266
  • Kara kán
    #121
    "1996-ban az egyiptomiak leástak a mancs mellett, és ahogy azt a japánok kimérték egy termet találtak, illetve 12 emelet mély épületkomplexumot. A teremben fénymezőre bukkantak, illetve energiakapura, melyen átmenni nem tudtak. Egy spirituális mester tudta hosszas kísérletezés után kikapcsolni."

    Na, ez már valami!
  • Rotyoka
    #122
    Kíváncsi vagyok mikor jön az első ökör aki beírja a piramisokat magyarok építették.... Vagy lehet már volt csak nem volt erőm addig visszaolvasni
  • Blacktom
    #123
  • torreadorz
    #124
    Ez kurva jó! :)
  • Kara kán
    #125
    Ez magától értetődőnek tűnt itt mindenkinek.
  • JTBM
    #126
    Szerintem nem kellene lenézni a régi mestereket.
    Tény, hogy valaki felépítette a piramisokat.

    Ha egy mai tudós, zéró gyakorlati tapasztalattal nem képes véghezvinni ugyanezt, az nem egy nagy meglepetés...

    Az egyiptomiaknál generációk sora csak piramist épített. Jobban értettek hozzá, mint bárki a földön.

    És ezen nem fog segíteni egy számítógép v. egy CAD program v. egy mai daru.
    Az egyiptomiaknak ugyanis megvolt a saját, akkor csúcstechnológiának számító technológiájuk, amit tudtak használni és volt volt bőven idejük és lehetőségük a tökéletességig fejleszteni.

    Szóval ha 10 egyetemista 2 professzorral nem képes felépíteni egy piramist, elképzelt egyiptomi eszközökkel, akkor az a "normális".

    Az UFO-k már csak azért sem segíthettek az egyiptomiaknak felépíteni a piramisokat, mert ők még fejlettebbek, mint mi, nekik még messzebb van az egyiptomi technológia.

    Ők valószínűleg egy Windows hibát sem tudnának kijavítani, mert nem is tudják, hogyan működik - az ő inteligens számítógépük önjavító, olyan, mint az emberi agy. ;-)))
  • Kara kán
    #127
    Apropó, a crissprivát által belinkelt disszertáció szerint Kheopsz piramisában ultramodern high-tech volt, de azt a tulajdonosok leszerelték, ezért kong az ürességtől a gízai Nagy Piramis.
    Szerintem ez nem így van. A korabeli színesfémtolvajok rámolták ki a Nagy Gúlát, simán meglopták még az isteneket is. Utána, Európába érve még volt pofájuk "egyiptomi herceg" címet felvenni.
  • Molnibalage
    #128
    Ha mevan a megfeleő módszer onnantól fogva pofonegyszerű. Ugyanazt kell csinálni sokáig...

    Érintőleges új topik.
  • Molnibalage
    #129
    Az ilyen posztokon röhögök hangosan. Két sort írsz és benne a vastagőbőrös rész. "Ez tény." Aha. És mégis mire alapozva? Ez kevés, mint kemping sajtban a sátorvas...
  • Vers
    #130
    hat vannak itt problemak ,

    1.eloszor is a hegybol hogy vagtak ki ekkora ko darabokat ? a vizzel ne jojjetek mert az egy balfaszsag
    2. hogy szallitottak el a 2.5-40 tonnas koveket, 100-1000 ember tudna felemelni durvan,de ennyien hozza se fernek,darut se tudtak volna csinalni
    3. a megmunkalas , honnan szedtek ennyi kofaragot, egy ko levesese hetekig eltart,es ha belegondolunk hogy acel sem volt, sem mas kemeny fem, akkor hihetetlennek tunik honnan szedtek ennyi eles szerszamot, mivel eleztek oket
    4. hogy vittek a helyukre a koveket , tobb szazan huztak vontak, epp eleg lenne felvinni egyszerre egyet barmilyen rampan , igy is orakig tartana
    5. tobb ezer ember kellene az egeszhez, ezeket etetni ,itatni, ruhazni,betanitani a munkara, csomoan meg is halnanak a balesetekben

    szerintem azon a szinten megoldhatatlan , viszont ha a koveket a helyukon zsaluzzak es ontik, akkor mar 100 emberrel is brutal gyorsan lehetne haladni
  • Kara kán
    #131
    "hat vannak itt problemak,"

    Vannak bizony, a fejeddel is.

