218
  • Tetsuo
    #138
    Kain a sajat testvereire gondolt.
  • Tetsuo
    #137
    Adam es Eva gyerekei egymassal fekudtek le. Mi olyan nehez ezen? Azok gyerekei pedig mint unokatestverek háltak egyutt, verfertozes nelkul. Olvastad egyaltalan vagy csak okoskodsz?
  • Balumann
    #136
    Ez kicsit túlzásnak, túlzott általánosításnak tartom amit mondasz, hogy ateisták nagy része is elkezd hinni halálos ágyán, de az tény, hogy nagyon sokan. Habár én nem igazán látom, hogy ez bármire is érv lenne a vallás irányába, ez egyszerűen pszichológiai dolog, leegyszerűsítve gyávaság... Nem tudom jól megfogalmazni, de valami "mindegy, elkezdek hinni is biztos ami biztos, csak éljem túl, vagy legyen még valami más jó is halál után" érzés. Mindenesetre abban is biztos vagyok, hogy egyre kevesebb az ilyen eset, mert azért valamilyen szinten ennek benne kell lennie az emberben, tehát főként arra gondolok, hogy kell valaki rokonok közül, aki mélyen hívő volt (szerintem majdnem mindenkinek van olyan nagyszülője, aki erőteljesen vallás (volt)), szülők viszont már jóval kevesebben.
    Arról nem beszélve, hogy a tudomány is egyre több emberhez jut el, ami szintén teljesen eltávolítja az embereket attól, hogy higyjenek. És még számos tényezőről, pl. aki a keleti filozófiákat megismeri, legfőképpen a buddhizmust, az még annál is jobban eltávolodik az ilyen hittől. Az segít leginkább elfogadni a halált is :D
  • philcsy
    #135
    Egyrészt azt állítod hogy ateista vagy, tehát hiszel abban hogy isten nem létezik. Aztán azt mondod hogy "Én abban hiszek, amit meg lehet mérni".
    Milyen méréssel lehet eldönteni hogy isten létezik-e vagy sem?
  • Line
    #134
    Márpedig mindenki vétkezett.. :-)
  • Line
    #133
    Sokan életük végéig burokban élnek. Mert az úgy nekik jobb. Aztán amikor baj van a burok kettéhasad és ott áll a véres valóság. MI van ha tényleg van pokol? Sőt akkor már kezdik elhinni, hogy van és borzasztó félelem lesz úrrá rajtuk rettegés ha úgy tettszik, amit a megbánás és hinni kezdés valamennyire enyhít. Persze nem vagyunk egyformák. De aki vétkezett az a halálos ágyán általában igenis el fog számolni a lelkiismeretével.
  • 7evenb
    #132
    LOL,
    Tehát azt állítod, ha végtelen sok negatív szám van, akkor már pozitívok nem is léteznek, hiszen a negatívok kitöltik a teret...
  • Doktor Kotász
    #131
    "1, Tudomány kérdése a vallás felé:
    Ha Isten teremtette a világegyetemet, akkor ki teremtette az Istent?

    Válasz: Isten örökké volt"

    A tudomány ilyent nem kérdez, mert a tudomány szerint az idő is az ősrobbanáskor keletkezett.
    Nem volt egy üres tér, és egy időüont, amikor abba belerobbant az anyag, mert a tér, az idő, és az anyag az psrobbanásból született, tehét nem semmi volt elptte, hanem semmi sem volt előtte. Nem volt az ősrobbanás előtti 1 másodperc, és nem volt az ősrobbanástól 1 méterre sem. Mert sem tér, sem id nem volt az ősrobbanás pillanatától.

    Ha ez neked paradoxnak tűnik, akkor az még paradoxonabb, amit te állítasz.

    Te azt mondod, hogy isten örökké volt. Ez mit jelent? Hogy végtelen ideje létezett már, tehát végtelen ideig várt a teremtéssel. De ha valamit végtelen ideig nem terentenek meg, az sohasem teremtődik meg.
  • Line
    #130
    Sajnos nemcsak láttam, hanem át is éltem. Márminthogy haldokoltam.

