812
Sony Ericsson X8 - Androidos okostelefon
  • fery02
    #412
    Normális jelenség, mert úgy van tervezve a főképernyő, hogy oldalirányba több féle alkalmazást pakolhasson ki a felhasználó, amikhez igazodik a háttérkép.
    Szóval ha teszem azt neked kettő alkalmazásod van egymás mellett, akkor a bal oldali esetében a háttérkép bal oldalát látod, majd áthúzva ujjaddal a másik alkalmazásra, továbbhalad a háttér is a jobb felére.

    Ha ez nem tetszik, külön launcher programot telepíthetsz, mert pl Launcher pro-ban beállíthatod a háttered úgy, hogy egészsében látszódjon.
  • hunwhite
    #411
    Üdv mindenkinek!
    Több fórumot is átböngésztem, de nem találtam meg a problémám forrását: háttérképet szeretnék beállítani a memóriakártyámra felrakott képek közül. ezek szerint: belépek az albumba, kiválasztom a képet majd a képnél a bal alsó sarokban lévő "keretes fantomkép" ikonra kattintva bejön egy menü mint használat a köv.ként címmel. Itt kiválasztom a háttérkép menüpontot, majd megjelenik a kép és a sárga négyzet, aminek oldalait módosítom úgy, hogy az egész kép beleférjen (640x480-as felbontású képről van szó, az eredeti háttérképekhez hasonlóan), majd megint bal oldalon lévő mentés gombra kattintva menti a képet és beállítja háttérként, a probléma csak az, hogy csupán egy részletet kinagyítva, pedig a sárga négyzetet is állítom úgy, hogy ne vágjon le belőle, de mégis. Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni, hogy hol rontom el.
    Előre is köszi.
  • JürgenKlinsmann
    #410
    Nem véletlen, hogy a saját és a feleséged igényeidhez közelebb állnak a Média Mánia csomagok. Azok eleve okostelefonokhoz vannak kialakítva és így olcsóbban megúszod, mintha minden apróságra külön kéne előfizetni.

    Na meg az X8 is egy okostelefon, még akkor is ha ingyen, vagy legalább is elég olcsón hazaviheted már. A telefonálási szokások egy dolog... de azért egy ilyen telefonnak már nem árt adni egy kis netet is amin elcsámcsoghat út közben. Persze nélküle sem válik használhatatlanná a készülék, de jó az ha van.
  • Megtörhetetlen
    #409
    Hát igen annak aki telefonál annyit annak persze nyilván megéri, de ha én mondjuk csak 5 ezret fizetek havonta a telefonálásért és abban van egy 100 MB-os net előfizetés is, akkor meg miért váltanék nagyobbra? persze ha fizetnék 7-8 ezret azaz telefonálnék annyit akkor egyértelmű lenen a váltás, de míg ez nincs így sajnos nem éri meg...
  • ZilogR
    #408
    nagyjából 4100 volt [...] 4200 pont + 790Ft kp-ért

    Ezen azért nehogy fennakadjon valaki... :P ;)

    Még valami ehhez: Az ECO csomagban külön kellett fizetni a hívószám kijelzésért, ez a Média Mánia csomagokban benne van, ezt is bele kell kalkulálni!
    Az ECO-nál úgy volt 20 SMS "ingyen", hogy egy minimális díja. Itt az 50 SMS tényleg ingyen van. A net tarifákról ne is beszéljünk! Amíg én is ECO-s voltam, csak RSS olvasóval néztem a topikjaimat, mert zabálta a magas tarifa a pénzt. Ennél semmi ilyesmi nincs.
  • ZilogR
    #407
    Ha valakinek összejön a havi fizetendő 5-6-7eFt-ra, annak érdemes egy gyors számítást csinálnia, h megérné-e váltani tarifacsomagot.

    A feleségemnek ECO-ja volt évekig SE k800i-vel, egyszer gondoltam egy nagyot és elővettem három friss egymás utáni számlalevelet és a MédiaMánia csomaggal kiszámoltam, ugyanez mennyibe kerülne. Sorba azt kaptam, hogy 1200-1600Ft-tal lenne olcsóbb havonta.

    Megnéztük, 4990-be került az X8 akkor, megnéztük ez alatt a kb. három év alatt mennyi Aranykártya-pontot szedett össze, az nagyjából 4100 volt.
    Nem gondolkodtunk túl sokat, fogtuk magunkat és a 4200 pont + 790Ft kp-ért el is hoztuk a kis masinát.

    Most netezik, gmail-ezik, van GPS-e a kocsiban, akár TV-zhetne is és még egy valag programot is rátölthet. Sztem megéri ilyeneknek utánajárni. Egy év alatt ezzel a váltással kb. 20eFt-ot spórolunk meg.
  • JürgenKlinsmann
    #406
    Szerintem az Arc nyomja le ennyire az árakat. Idén ugye több Androidos darab is jön amik vélhetően ezeket fogják váltani. Szerintem legalább is ez hat ösztönzőleg az árak csökkenésére.

