálja, hogy mely országoknak akarod letölteni a térképét. Szóval csak kiválasztod, ami neked kell és szedi is.
  • Martin82
    #566
    Ezek a romok magyar nyelvűek 100%-osan.Én sem raknék fel angolnyelvűt.
  • geiza
    #565
    el is gondolkodnék rajta, ha pl az új rom magyar nyelvű lenne.
    nem mintha nem tudnék angolul, de hát Magyarországon vagyunk, jó lenne a mindent jól értenék. Bár néha a magyarral is gondom van :)

    ezekről a Romokról screenshot, youtube videó van-e?

    köszi
  • kisbesi
    #564
    Az igo magyar nyelvvel 350 Mb(nálam.

    ____________________________________________________________
    Nem tudtok egy olyan navigációt(ingyeneset), ami működik külföldön?
    Sajnos Igo csak magyar térképpel találtam, google maps meg nem tudja az utat külföldre. :S
  • Gibor
    #563
    iGo amúgyis az sd kártyán van, 1-2mb maga a program.
  • Martin82
    #562
    Szerintem rakj fel egy custom romot,jobban jársz,ha akarod segítek,de felelősséget nem vállalok,bár szerintem nagyon kicsi az esélye,hogy helyreállíthatatlan problémákba ütközzünk.Már többet kipróbáltam én is és nagyon jók.
  • ATi0021
    #561
    Pedig igaza lehet, olvastam már olyat, hogy gyári 2.1-el használta a Link2SD-t. Csak root kellett hozzá semmi más.

    Viszont azt is olvastam, hogy elég macerás a dolog, mivel minden telóra települ és minden progit külön kell vele kártya helyeztetni. Meg ugye partíciókat kell csinálni, formázgatni stb. Aztán lehet drukkolni, hogy jó legyen. De mondjuk egy iGo stb méretű progik esetén sokat hozhat.
  • Gibor
    #560
    Nem tudok róla hogy átlehetne állítani, illetve gyári rommal nem fogsz sd kártyára alkalmazást telepíteni.
  • geiza
    #559
    ja ,és még valami.
    a telefonkönyvben a nevek fordítva jelennek meg (elöl az utónév), pedig a telefon magyar nyelvű.
    Át lehet ezt állítani? elég zavaró...
    esetleg egy külön program hozzá?

    köszi ezt is.
  • geiza
    #558
    Sziasztok!

    Nem tudom, hol olvastam, de mintha működne a programok SD kártyára történő mentése (eredeti, SE ROM-mal, Root-tal), link2SD programal.

    Próbálta már valaki?
    És ha igen akkor azt is meg tudja mondani, hogy ha már fent van egy program akkor azt át lehet-e másolni a kártyára?

    köszi

    üdv
  • fery02
    #557
    Ehe, sima szinkronizáció kikapcs.
    Hidd el, nem elég neki ennyi. Erre mérget vehetsz. ;)
    Az ingyenes facebooknak a címét is tudom, de azért köszi a te válaszodat is!
  • AlieN911
    #556
    xDDDDDDDDD

    Én a sima "Maps" szívtam xDD még jó h. lassú volt, és meguntam kiléptem.. 2 percre rá jött, hogy 2 MB amit leszedett... :/
  • Dean Winchester
    #555
    igen , mondhatni megfizettük a tanulópénzt :D
  • Dean Winchester
    #554
    hát én mit mondjak? megvettem egyenleg 5300
    google mapsra mnetem rá pár percig és leszopta a pénzem :D
    bementem hozzájuk h mivan?:O
    aztán kiszámolták hogy siman lehetséges és ezért is kérdezte akarok-e netezni!
    no én is befizettem erre
    590ft havonta azt cső! siman vállalható kategória , többletköltség nincs! szóval szerintem ez már alap mostmár ha a teloddal akár 2percet is netezni akarsz havi szinten!
    egyébként meg ha netán valamit megakarsz nézni akkor gond nélkül megnézheted a neten mert ugye nem fog több pénzt levonni a számládról
  • Gibor
    #553
    Szinkronizásció kikapcs és láss csodát semmi más program nem fogja az adatforgalmad növelni.... a facebook alkalmazást fejesd el, a sima böngészőben a 0.facebook.com on eléred.
  • AlieN911
    #552
    Én is így voltam, csak amikor leszedtem 1 db képet és 2000 Ft kaptam érte, egyből előfizettem :D
  • fery02
    #551
    Meggondolandó lesz lehet. Köszi!
  • AlieN911
    #550
    Ha le van tiltva a mobilneted (a szolgáltató felől), akkor nem fog bejönni!
    Aktiválni kell a mobilnetet (javaslom a 30mb-osat 590 havidíjért, ha túlléped a 30mb-ot lelassítanak, de még élvezhető, és nincs túlforgalmazási díj.. mert ez amúgy csak több lesz... alapból 13 Ft / 10 kb, az ~500 kb vissza is jön az ára, annyi meg lófax )
    + a teloszámodat reggelni kell a t-mobile oldalon!

    Én semmit nem mókoltam vele, és jó lett!

