62
  • qwertly
    #22
    Ja,én is használok az ubuntut,és ha időnként nem érezném,hogy vissza fele fejlődnek akkor a notin és az asztali gépen is első számu op lenne.De a notin régen ment a 9.04 ubuntuval a broadcom 43 chipes wifi adapter de a 10.04 meghalt.És ez ahogy nézegetem egy ismert hiba.Az asztali gépen meg a tv kártya nem megy,és nem megy a Silverlight sem.Ha pedig még játszani is akarnék akkor lehet a playonlinuxal szenvednem.Tudom,lehet mondani,hogy ez nem a linux hibája hanem a gyártóké,de ettől nekem nem fognak a dolgok működni amelyeket leírtam.
  • sanyicks
    #21
    nem kell megtanulni, logikus az egész, ellenben a winnel(főleg a könyvtárszerkezet). Azt megtanultad... az nem volt baj, de elszakadni sem tudsz tőle.
    Apám 0 gépismerettel, bekapcsolja a másik gépen az ubit, netezik youtubeozik, ennyi, akár filmet is nézhetne ha akarna, csak a játékból nincs akkora választék.
    Nem is véletlenül van azon a gépen linux, azért raktam rá, mert nekem elég 1 winnel is szopni :) vót ott win is, de állandóan küzdeni kellett vele.
    Jobb és kész.
    És nem vagyok linux mágus, de mivel szinte minden pöccre megy, amit át akarok állítani meg 2 perc alatt kiguglizom, nem is kell mágusnak lenni...
  • Chris05
    #20
    OFF: Ha normális Trim kernel lenne 10.04 alá (és nem játszanék) váltanék. Nincs más indok mint az, hogy az SSD-met nem akarom kínozgatni és szeretek játszani.
  • Chris05
    #19
    Ubuntu 10.04-et már nem kell tanulni. Betolod a lemezt, boot, live cd-ként is használhatod, vagy feltelepíted. Mindent felismer, nem kell driverezni, a szoftverközpontból le lehet húzni hozzá Skype-ot, van benne alapból OpenOffice, Firefox, ... Úgyis az emberek 98%-a a böngészőre kattint, az pedig Linux alatt is ugyanúgy működik :D
  • Rotyoka
    #18
    látszik hogy egyáltalán nem értesz a géphez.
  • Julius Caesar
    #17
    Hagyjuk mát, hogy a linux jobb... Meg kell tanulni... Akkor mi értelme? Bekapcsolom a gépet, használni akarom, nem tanulgatni. A windows meg egyértelmű, nem kell mindenféle számokkal jelölt környezeteket felpakolgatnom meg minden.

    Mikor váltottam XP-ről (ami sztem azóta is nagyon jó kis rendszer, de nem mennák vissza w7-ről) akkor felraktam a linuxot, hogy akkor most megnézzük a faszaságot. Kiderült, hogy nem is annyira faszaság. Alap dolgokra kiváló volt, de ahhoz hogy játsszak vagy szórakozzak, az már nem csak így meg úgy ment.

    Szóval átjöttem w7-re, és azóta nyugodt az életem. Élem a mindennapjaim, ha csak akarok kicsit pixelekre lődözni, akkor benyomom a gépet és már pusztíthatom is agysejtjeim. Ha meg amúgy is váltanék a linux verzók közt évente, akkor meg már inkább újrateszem a vindózt.

    Mindenki használjon azt, amit akar, szabad ország vagyunk, felnőtt emberek. Kultúráltan megtárgyaltuk a dolgot. Peace.
  • scarabeus86
    #16
    Nekem semmi bajom sincs egyik Winnel sem, 64 bites Vista is remekül fut a gépemen. Igaz, ha Vistán játszok néha kilép belőle, amikor tálcára akarom tenni, Win7 alatt ez nincs, szóval valóban stabilabb. XP-t főleg 1 bizonyos játék miatt használom, ami nem nagyon szereti a 64 bitet.
  • sanyicks
    #15
    a játék hiánya linuxra (meg minden nem m$ os-re is), az m$ sara a directx-el, amit sikerült elterjeszteniük, úgy hogy az opengl mindenben jobb, és úgy hogy semmivel sem kompatibilis (direct :D)
  • Rotyoka
    #14
    Csak játékra nem jó a Linux, és itt is csak az újakra nem....

