5763
11421082751314180671.jpg\"Dota2.com\"\"Dota2.hu\"\"Playdota.com\"
Defense of The Ancients 2 a Valve-tól

Dota2.com | Playdota.com | Dota2.hu | Dota2.rts.hu | StreamDota2.com | Changelog
  • donatus13
    #3802
    nekem volt részem benne:D
  • ToCsEk
    #3801
    helyes mp3ba menti le?, majd csinálok fasza ts3as dota2es vidókat :D majd szakadhattok:D
  • donatus13
    #3800
    Lehet persze :D Tools, start recording.
  • ToCsEk
    #3799
    6 win streak megszakadt a szekerem:D
    most nyomtunk5en egy 51perces gamet, persze 30perc alatt beggzhettük volna de neeeem farmolni kell mert kell a 800krit :D....
    majd csinálok videót, volt pár érdekes jelenet :D, bár ts hangok nélkül nem az igazi :D ts3on lehet valahogy hangot felvenni?:D
  • krpsycho
    #3798
    vagy a 'blbl' :) szintén miss
  • BladeW
    #3797
    ahhoz skill is kéne :)
  • penge25
    #3796
    Hirtelen ezt a szakmi összefoglalót találtam neki, ha valami hiányzik belőle és nem tudja, akkor megkérdezi. Majd akkor válaszolunk/ok rá.
  • HUmanHunter
    #3795
    lemaradt a cc ami a miss orosz megfelelője :D
  • Zomil
    #3794
    nah igen orosz szotár nem árt :D

    cyka: te egy nagyon jo játékos vagy, csak igy tovább()
  • sanyiiiii
    #3793
    Meg az orosz szótár is :)

    Egyébként a purge féle Welcome to Dota, You Suck-ot kötelező olvasmánnyá kéne tenni minden kezdőnek.
  • ToCsEk
    #3792
    gank roam ffs kimaradt :D
  • penge25
    #3791
    "Creep: a mesterséges intelligencia által irányított lények, akik megölésért pénzt, illetve xp-t /experience point= tapasztalati pont/ kapunk vagy mi, vagy az ellen. 3 típusa van: a szövetséges/baráti creep, az ellenfél creepjei, illetve a neutral, azaz semleges creepek.

    Stun: az ellenfél "elkábítása", akár skillel akár tárggyal, ezzel elég hamar találkozhatunk ingame

    Aggro: vagy az angol aggravation /bosszantás, idegesítés/ vagy az aggression /kinemtalálnátok, agresszió/ szóból ered, lényegében egy creep agresszivitási vonzásköre /na, ez baromi szarul hangzik/. Pl. milyen közel kell állnunk egy creephez hogy megtámadjon, illetve mit kell csinálnunk ahhoz, hogy megtámadjon.

    Noob: a "newb" szóból ered, ami azt jelöli, hogy valaki kezdő a játékban. Az elején nem volt ennyire pejoratív felhangja, mostmár viszont kb. csak annyit jelent hogy béna, láma, lúzer.

    Feed: Az etetés angol szóból ered, olyan értelemben él, hogy xp-vel etetjük az ellenfelet, túl sok halálozásunkkal hozzásegítjük őt a játék megnyeréséhez.

    Hax: hack, csalás

    Cooldown: Ez az érték jelzi, hogy egy skill /képesség/ használata után mennyi időt kell várni, hogy újrahasználd.

    Deny: Szövetséges épület vagy creep leölése. Szövetséges creep fele élet esetén /és alatta/ üthető, épület 10% /és alatta/ élet esetén. Ha ezt megteszed, az ellenfeled jóval kevesebb xp-t /creepnél/ és aranyat /épületnél/ kap érte.

