62
  • Szerinted ki
    #62
    Azóta eltelt fél év és a Windows 7 tovább erősített a lúzer pozicióján az XP-vel szemben, egy soha véget nem érő "felzárkózási" , illetve "hatalomátvételi" folyamat részeként, pedig ma a torrent korában mikor cirka másfél órát venne igénybe letölteni és feltelepíteni , a megjelenése óta eltel MÁSFÉL ÉV alatt a világon ennyien voltak hajlandók használni / kipróbálni ezt az OS-t (vagy inkább SOS-t ?, vagy még inkább OS-nek titulált bughalmazt) az azért jelent valamit. Igen pontosan azt jelenti, hogy a Microsoft újabban összekapta magát és közölte, hogy (mire a Win7 esetleg átvehetné a hamisított, felhype-olt, lefizetett statisztikák szerint a "hatalmat" , HA egyáltalán folytatná a törekedését ezzel a penzummal) 2012 végére (a világ végére) adják ki az újabb (Harmadik) termináto... akarom mondani próbálkozásukat a Windows XP , még gyárilag integrált trójaiaktól mentes OS-ük leváltására, az újabb elkeseredett próbálkozásukat


    Forrás:
    http://www.rankings.hu/hu/rankings/operating-systems.html
  • Kabos Dezső
    #61
  • Kabos Dezső
    #60

  • A1274815
    #59
    PC forum-ra is.
  • Strandpapucs
    #58
    "A Microsoft legújabb operációs rendszere szépen lassan araszol felfelé a Net Applications listáján és már csak a Windows XP előzi meg..."

    ...És ha így halad 2085-ben talán már meg is előzi az XP-t...
  • Strandpapucs
    #57
    Aki itt erőlködik az te vagy és a Windows 7 mellett immár egy éve feleslegesen kampányolók.. De mint a cikkből is kiderül máig a gépek 10%-a környékén található meg , és egy éve emlékszem hányan jöttek azzal, hogy majd egy év múlva már leváltja az XP-t. Nos az XP-t soha nem fogja leváltani, mert rohatd egyszerűen nem annyira jó (hú de finom voltam és nőies). Ez ilyen egyszerű. Téma lezárva.
  • Julius Caesar
    #56
    Tudom. És zsidó, cigány, liberalista is vagyok. Megszoktam.

    De legalább nem baszakodok a linuxszal.
  • passatgt
    #55
    ha nem érdekel, hogy más mit használ, akkor minek foglalkozol vele?:)
  • [HUN]FaTaL
    #54
    Sajnos már az itCaféra is betévedt ez a szerencsétlenség :D
  • Narxis
    #53
    Te csak erőlködj az ikszpéddel, én meg boldogan használom a Windows 7-et és nem érdekel, hogy más mit használ.

    Komolyan, neked milyen szar életed lehet, hogy minden hírnél jössz a trójaiwindows összeesküvés-elméleteddel? Ráadásul nem csak itt hanem hwsw-n is...

    Mi történt, hogy ilyen hülye lettél? Megerőszakolt Ballmer? Lehet te dobtad meg tojással mikor itt járt aztán az előadás után megkeresett... :D
  • A1274815
    #52
    Tudjátok mi lesz a poén: arakistor 10 év múlva a Vistához, fog így rakaszkodni.
  • Strandpapucs
    #51
    "Megerősítette pozícióját a Windows 7"

    Hát igen: bebetonozta magát az örök lúzer második helyre ...
  • Mat666
    #50
    Jól beszélsz
  • Narxis
    #49
    "a win, linux, firefox, opera, chrome, nokia, epl, stb fanboyoknál is pont így van"

    De főleg nálad, fikagép. :D
  • sanyicks
    #48
    Mer a winhez nem kell guglizni, ahhoz ami nincs kint a menükben? Normális-e vagy?
    Vagy te tudod fejből hogy azért írja ki hogy nincs aktiválva, mert leállt a drm-es szarja? Bocs nekem ehhez gugli kell, ahogy linuxon is hasonlókhoz.

