11
  • Madve
    #11
    Az ott a videón egy iphone akar lenni?
  • Madve
    #10
    Az lenne az igazi, ha minden ilyen wifit még megtoldanának egy bluetooth-al is ami gyakorlatilag könnyen megoldható, és mködne külön-külön, vagy együtt is (bluetooth 3.0). Úgy aztán tutira mindent csatlakoztatni lehetne mindennel...
  • chuky123
    #9
    ad-hoc ot idáig is tudtak a hálókártyák illetve a accespointok és routerek. Csak most adtak mégegy nevet ennek a kapcsolodási módnak.
  • Balumann
    #8
    Uh na ezt jó tudni, mi akárhányszor adhocot csinálunk a suliban, mindig beirogattuk az ip címeket :-/ Ezt majd kipróbálom akkor.
  • kvp
    #7
    Windows xp professional rendszer eseten, ha ad-hoc modban fut a wifi, publikus bss id-vel es be van kapcsolva az internet connection sharing, akkor a gep kepes dinamikusan ip cimet osztani minden csatlakozo felnek es automatikusan nat-olni egy masik halozati interface fele. Ezt hivjak mostantol wifi direct-nek, annyival kiegeszitve, hogy a resztvevo gepek akar tobb halozaton is lehetnek egyszerre. Ez olyan mint amikor egy wifi router-t vlan-os modban hasznal valaki.
  • Balumann
    #6
    Ja tényleg, az Android is linux :-) Simbiant azt tudom, hogy nem lehet, iphone-t se ha jól sejtem.
  • Gerygrey
    #5
    Sőt, Androidos telefont is kapcsoltam már így WinXP-s laptophoz, probléma nélkül.
  • Balumann
    #4
    Windowsokon (XP -től fölfele legalábbis biztos), Linuxokon, OSX -en könnyen be lehet állítani a számítógépek közötti kapcsolatot (ad-hoc), bár mindenkinek manuálisan be kell állítgatni a saját IP címét (egyeztetve az alhálózatot), illetve XP -n külön át kell váltani az adhoc módra.
    Ezt is megoldhatnák végre egyszerűbben is (pl. egyszerűbb csatlakozoás meg auto ip cím választás), de itt nyilván arról van szó, hogy különböző perifériák tudják felhasználni, illetve több eszköz támogassa (okostelefonok).

    Nem is értem, hogy ezt miért csak most...
  • fergusonpapa
    #3
    tökjó ez az animáció :)
  • varsam18
    #2
    kicsit utánanézve már van ilyesmi, ad hoc kapcsolat néven.. most már ezt is tudom :)
  • varsam18
    #1
    már ideje volt nagyon. A régiebbi wifi kártyákat is rá lehet bírni ilyenre? hogyan?
    Sokkal jobb, gyorsabb lenne a wifis kapcsolat a bluetooth-nál, ez legalább használható lenne komolyabb fájlátvitelre is.