254
  • Rotyoka
    #54
    Pontosan. Egyszer mindenki meghal, és teljesen mind1 hogy mikor mert akkor az adott személynek már mind1. Csak ugye ezt sokan képtelenek felfogni
  • Justil
    #53
    a halgatyó kommentjében én is ezen borultam.

    asszongya nem is a természet van itt veszélyben, hanem az ember.

    egyrészt mindkettő, másrészt ez nem ilyen egyszerű, harmadrészt meg...naés?

    felőlem pusztulhatunk akár holnap is. olyan mind1...

    és nem, nem vok depressziós, se emó :) pusztán csak kevéssé tudnak meghatni az ilyen dolgok.
  • sanyicks
    #52
    ha nekünk tengerpartunk lesz akkor más se nagyon lesz, ugyanis egy medencében élünk :D
  • Rotyoka
    #51
    Emberek... Mikor fogjátok fel hogy az ember semmivel sem feljebb való életforma mint egy kurva hangya? Ugyan olyan véletlenül létrejött bio mehanizmus vagy mint egy réti szöcske. Kihalunk... és? Engem pl kurvára hidegen hagy, mert attól hogy ezen feszülök egy életet (ami mellesleg nem is rajtam múlik) semmivel nem lesz jobb nekem. És a végére had idézzek egyet az okosoknak:

    "Ne akarj mindent megszerezni, ne akarj tökéletes lenni. Te...egyszerűen csak élj a világba. Hadd jöjjön, aminek jönnie kell."

  • MacropusRufus
    #50
    Hát igen, ha a Golf leáll akkor nekünk érdekes időjárásunk lesz. DE szerencsére az áramlatokat azért nem csak a hőmérséklet változás kevergeti jobbra balra.
    Ez az a bizonyos erő ami miatt pl.a lefolyóban a déli és az északi oldalon egymással ellentéses irányban alakúl ki a tölcsér.
    Tehát ha a bolygó forgását le tudnánk állítani gy.k. az áramlások szinte azonnal megálnának, és a hideg meg a meleg váltakozásából adodó áramlás egy közönságes verticális valamivé alakúlna át.

    Szóval azért olyan hatalmas gond nem lesz ha itten melegszik ez-az. Már ami az áramlásokat illeti. :)
  • MacropusRufus
    #49
    "Én azt arról olvastam hogy a partról rekordnagyságú jégtáblák szakadnak le. Bár a kettő nem zárja ki egymást."
    így is van. Azokat pl. a gleccserek nyomják kifelé míg le nem szakadnak.

    "Ez eddig igaz. Az északi sarkon a jégtáblák lebegnek, Archimedes törvényéből adódóan az elolvadásuk tényleg nem változtat semmit. (Nem úgy a gleccserek elolvadása!) "
    sajna a gleccserek olvadása emelni fogja a vízszintet. Ez nem jó hír.
    De szerintem nem lesz olyan vészes a helyzet, mint ahhogy most látjuk. A hőmérséklet emelkedésével megváloznak a légköri viszonyok, közel sem biztos, hogy a Föld olyan kietlen síkság lesz mint sokan hiszik. Én úgy vélem, hogy igencsak párás egy bolygót fogunk kapni, ami sztem még sokkal rosszabb a szárasságnál.
  • Zolthen
    #48
    Jaja, ezt Joe Pesci is megmondta a Holnaputánban
  • philcsy
    #47
    Európára a legnagyobb veszélyt a Golf áramlat leálása jelentheti. A Golf-áramlat olyan mint a régi központi fűtés(, amiben nincs tápszivattyú). Északon a víz hideg lesüllyed, az egyenlítő mentén meleg ott felemelkedik. Az egészet a víz hőmérsékletváltozásából adódó sűrűségváltozás hajtja. Tehát az atlanti óceán mélyén délre megy a hideg víz, a tetején északra a meleg víz. Enélkül észak és nyugat európában jóval hűvösebb lenne.

    Ha a sarkokon bármi megváltoztatja a víz sűrűségét, például az hogy a sűrű sós víz felhígul, a Golf-áramlat lelassul. Ez a klíma eddiginél sokkal drasztikusabb megváltozását eredményezheti az említett területeken. Ez elsőre azt jelenti hogy az átlag hőmérséklet csökken, hiszen "lassabban hozza a Golf-áramlat a meleget", az éghajlatban viszont ez még szélsőségesebb időjárással fog megmutatkozni.

