23
  • Kara kán
    #23
    Az álmainkban/elméletben létezik.
  • Irasidus
    #22
    Egy nem létező bolygóhoz képest (Nibiru) nagy.
  • Kara kán
    #21
    A Nibiruhoz képest még mindig elég kicsi.
  • dronkZero
    #20
    De, csak lagzott az agyam... :P
  • toto66
    #19
    Nem érzed az iróniát!
  • Merces
    #18
    ....hát nem a fán ülünk de a többi stimmel.
  • duke
    #17
    :)))
  • dronkZero
    #16
    Na asszem ezt kicsit túlreagáltam. :D Bocs. (Még mielőtt elküldesz az anyámba. :P)
  • dronkZero
    #15
    A te mentalitásoddal még mindig a fán ülnénk, majszolnánk a banánt, és röhögnénk, ahogy fingunk...
  • duke
    #14
    "Na jó, de Afrikában meg éheznek!"

    Ja ilyen faszsagokra koltik a penzt. Biztos, hogy ez az uj bolygo is tobb milliardba kerult, es ennyi penzert, meg csak latni sem lehet rendesen. Es nem eleg a bolygo, hanem meg egy holdat vettek melle, felhaborito.
    Egy afrikai csalad honapokig elt volna annak a holdnak az arabol.
  • kukacos
    #13
    Két centire egyforma "bolygó" a Naprendszer határainál. Gyanús. Csak nem futószalagon gyártották őket? ;) Kicsit nagyobb nagyítással a tányérantenna is ott lesz.
  • Tetsuo
    #12
    Europaban is sokan eheznek.. haha, de jo poen.
  • Pares
    #11
  • NEXUS6
    #10
    Na jó, de Afrikában meg éheznek!
  • teddybear
    #9
    Ez nem jött be. Az olaj, mármint a kőolaj fajsúlya 0,7-1,1 között van többnyire.

    Unalmas már az állandó poénoskolásod a kőolajjal.
  • dronkZero
    #8
    *felé...
  • Grr1234
    #7
    "...hogy az Erisz forgástengelye a Nap felé mutat, ezáltal a napsütötte félteke melegebb az átlagnál, magasabb értékek fel tolva el az infravörös méréseket."

    Ezt a mondatrészt csak én nem tudtam teljesen értelmezni?!
  • philcsy
    #6
    Egyébként a poén az lenne, ha kiderülne hogy ovális és az egyik irányból 1170 km a másikból 1500 km. :)
  • philcsy
    #5
    ""szinte biztos, hogy az Erisz sugara kisebb, mint 1170 kilométer". Amennyiben ez helytálló, az Erisz egy egészen kicsit kisebb a Plútónál, aminek a sugara 1172 kilométer (+/- 10 km)"
    Én úgy látom hogy: ha ez helytálló akkor sem biztos hogy kisebb a Plútónál, hiszen BŐVEN HIBAHATÁRON BELÜL VAN!
    Kedves Balázs Richárd mit gondolsz mi az a "+/-"?
  • manome
    #4
    Biztosan van rajta élet :D sok ufo bácsi és néni :D vagy lehet a Kis Herceg lakik a kis Pluton!
    De mennyire érdekes , hogy alig tudunk valamit ezekről a bolygókról. Több évig hisszük, hogy a Pluto a legkisebb, aztán kiderül , hogy mégsem , most meg meignt a Pluto a kicsike. De legalább már nem kövezik meg a zudódokat akik elnéznek olykor-olykor egy csillagot :D
  • NEXUS6
    #3
    Az akkor olyan sűrű, mint az olaj nem?
  • teddybear
    #2
    -200 alatti felszíni hőmérsékletnél szerinted?

    A 2,5 g/köbcenti sűrűség kb. a homokkőével egyezik meg, elég sok. A Plútóé kb 2., a Neptunuszé alig 1,6.
  • B0nFire
    #1
    Ha olyan sűrű, ki kéne bányászni. Lehet, hogy tiszta nehézfém... – amúgy élet van rajta?