5763
11421082751314180671.jpg\"Dota2.com\"\"Dota2.hu\"\"Playdota.com\"
Defense of The Ancients 2 a Valve-tól

Dota2.com | Playdota.com | Dota2.hu | Dota2.rts.hu | StreamDota2.com | Changelog
  • kakaoskalacs
    #5523
    Frankó lenne ha összejönne valami csapat mert egyedul jatszani nem igazan fun
    Steam acc

  • Muki100
    #5522
    karácsonykor oracle \o/
  • Whysper
    #5521
    Sziasztok. Nincs valami csapatba req? WOW-s barátok nem akarnak dotazni aztán nincs kedvem egyedül tolni reggeltől estig! 8)
  • moho
    #5520
    ok
  • Sáska
    #5519
    ha van kedved, vegyel fel steam-en ( rewind << ), abszolut nem vagyok pro, de full lama sem, viszont tudom mi az a csapatjatek :) Amugy meg pont ugy erzem en is, ahogy #5509-ben irtad..
  • moho
    #5518
    ennek mondjuk van értelme
    csak sajnos sokan másra használják mint amire való
  • Jeffjohnson
    #5517
    Én azokat reportolom, akik szidnak chat-en és gyakran kapok visszajelzést, hogy meg lettek büntetve és vissza is kapok ticket-et.
  • moho
    #5516
    Ez így van de azt is vedd figyelembe, hogy vannak egyének akik solo ranked-en elérnek pl: 5000-et
    Ami nekem lejött az az, hogy kb amennyit nyerek annyit el is veszítek, talán a nyerés kicsit több de csak normal meccsen. Rankeden nehezen tudok elmozdulni a helyemről. Viszont egy 5000 körüli player vagy fullra jó csapatot kap vagy elviszi a hátán a csapatot.
  • Fbn Lx
    #5515
    ugye a dota nem olyan, mint a versenysportok általában, a foci, a box vagy a tenisz, hogy a jobb játékos az esetek döntő többségében megveri a rosszabbat, mert a véletlen hatása jóval kisebb.
    a dotában simán lehetséges, hogy egy 1v1 felállásban megvernek egymásután 3-szor, de ha kellően nagyszámú mintát nézünk, kijönne, hogy az esetek 52%-ában te nyersz
    simán lehet az egyik meccs balfasz játékosa egyenlő a másik meccs godlike játékosával
  • Fbn Lx
    #5514
    nem veszitek figyelembe, hogy a dota egy rendkívül összetett rendszer, amiben ebből kifolyólag elég nagy a véletlen hatása
    még a prók szintjén is, nem, hogy az átlag játékos szintjén
    azaz, a játékos, aki egy adott meccsen szar volt, lehetséges, hogy egy másik meccsen, más körülmények között vinné a hátán a csapatot, és néha szokta is, ahogyan te is.
    a matchmaking nem tökéletes ugye, szintén azért, mert a véletlen nagy hatása miatt a winek aránya nem feltétlenül van összhangban a tényleges tudással, de ugyanez a hatás azt is eredményezi, hogy néha az egyébként nem rossz játékosok is balfaszul játszanak
  • moho
    #5513
    ezt eddig nem mertem, nem vagyok én olyan jó :D
  • RAZOR27
    #5512
    mondjuk vedd fel az ilyen embereket és szép lassan gyűjts játékosokat magad köré akikkel jobb játszani. Aztán legközelebb ha leülsz egy körre, csak kérdezd őket körbe.
  • moho
    #5511
    :D
  • gotchaaa
    #5510
    Amikor EU Westen angol nyelvet beállítva meglátok valakitől egy orosz szót, akkor egyből nyomok rá egy reportot. Még pickelnie sem kell. Elég keménynek érzem magamat olyankor. Bár csak heti 3-szor.
  • moho
    #5509
    egyébként meg van, hogy összekerülök egy játékossal akivel ultra jól lehet együtt dolgozni, akár support akár bármi.
    ilyenkor érzem azt, hogy jó játszani ezzel a játékkal és ez lenne az igazi értelme is. máskor meg mindig "magányos" az ember, nulla kommunikáció és nulla együttműködés. mindenki a saját gesztenyéjét kapargatja :)
  • moho
    #5508
    visszatérve a reportra, 2 órája azért reportolgatott egy riki mert néha beleszaladtam a killjébe ember spirittel és persze - nem direkt - de elvettem a tizenötödik és a nemtomhányadik killjét. persze ezért anyázást is kaptam mikor megdicsértem egy adott fight után :)
    furák az emberek:D
  • Neoncsoves
    #5507
    de ha nem ereszted össze a rosszat a jóval, akkor hogyan fejlődik a rossz játékos? ja igen, hogy hallgatni kéne az okosabbakra... [ ezt nyilván nem rád értem ]
    Utoljára szerkesztette: Neoncsoves, 2014.11.12. 14:18:39
  • moho
    #5506
    úgy értem egy adott játékos és az ő képességei egy adott szintre valók, amit az MM-nek figyelembe kellene vennie.
    az tény, hogy egy 5 fős csoportban mindig lesznek bénák, bénábbak és mégbénábbak. Ez a csoport "negatívuma" abban az esetben ha nem összeszokott gamerekről van szó. Amit írtál úgy van. Egy adott játékban a játékos tehet arról, hogy ha valamit rosszul csinal. Csak nem kellene összeereszteni rosszat a jóval. :) Vagy hát franc tudja. lehet azért van ez, hogy a rosszabb játékosnak is legyen néha sikerélménye és ne törölje a játékot az első 20 meccs után.
  • Neoncsoves
    #5505
    nem a játékos hibája? számtalanszor esett meg az, hogy rákényszerültem a support role felvételére... vettem szorgosan a wardokat, jó helyre pakoltam őket, próbáltam koordinálni a csapatmozgást, etc. ez egészen jól is ment addig, amíg "skill" nélkül is be tudtuk verni az ellenfelet. aztán ugye mid és late game körül már jobban kijön a skill, a meta ismerete, a map awareness, etc. na, itt jön a lényeg: kipickeli a carryt előlem (jobban tudtam volna az ő hősével játszani) és amikor tanácsot adok neki, akkor le se szarja. pingelem, hogy valószínűleg begankelik lanen; nem csinál semmit, utána elkezdi anyázni a csapatot. mondanám neki, hogy mit vegyen, erre ő vakon követi a kurva guideot: 30. percben drumot vesz cipő után, 15 perces midas és még sorolhatnám a dolgokat amiktől agyfaszt kapok.