    Szélsőséges esetben (állítólag) az említett területen ez hozhatja el a jégkorszakot, a globális felmelegedés következtében. (Na ez egy paradoxon.)
  • philcsy
    #46
    A hőtágulás egy kicsit problémásabb. A tiszta víz 0-4°C között nem tágul hanem zsugorodik. (Ez a tengervízre (?)) Tehát a sarkok vizének kis felmelegedése az ott lévő víz térfogatát kicsit csökkenti is.
    4°C felett viszont tágul. A probléma az hogy a legtöbb víz melegebb mint 4°C így ezek már újra tágulni fognak és ez a hatás elnyomja az előbbit.

    A víz szintje az a óceánok átlaghőmérsékletének emelkedése (hőtágulás) és a nem úszó jég elolvadás miatt fog nőni.
  • philcsy
    #45
    Igen tartalmaznak. De ha ezek vízben úsznak akkor belemerülve a vízbe akkora térfogatú vizet szorítanak ki (emelve ezzel a vízszintet) aminek a súlya megegyezik a jég súlyával. Ha a jég elolvad (ez a súlyán nem változtat) pont annyi víz fog keletkezni amennyit a jég előtte kiszorított.

    Ez otthon is ellenőrizheted, egy edénybe ontesz hideg vizet, teszel bele jeget. Feljegyzed a vízszintet, majd megvárod míg elolvad és után ismét feljegyzed. A kettőnek azonosnak kell lennie.

    Észreveheted hogy nem vettem figyelembe a víz hőtágulását! Így ez természetesen csak akkor teljesen igaz ha a víz hőmérséklete állandó.
  • wednes
    #44
    Lehet mi is megérezzük az olvadás hatását, hiszen csak egy dolog a tengerszint emelkedés. Hogy ez milyen mértékben fog hatással lenni a jelenlegi tengeráramlatokra (és emiatt a klímára) azt még nem lehet tudni.
  • Kara kán
    #43
    És mi lesz, ha a Föld kibillen a tengelyéből (északon kevés, délen túl sok jég miatt)?
  • kukacos
    #42
    Kivéve, ha a Grönlandon levő két kilométer vastag jégtakaró is megolvad, ami minden jel szerint elkezdődött. Ez úgy 7 méterrel dobja majd meg az óceánok szintjét. Persze ez csak a bangladesieknek lesz gáz, az amerikaiak húznak egy gátat, és kész.
  • Pluskast
    #41
    Őőőőő akkor lehet én vagyok tök hülye, de azért ott több 10 millió év alatt kialakúlt jégtáblák vannak. Azért azok tartalmaznak pár 10 millió liter vizet nem?
  • Pluskast
    #40
    Ja, vagy a globális felmelegedésben vagy végelgyengülésben (jobb esetben) de az biztos, hogy egyszer MINMEGHALUNK! :)
  • philcsy
    #39
    "Érdekes módon míg az északi rész erősen olvad addíg az Anktartiszon az utóbbi 25-30 évben közell 10%-al nöt a jégréteg vastagsága." Én azt arról olvastam hogy a partról rekordnagyságú jégtáblák szakadnak le. Bár a kettő nem zárja ki egymást.
    "Mondjuk attól nem kell félni, hogy az északi olvadása miatt a vízszint emelkedni fog, mert nem.
    Oka: a jég térfogata sokkal nagyobb mint a jégben lévő fagyott vízé, ergo: még az is lehet, hogy ha elvolvad az északi részen a jég, a víz szintje csökkeni fog. :)" Ez eddig igaz. Az északi sarkon a jégtáblák lebegnek, Archimedes törvényéből adódóan az elolvadásuk tényleg nem változtat semmit. (Nem úgy a gleccserek elolvadása!)
  • Rotcsa
    #38
    Olvad a sarkvidék!!! Az amcsi katasztrófafilmek beteljesülnek, felmelegszik a levegő, megnövekednek a tengerszint-magasságok, mindent elönt a víz, az emberek a cápák elől fognak menekülni a nagyvárosokban, húscafatokkal lesz tele a fél-világ a katasztrófa következményeként! Nem lesz mit enni, nem lesz mit inni, nem lesz hol aludni! AZ emberek a megmaradt élelmiszeren úgy fognak marakodni, mint a megveszett kutyák, a régi világ erkölcse pedig teljesen kimúlóban lesz, nem számít majd az ember-élet, nem lesz a ki gyilkolásoknak útját állná! A fegyveres testületek a saját honpolgáraikat fogják majd halomra lőni a megnövekedett, elkeseredett és agresszívvá lett menekültáradat miatt!
    Milliók hallnak majd éhen, milliókat fognak meggyilkolni....
    egyszóval: "Mindmeghalunk!"
  • philcsy
    #37
    +1
  • MacropusRufus
    #36
    Érdekes módon míg az északi rész erősen olvad addíg az Anktartiszon az utóbbi 25-30 évben közell 10%-al nöt a jégréteg vastagsága.
    Mondjuk attól nem kell félni, hogy az északi olvadása miatt a vízszint emelkedni fog, mert nem.
    Oka: a jég térfogata sokkal nagyobb mint a jégben lévő fagyott vízé, ergo: még az is lehet, hogy ha elvolvad az északi részen a jég, a víz szintje csökkeni fog. :)