    "1.eloszor is a hegybol hogy vagtak ki ekkora ko darabokat ? a vizzel ne jojjetek mert az egy balfaszsag"
    Lehet, hogy a víz balfasz, de a vizezett ék pont emiatt repeszti szét a köveket. Balfasz víz, balfasz ék.


    "2. hogy szallitottak el a 2.5-40 tonnas koveket, 100-1000 ember tudna felemelni durvan,de ennyien hozza se fernek,darut se tudtak volna csinalni"
    Én egyedül kb. 10 tonnás követ kellő idő alatt oda viszek neked, ahová akarod.
    Az órabérem persze állnod kell. De 100 tonnás követ is tudok mozgatni, ha nagyon muszáj. Én egyedül, korszerű gépek nélkül.


    "3. a megmunkalas , honnan szedtek ennyi kofaragot, egy ko levesese hetekig eltart,es ha belegondolunk hogy acel sem volt, sem mas kemeny fem, akkor hihetetlennek tunik honnan szedtek ennyi eles szerszamot, mivel eleztek oket."

    Miért vagy ekkora buta? A legerősebb szerszámok nem fémből vannak, hanem erős ásványokból. Egyiket élezed a másikkal, te buta szamár.

    "4. hogy vittek a helyukre a koveket , tobb szazan huztak vontak, epp eleg lenne felvinni egyszerre egyet barmilyen rampan , igy is orakig tartana"
    Ld. fent, butuska.

    "5. tobb ezer ember kellene az egeszhez, ezeket etetni ,itatni, ruhazni,betanitani a munkara, csomoan meg is halnanak a balesetekben"
    Nem kell több ezer ember, te csacsi.
    Max. 10 ezer kell, és egy korbács.

    "szerintem azon a szinten megoldhatatlan , viszont ha a koveket a helyukon zsaluzzak es ontik, akkor mar 100 emberrel is brutal gyorsan lehetne "
    A piramisoknál valszeg nem öntötték a köveket helyben, mert akkor nagyobb falatokat öntöttek volna, nem aprózták volna annyira el. Millió kő helyett elég lett volna bazi nagy falakat csinálni, te oktondi.
  • dronkZero
    #132
    A tízezer az több ezer.
  • dronkZero
    #133
    "A piramisoknál valszeg nem öntötték a köveket helyben, mert akkor nagyobb falatokat öntöttek volna, nem aprózták volna annyira el. Millió kő helyett elég lett volna bazi nagy falakat csinálni, te oktondi."

    Tudjuk azt, hogy belül el van aprózva? (Ez most komoly kérdés, nem basztatás! :) )
  • Kornan
    #134
    Van az az ember aki a fogával elhúzott egy több mint 300 tonnás hajót, meg a szemhéjával repülőt meg ilyenek, asszem Nick Árpád a neve. Biztos Egyiptomban is volt pár ilyen Nickos Arphadh néven vagy akármin és köveket húzott :)

    De nem vágom a sok hitetlenkedőt, szerintem 1000 féleképpen meglehet építeni azt a piramist, a különbség csak az , hogy némelyik módszer sokáig tart. Honnan veszitek, hogy 20-40-60 év alatt kellett megépíteni? Lehet apuka előre gondolkodott és már elkezdte építeni. Meg a mit kellett itt emelgetni? Szerintem lehetséges emelés nélkül is a helyükre rakni a köveket. Max pár centit és nem az egész követ, amíg aláraknak egy farönköt vagy akármit, de még amíg ezt írtam erre is kitaláltam egy módszert, hogy ne kelljen.
  • Kornan
    #135
    Jah és akkor én is beírom a frankót.