    Az mind1, hogy te mennyi haldoklót láttál, főleg ha büszkeségből nem mondják meg neked mit éreznek igazán. Ezt, hogy nekiállnak hinni nem én találtam ki. Az esetek nagy többségében valóban így van. Te azzal, hogy mondjuk láttál 10. haldoklót nem tudsz messze menő következtetéseket levonni. Hiszen ezekben a pillanatokban is több tízezer ember haldoklik ha nem száz, szerte a világon.
  • B0nFire
    #129
    "Azt viszont remélem tudjátok, hogy az ateisták nagy hányada a halálos ágyon nekiáll hinni. Főleg ha sokat szenved..."

    Ezt hány haldokló mesélte neked? Továbbá hány haldoklót láttál már? Igazit. Nem a helyszínelőkben, vagy a Columbóban. Mert én láttam egy párat, néhány mellettem halt meg a kórházban, de egy se volt olyan állapotban, hogy elkezdjen hinni.

    Menjél be egyszer a belgyógyászatra, és nézd meg a halálraítélteket. Kicsit másképp fogsz kijönni, mint ahogy bementél; a látvány után más ember leszel. Esetleg nem fogsz hasra ütve ilyen ostobaságokat kitalálni.
  • dronkZero
    #128
    A tudományban nincsenek válaszok a "miért?" jellegű kérdésekre. Soha nem is voltak, és nem is volt cél soha.
  • B0nFire
    #127
    Én nem vagyok agnosztikus, én ateista vagyok. Én nem vallom, hogy "lehet, hogy van, de lehet hogy nincs". Az agnosztikusokat még a teistáknál is gyarlóbbnak tartom, ugyanis a teistáknak is van konkrét véleményük, ami mellett érvelnek, és amit felvállalnak. Az agnosztikus meg a "se hús, se hal" kategória. Mondtam is valamit, meg nem is. Állítok valamit, ugyanakkor az ellenkezőjét. Magyarok közt magyar vagyok, cigányok közt cigány, négerek közt néger, hogy meg ne lincseljenek a másságomért. Igazi csúszómászó emberfajta az agnosztikus (privát vélemény).

    Én abban hiszek, amit meg lehet mérni, vagy a létezését közvetett módon ki lehet mutatni. Ami egyik módszernek sem felel meg, az puszta spekuláció, és bár a tudomány is megenged magának spekulációkat, a hívőkkel ellentétben azon dolgozik, hogy a teóriák tényekké váljanak, az anyag egyre mélyebb megismerésével, és a tökéletlen eszközök tökéletesítésével.

    A fundamentalisták nem törekednek arra, hogy bizonyítékot találjanak az istenük létezésére, és nem törekednek a fejlődésre. Ez közöttünk a lényeges különbség.
  • droidka
    #126
    Na meg arról nem is beszélve, hogy vajon a titkos archívumaikban mennyi mindent eltitkolhatnak?...
  • 7evenb
    #125
    Huh, most nézem csak milyen port kavart a hozzászólásom:), nemhiába sok háború is vallások/hitek miatt tört ki.

    A részemről persze édes mindegy, hogy ki mit hisz. Mindenkinek szíve joga azt gondolni amit akar. Az érdekes ebben csak az, hogy nagyon sok dolog tudományos tekintetben sem egyértelmű.

    Hülyék voltak például a földközpontú világkép hívő. Nem, csak ha a napot tesszük középre, akkor egyszerűbb leírni a bolygók mozgását. Vagy hülye az aki azt mondja, hogy a föld lapos?, és mi van ha végtelenített és a gravitáció éppen olyan, hogy azt érezzük, hogy gömb alakú?

    Vagy azzal, hogy azt mondjuk a gravitáció miatt esik le egy alma, akkor már megmagyaráztuk az egész jelenséget, és hátradölhetünk. Mi az a gravitáció?, miért nem taszít? Ki mondta meg neki, hogy vonzani kell, és éppen annyira?

    Ezeket a kérdéseket egész nap folytathatnánk, és 1000 év múlva sem tudnánk őket megválaszolni. Amire bizonyítékunk van tehát arra sincs végérvényes válaszunk. Három dologot tehetünk így: azt mondjuk, hogy ez így van és kész, azt mondjuk, hogy Isten alkotása mindez, vagy kutatunk. Érdekes megnézni egyébként, hova álltak ebben a kérdésben életük végén a nagy kutatók/tudósok.