  • Justil
    #35
    "Nem a környezte van a legnagyobb veszélyben, hanem az emberi civilizáció!"

    elgurult a gyóccer? ez kb a "védd a fákat, edd meg a hódot" kategória.
  • Zolthen
    #34
    No para, lesz újra tengerpartunk, ha emelkedik a vízszint
  • hypno
    #33
    Az ember arroganciájára utal, hogy még most is azt hiszi, hogy komolyan be tud avatkozni a természeti folyamatokba, hogy örök időkre szóló nyomot tud hagyni a világban.
  • kukacos
    #32
    Kivonatolnám akkor: ha csökkentjük a károsanyag-kibocsátást, az örökre és visszavonhatatlanul tönkreteszi az emberi civilizációt, de hogy "lerohasztja a középosztályt", az biztos, bármit is jelentsen ez.

    Ennek félreérthetetlen jele, hogy "azok" erőszakkal visszafogják a CO2 kibocsátásod, pedig neked a középosztálybeli létedhez, ami gondolom ebben a kontextusban belsőégésű motorral hajtott gépjármű használatát jelenti, elengedhetetlen. Ahogy írod, ez az igazi örökségünk, a szilárd pont, amiről gyermekeink tovább tudnak lépni. Gondolom, a felsőkategória vagy a sportkupék irányába.

    Egyszerű lélek lehetsz, egyszerű problémákkal. Azért azt javaslom, hogy ne nézz híreket, még infarktust kapsz.
  • Tetsuo
    #31
    Te is keversz 1-2 dolgot. :)
    A klimavaltozas(?) mit ertesz rajta? A klima mindig is valtozik/ valtozott.
    A jelenlegi erosebb modosulas bizonyosan kapcsolatban van a emberi tevekenysegekkel. A jelenlegi merheto folyamatok nem szokvanyos periodikus valtozasok hatasai es joval gyorsabb mertekuek, mint a Fold torteneteben eddig megfigyelttek.
    Ha csupan termeszetes hatasu lenne vagyis koze nem lenne az embernek a folyamatokhoz, akkor is hatassal lesz az emberisegre.
    Atlaghomerseklet, tengeraramlasok es szelek, csapadek, novenytakaro, talajminoseg, tengerszint stb kis valtozasa nagy teruleten, nepvandorlasi hullamot indithat el, elelmezesi es egyeb gondokat okozhat, ami csak 7 milliardos populacioval szamolva is, katasztrofa.
    Az eroforrasok kimerulese, energia es elelemhiany a fent emlitett folyamatoktol fuggetlenul is valoszinu (a mertek a kerdes).
    A flora es fauna pedig az egyik legfontosabb resze Foldunk folyamatainak, elemi korforgasainak, igy ennek valtozasa is nagyon komalyan befolyasolhatja pl. bolygonk klimajat is.
    Aki ezzel nem ert egyet, az nem lat, de varom a kerdeseket. ;)
  • JTBM
    #30
    A föld időjárása egyensúlyi állapotok között mozog, mióta létezik a légkör.

    Az egyensúlyi állapot egyik kritikus eleme a víz fagyáspontja.

    Egy kis változás az átlaghőmérsékletben nagyon gyorsan tudja megváltoztatni a teljes bolygó időjárását, átlöki a bolygót egy másik egyensúlyi állapotba.

    A felmelegedés valószínűleg már át is lökte a holtponton a földet és mind az Északi, mind a Déli sark olvadásnak indult, el is fog olvadni a jég Grönlandon és Anktartiszon is.

    Grönlandon pár éven belül teljesen, Anktartiszon lassabban, legalábbis most úgy látszik.

    Az, hogy ez mit okoz az emberiségnek, nem lehet előre tudni, de mindenesetre be fog következni.

