5763
11421082751314180671.jpg\"Dota2.com\"\"Dota2.hu\"\"Playdota.com\"
Defense of The Ancients 2 a Valve-tól

Dota2.com | Playdota.com | Dota2.hu | Dota2.rts.hu | StreamDota2.com | Changelog
  • NOfuture
    #4723
    csak tegyék már bele ghácci, el akarom már baszni ezt a hosszú hétvégét :D
  • Thu
    #4722
    Best insults 2013 awards idei nyertese nagy fölénnyel Alex.

    Amúgy kíváncsi vagyok, mit raknak be mára. Mind a tavalyi haloweenes event, mind a karácsonyi rohadt jó volt, tipikus minőségi event, látszott rajta, hogy sokat dolgoztak rajta. Remélem az idei is valami hasonló lesz.
  • Fbn Lx
    #4721
    nem, de a tieidet igen ;)
  • plu604
    #4720
    A szüleidet nem zavarja hogy még ilyenkor is a gép előtt ülsz?
  • Fbn Lx
    #4719
    te nem tudsz segíteni
  • zsakosfrodo2
    #4718
    Most miért kell vulgárisnak lenni? Ha nem tudsz segíteni, akkor nem kell beírni semmit, vagy azt írd be, hogy te nem tudsz segíteni.
  • Fbn Lx
    #4717
    legyen a nevük faszpenisz, azt biztos elfogadja
  • Whysper
    #4716
    Sziasztok. Mi lehey a problema. Leszedtem a Omni kesz modelt Mayahoz. Csonaltam ra fejest meg vallast. Kesz a modell/color/mask 1-2 /normal feltoltom minden succes de amikor a kell projektnek adni nevet. Pl. Omni shoulder vagy akar . Persze minden egyes probalkozasnal mast kell adni. De mindig a nevnel errort ad ki. Akarmilyen nevet adok az a problemaja. Nem tudom mi lehet a problema. Pedig nem magyar ekezetes hanem rendes angol neveket adok neki meg.
  • RAZOR27
    #4715
    valve :D csak a népség szereti volvónak becézni mert olyan hűde vicces aztán rám is rámragadt :DD mindenki -akinek a dotához kapcsolódik a munkája- tagadja hogy lenne idén, pont ezért olyan gyanus. a heloweenes steam fejlécen lévő sírkövön is ugyan az a felirat van mint az undying sírkő cuccán. Meg az idei heloween módban falakat kell majd építeni, vagyis ahogy néztem erre is lesz lehetőség a zombik ellen.
  • ToCsEk
    #4714
    ha már itt járunk mi a fuck az a VOLVO?:D
  • RAZOR27
    #4713
    a poszter nem eredeti de rajta van az egyik bekerül unit
    és még lesznek ezek:
    Lesser Nightcrawler:
    The Lesser Nightcrawler is based off Slark and will have an attack similar to Slark’s Pounce.
    Zombie Beserk:
    When Berserk is activated by the Zombie Beserk it gains increased attack speed and movement speed.
    Corpselord:
    The Corpselord unit revives units in a specific radius around itself, revive on a tick interval with a certain amount of ticks required before the unit in the radius is revived.
    Slithereen:
    Previously referenced in the holdout script config file the Slithereen has a Rip Tide ability based off of Naga Siren’s Rip Tide.

    és persze a mini roshan is visszatér, ő most dk firebreath képességét kapja extrának. Ezek az infók már a hónap elején kint voltak, nemértem az izgatottságot, a frostivust is "elhalasztották" nemkell minden évben bedőlni a volvónak :D
  • RAZOR27
    #4712
    mint mondtam...
  • RAZOR27
    #4711
    nemár ilyen utolsó fika oldal infóit nézzük :D már 1 hónapja rakosgatják be a helovínes tartalmat a teszt kliensbe, sőt ami azt illeti a diretide-ra nem készültek ennyit tavaly (a greevileket leszámítva)
  • ToCsEk
    #4710
    tuti lesz valami, holnap szerintem jön is a patch
  • Neoncsoves
    #4709
    Én reménykedem benne, hogy egy nagyobb updaten (1-2 hero hozzáadása) dolgoznak...
  • setuh
    #4708
    http://www.dota2.hu/hirek/altalanos/diretide-informacio_2013-10-30
    Most komolyan sztem az egesz valve team a Bahamakon nyaral kb mar fel eve,mivel szart se csinalnak...
  • plu604
    #4707
    ha belogolsz steamre a browseredben akkor ki kéne dobjon mert magamat linkeltem, de ha így nem találsz akkor Pacó néven futok most, döbbent csillagpatrik (spongyabobból) képpel :D
  • Neoncsoves
    #4706
    van steam képem.

