400
Az emberi társadalom értelemesebb, esetleg butább volt a régebbi időkben? (100 éve vagy akár ezer évekre visszamenőleg is.)
  • hékásébredj
    #200
    nyilván a mi esetünkben a mátrix egy más formájában mutatkozik meg az életünkben. Nem úgy,mint ahogy mondjuk a filmben is volt.
    Mert ha így nézzük akkor Platónnak igaza volt mert akkoriban az Állam valóban a mátrixhoz hasonló volt.
  • remark #199
    A mátrix az életünk része. Minden egyes dolog amit nem, vagy tévesen tudunk, az hozza létre a mátrixot magát. Vagy úgy is lehet mondani, hogy a buta ember maga építi a mátrixot maga köré. Akik pedig a butaságot elősegítik/gerjesztik/terjesztik, azok a mátrix mérnökei.

    Ennek megfelelően a nagyobb világ, amit te keresel, az nem más, mint az a világ, amiről valamilyen okból nincsenek információid. Információ nélkül ugyanúgy el van előled zárva, mintha befognád a szemed és füled.

    A régi korok embere, vagy a mai kor embere gabalyodik bele jobban a mátrixba? Szerintem a különbség nehezen meghatározható. Ha abból indulok ki, hogy Platón is a mátrix foglyairól beszél, és a Mátrix is ezt a kérdést feszegeti, akkor azt kell mondjam, hogy az ember ugyanaz aki volt több ezer éve. Nem okosabb és nem is butább.

    A könyv hosszú, mielőtt idáig elérsz, nehogy elmenjen a kedved tőle: Barlanghasonlat
  • forrai
    #198
    A 2x2, vagyis az egyszer egy korlátozott létjogosultságsa egy másik beteges hajlamom, ne vedd komolyan.. Kétszer kettő természetesen négy, ha elvégezhető, csak keveslem.
  • forrai
    #197
    Ez a topik a mai ember butaságát vizsgálja! Az, hogy én nem a levegőn vagyok, legalább egy mai emberi egyed butaságát bizonyítja Leonardóval szemben, aki járta a termésuzetet. Vagyis amit állitok is itt. Vagyis magam vagyok magam cáfolhatatlan bizonyitéka!
    Ilyent egyetlen más írástudatlan se követett még el!
  • hékásébredj
    #196
    még nem olvastam ezt a Platón könyvet..de ha érdekes akkor lehet megteszem!
    A véleményem az róla,hogy ez egy olyan tézis,mint akár az ősrobbanás. Csak feltételezésünk van róla, bizonyítani nem tudjuk semmivel sem,hogy létező dologról beszélünk. Ami persze nem zárja ki azt,hogy valóban nem történt volna meg az ősrobbanás. Ebben az esetben pedig nem zárja ki azt,hogy ne létezne egy eredeti világ a leplen kívül.
    Nagyon laikusan úgy tudnám leírni,hogy van egy letakart ketrec amiben minden a megszokottak szerint működik. De a leplen kívül van egy másik sokkal nagyobb világ amiben csak mi vagyunk a valósak a ketrecben lévő világ nem csak ami azon kívül látható és érezhető/érzékelhető.
  • remark #195
    PLATÓN - AZ ÁLLAM

    Olvastad? És mi a véleményed, a "mátrixról"? Mi a mátrix, és mitől alakul ki?
  • hékásébredj
    #194
    ezt a 2x2-t nem nagyon értem,hogy ezzel pontosan mire is akartál rávilágítani. A 2x2 az 4 sose lehet több hacsak nem módosítjuk a műveletet. Mindennek van egy menete. A fantáziánkban annyira elburjánzott a sok-sok tézis gyártása,hogy már képesek vagyunk elhinni azt,hogy mi van ha ez egy olyan valóság amire egy lepel van húzva és mögötte van az igazi világ. Ez már kicsit olyan mátrixos...és nem hinném,hogy ennek valami valós alapja lenne. Jó persze most lehetne azt kérdezni,hogy én ezt honnan tudom...miből sejtem? De ezt a kérdést én is feltehetném.
  • JancsiPapa
    #193
    hadd legyen már egy indiszkrét kérdésem.