    Meg mondjuk gondoljunk csak bele. Ott van a ZTE Blade ami ezeknek a nagy riválisa. Mennyivel jobban hangzik, hogy elviheted az SE készülékeit 0 forintért is?
  • Megtörhetetlen
    #405
    Nem tudom figyelitek-e az árakat, e most a T megint ezerrel akciózik.... Gyanús, hogy most az X8 és az X10 mini pro-t is már média mánia M csomagban 0 Ft-ért el lehet vinni...
    Ennyire nem megy, vagy az Arc nyomná???
  • Met
    #404
  • Gibor
    #403
    Most összekeverted a fejébe a dolgokat :D
  • AlieN911
    #402
    Nem, ki kell fizetni a havidíjat xD (ha otthon...)
  • fery02
    #401
    Igen.
  • sapkafej
    #400
    hülye kérdés!
  • Met
    #399
    Hülye kérdés, ha wifin keresztül netezek akkor az ingyen van ugye?
  • ATi0021
    #398
    Nálam is így van. Ha volt elegendő jel, akkor soha semmi gond nem volt. Még az n-esekkel se.
  • Gibor
    #397
    Nekem eddig akkor volt bajom a wifivel mikor épphogy volt jel, olyankor lassú és szakadozik néha. Azonkívül eddig minden routerre tudtam csatlakozni.
  • Martin82
    #396
    Ez is megy,gyárilag az "n"-es routert nem szereti állítólag.
  • Met
    #395
    Sirály, mert minap volt a kezemben egy Iphone és az rögtön megtalálta a routert.

    Az X8 már "jó" mert amikor kijött az első Xperia akkor itt (sg) írták, hogy sok gond van velük.
  • AlieN911
    #394
    Természetesen megy!
  • Metwork
    #393
    Ez az X8 képes wifis routerre csatlakozni?
    Azért kérdezem mert alapvetően nem szoktam netezni mobilon, nincs rá keret, de ha routerrel megy a netezés akkor esetleg érdekelne :)
  • fery02
    #392
    Csak épp, mint a Launcher Pro. :)
  • Maxtreme
    #391
    Én meg a Go launchert, mert ingyenes, sokat tud, jól néz ki, és még gyors is mint a villám :)
  • fery02
    #390
    Ajánlom a Launcher Pro-t, a gyári egy hányás.
  • fery02
    #389
    Legjobb hely, illetve ennek a fóruma.
    http://www.seria.hu/
  • Gibor
    #388
    Igen.
  • egeisanyi94
    #387
    Az a launcher az egy alkalmazás, amit letok tölteni majd a marketről?
  • Gibor
    #386
    Bővül. Illetve ahogy sapkafej mondta, már aznap vagy másnap felteszel egy másik launchert amiben állítani is tudod hogy nézzen ki a menü.
  • egeisanyi94
    #385
    nem azt mondtam!
    hanem a menüt, ahol pl rámész a marketre a böngészőre stb. is elindítnahtod!
  • sapkafej
    #384
    azzal ne foglalkozz, a 4sarkos hülyeséget másnap ki fogod kapcsolni. szar.
  • egeisanyi94
    #383
    Akk pl az lenne a kérdésem h ugye az X8-nál 4 oldalt lehet "lapozni", és ha teszel fel alkalmazásokat annak az ikonjai hol jelennek meg? ha a főmenübe akk a 4 "lapból" lesz 5is meg 6 is akár??
  • Gibor
    #382
    Kérdéseidet tedd fel itt.
  • egeisanyi94
    #381
    Sziasztok!

    Gondolkozom egy SE x8 vételén! Ezáltal sok kérdésem lenne! Valaki adna egy e-mail címet vagy msn címet ahol elérem és meg tudom kérdezni ha kérdésem van e készülékkel kapcsolatosan?!
  • sapkafej
    #380
    köszi, ma vagy holnap kipróbálom!
  • Gibor
    #379
    Dolphy-t ajánlom, azt használom kezdetektől fogva, opera nem nyerte el a tetszésemet... 3G Whatchdog, ez figyeli az adatforgalmat és a beállított mb/kb közelítésénél figyelmeztet. Havonta nullázódik a beállított dátumra, és csak a mobil netet figyeli, wifi-t nem.
  • Martin82
    #378
    Vagy dolphin hd.A 3g watchdog is mutatja bár ott nem tudom van e szűrési lehetőség.Gondolom mobiltévére gondolsz hogy azt ne számolja.Használom emellett még a call meter ng-t mert praktikus benne hogy be lehet állitani a kimenőhívás számlálóba a perc alapot.Így nem kell lekérdezgetnem alkalmanként 56 Ft-ért hogy hány percnél járok és persze ez is méri a mobilnetforgalmat is.Egyébként csak annyi hogy kilövöd task killerrel a 3g watchdogot mielőtt felmész arra az oldalra és már nem is számolja.
  • AlieN911
    #377
    + mit ajánlotok netezésre? gyári böngésző (hgy kell kilépni ebből??) vagy opera mini? vagy???
  • AlieN911
    #376
    Hali

    Van olyan progi ami nézi a mobilnet adatforgalmat + be lehet állítani, hogy melyik oldalt ne nézze?
  • Martin82
    #375
    Köszönjük a leírást!
  • Gibor
    #374
    Legelösször Rootolni kell.
    1.Töltsd le a módosított "SuperOneClick" programot.
    http://data.hu/get/3379994/SuperOneClick_mod.zip
    2. Engedélyezd a hibakereső módot! (Beállítások/Alkalmazások/Fejlesztés/)
    3. Csatlakoztasd a telefont, válaszd a "Telefon töltése" módot.
    4. Indítsd a "SuperOneClick" válaszd ki a "Root" módot.
    5. Várj, és Kész vagy!