    Minek kéne 1 disztró? hogy olyan legyen mint a vindóz, hogy 1 felülettel előre meghatározott programokkal lehet telepíteni amik köszűl csak széthackeléssel (vlite és társai) lehet választani? Ennek semmi értelme.
  • sanyicks
    #47
    Valahogy egy úgy oda vissza megy, csak bizonyos emberek szelektíven látják a dolgokat (a fanok) :)

    tudod az apple fanok is úgy hiszik őket mindenki basztatja, és arra nem emlékeznek mikor az androidos topikokba vagy egy nokiás topikba beírják hogy mekkora szar, és a szifon meg az ios milyen jó :D
    a win, linux, firefox, opera, chrome, nokia, epl, stb fanboyoknál is pont így van :)
  • sanyicks
    #46
    HAHAHAAHAHAAA :DDDD ez jó vicc volt
  • Narxis
    #45
    Takarodj már innen a széthekkelt windows eXPired rendszereddel együtt.
  • Dzson
    #44
    Kifejtenéd, mielőtt többen kiröhögnek?
  • Micsu
    #43
    linux kompatibilitásban kb seggtörlésre jó, még ez nem változik addig marad a win
  • Athlon64
    #42
    Hát én az Ubuntu-ról beszéltem konkrétan. Nem tudom milyen Linux-ot telepítettetek, de én 2007-ben kattantam rá igazán az Ubuntu-ra. Ez a disztró akkoriban vált nagyon kezes bárányá. Akkoriban az UHU és a Suse Linux volt még amit próbálgattam, de az Ubuntuhoz képest el voltak maradva. Mára még jobb a helyzet. Szeretem a Szoftver központot használni. És az Epson DX7400-am szkennerét meg az Epson oldaláról letöltött driverre kattintva a driver telepítő telepítette és működött is újraindítás nélkül. Szóval ez nekem nagyon flott működés.
  • Dzson
    #41
    Természetesen nem kötelező, nálam is a teljesen alap desktop (Gnome) működik. Ez csak egy lehetőség azoknak, akik szeretik a csicsát (leginkább a női userek). :)
  • Szefmester
    #40
    Ez szép és jó. Tetszenek az effektek, de szerintem egy idő után már zavaró lehet a hatalmas effektparádé. Legalábbis magamnál ezt tapasztaltam. Bekapcsoltam hogy hú mekkora poén meg durvaság meg blabla.. aztán szépen lassan elkezdtem kilőni mert a gyorsan bezáródó ablakok helyett elkezdett még villogni meg effektelni... ha én be akarok zárni valamit akkor nem az effektjét akarom látni hogy de csodás.
  • Szefmester
    #39
    Tudod a felhasználóbarátság az, ha leültetsz egy gépet nem látott embert a linux vagy akármi elé és egy két rövid súgó segítségével mindent meg tud csinálni amit kell, és a bonyolultabb dolgokhoz sem kell vészesen sok idő. Párom a wint már elég jól kezeli, meg konfigolja, igaz a registry-t még nem szerkeszti de azt nem is szabad elvárni egy sima usertől.. A linuxot még fel tudta telepíteni de beállítani magának a dolgokat már nem bírta.. pedig még fórumokat is olvasott meg tippeket..

    Akkor most apárom volt ennyire "béna" vagy a linux volt kevésbé felhasználóbarát..
  • who am I 7
    #38
    "Azaz hogy elmondtad a véleményed. De ugye más is elmondhatja?!"

    Az ég világon semmi problémám a vélemény nyilvánítással, csak nem látom a topicban a linux-ot mint megnevezést.Akkor hogy is jön ide?Nem a linux topicban lenne a helye?

    "Megerősítette pozícióját a Windows 7" Vagy te látsz ebben linux-ot?Lehet az én szememmel van a baj.Ugyanez igaz lehet a winfos vérfanbojokra is, ha jön egy linux hír, ott is megy gondolom a szájtépés.
  • Dzson
    #37
    Van, akinek ez kell. A Win7-et is nyomják, hogy Aero meg minden. Sajnos a minden linux desktopon futó és alapból támogatott Compiznak a közelébe sem ér semmiben (szolgáltatások, kis erőforrásigény, sebesség).

    Compiz fusion - youtube, magyar fickó töltötte fel.
  • Dzson
    #36
    A Linuxot félnek kipróbálni egyrészt, másrészt pedig a gamerek egyértelmű, hogy windowsoznak - ők viszont leszarják, hogy a gépükön milyen az OS, menjen a játék azt' annyi. Valamint a cégek és közbeszerzések is a microsofttól vásárolgatnak, bár ismerjük Ballmer ez irányú hadjáratának a módszereit. Ebből a felmérésből NEM azt kell levenni, hogy melyik OS jobb, hanem azt, hogy mennyien mit használnak, ami abszolút nem alkalmas az egyéb jellegű összehasonlításra.
  • Athlon64
    #35
    Amit az iménti hozzászólásoddal tettél azzal teljesen egyetértek. Azaz hogy elmondtad a véleményed. De ugye más is elmondhatja?!