    egy nap mennyit ülsz itt? néha kimehetnél a szabad levegőre, jót tesz
  • Willenbrock
    #192
    Semmivel sem voltak butábbak.A homo sapiens intellektusa azonos mióta csak kifejlődött.Az idők folyamán csak a tapasztalatokra épülő ismeretanyag bővült(míg egy része viszont elfelejtődött-pl. vannak bizonyos épületek az építészetben amik olyan építészeti rejtélyeket tartalmaznak amit ma nem értünk)
    100 éve sem voltak butábbak a tudósok mint ma,csak kevesebb ismeretanyagra támaszkodhattak mint a mai kutatók.Ennek ellenére legalább annyi korszakalkotó eredményt mutattak fel mint a mai tudósok.Gőz,elektromosság,belsőégésű motorok,aerodinamika-repülés hogy csak a legfontosabb mérföldköveket emeljem ki.A mai technológiai fejlődés a múlt eredményeire épül,jelenleg a mikroelektronika és a digitalizáció megy át forradalmi fejlődésen ahogy a gőz és a villamosenergia is bejárta a maga fejlődési útját.
  • Saintgerman
    #191
    Ezt már többször linkeltem, ha nem láttad volna még:

    What is the real Reality ?
  • forrai
    #190
    Néha a külső szorongatás hite önvigasz és ámítás, nem lehet?
    Van aki azt mondja: 2x2 =4,és belenyugszik. Másoknak meg az kevés, és kűzd hogy több legyen. És tessék: a végén kiderült, hogy több!

    Nem hiszem, hogy minket kivülről nyomorgatnak. Azt látom, hogy itt belül a Földön és önmagunkban.
  • Saintgerman
    #189
    Egyenlőre egy pár szemléltető videó:

    What is Reality 2/5

    Are We Lost in a Virtual Reality
  • remark #188
    Azt ismerem, mikor magunkat zárjuk be. Viszont (mivel semmit nem tudok róla) annak a lehetőségét se vetem el, hogy kívülről is "rásegítenek" a dologra.

    Egyébként a "kívülről" mindenkinek mást jelent. Azok a korlátaink, melyek elsőre nem nyilvánvalóak, az emberek számára ilyen kívülről történő bezárásnak tűnhetnek. Matroska babák egymásban... És ugye kinek mi a világ. Aki a legbelső kör rabja, az gondolhatja úgy, hogy semmi se rajta múlik, hanem ő pusztán a körülmények áldozata. Aztán ha eleget fejlődik, kitör a legbelső burokból, és egy újabb börtönben találja magát...
  • forrai
    #187
    Minden értelmes szavad lesem, hogy mikor jön végre már!
  • forrai
    #186
    De engem a te tolladból érdekelne, bármi, ami hasznos!
  • forrai
    #185
    Minket nem kivülről zártak be, mert magunk is be tudunk zárkózni.
    Ez az, amikor önön tudatunk,(talán mert nem végtelen sebességű), önmagát húzza vissza. Persze lehet hogy ez így túl választékos, mert egyszerűen azt kéne írnom- hogy makacs hüjék vagyunk?
  • remark #184
    Itt válaszoltam: #30585
  • rvn
    #183
    100 év lehet, hogy matematikában fizikában és a tudományokban butábbak voltak, de bölcsebbek is mint a mai emberek sztem
  • dronkZero
    #182
    A te tolladból (billentyűzetedből) en bloc semmi nem érdekel. Miért pont az antik irodalom lenne kivétel?
  • remark #181
    De nem lehet, hogy ez a "bezárás" egy természetes folyamat? Példa: ha azért vagy itt, hogy fejlődj, és erre képtelen vagy, akkor itt ragadsz, jobban mondva osztályt ismételsz. Ha megtanultad a leckét, akkor továbblépsz. Tehát ez a része tőlem akár lehet természetes velejárója is a dolgok menetének.

