254
  • philcsy
    #14
    A Dánok álnak a globális fölmelegedés mögött.
    A kis sunyik!
    Egyébbként grönland neve miért is zöld föld?
  • philcsy
    #13
    Valószínűleg 1966 óta mérik a hótakaró jelenlétét, 1979 óta pedig a jégtakarót. Legalábbis olyan módszerrel amely összehasonlítható a mostani méréssel.
  • Etinger
    #12
    Tanújjá Dánul :)
  • Pluskast
    #11
    Tessék egy picit figyelmesebben elolvasni a cikket! 1979-óta létezik műholdas megfigyelés! Ergo azóta figyelik az Északi - Sark jégtakaróit.
  • Kara kán
    #10
    Inkább «fordítva».
  • Kornan
    #9
    Még most kell venni Grönlandon telket.
  • Etinger
    #8
    Kihagyta nyitva a frigó ajtaját??
  • endrev
    #7
    whisper, a jégtakaró évszakonként változik, vékonyodik nyáron, vastagodik télen. Ez egy mondjuk Szinusz-görbét ad, és ez a görbe kezdett lejtmenetbe: a minimuma is, maximuma is, "zéruspontja" is csökken.

    Ez tényleg gáz. Ötszáz év múlva már valószínűleg sokkal nehezebb lesz az élet, és olyan 800 év múlva már nem lesz képes a Föld eltartani a társadalmi léthez szükséges infrastruktúrát. A megoldás persze nyilvánvaló annak, aki nyitott szemmel jár.
  • NEXUS6
    #6
    Szerintem azt jelenti, hogy 2007-től 3 egymás utáni évben mérték gyak a legvékonyabb jégtakarót - ami így egy trendet ad ki. A 79 végül is nem derül ki, hogy mi volt a szövegkörnyezetből, az előző negatív rekord, vagy a legvastagabb, vagy csak attól van statisztika. Régebben is volt szórás, és esetleg hasonlóan vékony jég, de nem egymást követő években.

    Az utolsó rész, meg igazából nincs közvetlen összefüggésben, de közvetettben igen, merthogy a hótakaró jelenléte is rövidebb volt, vagy is kevesebb csapadék esett hó formájában, vagy nem maradt meg.

    Nem értem, miért nem lehet ezeket a dolgokat normálisan megfogalmazni, de ez nem egyedi sajna. Olyan hülyén tudják mondani, hogy melyik statisztikát mivel hasonlítanak össze, hogy az emberben komolyan fel merül a kérdés, hogy csak hasba akasztanak, az egésszel.
  • endrev
    #5
    Huh, szegény Richárdnak még pirkadat előtt kellett összedobnia a cikket, olyan is lett lektoráció nélkül.. :) (Azért persze jó a cikk!)

    Egyébként az idézetben lévő idézet jele nem aposztrof, hanem »«. Nálam Alt-X és Y, de Windows-os máshol is lehet.
  • gopher
    #4
    Jaj jaj jaj! Úristen úristen úristen! Mindenki meneküljön! Itt a világvége! (Bocs :D)
  • whisper
    #3
    Sziasztok!

    Kérdeznék valamit amit nem értek. mi az ,hogy "A jégtakaró 2010-es minimuma ugyancsak a harmadik legvékonyabb volt 1979 óta, amit csak 2008 és a csúcstartó 2007 múlt felül, míg a hótakaró jelenlétének időtartama 1966 óta nem volt ilyen rövid."

    - ez most azt jelenti ,hogy 1966-ba vékonyabb volt csak vissza fagyott és most megint vékony ,de nem vékonyabb mint 66 -ba? - akkor most mi van? 66-ba vékony volt aztán elkezdett nőni és most meg majdnem olyan vékony mint 79-be? ami még mindig nagyobb mint 66-ba?
  • Motoroj
    #2
    Amennyi néger és arab van már Skandináviában, én meg vagyok győződve arról hogy igaz amit mondanak.
  • zoluss
    #1
    http://www.youtube.com/watch?v=8zXo7LKXs3g&feature=player_embedded