    a felh. nevem: neoncsoves
    és a név ami kint van az pedig realEE
  • spybot919
    #4705
    Ha nincs steam képed akkor megvagy.

    plu neked mi a steam neved ami alapján megtalállak?
    írhatod privátban is.
  • Neoncsoves
    #4704
    Engem is felvehettek, szívesen játszanék veletek: neoncsoves
  • plu604
    #4703
    Üdv, kezdőjátékostárs! :D
    Én is pár napja kezdtem, de marhára élvezem, vegyél fel steamen aztán játszunk néha :)
    Hero választásnál nekem ez a lista nagy segítségemre volt, rendezd növekvő sorrendbe őket rating szerint és válogass a "zöld" herok közül, azokkal többnyire könnyű játszani.
    Amit még nekem tanácsoltak: nem érdemes kezdőként carryvel játszani, túl nagy rajta a felelősség, valamint ha a játék elején sikerül elkerülnöd hogy meghalj (bármi áron), akkor szinte sínen vagy. (Ebben a tapasztaltabbak nyugodtan megerősíthetnek/megcáfolhatnak, de nekem validnak tűnik ez a két tanács tizenakárhány online meccs után).
  • Neoncsoves
    #4702
    Szia! Ha lesz időm, lehet hogy lefordítom az alap guidet, de lehet, hogy már el is érhető valahol magyarul.

    - Deny: többnyire supportok feladata ez. amennyiben denyolod a saját creepet, nyilván az ellenfél nem kap belőle goldot, illetve kevesebb XP-t is kap (bár ezt lehet megváltoztatták 6.79ben, nem tudom)
    - Hand of Midas: junglezős karaktereknek hasznos lehet (pl. Alchemist lvl6tól masszívan tud junglezni)
    - Couriert veszélyes zónába (értsd: folyón túlra) ne nagyon vidd, csak ha biztos vagy benne, hogy nem vadásszák le. Fontos, hogy a mid heronak mindig elsőbbsége van a courierrel, illetve a carryknek. A support a legutolsó a sorban, de ez szituáció függő.
    - Ugyanúgy kéne wardolni, csak sokszor figyelmen kívül hagyják. A komolyabb csapatok (NaVi, Alliance, stb) állandóan wardolnak, ez a support legfontosabb feladata. A játék 15. percéig nem árt biztosítani a rúna wardokat a mid heronak, hogy bottleval fel tudja őket szedni, mert döntő lehet bizonyos szituációkban, hogy melyik fél szerzi be a runet.

    Érdemes megnézni az ellenfél itemjeit, illetve a szintjét. Későbbiek során megismered majd, hogy melyik hősök akiknek alapból nagy a base damageük, ergo nagyobbat ütnek. Egy jó itembuildes alchemistnél nem sok erősebb karakter van. Egyébként az item buildeket csak mankóként használd, neked kell tudnod milyen stílusban játszol és eszerint kell variálni az itemeket (illetve ellenféltől függően).
  • spybot919
    #4701
    Első látásra a dota community sokkal normálisabbnak tűnik mint a lol-é. Talán azért mert sokkal érettebb felnőtt emberek játszanak vele?

    Köszönöm a segítséget. Szívesen látnék még magyar leírást mert angol tudásom nem valami kifinomult talán nem elegendő ahhoz ,hogy megértsem az angol guidok lényegét.

    -Denied-ről szeretnék még kérdezni mert nekem ez új ezt milyen alkalmakkor szokták használni és mi a fő célja azok kívül ,hogy egy harassolási forma a játékban.

    -Hand of Midas milyen szituációkban szokták megvenni?

    -Mi a courier használat írott és íratlan szabályai?

    -Mért wardolnak kevesebbet mint más mobában? sok magyar streamen (vigil etc) látszik ,hogy valamikor 3-4 percig nincs ward a pályán.

    talán ennyi jut eszembe így hirtelen.

    További nem is tudom ,hogy botos meccseim nagy része ,hol szokott elúszni de azt hiszem inkább a late game ben. Talán az itt a gond ,hogy random játékosok miatt nincs akkora össze tartás amit megkövetel a játék. A Buildek továbbra is problémát okoznak mert nem feltétlenül jó az adott szituációra az adott build ami még nekem nem tűnik fel csak akkor mikor elúszik az első team fight vagy a meccs. Talán ami még a fő problémák egyike ,hogy nem tudom megállapítani ,hogy ellenfél hősnél erősebb vagyok vagy sem. van-e esélyem vagy sem.
  • Neoncsoves
    #4700
    Szia!