    Azt viszont én is látom, hogy egy helyben toporgunk. Erre viszont kellene valami jobb magyarázat annál, hogy valakik bezártak.
    Sőt, hát azt is el tudom képzelni, hogy Föld egy ilyen szintű játszótér, és a fejlődés következő lépése egy másik játszótér lesz. Ezért nem fejlődik itt senki se látszólag. Valójában meg igen, mert aki továbbfejlődik, az pályát vált, helyére meg jön a sok fejlődni vágyó újonc.

    De persze nem te vagy az egyetlen, akitől azt hallom, hogy ennek nem így kellene mennie. Csak épp erre még magam csak közvetett bizonyítékokat látok. Pl. olyat, hogy a fejlődés ellen vagyunk. Valamiért úgy érzem, hogy a fejlődésnek itt kellene kézzelfoghatónak lennie. De nem tiszta a kép, nem látok közvetlen bizonyítékokat arra, hogy ennek tényleg így is kellene lennie.

    Úgyhogy ha segíteni akarsz, akkor ebben segíts.
  • forrai
    #180
    "Akkor keres jól a bankár,
    Mikorlegnagyobb a bank kár"
  • forrai
    #179
    A bankba nem azért teszünk pénzt, hogy az mindkettőnk hasznára forgassa meg? De ez nem ide való!
  • forrai
    #178
    Tényleg nem érdekel az antik iroodalom? Hát akkor Mi érdekel? Beszéljünk arról!
  • remark #177
    Az ilyen kirohanásaid lehetetlenítik el a beszélgetést.
  • remark #176
    "Egyébként mindegy, hogy mit hiszel, onnantól kezdve, hogy nem tudtad felfogni, hogy mi az, hogy a bank bent tartja tartaléknak a pénzt..."

    Értem én, hogy mi az, hogy benntartja, de a valóságban meg nem tartja bent.

    "Egyetlen dologhoz ragaszkodtál csak, ahhoz, hogy szerinted a bank(ok?) akkor és annyi pénzt varázsolnak elő, amennyit akarnak, végtelen mennyiségben, korlátok nélkül."

    Igen, annyit, amennyit akarnak, és akkor amikor akarnak, azaz amikor és amennyit jónak látnak. Hogy te ezt lefordítod arra, hogy végtelen mennyiségben korlátok nélkül, ez csak azt mutatja, hogy nem érted, mit jelent az, hogy "jónak látják".

    És tök mindegy hogy egy bank vagy ezer. Csak mivel az ezer bankos példát nem vagy képes felfogni, írtam, hogy legyen akkor 1 bank, csak hogy egyszerűsítsünk, arra meg az volt a reakció, hogy nade a valóságban több bank van, mondom jó, több bank esetén is minden ugyanaz, mert az 1 bank fiókjai pont olyan hálózatot alkotnak mint a központi bankhoz kapcsolódó kereskedelmi bankok, de ez már sok volt, és nem tudtad követni. Bucser is csak úgy ahogy, de vele legalább ment a beszélgetés, míg el nem utazott.

    De ha ennyire szíveden viseled a témát, akkor miért nem az annak megfelelő topikban osztasz ki, ahelyett hogy itt hecceled a másikat?