    Ha végeztél indítsd újra a telefont!
    Menj fel market-re, tölsd le a Busybox nevü programot, indísd el engedélyezd a root jogot és menj az install busyboxra alul. Végeztél indísd újra a telefont.

    Utána az xRecoveryt kell telepíteni.
    Útmutató: link
    Ha nincs ROOTexplorered akkor itt megtalálod.

    Ha nem engedi átmásolni a 3 filet a system/bin mappába akkor jobb oldalt legfelül lesz egy "R/W" gomb, arra katt rá, és úgy másold.

    Ha átmásoltad mind a 3 filet, indísd újra a telefont, és mikor megjelenik a fekete kép és a sony erricson felirat nyomkod a vissza gombot többször, akkor elvileg be kell jönnie egy ilyennek.

    Ha megvan akkor elösszöris lementjük a régi gyári rom-ot.
    Lemész a "Backup/Restore" gombra és Backup, akkor lementi memóriakártyára a gyári romot. (olyan 500-600mb szabad hely legyen)
    Miután lementetted vissza gomb és "reboot phone". Utána rácsatlakoztatod a gépre, és a memóriakártyán lesz egy xrecovery/backup/2011-05-08.00.05.07 dátum mappa, belemész és ott kell lennie 4 fájlnak:
    Data.img
    System.img
    Cache.img
    nandroid.md5
    Ha ez megvan akkor sikeresen lelett mentve a rom. Akkor visszamész, csinálsz egy bármilyen nevü mappát, legyen "Floyo2.2.1" És az innen letöltött floyo-0.20.rar-ban található 4file-t bemásolod. (regisztrálni kell az xda-ra)

    "Updated 06-May-2011 : updated!
    2.2.1 CM Floyo v0.20
    Download : Floyo v0.20
    Working : Everything!"

    Ezt keressétek, felülről a 2. Rom.
    Ha a 4file másolása megtörtént, győződj meg róla hogy minden adatot elmentettél (telefonszám, sms stb, játékmentések blablabla). Ezt könnyen megteheted a Marketről a "MyBackup Root" nevezetü programmal, ha használjátok egyedül arra figyeljetek mikor backup ot csináltok a "data"-ról akkor a "system settings" NE legyen kipipálva, ez a porgram lementi a memkártyára az összes telefonszámot, sms-t, híváslistát, játékokat és mentéseit stb... Használata egyszerü, elindít Backup/Apps&Media meg Backup/Data (fontos, datánál figyeld hogy a system settings ne legyen pipálva). Friss romnál meg Restore és ugyanúgy.
    Szóval ha ezzel is megvagyunk jöhet a rom csere.

    Telefont újraindítod, SE feliratnál nyomogatod ismét a vissza gombot, bejön az xRecovery, ott kiválasztod a "backup/restore" opciót és "restore" ott lesz 2 könyvtár, a gyári rom "Dátum" meg a te mappád "Floyo2.2.1" kiválasztod a Floyo-t és megnyomod a középső gombot, megkérdezi hogy biztos ezt szeretnéd, rámész a "yes"-re és elvégzi a dolgát úgy 10mp-alatt utána "reboot phone" első indítás kicsi lassabb lesz a megszokottnál. És már a Floyo indul :) Ami alapból Rootolva lesz és lesz xRecovery fent ha esetleg vissza szeretnétek tenni a gyári romot. Ha megvagy elégedve a rom-al akkor a marketről letöltöd a MyBackup Root nevü alkalmazást és visszaállítod az adataidat illetve alkalmazásaidat, és tulajdonképp olyan lesz mintha gyárilag ezzel a rommal kezdet volna használni. És erre a Rom-ra már ne tegyetek BusyBox-ot meg semmit, ez alapból tartalmaz mindent. (Jit, wifi N pl...)

    Esetleg gyenge angol tudással ittvan egy hasonló leírás mint az enyém, azért olvassátok el azt is. LINK

    Felelősséget nem vállalok, ha mindent így csinász tökéletesen fog működni :)

    Ui: Ha a régi rom-ot akarod visszatenni akkor ismét xRecoveryvel indítasz (SE képnél vissza gomb) És restore és a gyárit választod ki :) )
  • Gibor
    #373
    Csak átveri a telefont, egy ujjadal nyomod ugyanúgy, csak odaképzeli a 2.-at úgy működik mintha rendes multi touch lenne, de viszont csak képek kicsi/nagyítására való. Játékokban nem lehet használni.