266
  • valamit
    #266
    Mi van ha telekinézissel épültek a piramisok?
  • Anaid
    #265
    Érdekes...

    Valahol olvastam, hgy az északi, ill. déli szélesség 40 foka által behatárolt területen helyezkednek el a piramisok a világon...
  • Kara kán
    #264
    Danikan a pénzre megy, nem az igazságra. Valamiből meg akar élni, de sajnos nem tisztességes, amit csinál.
  • Sárkányölő 88
    #263
    http://www.youtube.com/watch?v=P73x-gRZkaU
    Párszáz kinai piramisról videó.Evvel különöskép nincs is kivetnivalom,a de ott van ,hogy már jó sok éve a nagyhatalmak müholdakkal a másik területét vizslatják,nyilván ők is kiszurták,hogy miket láttak és mégis kusoltak róla.Gondolom e témában van egy egyetemleges hallgatás.
  • Örült kutya
    #262
    Deniken nem mond jókat?
  • Kara kán
    #261
    megnőznöd??

    gy-t akartam írni!
    :-D
  • Kara kán
    #260
    Szerintem anabellát kellene megnőznöd, abban valszeg kemény vagy. :-D
    Deniken más tészta, nyúlóóóóós.
  • Örült kutya
    #259
    De van itt egy film is szerintem elgondolkodtató egy kicsit: A
    múlt megoldatlan rejtélyei.2007 - Erich Von Däniken
  • Örült kutya
    #258
    A "kövekről" jut eszembe itt van még egy dolog: Puma Punku ez is egy látványosság 2500 méter magasan.És még a világ számos részén....
    Mindent az ufok építették volna? Vagy telekinézissel? Az elme legyőzi az anyagot? És ha igen akkor hogy, és ha nem de akkoris hogyan-mi módon?
    Tiahuanaco,Tiwanaku...ez még kicsengett.
  • Örült kutya
    #257
    Drága annabella én meg tudnálak győzni (keményen)hogy nem varázsolták oda a piramisokat.És tudom előre hogy igazam lesz.....
  • Pharaoh
    #256
    Nem a létezésüket vitatjuk, hanem azt hogy ezek nem lehetnek természeti képződmények.
  • Sárkányölő 88
    #255
    A keresőben a képeknél találsz ilyet+ arcokat.Tudtomal ezeket az objektumokat a NASA különböző kodszavakal le is írta.
    Most nincs kedvem megeresni linkjét.
  • Kara kán
    #254
    Az nem vitás.
  • Sárkányölő 88
    #253
    Tévedtem?
  • Pharaoh
    #252
    "ahhoz túl szabályosak,hogy természeti képzödmények legyenek"

    Ezt ki mondja? Az UFO magazin szerkesztője?
  • Sárkányölő 88
    #251
    Ha beütöd a keresöbe:Baalbeki terasz,ott találsz még meglepő adatokat faragot illetve vonszolt kővekrők súlyuk 1000-1100tonna
  • Sárkányölő 88
    #250
    A Marson is vannak piramisok,ahhoz túl szabályosak,hogy természeti képzödmények legyenek.
  • Kara kán
    #249
    Kedves annabella, szerintem, téged csak a Nagy Bikaisten tudna meggyőzni.
  • hamotar
    #248
    Elég necces a dolog. Sőt én már abban is kezdek hinne, hogy földönkívüliek csinálták az egészet. Főleg azután, hogy találtak egy bolygót , ahol volt élet.
    Elég rideg.
  • annabella2
    #247
    Szerintem odavarázsolták őket :) mindenesetre engem még mindig nem győzött meg a cikk, hogy tudták ezt a bazi nagy építményt úgy megcsinálni, hogy a mai napig álljon.
  • Sárkányölő 88
    #246
    Piramis több van mint gondolnád nézt csk meg kinát hegyén hátán több száz.de ezek nem feltétlenül temetkezési célal jöttek létre,Van hogy egy deka hulát nem találtak bennük.
  • Kara kán
    #245
    Persze. Az is lehet, hogy piramis sincs.
  • TDantes
    #244
    Én mondok neked egy ,,jobb" megoldást : az épületben van egy másik sírkamra, az igazi sírkamra. Abban van felirat, hulla, minden féle érték.
    Amit megtaláltak sírkamra, nem az igazi, csak álcából épült.