    lényeg a lényeg, a játékosok tehetnek arról, hogy bénák. még ha látnám, hogy igyekeznek, de nem... rendszeres scenario az, hogy én a solo offlanet lehozom, SŐT nyerem a lanemet, a többi lane meg... inkább semmit sem mondok rájuk. és amikor megmondom, hogy ne fightoljunk ha lehet, picit hadd farmoljak, mi történik? 4en rohangálnak és vadászgatják a fullfarmos lifestealert és társait. aztán amikor nem megyek oda én is megdögleni, üvöltözni kezdenek a mikrofonba és pingelni meg reportolni...

    hasonlók miatt jutottam el 3400 mmr-ről 2800ra...
  • moho
    #5504
    Ez a reportolás engem is kiakaszt. Soha nem reportoltam senkit még akkor sem ha durván kiakadtam rá. Viszont egyesek előszeretettel osztogatják az "áldást". Nem is tudom van e értelme ennek. Sztem nem sok. Az esetek nagyon nagy részében meg indokolatlan az egész.
    Az, hogy valaki bénán játszik a csapatban... hát istenem, előfordul. Ez nem feltétlenül a játékos hibája hanem az MM-é.
  • undY1ng #5503
    Ennél már csak a ruszkik angol "helyesírása" a legjobb. "ZUG MY DIG".. És az a legszomorúbb, komolyan is gondolta, hogy így kell leírni... :(
  • BoneDragon
    #5502
    Cyka
  • Jeffjohnson
    #5501
    Igen, ez a harmadik..... de legalább annyira rossz mint az előző kettő. Mint mikor a kisgyerektől elveszik a játékát és elkezd dühöngeni. Szörnyű emberek játszanak ezzel a játékkal (is).
  • Sáska
    #5500
    ez
    :)
  • Jeffjohnson
    #5499
    Jah, és mi az a két szó, ami minden meccsen elhangzik?