    Purge guidejait ajánlani szoktuk. Itt az első amit érdemes átnyálazni, elmagyarázza a játék alapvető működését (ami a 6.79 óta azért megváltozott egy picit). Érdemes először valami egyszerűbb hőssel kezdeni.

    Van pár main karakter típus:
    - Carry (nagy dps)
    - Off-Carry (magyarul másodlagos carry)
    - Support (ő veszi a couriert és a wardokat, többnyire a carryvel egy lanen szokott mozogni).
    Nyilván a carrynek kell a legtöbb farmot hagyni, hogy "OP" lehessen. Supportként le kell szarni a killeket, akkor vagy jó support, ha több az assistod mint a halálod meccs végére.

    3 lane van a játékban (jobb ha így jegyzed meg, nem pedig bot-mid-top):
    - Safe lane (jungle-s lane)
    - Mid lane
    - Hard lane (a nem jungles lane)

    Kimondottan kerüld a köv. hősöket (legalábbis amíg nem gyakorolsz velük több tíz meccsen át botok ellen): Meepo, Invoker, Visage, Io. Ide sorolhatnám Mirana-t, Pudget is, mert ezekhez is kell gyakorlás, bár melyik karakterhez nem?

    A meccs alatt a bal felső sarokban van egy könyv ikon, ott böngészhetsz guideokat ahhoz a herohoz amelyikkel éppen vagy. Ezek általában tartalmaznak egy általános leírást, egy spell leírást és buildet, egy itembuildet és leírást.

    Én csak így dióhéjban foglaltam össze a lényeges dolgokat, ez még egyáltalán nem elég, úgyhogy javaslom a guide elolvasását. Aztán nem szabad elriadni ha eleinte nem megy, majd belejössz. Javaslom, hogy feküdj rá 1 karakterre az elején és azt tanuld ki. A későbbiek során kialakul, hogy melyik role az amit szeretsz, bár publicon van, hogy kényszerből supportot kell hoznod (mert mindenki carryt hozott...).

    Ja és annyi, hogy mindig biztosra menj, ne nagyon kockáztass. 300-350 meccsem van eddig (50% W/L ratioval), de a mai napig beleesek abba a hibába, hogy túlfeszítem a húrt és towerdiveolok egy killért (ami néha nem is jön össze, aztán egyszerűen megöl a torony vagy egy Zeus ulti).

    Ja és MÉG annyi, ha van időd akkor tanulmányozd át pár hős skilljét. Nem hátrány ha ismered az ellenfeleid skilljeit, mert minden hero ellen máshogy kell játszani.
  • spybot919
    #4699
    Sziasztok. Nem tudom mennyire olvasott ez a fórum de azért írnék pár szót.
    Sajnos League of Legends engem nem nagyon mozgatott meg olyan mintha kis gyerekeknek tervezték volna az egészet (no offense)Season 2 ben 2k elo -ra sikerült feljutni de én valami nagyobb kihívásra vágyom úgy ,hogy fel is raktam béta alatt a dota2-t de nagy volt a delay és a szerverek se voltak jók akkoriban ahogy a gépem is kevés volt így le kellett tennem róla. De ma újra feltettem és teljesen zökkenő mentesen megy. Akármennyire voltam jó más játékban de most itt nem vagyok több egy lelkes amatőrnél. Hihetetlen volt az első fél óra amit a játékban töltöttem esemény dús a játék csak úgy pörög még botok ellen is. Elképesztő volt. Azt kellett észrevegyem ,hogy minden eddigi moba tapasztalataimat és intuíciómat lehúzhattam a rolon mert ez ide kevés lesz. Nagyon sokat kell még fejlődnöm rendes játékosok ellen még be se léptem , nem akarom más játékát elrontani ezért olyan embereket keresnék akik szeretnének együtt játszani (lelkes ama amatőrök mint én) vagy esetleg kezdő bénaságom ellenére szívesen játszanának velem egy csapatban. Team speak előnyben! Esetleg ,ha valakinek van oktató jellegű leírása videója szívesen megnézném. Sziasztok
  • Neoncsoves
    #4698
    jó csak ez a "prodota" név volt érdekes számomra :D