    De biztosan szar a linux, ha felrakod és rá 5 évre még ugyan olyan gyorsan és stabilan működik mint telepítés után közvetlen, és csak azért rakod újra mert már 4 verzió számmal újabb van az adott verzióból
  • sanyicks
    #13
    Van még egy két dolog, de a winnél pl mindenen kéne fejleszteni, még is népszerű mert az ember szereti a szart ha megmondják neki hogy jó, vagy szépen van csomagolva, lásd valóságsó, mai slágerek, filmek, bizonyos termékek. Ez van, szinte soha sem a jobb dolog győz, hanem az amit jobban be tudnak etetni az emberekkel.
  • Yv@n
    #12
    "azóta rengeteg gépről kellett leszednem"
    Miért kellett azokra a gépekre egyáltalán feltenni?

    Nekem igazából kb winXP óta nincs probémám a windowsokkal. Vistával sem volt és most a win7-el sincs. Mondjuk jó ideje leszoktam a dzsunka szar "gazdaságos" konfigurációk alkalmazásáról, mert az ember általában a legjobban a saját kárán tanulja meg, hogy az olcsóbb néha drágább...
  • Mat666
    #11
    "ja az egyél szart, több millió lény nem tévedhet meggyőzőbb :D"

    Egyél te szart paraszt gyerek ha 1 % nálad több millió ember akkor szerinted 95% hány százmillió meggyőzőbb.
    Mellesleg nem szóltam le a drágalátos Linuxot csak kár hogy az isten király op. az otthoni gépeken elenyésző mértékben használják ja ez tény persze ettől még lehet jó meg minden de az is biztos ha valaha el akar terjedni széles körben akkor még van min fejleszteni.
  • Mat666
    #10
    "ennek az az oka, hogy a Linux ot meg kell tudni tanulni kezelni átmegy linuxra

    Nos egyszer a Wind. is meg kellet tanulni kezelni még ha már ez alap akkor is.

    "De aki egyszer átmegy linuxra az soha többet nem fog visszajönni Windows-ra."

    Ja kivéve ha játszani akar meg ilyen apróságok.
  • sanyicks
    #9
    ja az egyél szart, több millió lény nem tévedhet meggyőzőbb :D
  • Rotyoka
    #8
    ennek az az oka, hogy a Linux ot meg kell tudni tanulni kezelni. De aki egyszer átmegy linuxra az soha többet nem fog visszajönni Windows-ra.
  • Mat666
    #7
    Én is felraktam az elmúlt év során számos win 7 de gond nem volt velük bár az is igaz hogy mindegyiket ebben a században gyártották.
  • Mat666
    #6
    Hát nem tudom de nekem ez az 1% nem tűnik túl meggyőzőnek.
  • Palinko
    #5
    jah a gyártók tekernek drivereket írni a régebbi cuccokra, gondolom vegyél újat felkiáltással...
  • Tinman #4
    Az eddigi legjobb Windows az XP.

    Sajnos fél éve még én is a Win7 rulz emberek táborát gyarapítottam... azóta rengeteg gépről kellett leszednem, egészen elképesztő inkompatibilitási hibák, vagy egyszerű eszközillesztő hiányosságok miatt.
    És itt nem 2 gépet/év kell elképzelni, hanem 3-4 gépet/nap.
  • Rotyoka
    #3
    Az eddigi legjobb Windows a Windows 7. Ellenben a Linux még mindig jobb
  • Narxis
    #2
    Windows 7 POWA!!!
  • roliika
    #1
    Szegény pingvines rendszer. :S
    Mondjuk szervereken teljesen más a sztori.