    SS: nem, nem Shutz Staffel, hanem a "miss" szó 2 "s" betűjéből keletkező rövidítés, azt jelezhetjük vele, hogy valaki hiányzik a laneről, magyarul jó lesz vigyázni. Használják még a "mia" rövidítést is /missing in action/, néha simán csak misset írnak. Ha nagyon jófejek akarunk leni, írjuk utána, hogy pontosan melyik laneről hiányzik az enemy, pl. ss bot, mia top. És a végképp szuperjóarc megoldás ha írjuk hogy honnan, és ki pl. "sk ss top" /sand king hiányzik a fenti laneről/. Azért annyit ne gépeljünk, hogy chatelés miatt megöljenek

    Melee: közelharci hős, pl. Pudge

    Ranger/ranged: távolsági hős, pl. Mirana

    AoE: Area of Effect, az a terület, amire valami hat, legtöbbször persze varázslat

    HP: health point, azaz élet

    oom: out of mana, azaz nincs több manám

    omw: on my way = úton vagyok, megyek

    Re: azt jelenti, valaki visszatért.

    Brb: be right back, azaz rögtön jövök

    Afk: away from keyboard = nincs a gépnél

    b: back, azaz vissza, sokszori írása fokozza az erősséget pl.: bbbbbbbbbbb = ROHANJÁ'! )

    asap: as soon as possible = amilyen gyorsan csak lehet

    Couri: courier, az itemeket (tárgyakat) szállító kisállat

    Gg: good game, jó játék /volt/

    Gj: good job, szép munka

    Qq: sírás. Ha valaki sokat flamel, szokták írni hogy "qq more", azaz sírjál még többet, úgyis leszarja mindenki.

    ks: azaz kill steal, akkor szokták írni, ha már valaki régóta harcol egy ellenséges hőssel, akit már épp megölne, de akkor odajön egy csapattársa, aki az utolsó pillanatban ellopja a kill-t akár egy spellel akár sima autoattackkal.

    hf: have fun = jó szórakozást

    gl: good luck, sok szerencsét

    n1: nice one, szép /akármi/

    jungle/woods: a játék azon területe, ahol a neutral creepek tanyáznak




    A végére néhány rövidítés, amiket a leggyakrabban láthattok egy játékban, nem magyaráznám őket )

    gtfo: get the fuck out
    ffs: for fuck's sake
    fo: f*ck off
    fu: f*ck you
    omfg: oh my fu*ken god
    mofo: mother f*cker"

    Dunpy bejegyzését idéztem, egy másik oldalról.
  • vhooper
    #3790
    Amúgy nagyon hálás lennék, ha játék szakszavait elmagyarázzátok. :)
  • vhooper
    #3789
    Vesztésre állunk, persze hogy kilép legalább 3 ember, így mi értelme van?
  • sanyiiiii
    #3788
    Rosszul csinálod, venoval a Maelk Awardra kell gyúrni.
  • BladeW
    #3787
    Venomancerrel egyik meccsen 12 kill-t csináltam - igaz kezdő szinteken - de még így is "most succesfull hero". Linával sem jött még össze ennyi kill. Szóval ajánlott khm support az biztos
  • vhooper
    #3786
    Fú ez a Shadow Shaman nagyon jó ötlet volt. Gondolom 641 Xp/min jó,nem?
  • Muki100
    #3785
    Játékon belül semmit sem befolyásol.
  • zsakosfrodo2
    #3784
    Igazából semmire, csak a szintlépéshez kellenek. Kb ugyanaz, mint az XP.
  • vhooper
    #3783
    Még abbyi, hogy battle pontok mire jók?
  • vhooper
    #3782
    Köszi, elsőre Sniper-t próbáltam, használhatónak tűnik.De folyton valami Pudge hős gyalul le
  • zsakosfrodo2
    #3781
    Support (ha magyar a steamed, akkor támogató) hősök közül szinte bármelyik, a könnyebbek ezek: Lich, Lion, Lina, Shadow Shaman, Dazzle, Crystal Maiden, Witch Doctor, Venomancer.

    Ennyi így kezdésre elég lesz. :D
  • sanyiiiii
    #3780
    Kezdj invokerrel vagy meepoval :D






    (nehogy komolyan vedd)
  • vhooper
    #3779
    Üdv!