    a díjazás nyilván itt MO-n csak ennyi...
  • Muki100
    #4697
    Van akit nem csak a 150 dollár motivál hanem hogy a ProDota glory hole-ba bekerüljön.
  • zsakosfrodo2
    #4696
    Valahol el kell kezdeni. Ne ítélkezz az alapján, hogy alacsony a pénzdíjazás, meg hogy beleírták a bannerba, hogy Prodota. Ettől még lehetnek jók és izgalmasak a meccsek. Ha tehetitek, akkor azt az 1.5 eurot fizessétek be a bajnokságra, ezzel is támogatva a magyar "pro" csapatokat, és a szervezőket.
  • Neoncsoves
    #4695
    Prodota... 150 dollar.


    enough said :D
  • RAZOR27
    #4694
    eh? :D
  • RAZOR27
    #4693
    nemhogy az ice path-ot rakták volna vissza a régi cast time-ra :D tudom hogy csak pár tized másodperc, de nemtudom megszokni, pont elég hogy kizökkentsen :D
  • kakaoskalacs
    #4692
    Viper és Jakiro egészen játszható lett a legutobbi update óta :O :)
  • Muki100
    #4691
    Mindegyik felosztás valahány száz hp-t jelöl, alapból nem tudom mennyit de be lehet állítani egyéni értéket is neki.
  • keneseig
    #4690
    Azt tudja valaki,hogy a hős feletti health bar mért van felosztva?
  • plu604
    #4689
    Királyság, köszi. Közben megtaláltam hogy játék közben is lehet mások által írt guide-okat használni, ami mutatja az ajánlott itemeket is, indoklással. Így azért könnyebb lesz ráérezni a dologra. :)
  • RAZOR27
    #4688
    Többnyire Purge videóit szokták ajánlani az újaknak, nézz rá youtubeon. Ezen felül én azt javaslom hogy nézd a profi meccseket, nekem az vált be. Helyezkedésről nemhiszem hogy találnál általános guidet amivel nemcsak az időt baszod el :D úgyis minden hősnek máshogy a tuti. Pl tök máshogy helyezkedsz egy keeper of the lightal meg mondjuk egy lionnal. Ez majd kialakul idővel, az se baj ha nem érzel rá mindegyikre. (Én pl máig óckodom a str hősöktől, kevés van amelyikkel szeretek játszani, csak nem az én stílusom) Supportként annyit tudsz megtanulni játék nélkül, hogy hogy kell pullolni meg a wardokat hova érdemes tenni (fosásig van a net ilyen videókkal) Itemeknél meg "csak" az kell hogy mindegyikről tudd mit nyújt, utána úgyis meccs közbe felteszed magadnak -vagy a többieknek- a kérdést, hogy mi jön a legjobban? Pubon supportok leggyakrabban kimerülnek abban hogy csinálnak egy cipőt, egy meket aztán csókolom :D közbe lehet egy force staffal vagy eul-al, akár egy ghost scepterrel többet érnek(/érhetnek) mert olyan az aktuális szituáció, szóval ez tényleg csak azon múlik, hogy hogy áll a játék. Száz szónak is egy a vége: nincs két ugyanolyan meccs, szóval csak játsz aztán rájössz majd idővel :D
  • Neoncsoves
    #4686
    Bloodseeker kibaszott OP lett :D:D
  • plu604
    #4685
    Sziasztok
    pár napja kezdtem el játszani, lassan végzek a tutorialokkal, online még nem játszottam, csak botok ellen. a kérdésem az lenne, hogy van(nak)-e valami jóféle guide(ok) a különböző karaktertípusokhoz? Gondolok itt arra, hogy pl. agilitys ranged carry-kkel már egész jól megy a játék, de pl. melee strengthesekkel vagy intelligence-es supportokkal meg vagyok lőve. Ilyen általános leírás érdekelne, milyen cuccokat érdemes venni nekik, hogyan érdemes a pályán bóklászni (supporttal nyilván valami más hős mellé beállni és támogatni), stbstbstb. Az se baj ha angol nyelvű.
  • Muki100
    #4684
    A menün belül azt hiszem a library fülre mész és ott tudsz saját guideokat csinálni.
  • keneseig
    #4683
    Köszi!

    És azt meg tudná valaki mondani,hogy tudok magamnak 1 új tárgykiosztást csinálni hősökre lebontva?Vagy esetleg másokét átvariálni és lementeni a megfelelőt adott hőshöz?