812
Sony Ericsson X8 - Androidos okostelefon
  • sapkafej
    #372
    ha van időd, köszi.

    olvastam, hogy dual touch megoldható. ez ugyanaz mint a multi touch, vagy miért más a neve?
  • Martin82
    #371
    Jöhet!!!
  • Gibor
    #370
    Mármint Rom telepítéssel? Ha kell leírom ide az egész folyamatot szájbarágósan magyarul :D
  • sapkafej
    #369
    ajaj
    van hülyéknek szóló leírás is? nem baj ha angol
  • Gibor
    #368
    Viszont most rácáfolok saját magamra, az előbb egy nagyobb pályán ahol több minden mozgott rezzenés mentes volt :)
  • Gibor
    #367
    Egy kicsit akadozik mikor sokminden borul, de sokkal jobban fut mint a gyári rommal, szóval akadozás van (minimális), de játszható teljes mértékben.
  • sapkafej
    #366
    jó, de ne az elején, kb a közepétől a durva pályákon szar csak :) viszont emiatt ne vidd végig, ha nincs fent
  • Gibor
    #365
    5perc és jelentem :) Megnézem.
  • Gibor
    #364
    Előző hsz-ben a link :) Nem a seria alapján, saját fejem után csináltam, nem egy bonyolult, xRecoveryvel backupot csinálsz, backup mellé odateszed a mappát és restore, floyo-t választod ki :) Pofon egyszerű és gyors. Félig magyar félig angol, de szerintem tök lényegtelen hogy angol vagy magyar. A 2.3.4 et vártam én is, de mivel ez már tökéletesen működik és sokkal jobb mint a gyári rom, ezért amíg nem lesz tökéletes a CM7 megfelel ez is, így is piszkosul gyors.
  • sapkafej
    #363
    ha az angry birds nem akadozik vele, lehet beadom a derekam
    hogy megy?
  • Martin82
    #362
    Csak sajnos ha jól tudom akkor nem magyar a rom.Én most a 2.3.4-et várom,állítólag nagyon jó már most is csak a kamera meg az usb csatlakoztatás nem jó benne.Talán orvosolják hamar.Egyébként seria fórum leírása alapján csináltad,és honnan töltötted le a romot?
  • Gibor
    #361
    Na jelentkezem :) Tegnap este sikeresen felfrissítettem 2.2.1-re.
    Május 6.án kijött a Floyo 0.20 amiben tökéletesen működik minden, hihetetlen stabil és rettenet gyors. Kellemes csalódás volt mivel most már az összes "HD" játék (Gangstar:WCH, GT Racing, NOVA...) rezzenés mentesen fut, gyári órajelen azaz 600MHz-en, gyári 2.1 el 749-el nem futott ilyen szépen. Quadrantba dupláztam a számítási pontokat, 3D is gyorsult nem keveset. És amit érdemes megemlíteni a telepítés 5perc sincs :) Érdemes feltenni, én ajánlani tudom mindenkinek :)
  • Gibor
    #360
    Persze hogy nem lehet, ha esetleg bármi módján rosszul tennéd fel a rom-ot, akkor újrakezded az egészet :)
  • Martin82
    #359
    A 2.1 legnagyobb hátránya hogy nem lehet sd-re telepíteni és valószínűleg én is emiatt fogok "gányolni" csak még megvárom én is hogy tökéletes legyen a 2.3.3 (amennyire tökéletes lehet).Egyébként tényleg nem tart tovább mint egy sima frissítés,de mindenki maga tudja.Nálunk sincs kolbászból a kerítés és eddig az x8 az a telefon amire kimerem jelenteni hogy érdemes volt megvenni és ezért fosok a "gányolástól" egy kicsit nehogy elbasszam bár elvileg nem elrontani vele a telefont főleg ha mindent a leírás szerint csinál az ember.
  • fery02
    #358
    Ennyi!
  • Gibor
    #357
    Hát ebbe ismét bele lehet kötni :) Mivel SE nél is emberek dolgoznak :) A drivereket meg miért csak SE dolgozó tudná tökéletesen megírni? X10 re már van tökéletes 2.3.3 és érdekes, nem hivatalos, mégis működik minden megfelelően. De tényleg lezárható, mivel szimplán ez annak a kérdése hogy ki mit lát a dolgokban. Valakinek gányolás, valakinek több lehetőség :)
  • fery02
    #356
    Szerk: Első mondat ponttal végződne.
  • fery02
    #355
    Szerintem is zárjuk le, minden cérna szakad, akkor is hivatalos szoftverrel a legmegbízhatóbb a telefon?
    Vagy tán SE-nél hülyék dolgoznának?