    Ami meg a felhasználó barátságot illeti, szerintem az Ubuntu felhasználóbarátabb mint a win. Az OSx a riválisa felhasználó barátiságban az Ubuntunak és nem a win.
  • who am I 7
    #34
    De egyébként ezek a pingvines vérfanbojok kezdenek az operás vérfanbojokra hasonlítani..rögtön mindenhol megjelennek, ahol "windows" szerepel a topic címében, és kezdik osztani az igét habzószájjal :D Annyira szánalom egyébként..kezdve ezzel az őskövület eeepcs arrakistorral, azzal az emberrel mivan dik.486-on hogy muzsikál az UBU?Remélem azon is hipersebességgel fut, mert ha nem akkor xar :( :D:D:D
  • who am I 7
    #33
    Miért kellene egy átlag usernek a kernelhez, parancssorokhoz meg minden xopáshoz értenie?Vagy te is ilyen übermencs vagy, hogy pl. MOTOR NÉLKÜL veszel kocsit, és magad szereled össze bele a motort?Hagyad már ezt a linux fax*pást te is.
    MS-nek volt elég pénze befuttatni a win-t, a pingvineknek meg nem, ennyi.Másrészt köze se volt a linuxnak a FELHASZNÁLÓBARÁT módhoz főleg 1995-2000 idején....Még most se nagyon.
  • Athlon64
    #32
    Én csak azt nem értem, hogy miként mérik fel, hogy Linux-ot hányan használnak? Mert Windows esetén az eladás alapján ez egyértelműen látható, de Linux-ból rengeteg disztró van és nem is fizetős. Még az OSX is mérhető mert az is a hardverhez kötötten úgymond fizetős.

    Emellett én nem tudtam a Win7-et rábírni, hogy az SBLive és az Ati Raderon HD2600XT-m működjön. Pedig a gyártó kiadott drivert win7-re de nem tudtam telepíteni. Most Ubuntu 10.04-van és XP.
    Nemrégiben megjelent a DraftSight ingyenes CAD progi egyenlőre win-re és osx-re, de lesz linuxos verzió is. Az XP-mre nem tudtam felrakni, mert valami hibát talált. Ubuntun Wine segítségével települt és használható.
    A progi amúgy biztos jó, mert a melóhelyemen fel tudtam rakni XP-re.
    Szóval nálam halt be valami az XP-ben.

    Ami azt illeti nekem a támogatott eszközök listája bővült az idők során. Kb fél éve volt utoljára amikor megnéztem megy-e az ADVENT nevű webcam-om, de nem ment. Most azon agyaltam, hogy megnézem milyen webcam-ot vegyek ami megy Ubuntu alatt és aztán még egyszer ránéztem, hogy megy-e a erre lás csodát működik. Szóval valamelyik frissítéssel támogatottá vált a gagyi nevű kamerám.
    Egyébként a 9.10-et telepítettem annó lemezről és aztán mikor kijött a 10.04, rá 2-3 héttel frissítettem a rendszert 10.04-re. Hibamentesen végbement és tökéletesen megy minden továbbra is. Ami a játékot illeti, én nem vagyok nagy játékos, de olykor TrackMania-zom és nagyon ritkán Wolfenstein-el nyomulok. Mindkettő ingyenes és online és amúgy XP-re íródott...
  • WoodrowWilson
    #31
    Tessék, meg is érkezett!:D
  • Crane
    #30
    Elnézve ezt a kis animációt felötlik bennem egy kérdés: Aztán miért is jó, hogy így kocsonyásan lehet lifegtetni az ablakokat? Munka szempontjából ennek mi értelme van? Engem simán felidegesítene munka közben. A nap végére biztos tengeribeteg lennék. :D
  • FoodLFG
    #29
    Hát az ki van zárva, hogy én valamikor is XP telepítsek a gépemre. Win7 rulz.