    Én úgy gondolom, hogy a fejlett országok megoldják majd a tengerszint emelkedését.
    A fejlettlenebbekkel meg lesz majd valami - ahogy eddig is.
  • halgatyó
    #29
    Nem a fosmédiából, hanem a saját bőrünkön érzékeljük szinte naponta az újabb és újabb, agyvérzésig dühítő intézkedéseket.

    Az életminőségünk lerohasztása már megkezdődött!

    És közben zsong a moslékkórus. Globális felmelegedésről, meg PM10-ről, meg hogy hullanak az emberek az állítólagos környezetszennyezéstől (most 100-szor tisztább a városi levegő, mint 30 évvel ezelőtt, de ez nem zavarja a hazugokat)

    Nem vagyok képes felfogni, hogy hihet valaki ezeknek, amikor naponta tapasztalja a saját sz..batiprását?!
    Hogyan létezhet még írástudó ember, aki képes utánuk szajkózni: "szétb..uk a Földet..."
  • halgatyó
    #28
    Ujabb riogatás. Nem az érvek súlya, hanem az ismétlések száma dönt. Sajnos, az emberek többsége ilyen.

    Én sem tudok mást tenni, újra és újra megkérdezem:

    miért várják el ezek a hazug, riogató rongyok, hogy komolyan vegyem őket,
    ha ők maguk sem veszik komolyan a saját dumájukat?
    Ők is tisztában vannak, hogy a világvége jóslatok csupán a tömegfogyasztásra szánt maszlag?!?!


    Mert ha tényleg itt a komoly baj, akkor NEM az ilyen általános fos dumák hozzák a megoldást, hogy "szétb**uk a Földet" meg hogy "komoly lépéseket kell tenni" (node mik legyenek azok? miért hallgatnak róla? talán mert finoman szólva is "nem népszerű" lépések?)

    SOHA, SOHA, SOHA ÉS SEHOL nem lehet azzal találkozni, hogy pontosan, milyen ütemezésben, milyen lépésekről van szó! Amiket állítólag meg kell tenni?

    Soha és sehol nincs szó arról sem, hogy ez a középosztály elszgényítési, lecsúsztatási folyamat HOL ÁLL MEG!
    Hogy MI A VÉGCÉL?!

    Mert így az az érzés alakul ki -- joggal! -- hogy nincs megállás!
    Ma a CO2 kibocsátást fogják vissza egyre durvább erőszakkal,
    igen erőszakkal!
    amely erőszakos és hazug módszerek nagyon távol állnak a demokrácia fennen hirdetett elveitől,
    amely elvek nevében egyébként tengernyi áldozattal és szenvedéssel járó háborúkat indítgatnak ugyanazok

    Holnap az elektromos áram fog csak hetente 1-2 órára kimaradni?
    Aztán már 1-2 napra? (úgy mondjuk 5 év múlva? amíg a lakosság szokja a helyzetet meg felejt, meg fárad?!?!)
    Aztán már az lesz a csoda, ha egyáltalán lesz áram a konnektorban?
    Először csak az autóinkat tiltogatják ki és be, anélkül, hogy ennek az egyéb hatásait egyáltalán felmérnék, nemhogy kiküszöbölnék?!?!
    Aztán lovasszekérrel fogunk közlekedni? Meg biciklizni? Télen-nyáron, márciusi latyakban és novemberi esőben? NAPONTA a munkahelyükre a 70-75 éves emberek, mert közben a nyugdíjkorhatárt felemelik 80 évre?!

    Lehetne még sorolni sokáig, de az egész folyamatnak nem látszik a vége!
    És ha egy zöldfos banda ki van elégítve (mondjuk betiltják az autózást) akkor majd jön a következő, még zöldebb banda, amelyik a mosógépeket akarja betiltani?
    Ki tudja megmondani, hogy hol van a vége az egésznek? Senki! És nem is akarja.

    Nem a környezte van a legnagyobb veszélyben, hanem az emberi civilizáció!
    Mindaz, amit az elmúlt évezredekben vérrel, verejtékkel, rengeteg erőfeszítéssel és áldozattal elért az emberiség, és amit soha többé nem fog még egyszer elérni, ha egyszer kicsúszik (mert erőszakkal kirángatják) a kezéből!

    Ez az igazi örökségünk, ezt kell megőriznünk és továbbadnunk a gyermekeinknek, unokáinknak és későbbi utódainknak!
    Ez az a szilárd pont, amiről rovább tudnak lépni


    És ezek a gondolatok miért nem jelennek meg sehol a fosmédiában? Pedig ennél százmilliószor kisebb súlyú semmi szaroktól hemzseg a képernyő
  • Kara kán
    #27
    Csak a jó meleg Afrika/Hol fülledt az erotika.
  • Kara kán
    #26
    Nincs elnézés!