    Semmi baj azzal, ha valaki Isten tagadó, de azért nem kell oltani a másik oldalra állókat. Egyiknek sincs semmi bizonyítéka. Hite és tapasztalata van!
    Az egyházak persze elég sárosak abban, hogy ma az ateizmus ilyen népszerű világ "vallás" lett. Én szívem szerint eltörölném az összes egyházat és rábíznám az egyénekre, hogy miben hisznek. Ne egy társaság, a hangerő, a pénz vagy épp egy háború döntsön az Istennel való kapcsolatról.

    ---Ezt csak azoknak akiket érdekel a Biblia:
    Sokszor felmerülnek kérdések, mint például a vérfertőzés: ki mondta, hogy egyetlen emberpárt teremtett Isten? Tovább kell olvasni, amikor Kain azt mondja, hogy "hontalan és bujdosó leszek a földön, s bárki, aki rámtalál, megölhet"...Ki ölheti meg?, az apja, anyja?...nem, más emberek!

    Sokminden egyszerűbb, mint gondolnánk.
  • Line
    #124
    Nem vágom mi köze van ennek az én nyugalmamhoz. :-)
  • Rotyoka
    #123
    csakhogy ez már nem vallás kérdése hanem ezzel nyugtatod magad.... De ne is zavarjon... Am ha isten bácsi mindenható akkor mi a pöcsért kelett dzsízászt leküldenie? Hát ő lát és hall és tud mindent, azt is ami még meg sem történt hát mert ő az atyaúristen
  • csimmasz
    #122
    Az biztos!Titkon mindanyian reméljük hogy nem vagyunk egyedül,hogy részei vagyunk valami többnek mint molekulák rendezett csoportjai.
    És minnél nagyobb a szenvedés annál inkább!
    Csak kellene valami elfogadható magyarázat,előbb utóbb megtaláljuk csak mikor?
  • Line
    #121
    Azt viszont remélem tudjátok, hogy az ateisták nagy hányada a halálos ágyon nekiáll hinni. Főleg ha sokat szenved...
  • Line
    #120
    Ha nincs közünk az alapokhoz akkor lehetnél olyan rendes, hogy leírod.

    Nekem röviden annyi, hogy az ember ki lett tagadva a paradicsomból és nehézzé lett számára téve az élet mivel ellenszegült az úr akaratával. Aztán egy idő múlva elküldte fiát nézzen körül mi a helyzet. A helyzet szarabb volt mint gondolták. Jézus a kereszthalállal mégis esélyt biztosított azoknak az embereknek a pokol elkerülésére akik igazak és betartják a 10 parancsolatot.

    Azt hiszem ez ennyire egyszerű és rövid. Ha tévedek kérlek javíts ki, elismerem nem vagyok művelt ebben a témában.
  • csimmasz
    #119
    Az előző pápát kedveltem mégha az egyházat nem is,de ez az uj annyira unszimpatikus hogy az borzalom.
  • csimmasz
    #118
    A pápa és egyéb magas rangu egyházi személy inkább politikus,mint a hit embere,ezt azért látni kellene.
    Megvannak a piszkos kis üzelmeik,volt botrány bizonos pénzmozgásokról,valamint már az eu is panaszkodik a kivételezett adózási engedményeik miatt.


  • Line
    #117
    A Rózsa neve c. fim nem tudom beugrik e. AZ konkrétan arról szólt, hogy az egyházat a sátán irányitja... Mondjuk ott a középkorról volt szó. Ki tudja azóta mi változott. :-)
  • Line
    #116
    Kik irányítják? :-)
  • droidka
    #115
    Mondjuk a kotonlikus egyházon nem is olyan nehéz fogást találni...

    Emlékszem, még régebben Michael Schumacher mondta, hogy a kotonlikus egyház dollármilliárdokat(???) szed be a hívektől de a szegényeknek semmit sem ad, szerinte. Az egy dolog, hogy Schumi a versenypályán belül mindig is egy visszataszító, gerinctelen féreg volt, de az tény, hogy ő arról is híres, hogy a szegényeknek mindig rengeteg pénzt adományozott, a javára legyen mondva.