    Na ugye. Én sem értem ezt a gánymániát.
  • sapkafej
    #354
    akkor ezzel le is zárhatjuk
  • Gibor
    #353
    Mert ugyanaz a folyamat mintha egy gyári SE romot telepítenél? :O Én ezt nem fogom megérteni, ha valaki nem tud valamit miért erősködik :)
  • sapkafej
    #352
    perszepersze, mert az mindig így van. nem értem, miért kell mindig ezt magyarázni, amikor ezt felhozom.
  • Panzeradler #351
    10perc az az egész éjjel való gányolás^^
  • sapkafej
    #350
    nem érted. vannak elvek! nehogymár én gányoljak a telefonommal, amikor nem az én dolgom, hanem azoké, akiknek megvettem a rohadt telefonját. aztán, ha elbaszom, akkor le se szarják a fejemet.
    te ezt nem fogod megérteni, mert van, aki direkt élvezi, hogy mindenbe belenyúlhat, meg gányolhat vele egész éjjel, hogy menjen minden.
  • sapkafej
    #349
    egyikkel sem találkoztam, bár memóriakártyát még nem cseréltem benne.
  • Gibor
    #348
    Wifit persze hogy ledobja ha messze vagy a routertől és letakarod a telefon tetejét, érintő baja? nem tapasztaltam még. Memória kártyát még nemtudom, 1-2hét múlva tudok nyilatkozni, okosan kell formatálni és biztos nincs baja :)
  • szobipeet
    #347
    "lesz vele bajod bőven, wifit eldobálja, érintő baja is lesz, rövid használat után, meg nem nagyon szereti a gyári 2 GB-nál nagyobb memóriakártyát, újraindulgat tőle"
    egy másik helyen ezt mondták nekem az x8ról. igaz vagycsak levegőbe beszélt a srác? memóriakártyás dolgoktól énis félek, mostis SE van nekem, w595 2 gigás kártyától olyan tetü lassú hogy már nem 1x akartam füldhözb*szni....
  • Gibor
    #346
    Semmivel sem tart tovább mint egy sima rom-ot újratelepíteni :) De ez mindenkinek magánügye hogy mit szeretne kihozni a telefonjából.
  • sapkafej
    #345
    a gt540 kijelzője rezisztív, fos.

    nemhivatalos frissítések nem érdekelnek, nincs kedvem, időm, erőm ezzel gányolni. nem az én dolgom.
  • Gibor
    #344
    GT540 is 3colos kijelzővel rendelkezik, és adatok alapján teljes mértékben egyezik, és szerintem az LG átalakítása az Android alapjain elég visszataszító, értem itt pl az értesítések fület például. És ha neked a 2.1 nem felel meg, olyan 2hónap maximálisan és kapsz egy 2.3 as Androidot nem hivatalosan ami még tartalmazza a multi touch ot is, illetve ha nagyon szeretnél még többet, akkor elég sokmindent, enyémen például már 690MHz-en kegyet a processzor 3D-s alkalmazás futtatásakor és javult a sebessége számottevően, azonfelül az N-es wifi aktiválva van, 2x olyan gyors mint a gyári BG, persze nem 100% N-es de gyorsabb... Szóval szép apránként egy nagyon korrekt telefont lehet kihozni belőle ami végülis nemis olyan nagyon gyenge. Enyém még egyenlőre gyári 2.1 el rendelkezik, de hamarosan tovább lépek amint kijön a végleges és tökéletes 2.3.3, aminek jelen pillanat egyetlen hibája a video felvétel.
  • sapkafej
    #343
    eleve gáz, hogy beszélni kell róla, hogy lesz-e vagy nem lesz. az x10 sokkal drágább telefon ennél, megértem, hogy arra mégis kiadják.
    mindegy, az android nem erről szól.