    Nézd meg inkább a Money As Debt II-t, mert az pont a kereskedelmi bankokról szól (Money As Debt I meg a központi bankokról), és teljesen véletlenül pont ugyanúgy magyarázza el a kérdést, ahogy én magyaráztam anno a Bucsernek, csak én mindezt akkor kútfőből tettem meg, a saját kutatási eredményeimet elétek tárva.
    A filmmel kapcsolatos kérdéseket meg nyugodtan tedd fel, csak ne itt.
  • forrai
    #175
    Nem tettem azt, amit írsz, nem is volt hatvanezer, eddig nélküled igen jól ment.
    Mondhatnám, ezt a topikot jóformán én virágoztattam fel, te meg lelombozod, mint a napalm.
    Egyáltalán, ahol megjelensz- a fű se nő utánad.
  • forrai
    #174
    Tetszik ez a bejegyzésed- hogy "isteni terv".
    Én is gondolkodok ilyesmin, és a Biblia első sorai némi irányt mutatnak.
    Talán a tudat fejlődése az, amit Isten kitűzhetett célul? Hiszen a káoszt nem szerette, és hozzálátott a tudatos, rendezettebb világ megteremtéséhez. Legelőször is megteremtve a "világot" (világosságot), és csak utána a gravitációt (összefolytak a vizek). Majd minden mást.

    Erre mondom, hogy az univerzum bázisa a fény-atom, egy bivalens, önmagába záródó gravinerciális -elektromágneses sugárzás. Amelyen később terjedhetett már a fény, és a gravitációs sugárzás is
    Azután még sok mindent teremtett, és mindent úgy, ahogyan a világosságot: hogy "megismerhető" legyen, mert
    - Teremtő által, annak
    - Teremtő szándékából, a
    - Teremtés folyamatában keletkezett,
    - Tulajdonsága van
    - Mérete, mértéke van (szétválasztható)
    - Névvel azonosítható
    - Rendeltetésszerűen létezik.
    Ezek a Biblia első lapjai szerint a Tudatos Létezés megismerhető egyedeinek a főbb ismérvei. Mert amelyek nem rendelkeznek ezekkel, azok nem, vagy csak részben megismerhetők.
    Ezek után azt mondani a Biblia ezen részeiről, hogy nem tudományos- filozófiai alkotás, az én szememben meglehetős butaságra vall.
    Még számos hasonló, meglepő világosság tárulhat belőle azok elé, akiknek a lelki szemei nem zártak. (Ez magasztosan kifejezve "butát" jelent).
  • dronkZero
    #173
    Azért vicces, hogy te pattogsz az off miatt, mikor te kúrtad tönkre a topikot a 60000 hozzászólásba "tagolt" monológoddal. Ami nem mellesleg a kutyát nem érdekli.
  • forrai
    #172
    Nem lep meg. Csak bánt, hogy nem találom a Gilgames kötetet, hogy ide beírjak belőle.
    Meg az is, hogy nincs kinek. Mert itt az senkit se érdekel. Hogy hogyan gondolkodtak 5000 évvel ezelőtt? Pedig erről szól topik.
  • Saintgerman
    #171
    Gondolod neked lesz 10 ezer év mulva szükséged mobilra ? vagy te is szoktál küldeni SMS-t a hangyáknak ?
  • Molnibalage
    #170
    A játszótér léte az szerintem sem probléma, "odakinn" vannak civilizációk, akik 10-100 ezer évekkel előrébb vannak nálunk, és még ők sem ismerik egészében az "Isteni Tervet".

    Esetleg küldenél nekik a nevemben egy SMS-t, hogy erősítsék meg azt, amit te leírtál ide...?
  • dronkZero
    #169
    Meglepne, ha azt mondanám, hogy el sem tudod képzelni, mennyire nem érdekel?
  • forrai
    #168
    Van egy másik is, meg még egy másik, és azután még több is.
    Ilyen "te- óriás" elme vagyok, és ahhoz képest nagyon szerény.
  • forrai
    #167
    Figyuzzatok!
    Van egy klassz elméletem még!
    A "Tőke- Energia" ekvivalencia elv. Csuda jó, dobtok egy hátast, ha olvassátok! Még matematikai bizonyítás is van benne!
    Hova menjek vele?
  • forrai
    #166
    Mondom, csak abba nem vagyok biztos, hogy a tusdatnak fejlődnie, vagy visszafejlődnie kell?
    Isten mintha arra törekedne, hogy a káosz szünjön, mert az nem tetszet neki, és hogy legyen világosság, utána meg gravitáció, azután meg minden más is.
    De itt a fórumon pont az ellenkezőjét látom?
    Jaj melyikre is hallgassak? Istenre, Emberre, vagy az Emberközösségre?
    Rövid és hosszútávon milyen stratégiám legyen, hogy a lelkem is, és a mosogatóm is épüljön?
    "Örül a lelkecském,
    Ha füvet lel kecském"
  • dronkZero
    #165
    Ja, mert aki nem szól hozzád, az szerinted nem is látja, mit írsz?