    Noob és a report :D
  • Jeffjohnson
    #5498
    Én most rankeden vagyok egy elég rossz vereség szériában. Supporként néha úgy érzem ha megfeszülök sem tud a csapat nyerni máskor meg miss click meg rossz játék ellenére is nyerünk. Mindenesetre supportal nehezebb egy vesztes meccset megfordítani.
  • undY1ng #5497
    4 slark attempt után meguntam.. PEDIG UGYE, mennyire easy is lenne vele nyerni... MÉG HA JÓ CSAPATOD IS LENNE. Már nagyon érik a doto off, de aztán valami miatt mégse...
  • Fbn Lx
    #5496
    nekem még azóta is a legelső hősön áll a hero challenge ikon. dazzle : (
  • Jeffjohnson
    #5495
    Semmi gond, egyébként engem jobban zavar a játékosok hozzáállása mint egy konkrét hős. Például randomot nyom rankeden vagy azért hoz egy hőst mert kell neki a hero challenge-hez.
  • RAZOR27
    #5494
    bocsi, csak általánosságba értettem a nyavalygás szót
  • Jeffjohnson
    #5493
    Én nem nyavalygok ezen. Komolyabb problémám nincs vele. Mindenki ismeri mit tud Void, senkit sem ér meglepetésként, lehet ellene készülni, persze ha jó játékos hozza, akkor az fájdalmas lehet, pláne ha van jó csapat is mellé de ez nem csak Void-ra igaz.
  • RAZOR27
    #5492
    olyan csapatot is csinálhatsz ami esélyt se ad voidnak, szóval ezen kár nyavalyogni, ilyen a dotó. (am meg szerintem a backtrack nagyobb cigányság mint a chrono.) Játszatok single draftot azt kész.
  • Jeffjohnson
    #5491
    Játékmechanikailag van inkább a probléma vele. Pláne ha van egy Witch Doctor is mellé. Elég jó team-et fel lehet köré építeni de mondjuk egy megfelelő stunnal eléggé be lehet szopatni vagy egy jó Kunka is mókás dolgokat tud a bubi alá beküldeni.
  • Fbn Lx
    #5490
    én is gyűlölöm mostanában
    érdekes, hogy eddig nem volt ennyire közutálat tárgya pedig most még egy kvázi jelentéktelen nerfet is kapott
  • gotchaaa
    #5489
    Kedves Mikulás!

    Idén csak egyetlen dolgot szeretnék tőled kapni:

    Légy oly' kedves, keresd meg és törd el mindkét kezét és lábát annak az illetőnek, aki berakta ebbe az istenverte játékba Voidot.

    Köszönettel: egy kisfiú, aki eddig minden évben jól viselkedett.


    Utoljára szerkesztette: gotchaaa, 2014.11.10. 01:27:13
  • RAZOR27
    #5488
    7 és fél percenként nő a ranged creep hp-ja 10-el, szóval 22:30ig tudod őket kiütni egy earthshock-al

    előzőre: mind1 milyen magasságban van a ward, a lényeg, hogy a spawn "kockán" belül legyen a ward :)
    Utoljára szerkesztette: RAZOR27, 2014.11.09. 20:23:25
  • mue
    #5487
    Aki otthon van shadow shaman témában, meg tudná mondani, hogy mitől van az, hogy a fix 320-as sebzésű ether strike skill néha megöli egyből a ranged creepeket, néha meg marad egy kis életük?
    számít a szög, vagy hogy hányan vannak?
    googlevan nem találtam erről a jelenségről semmit.

    rzr27: köszönöm a részletes választ, bár az 1. kérdésemre még nem kaptam választ.
    Utoljára szerkesztette: mue, 2014.11.09. 20:05:17
  • Thu
    #5486
    Nem, csak az angol dotabuff már túl mainstream nekem.
  • Fbn Lx
    #5485
    portugál vagy?
  • Thu
    #5484
    Sikerült 45 percig Puppeynak érezni magam lel