    Persze ez sem bizonyítható. De nekem ez tűnik a leglogikusabbnak.

    Ha építünk az istenként tisztelt uralkodónak egy óriási sírt, akkor ügye azt az örökké valóságnak készítjük.
    A feliratokat is úgy készítjük, hogy míg világ a világ, az ott maradjon.
    De mivel egy ekkora épület feltűnő, meg kell védeni.
    Megvédeni meg úgy lehet, ha elrejtjük az igazi sírkamrát.

    Én legalábbis így gondolkodtam volna a helyükben, de hát én nem vagyok ókori egyiptomi.

    Lehet, hogy semmi titkos rész nincs a piramisban.
  • Sárkányölő 88
    #243
    Valamelyik csatornán nézgethetük a nagy épitök arébb költöztetek egy templomot ,mert valamely víz folyamnak az utjába került,Ternészetesen az alagsori részek örökre víz allá kerültek,.A dolog pikantériája ,hogy rovás írás is volt az altemplomban.
  • Sárkányölő 88
    #242
    Bronzkori szerszámokal gránitot megmunkálni,nem is amatör szinten.
  • Sárkányölő 88
    #241
    De akkor hogy lehetek titkosak a járatk amikor mindenféle épitömunkás felete cipelt a tömböket.
  • Kara kán
    #240
    Természetesen, én sem vagyok biztos az ötletem érvényességében, de érdemes lenne utánanézni. Sok minden előkerülhet még. Pl. a reformátusok lemeszelték a katolikus templomok falfestményeit, amelyek mostanában előbukkannak, vagy újjáépítéskor felfedezik őket.
    A piramisok belső falain nem történt átfestés, ehelyett kaparások voltak, amelyeket szépen azonosítottak is a régészek. De gondolj a palimpszesztre is...hadd ne soroljam.

    Én így elsőre azt mondanám, hogy a Nagy (Kheopsz) Piramis sírkamrájának a falát víz alapú festékkel kipingálták, de ezt komolyabban meg kellene vizsgálni. Azt is elfogadom, ha azt mondja egy szakavatott ember, hogy kezdetben puritán piramisbelsőket alakítottak ki az egyiptomiak, és csak később jött divatba a barokkos cicoma.
  • Kara kán
    #239
    Persze, mert akkor még nem volt a fejük felett tető, félkész volt a piramis.
  • Sárkányölő 88
    #238
    A müvészek milyen világitás mellet dolgoztak mélyen a piramis belsejében? Ugyanis korom foltot nem igen találtak amik fáklyára utalhatnának.
  • TDantes
    #237
    Ezt azért nem tartom valószínűnek , hiszen régebbi feliratokat is találtak máshol.

    Ha nincs felirat, azért nincs mert nem is volt.
  • Kara kán
    #236
    Más világ volt az. A graffitisek akkor nem tudtak volna tombolni.
  • wednes
    #235
    Igen ez mai szemmel elég rejtélyes, hogy miért nincs egy rohadt felirat se a Kheopsz piramisban, illetve van egy, de valószínű az hamisítvány. Viszont ez csak jelen időben rejtélyes. :)
    Hiszen a leírások szerint a piramis külsején voltak feliratok, amik mára eltűntek. Hiszen a fedő borítás már nincs meg. Ha feliratokat akarsz vadászni lehet a környező épületeket és mecseteket kéne megvizsgálni, hiszen az arabok az építkezésekhez hordták szét. Kár, hogy nem jegyezte le senki pontosan a szövegeket (legalábbis nem tudunk róla). Még ha elolvasni nem tudták már akkor sem, lejegyezni le lehetett volna, később meg előszedni a "fiókból".

    Egyetlen utalás a piramison lévő szövegrésze: "Mi felépítettük, aki erős, pusztítsa el őket, de fontolja meg, hogy pusztítani könnyebb, mint építeni!"

    Ezt egy arab történet író írta, a 800-as évek végén.
  • Kara kán
    #234
    Ha van két elmélet, az egyik egyszerű, a másik bonyolult, majdnem biztosan az egyszerűbb szokott bejönni.