    Egyébként mindegy, hogy mit hiszel, onnantól kezdve, hogy nem tudtad felfogni, hogy mi az, hogy a bank bent tartja tartaléknak a pénzt, és azt nem lehet már tovább kihitelezni (ezt neveztem én "lekötés"-nek, amin te elkezdtél hőbörögni, hogy olyan nincs is), onnantól kezdve nem sok mindenen lehetett volna tovább beszélgetni.

    Emellett képtelen voltál végigvezetni az elméletedet, össze-vissza beszéltél arról, hogy most akkor egy bank van, vagy több, hogy egy ügyfél van, vagy több, meg hogy az ügyfél a bank embere-e, vagy nem.

    Egyetlen dologhoz ragaszkodtál csak, ahhoz, hogy szerinted a bank(ok?) akkor és annyi pénzt varázsolnak elő, amennyit akarnak, végtelen mennyiségben, korlátok nélkül.

    Én ezek után rádhagytam, semmi értelme nincs. Legyél boldog a hülyeségeiddel.

    De ez itt off, egyébként a továbbiakban magasról le is szarom, hogy mit hiszel.
  • forrai
    #164
    Saint Germain.
    A világ sokkal hatalmasabb, mint gondoljuk. Számunkra megismerhetetlenül hatalmas, és sokszínű. Ebben egyetértenék veletek.
    És nem hagyhatom, hogy belegyömöszöljék egy lyukas zsákba, aminek Big -Bang a neve, és gumilepedőből van, egy golyóval.
  • forrai
    #163
    Én ide is nyílt szívvel jöttem, egy Homérosz idézettel, ami nem volt offtopik. Mert itt mód lenne arra, hogy ti is idézzetek mondjuk egy Thalest, vagy Szophoklész, és bizonyíthatnátok legalább azt, hogy hülyék, vagy balfácánok voltak. S így sokkal butábbak, mint ti.
    De viszont DJ Faustus az egész Homéroszból csupán a mérési jegyzőkönyvet hiányolta.
    Én merőben tisztelem az ősi tudást és tudósokat, az összes un. Szent Könyvet, akkor is, ha nem mindenben azonos a nézetem. Merthogy a Bibliát ismerem többé kevésbé, arra hivatkozok, hiszen tudományos, filozófiai nézeteket is ismertet.
    A frász ért titeket, meg engem is, hogy minek keveredek a tiszta búza közé? De azért kedvelem magunkat.
  • Saintgerman
    #162
    A játszótér léte az szerintem sem probléma, "odakinn" vannak civilizációk, akik 10-100 ezer évekkel előrébb vannak nálunk, és még ők sem ismerik egészében az "Isteni Tervet".
    Én a problémát abban látom, hogy minket embereket egy "karanténba" zártak itt a Földön, levágtak a "Világhálóról" és nem látunk az orrunknál tovább. Nem láthatjuk, hogy az öt érzékünkön túl lévő világ mennyivel hatalmasabb ennél, amit mi a mindenségnek hiszünk. Ha erre nem jövünk rá, akkor csak egyhelyben járunk, avagy tapossuk a mókuskereket, ami a börtönőreink célja.
    Amíg ennek nem vagyunk tudatában, felhasználni sem vagyunk képesek ezt a "játszóteret", mert amíg mi azt hisszük, hogy játszunk, nem teszünk mást, mint a hamis játékszabályok megalkotóinak tervét követjük...
  • forrai
    #161
    A fórumnyitó jószándéka nyilvánvaló, sőt telitalálat. Gratulálok neki.