    Apropó, már mondtam, de megismétlem, hogy a tudósok (USA+Россия) szerint az utóbbi ezer év leghidegebb tele lesz az idei. Én már előre vacogok, nem hiába vetetem fel a témát, hogy Magyarország legyen napkollektor- és biogáz-nagyhatalom.
  • NEXUS6
    #25
    Hát ha Rotyesz tényleg nem egy földönkívüli kb 10 000 éves várható élettartammal, akkor valszeg ezt nem fogja megélni, mint ahogy mi se nagyon, de talán akkor már Magyarország se nagyon lesz.


    Amúgy ajánlok valami épkézláb böngészőt, nem tudom ismered-e Firefogsz, meg Ópera, ezekben van hejesirásellenörző, kb addig tart kilyavítani a hibákat, mint beírni, hogy elnézést kérksz étük.
    Ja és bocs a hibbákért!
  • pifoeko
    #24
    ime it a bizonyíték hogy vannak földönkívüliek: ROTYOKA ugy látszik te nem ezen a bolygón tengeted az életedet nem baj köszönjük az igazán szellemes és lélekemelő hozzá szólást.
    Majd persze ha bekövetkezik a jégkorszak majd ha kilométeres jégtakaró lessz a házad fölött és -40 fok lessz napsütésben talán nem leszel ennyire érdektelen persze ez csak az én véleményem azért egy ilyen dolog nem évek allat következik be de a kezdetének a hatásai nagyon is érintenek minket egyre több állat bogár növény telepszik meg az eddig számára élhetettlen körülmények közt és teszik ez álltal tönkre az ottani térség ökológiai egyensullyát.Kérdés hogy ez a válltozás ,emmyire fogja érinteni a mezőgazdaságot és az állattartást mert ha ugye itt mindenki "halandó" ember persze rotyoka kivételével nagyon is függönk a földtől akármennyire is 21.században élünk ha nincs táplálék akkor megszívjuk beláthatattlan külpolitikai következményei lehetnek egy európai méretű éhségjárványnak. Elnézést kérek a helyesírási hibák miatt.
  • NEXUS6
    #23
    Az a gáz, hogy itt 2 dolgot kevernek rendesen. Az egyik a klímaváltozás, ami van volt és lesz, jórészt az embertől függetlenül. A másik meg a környezetszennyezés illetve az erőforrások lerablása.

    A dolog azért necces, mert miközben az emberiségnek alkalmazkodnia kell a klímaváltozáshoz lehetőleg úgy kell ezt biztosítania, hogy közben nem baxssza széjjel-szana a bioszférát. Attól, hogy nem bocsájtunk ki CO2-őt, de a tengereket túlhalásszuk, meg mindenhova veszélyes anyagokat dugdosunk (lásd vörösiszap) még mindig kicsináljuk magunkat.
  • toto66
    #22
    Most van jégkorszak, ha elolvad a sarki jégtakaró, akkor nem lesz.
    Mivel a jégkorszak fogalma az, hogy a sarkokon jégtakaró van. Persze vannak kisebb, rövidebb, és nagyobb (kiterjedtebb), hosszabb jégkorszakok is.
  • bmw
    #21
    Ja, igazad van tegyunk tonkre mindent mert mi vagyunk az ember....
    A gyerekeid is gondolom le vannak szarva ezek szerint...
    Mellesleg a jegkorszak nem par ev alatt jonnne el termeszetes korulmenyek kozott.
  • NEXUS6
    #20
    Ja, kösz!
    :D

    Amúgy mondtam már?
    MINMEGHALUNK!
  • Rotyoka
    #19
    Már volt a föld történetében több száz jégkorszak, akkor miért gond hogy ez a természetes ciklus ismét eljön? Jaaa mer hogy mi itt vagyunk? És ki nem szarja le?
  • 60voltosNeon
    #18
    Köszönjük Emese.
  • Nos
    #17
    Egyébként a telekvásárlás nem is olyan nagy butaság. Jobban fogja tartani az értékét, mint a budapesti ingatlanok.
  • Nos
    #16
    Minek? Olyan kevesen laknak ott, hogy ha viszel még két embert már államalkotó kisebbség vagytok. Na képzeld, ha viszel tizet.
  • kicsibicska
    #15
    http://en.wikipedia.org/wiki/Greenland#Etymology