    Egyébként van e téren is forradalminak számító ötletem, de ellopni tilos, persze, idézni lehet, sőt, ajánlatos (szeretem a publicitást), megfelelő hivatkozással, forrásmegjelöléssel:

    KEZDETBEN A NAGY PIRAMIS (KHEOPSZ) IS LE VOLT FESTVE BELÜL, DE AKKOR MÉG POCSÉK FESTÉKET HASZNÁLTAK, ÍGY AZ MIND LEKOPOTT. A PIRAMIS FALBELSŐK TECHNIKÁJÁT KÉSŐBB TÖKÉLETESÍTETTÉK, ÉS OLYAN FESTÉKEKEKET DOLGOZTAK KI, AMELYEK MÁR NEM KOPTAK LE. TALÁN SPÉCI ELJÁRÁSOKKAL MÉG ELŐTŰNNÉNEK A RÉGI FESTMÉNYEK, BÁR MIVEL VÍZ ALAPÚAK VOLTAK, AZ ESÉLY ERRE KEVÉS. MINDENESETRE ÉRDEKES DOLGOKRA DERÜLNE FÉNY...

    Eddig volt a kopirájt. :-)
  • TDantes
    #233
    Engem különbem az zavar, a dologban amikor sokan így állnak hozzá, hogy nincs itt semmi rejtély, egyszerű volt ez, csak oda ment pár ezer ember, és hipp-hopp kivágták a köveket, egymásra rakták, és kész volt a halott-fáraó-kuckója.

    Pedig ez nem ilyen egyszerű. Maguk az egyiptológusok is több elméletet dolgoztak ki magáról az építésről, vagy hogy miért nem volt a Nagy Piramisban hulla, meg még sorolhatnám a zavaros dolgokat.

    Természetesen ebből még nem következnek sem az UFO-k, meg semmi más efféle badarság.

    Aztán, oké ellehet valahogy fogadni, hogy eleve mekkora meló volt megszervezni az építkezést, aztán megtervezni az épületet, majd amikor elkezdődött a munka, hogy kivágták a köveket, azt is hogy odaszállították, aztán hogy valamilyen ügyes trükkel egymásra pakolták,mindez oké, csak hogy ez nagyon bonyolult lehetett, sok ember és még több idő kelhetett hozzá.

  • TDantes
    #232
    Ja meg mamutok...hogyne én is láttam abban a hülye filmben.

    Piramis építő elefánt? Meg bivaly? Akár jó ötlet is lehetne...de ábrázolnak ilyet bárhol? Ha nem, és semmi bizonyíték feljegyzés semmi nincs róla, akkor az elefántnak meg a bivalynak ugyanannyi értelme van, mint a telekinetikus UFO-knak.
  • Kara kán
    #231
    A sok emberrel nincs baj, feltéve, hogy nem hülyék, vagy ha hülyék is, de legalább engedelmeskednek.
    Ezért kellett az általam említett korbács is, mint kötelező szerszám, a piramiserekciókhoz.
  • Doktor Kotász
    #230
    És mi a bajod a sok emberrel?
    És mi van akkor, ha sok elefánt vagy bivaly is bevolt vonva a munkába?
    Egyébként a kínai Nagy Fal sokkal monumentálisabb, mint a piramisok.
  • Doktor Kotász
    #229
    Mire a nagy kétkedés, ha ott vannak a piramisok?

    Nagyjából négy elmélet van a megépülésükre, ami közül három nettó hülyeség.

    1.) Ókori emberek húztűk-vonták ókori technikával.
    2.) UFO-k voltak.
    3.) Telekinezissel építették.
    4.) Volt egy fejlett társadalom a történelem előtti időkben, és az Egyiptomi fáraók párezer évvel később leverték a névjegytáblát, és azt mondták, hogy ez sírnak jó lesz.

    Tessék, lehet választani.
    Szerintem az első a helyes, a másik három meg baromság.
  • Doktor Kotász
    #228
    Nagyjából. :-)
  • Kelta
    #227
    Erre semmi nem utal sehol, de elvileg lehetséges..viszont akkor megint ott vagyunk, hogy sokkal több ember kell :)és sokkal összetettebb tervezés, szervezés..

    Jaa...lakható bolygó:) már majdnem megvan...