    Most olvasom, amit linkeltél lejjebb, nekem nem volt mobilnetem, csak amit előbb említettem alap, és nem volt többletköltségem, mivel ha nem használtam a FB-t, kikapcsoltam az adatforgalmat.
  • fery02
    #549
    Pl ez a leírás is ilyen részletesebb térű.
    Ugyanezeket a lépéseket akartam csinálni, csak másik oldalról olvasva, átfogalmazva.
  • fery02
    #548
    Nincsen mobilnetem, meg egyelőre nem is tervezem.
    Ugye ingyenes facebook-hoz is kell adatforgalom, szóval annak be kell lennie kapcsolva. Viszont így állítólag egyéb dolgok is felkúszhatnak háttérben netre, adatforgalmat generálva.
    Nem hiába található gondolom seria.hu-n részletes leírás az ügy érdekében.

    Mondjuk haverom azt mondja elég lenne csak a gprs-t kikapcsolni T-mobile-nál, szóval szerinte sem szükséges ennyi szarakodás (rootolás, tűzfal feltelepítés, abba beállítani, hogy csak böngészőnek engedje a netet...).
    Azt még ki lehet próbálni egyszer talán.
  • Dean Winchester
    #547
    :DDD
    alapból ha van egy díjcsomagod aztán díjmentesen böngészhetsz csak korlátozva vagy!
    egyébként meg de sima ügy beállítani :)
    hiszen a fb nem telefonfüggő! ha van rajta wap,net elérés már nyert ügyed van!
    0.facebook.com-ot írsz be és lás csodát működik
  • fery02
    #546
    T-mobile-osak!
    Ugye senki sem tudta beállítani X8-ra az ingyenes Facebook-ot?
    Csak mert akkor megnyugodnék, mert nem én vagyok a balfasz, ugyanis már órát szarakodtam a dologgal, mikor egy lépésnél megakadva, majd utánanézve neten olvasom, hogy állítólag X8-on nem is fog működni.
  • Gibor
    #545
    Semeddig nem tartana kicserélni ha gyári hibás. Nekem is az volt, megvettem és akármit csináltam max 5percenként újraindult a teló, memória hiba volt, mert elméletben csak akkor indul újra magától ha megtelik a memória, lehet a teló memória hányban szenvedett. Visszavittem és kapásból adtak egy újat.
  • kisbesi
    #544
    ma is voltam szervízben, frissítették, de semmi
    Minőségi díjakat nyert szerelő azt mondta hogy hihetetlen.
    berakott 2 másik SIM kártyát de azzal még térerő sem volt.
  • Dean Winchester
    #543
    bakker ha a szervízesek nemtudnak mit csinálni vele az régen rossz :D (mármint a szervizesekre nézve égő , sztem...)
  • kisbesi
    #542
    Sziasztok
    Nem tudjátok véletlenül, hogy mért nem működik az új, nem rootolt x8 asomon a mobilnet?
    Sehogy sem tudom működésre bírni.
    Szervizben voltam, nem tudtak mit csinálni vele, lehet frissíteni kell az op rendszert.
    Esetleg nem volt valakinek ilyen problémája?
  • Gibor
    #541
    Nem kell sokat vissza olvasnod.
  • Froopy
    #540
    Sziasztok!
    Sikerült életet lehelni az X8-ba, úgy tűnik, 100%-osan működik (a kijelző pár "pixelen" fehér vagy épp fekete). Ha már a garancia nem érvényes a korábbi incidenstől, gondoltam teszek rá valami gyorsabb op. rendszert (a gyárinál). Tudtok valami jót ajánlani?
    Köszönöm szépen!
  • Gibor
    #539
    Ha Custom rom ot akarsz telepíteni, akkor elötte marketről leszeded a mybackup root nevü alkalmazást. Rootolás szükséges, de ezzel még a híváslistádat is letudod menteni :)
  • Stralis 91
    #538
    Sziasztok!
    Egy egyszerűnek tűnő kérdésem lenne! ( lehet, hogy a válasz is az lesz)
    Eddig nem igazán érdekelt, de most idegesít már, hogy ha frissítem a szoftvert eltűnnek az sms-eim. Gondolom nem lehet beállítani az eredeti sms küldő alkalmazásnál, hogy SIM-re mentse.(vagy csak én voltam a béna és sehogy sem találtam...)
    A kérdés az lenne, hogy market-ről tudnátok-e valami jó kis alkalmazást ajánlani, aminél ezt be lehet állítani? Vagy esetleg megírnátok, hogy az eredetinél hol kell beállítani?
    Előre is köszönöm szépen. Üdv!
  • Dean Winchester
    #537
    egyébként nem X8 hanem valami samsung (nem okostelo :D) régi fajta telója van faternak és kilett mosva a mosógépben! szóval fullra kitisztitotta a gép majd 8-9hónapot hagytuk "száradni" és azóta is müködött még egyszer csak nem rég megint ki lett mosva xD most megint a száradó fázisban van
  • Froopy
    #536
    De, úgy tűnik, azok:) Úsztam, sétáltam vele a vízben, de ma első próbára bekapcsolt. Nem nézegettem nagyon sokáig, de használható volt, csak a kijelzőn látszott, hogy valahol vizes, így elteszem pár hétre "száradni", hátha:D
  • fery02
    #535
    Akkor nem kompatibilisek egymással?
  • ATi0021
    #534
    Nem arra gondoltam. Úgy olvastam, hogy baromi rossz az egész 3D-s teljesítménye. Például, hogy egy Doodle Jump is laggol, nem úgy ugrik ahogy a teló van döntve stb.

    #533 - Szerintem próbálj meg egy Factory Resetet.
  • Panzeradler #533
    Miui rom x8 as verziójáról tudtok vmi info? mert amit én leszedtem az csak bootol és nem tölt tovább