    ha lusták, akkor adják ki alap androiddal, nem kell a sok SE-s bullshit bloatware, a timescappel együtt mehet a vérbe, úgyse használja senki.
  • ATi0021
    #342
    Szerintem az a frissítés dolog még nem olyan biztos. Az SE is épít még az X8-ra, nem véletlenül adják ki W8 néven is. Idővel az X8\W8 együtt kaphat majd egy frissítést. Főleg hogy az X8 eléggé népszerű telefon.

    Jelenleg már nem érdemes 2.3-al foglalkozni. Hamarosan itt a 2.4 is. Az X10-ről is lemondott az SE aztán itt van a 2.3 bejelentés. Lehet nem akarnak ígérni előre semmit, azért mondták hogy nem lesz több updatet, közbe meg idővel jön.

    #340 - A kamera kivételével teljesen elégedett vagyok vele. Több mint fél éve meg van és nagyon jól kiszolgál. Nálam bizonyított és nyugodt szível tudom ajánlani Neked is.
  • sapkafej
    #341
    a gt540-nek fos a kijelzője (rezisztív), amit agyfaszt lehet kapni, halott technológia.
    az x8-é jó, de kicsit kicsinek érzem (3 col)
    a gt540-et nem tudom hogy frissítik, de a SE már pár hónappal a megjelenés után kijelentette, hogy nem ad ki a 2.1 után több android frissítést az x8-hoz. szóval köcsög SE.

    azért nem rossz telefon ez az x8, a gt540-nél sztem jobb.
  • szobipeet
    #340
    Sziasztok!
    Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen telefont vegyek. LG GT540 vagy Sonyericsson X8 között vacilálok. Mi a véleményetek? Mennyire vagytok megelégedve az x8al? ELőre is köszi
  • szobipeet
    #339
    Sztem angolul megy rajta a "dolog" és azért cseréli fel
  • gunners
    #338
    Üdv Mindenkinek!
    Van egy kis gondom játszottam egy játékkal és nem akar kilépni belőle sehogyan sem kivettem a mem kártyát és bekapcsoltam és még mindig futott :S aksit is kivettem semmi :( mi tévő legyek?Segítsetek ebben !.
  • manitounickfree
    #337
    valaki meg tudná mondani hogy a telefonkapcsolatokba új nevet + számot írok be. mért van az hogy az utónévhez írom az utónevet /értelemszerűen/, és miután elmentem, azt teszi be vezetéknévként? így ha rákeresek a kapcsolatokban, az utónév alapján kell keresnem.

    előre is köszi
  • pzolika978
    #336
    Sziasztok!
    Valaki tudna segíteni, hogy hogyan tudom a progikat sd kártyára menteni? Már sokat próbálkoztam, de sehogy sem látom a telón lévő dolgokat, csak az sd kártyát mutatja mindegyik progi. Szájbarágósan ha lehetne mert nagyon sötét vagyok hozzá. Köszi előre is.
  • Atys91
    #335
    Tudnátok írni pár program és játékneveket amiket érdemes kipróbálni??
    334#thx
  • Gibor
    #334
    Van interneted, letudtad írni az üzenetet, gondolom a te dobozodból se lopták ki az usb kábelt :) Tehát nemkell tmobilehoz menned, egyszerü SE PC software ráköt és szoftver frissítés :) Magától elvégzi és máris 2.1 es Androidal rendelkezik a telefonod :) Remélem tudtam segíteni.
  • Atys91
    #333
    Hallo all!

    Egy olyan kérdésem lenne,hogy nemrég vettem ilyen telót és látom h van elérhető 2.1 android op. rendszer hozzá...
    ...szal szolgáltatómnál(t-mobile) megcsinálnák a frissítést?