    2 napja töltöttem le a játékot, egyelőre teljesen zöld vagyok hozzá. Tudnátok ajánlani először noskill hősöket?
  • Zomil
    #3778
    Jo hös, csak pub-ban semmi értelme, mert ulti közben az esetek 80%-ban el fog futni az illetö mellöled, igy egyedül fogsz tp-zni :D
  • zsakosfrodo2
    #3777
    Személy szerint nem szeretem, érdemes úgy játszani vele, hogy egy haverral TS/Ventri-n összebeszéltek, és akkor az ultiját jól lehet gankre használni. Az egyetlen támadásra használható skillje gyakorlás után már könnyen használható, eleinte nehéz vele "célozni". Kezdőknek én semmiképp sem ajánlom.
  • Muki100
    #3776
    Jó helyzetfelismerés kell hozzá, de egyébként wisp nem túl bonyolult. Viszont ha nincs egy társa akkor szerintem erőlködhet akárhogy, nem fog túl sokat érni.
  • Fabio Capello
    #3775
    Wisp-ről kinek mi a véleménye, mennyire nehéz játszani?
  • penge25
    #3774
    Igaz én 90%-ban supportal tolom, de ez a Troll Warlord megtetszett, egyik gyerek nem gyengén tolta vele, elég op ez a hős.
  • penge25
    #3773
    Hát én a kemény 13 meccsem alapján (11 win, 2 lose), azt tapasztalom, ahogy a Honba is csináltam anno az én kis kezdő szintemen, vagy ha nagyon leestem az 1600-asok közé, hogy plagugue raider-t pikkelgetem, itt ennek a megfelelője Lich. Itt is ezen a kezdő szinten elég csúnyán hozza a meccseket, pedig csak egy kis supportocska.
  • setuh
    #3772
    Hat egy ido utan biztos el fog felejtodni a dota 1,nem tudom,de en mar annyira elszoktam tole,hogy szinte mar kezelni nem tudom,nem megy ugy a last hit,a vasarlas ugye maceransabb,a microzas ugyszint,meg a palyat se latom at ugy mint regen.Neha napjan azert tolok egyet,de altalaban eleg szarul megy,legalabbis joval gyengebben mint a dota 2 ;D
  • Zomil
    #3771
    Dota 2 béta kezdete ota 3uj hös jött ki a dota1-hez. Ha meg beéri a dota2 az 1-et akkor onnantol kezdve párhuzamosan folynak majd a fejlesztések. Majd csak ott kezdödnek a gondok, ha olyan höst álmodik meg Icefrog ami a dota1-ben nem megvalosithato.
  • setuh
    #3770
    Eddig is megjelentek a dotaba idonkent uj hosok,valoszinu ezutan is lesznek,csak ha utolerik oket, akkor majd parhuzamosan fognak kijonni.
  • berlinboy6329
    #3769
    Lesznek majd új hősök a játékban,amik az eredetiben nem voltak,miután onnan belerakták mindet?
  • Zomil
    #3768
    Ne félj ezután a webAPI rohamos fejlödésnek fog indulni :)
    Csak ugye eddig a dotabuff illegális modon szerezte be az adatokat, ezután az API-val majd legfeljebb más fog elkezdni egy honlapot.
  • RAZOR27
    #3767
    érdekes :D ez a rating lószar nemfog hiányozni, de a statisztikák jópofák voltak. Na mind1, biztos kitalál valamit a valve is előbb-utóbb, mert a mostani rendszerben előkeresni egy meccset kínszenvedés
  • Inv1sus
    #3766
    Nem baj, mert eddig se ért semmit.
  • Zomil
    #3765
    Mindenre ami eddig volt az oldalon, kivéve a rating számolásra...
  • RAZOR27
    #3764
    hát ahogy olvastam a dotabuff siránkozását, az a webAPI nemsok mindenre jó nekik, de kitudja mennyi az igazság belőle
  • Zomil
    #3763
    Szoval igazábol csak egy nagy dráma az egész a DB részéröl, mert most nem tudják lehuzni az embereket a DB plusz szolgáltatással :D