    Arról meg nem is beszélve, hogy kik irányítják a kotonlikus egyházat a háttérből..
  • Line
    #114
    Ezt nem feltétlen a vallásos vitával kapcsolatban hoztam fel. Volt itt szó a semmiről nem is egy hozzászólásban. Tehát nem én kezdtem el ezt tárgyalni.
    Úgy gondolom, hogy a semmi maga a világűr, a benne lévő anyag meg szétpukkan és megsemmisül egy idő múlva mint a buborék a levegőben, vagy mint a tüzijáték.
    Azonkívül, hogy növekvő ütemben növekszik az ereje-és ezt nem én találtam ki hanem olvastam, meg volt a tv-be is, nem sokat tudunk róla.

    Ez pedig nem vákuum, illetve nem tudjuk mi. Csak a tudósok ezt a kifejezést találták rá a legmegfelelőbbnek. Az viszont biztos, hogy a gravitáció és a sötét anyag ellen dolgozó erő.

    Ez pedig már saját gondolat és mint ilyen lehet, hogy nem állja meg a helyét -mint ahogy sokminden ebben a témában bizonyítás híján- a semmi.
  • Etinger
    #113
    Kik? Hol? Melyik komment? Ki akar téríteni?
  • dronkZero
    #112
    Talán annyira azért nem meglepő, hogy itt nem a fundamentalisták vannak többségben, ez ugye alapvetően egy tudományos és informatikai oldal, nem pedig egy vallásos és spirituális.
    A baj ott kezdődik, hogy sokan mégis ezt hiszik, és ide járnak téríteni.
  • nlght
    #111
    Ha tökéletes volt a DNS-e ha nem, akkor is gumi nélkül dugták a gyerekek Évát...
  • Etinger
    #110
    Pont rajtad most szemellenző, olvasgasd a kommenteket és rájössz : )
  • csimmasz
    #109
    Nem,csak egyszerüen látom amit látok,de mások meg a szemellenzőik miatt nem akarják!
    Igen mondhatni hogy gyűlölöm azt a hazug egyházat,a hivőkkel nincs sok bajom,amig nem akar marhaságokkal győzködni.
    Itt olaszban elég vallásosak az emberek,de legalább nem piszkálnak,elvannak a hitükkel csöndben.
    Viszont a forumon mindig jön egy önjelölt próféta aki megmondja a tutit,minden tudós hülye,azt sem tudjákj miről beszélnek,csak találgatnak,stb.
  • Etinger
    #108
    Úúú bazd.. de ráérsz :) Te az a fajtája vagy az ateistáknak, aki keresi mibe köthet bele az egyházzal kapcsolatban, és kéjes élvezettel tölti el, ha talál fogást rajta, és bosszankodhat, hogy "naaa!! ez is miattuk van!" :)
  • Etinger
    #107
    A sötét energiáról való értekezésbe még profi csillagászok is elvesznek néha, szóval bátor dolog akár csak közvetve is érinteni egy ilyen fórumon azt a témát. Főleg, hogy kb semmit nem tudunk róla, csak hogy van, jó sok. De azt se biztosan.
  • csimmasz
    #106
    Azt tudja valaki a romkat egyháznak mekkora lehet a vagyona?
    Miért kapnak állami támogatást hogyha mindenért fizetni kell?(temetés,esküvő,stb)
    Plusz ugye a persely ami jön megy a misén!
    És a hivőknek nem esik le hogy át vannak b*szva!
    Én ettől vagyok kiborulva!
  • csimmasz
    #105
    Egy vallásossal való eszmecsere olyan idegesitő mint egy vénaszonnyal aki minden pénzét mágusokra,kártyavetőkre költi.
    Én látom hogy lehuzzák,csak arra mennek hogy megtévesszék,ezért bosszant hogy ő nem veszi észre ezt a triviális dolgot!
    Dehát a julisnak is megjósolta a szerencséjét,stb,stb.
    Itt is hasonló a dolog,nyitott vagyok,megpróbálhat meggyőzni,de érvekkel logikailag helyes állitásokkal.
    Ehelyett ostobaságokkal dobálkóznak.
    Nem mondanám hogy nem vagyok hivő valahol belül,de semmiképpen sem az öreg kaporszakálluban!Azt viszont látom hogy az egyház hogy huzogatja a nyáját,és még ők a jótevőink.