    Faszántos linuxnak meg mekkora pofon már, hogy ha valaki ópenszorsz programot szeretne fejleszteni, akkor jobban megéri neki a win platformot célba venni arra rágyúrni... Ennyi.
  • MsUser
    #28
    Xp-t már megszokták szét hackelték, kiismerték, ezért az első, na meg mert a régi gépeken az fut rendesen.
    A Win7 gépigényéhez újabb configok kellenek, de lassan kikopnak az elavult gépek RAM-ok, VGA-k, már rég nem gyártanak SD-RAM-ot 40Gb-os HDD-et, PIII gépeket!
    Majd a Win8
  • Strandpapucs
    #27
    "A Microsoft legújabb operációs rendszere szépen lassan araszol felfelé a Net Applications listáján és már csak a Windows XP előzi meg. A [apro]Windows 7 sikerei[apro] ellenére a Microsoft nem ülhet a babérjain."

    Erről a mondatról a régi vicc jut eszembe, mikor a ruszki újságíró írja a két gépjárművel versenyző mezőnyt a következőképpen vázolja:
    " A Moszkvics az előkelő második helyezést érte el, míg a Pözsó csak az utolsó előtti helyezést érdelelte ki"

  • B0nFire
    #26
    Má' alig várom, hogy La Koma barátunk (ex arrakistor, vajon kiki, gettoharcos2, hottold, Don Kanyar, Kecske2, Ranbó, Ordas Farkas, cickány2, Matula Lukaski, Vantulok) mikor fog beböfögni a falba fejelő szmájlijaival, a szerteszét makrózott őrjöngésével a kampósorrúak által megrendelt és felügyelt trójai megfigyelőrendszeréről. Ugyanis nem voltam rest, és visszaolvastam néhány régebbi topicot, és azzal verte a mellét (mintha minimum az ő érdeme lenne), hogy az XP 85%-on állt az RTM W7 kiadása után közvetlenül is. Akkor mondták neki, hogy lesz az a szám még kisebb, és kiröhögött mindenkit.

    Tessék. A mutatók szépen cammognak lefelé. És nem az általa csodált Linux javára, hanem a Win7 javára, és az XP kárára.

    Hol vagy ilyenkor, La Koma? Vagy netán a Rotyoka nick mögött is te bujdosol?
  • Ferrer
    #25
    "amit át akarok állítani meg 2 perc alatt kiguglizom"

    Hááát igen :)) akkor most ki is szop mivel?
    Én azt nem értem, hogy ha a linux közösség nem is tud mindenre alternatívát kínálni, legalább miért nem teszik a gnome / kde felületét olyanra, amire rá is lehet nézni? KDE 3.5-ig jó volt, aztán az is tönkre lett cseszve.
    A linux majd akkor fog felemelkedni, ha valóban létrejön A LINUX, nem pedig kismillió disztró lesz.
  • Lokids
    #24
    Én úgy látom a win7 elég sokat fejlődött ahhoz, hogy már ne mondják azt a szakik, hogy mekkora szar a win7 a linuxhoz képest. Bár még mindíg sok erőforrást zabál, de mivel lehet hozzá gépet is venni... :P Már szintén biztonságosnak mondható (tűzfala jobb mint a linuxé, nem adminisztrátor a user), azt hogy a user hülye azt a linux sem küszöbölné ki...
    Most már csak 1 dolog van amiben tényleg jobb a linux. KB 50K forinttal.

    (szerver szinten, vagy egyébb spec helyzetben nem áll amit írtam)
  • Szefmester
    #23
    Valóban mindent felismert.. csak éppen nálam a 5.1es hangkártyát nézte mezei sztereónak, ahogy a vgam is csak 2d-zésre volt jó szerinte.. két hét intenzív tesztelgetés után a linux eltűnt a süllyesztőben számomra. Annak aki a netezés, ofiszolás zene és filmezésen kívül másra nem kell a gép annak egy linux addig van a gépen amíg az le nem bomlik atomi állagra... Ellenben aki igenis komolyabban kell hogy használja annak valóban szenvedés az az időszak amire megszelídíti és minden kis programjához megkeresi az alternatívákat, és igazán tudja használni. De ezt csak önerőből és fórumlátogatással tudja megtanulni. Nah jó. a fórumokon amikor feltettem egy alap kérdést a sok "értelmiségi" csak lenoobozott meg adta a asdasd-okat... válasz 0 hát köszi. Íme az összetartó közösség akik hirdetik az igét, csak éppen a trollkodásukkal el is riasztják a kezdőket.

    S amíg az iskolai informatika azt jelenti hogy WinXP+office 2003 addig ne is csodálkozzunk hogy a linux 1-2% közt vergődik és Bill báék tudják tolni az újabbnál újabb rendszereiket.