  • torreadorz
    #104
    Uhh, nem olvastam végig a teljes vallás vs tudomány vitát, mindenesetre a klasszikus kérdések mindkét oldal felé, amire egyik oldal sem tud válaszolni:

    1, Tudomány kérdése a vallás felé:
    Ha Isten teremtette a világegyetemet, akkor ki teremtette az Istent?

    Válasz: Isten örökké volt

    2, Vallás kérdése a tudomány felé:
    Ha nem Isten teremtette, akkor miből lett a világegyetem?

    Válasz: A világegyetem örökké volt (máskülönben cáfolodna a fizika alaptétele miszerint anyag nem vész el csak átalakul, ergó a semmiből nem keletkezhet valami)

    Jó mi? :D
  • philcsy
    #103
    "De ha van valami ami "fossa" a multiverzumokat az könnyen hajazhat az Isten elnevezésre."
    +1
  • philcsy
    #102
    "A világegyetem keletkezése előtti semmi most is van!!! SZerintetek mi rántja szét gyorsuló ütemben az anyagot ha nem az a "vákum" amibe "beleszületett"?"
    A vákuum nem húz szét semmit. A vákuum csak össze nem tartani tud!
  • philcsy
    #101
    A mester taníts baszogatás volt. A terraformálásról sokan beszélnek de még senki sem mondott semmi konkrétat. Az atombomba megold mindent általában a hülye amerikai filmek kliséje, de lehet hogy a terraformálás tényleg megoldható így. Természetesen megfelelő bolygónál.
    Az sem hülyeség hogy ez kell az erősen kötött víz felszabadításához.
    "... a nyomások és a hőmérséklet kellő mértékben megnövekedhetett ahhoz, hogy a vízmolekulák lecsatlakozzanak a szemcsékről, folyamokat és óceánokat hozva létre."

    (Egyem azt az érzékeny kis lelkedet.)

    Visszatérni úgy tud az elszökött és kondenzált víz, hogy amin kondenzált az egy kis tömegű űrben sodródó test. Az ilyenek pályája nagyon kaotikus és előbb utóbb valamelyik nagyobb tömegű bolygóhoz elég közel kerül ahhoz hogy annak gravitációs tere fogvaejtse. Nem persze nem biztos hogy a Föld lesz ez, lehet bármelyik más is. Viszont a legtöbb bolygó nem képes hosszú ideig a légkörén belül, vagy a felszínén megtartani a vizet, így az újból visszakerül a világűrbe. A Föld ebből a szempontból viszont kivétel ugye.
    Ha a belső naprendszerben nem csapódik le a víz akkor majd az Oort-felhőben, és visszahozza egy üstökös. Ami azon is túl jut, az természetesen elvész a naprendszer számára.
  • Line
    #100
    Nem tudom miért olyan nehéz felfogni. :-) Pedig már egyszer írtam.

    A világegyetem keletkezése előtti semmi most is van!!! SZerintetek mi rántja szét gyorsuló ütemben az anyagot ha nem az a "vákum" amibe "beleszületett"?

    A semmi pedig nem igényel Istent, nem lehet irányítani, sem uralkodni felette. Valószínűleg ennek is köszönhető egyre növekvő, irtózatos "ereje".



    Ez az Istent ki teremtette duma pedig kezd fárasztó lenni. De ha van valami ami "fossa" a multiverzumokat az könnyen hajazhat az Isten elnevezésre. Nem is kell arra gondolni ki teremtette, teljesen meddő dolog. Egész egyszerűen van, és olyan irtózatos hatalommmal rendelkezik amin a mi kis emberi agyunknak teljesen felesleges fárasztania magát.
  • Rotyoka
    #99
    ez nagyon jó! :O 10/10