    Szerintem azért nem építhették ezeket az egyiptomiak, mert valójában a piramisok élőlények!!! A föld alatt élnek és az úgynevezett monolitikus életformák családjába tartoznak. Hőenergiával táplálkoznak, de mivel mágneses pólusváltáskor ismeretlen okok miatt lecsökkent az aktivitás átmenetileg a földben, ezért feljöttek a felszínre, hogy napból nyerjék ki a hőt. Ezért is van piramisalakja, hogy minél nagyobb felületen érje a nap, minél jobb szögben. Valószínűleg képes transzformálódni más formákba is. Ezeknek az életformáknak a megkövült maradványai a ma látható piramisok. Valószínűleg egy vulkánkitörés során pusztultak ki, amikor nem jutottak elég energiához, hogy fenntartsák magukat. Bizony.
  • Vers
    #136
    kosz a kioktatast, te is ilyen elmeleti szakember lehetsz aki csak a szajaval dolgozik, de a kezedbe adnak egy szuper gyemant vesot azzal se farigcsalnad le azt a kovet egy honap alatt se, tobb ev mig valaki birja ezt a megterhelest napi 8 oraban

    komplett falakat azert nehez onteni, mert nincs olyan hosszu zsalu anyag ami ugye fa, persze lehet toldani , de akkor meg bizonyos meret utan a fat szetdobja az anyag sulya
  • Kara kán
    #137
    OK, akkor hézagosan öntöm, de folyamatosan, te buta. És a zsalunak a formáját átveszi az öntvény. Úgy bizony!

    Apropó: ez a Nick Árpád jó érv volt: öt piros pont Kornannak.
    Néha nagyon elszomorít ez a fórum, de azért van még remény. :-)
  • Kara kán
    #138
    Igen, el van aprózva, kivéve a "galériákat", járatokat, sírkamrákat. Ott néha nagyobb darabokat raktak be, de a többi szabvány piramiskő. Különben ki sem jönne az a fránya 1 milka.
  • Vers
    #139
    azert ugye megvarod amig megkot az anyag, es csak utana szeded le a zsalut

    onthettek paros , paratlan modszerrel, bezsaluztak a piramist egy szinten korbe, minden masodik konel, es kiontottek, vartak 1 honapot mig megszarad , es bezsaluztak a lukakat es azt is kiontottek

    elektron mikroszkop alatt megvizsgaltak a kotomboket es nem talaltak egyezest semelyik kobanyaban levo meszkovel, sot, viz zarvanyokat is talaltak , ami a termeszetben nem jelentkezik
    csak ezt a megoldast tudom elkepzelni, amivel egyaltalan megoldhato a piramis felepitese

    sok idiota tudos , aki megmagyarazza a lehetetlent , jeggel vagni a a szaharaban , istenem....
  • Tetsuo
    #140
    LOL En meg a soproni Szechenyiben.
  • kukacos
    #141
    Örülök, hogy végre van egy piramisépítő szakemberünk, aki nyilván napi szinten húz fel kisebb-nagyobb gúlákat, és van rálátása, hiszen kapásból elegánsan cáfol mindent. Pontjaiddal rátapintottál a lényegre, és hatásodra én is elgondolkodtam pár dolgon:

    1. hogy találtak cipőt a délutáni munkafelügyelő ötvenkettes lábára? Akkora rinocérosz az egész birodalomban nem volt!

    2. hogy áshattak ekkora pöcegödröt, hogy minden munkás kakija belefért? A falai beomlanának, és ekkora víztartály nincs is, az öblítéshez akkora kallantyú kellene, hogy tízen se tudnák lenyomni. Balfaszság.

    3. hogy intézték a fizetések átutalását, hiszen az ATM-ek gyerekcipőben jártak, a korabeli informatika meg jószerivel nem is létezett?

    4. hogy képesek emberi lények racionális ítélőképesség csírái nélkül élni és létezni az elmeosztályon kívül? Egyáltalán, hogyan képesek használni a billentyűzetet?

    Csupa-csupa megoldatlan rejtély, amit most így hirtelen csakis földönkívüli beavatkozással tudnék magyarázni. Persze nem állítom, hogy az volt, csak egyszerűen nem megy máshogy.
  • redfish
    #142
    "...jön az idióta Zafi Hamasz vagy hogy a rákba hívják azt az egyiptomi főmarhát és cáfol. Ha meg bizonyítni akarná valaki, akkor elhatjta..." (#97)

    Embertársaim!
    Azért az elég durva, ha Dr. Zahi Hawass egyiptomi régészeti főfelügyelőt bárki is idiótának meri nevezni...
    Már a kora miatt is tiszteletet érdemel (63 éve), de nem hiszem, hogy bárki a Földön többet tudhat nála az egyiptomi régészeti leletekről!... Ennek szentelte az egész életét!...
    Egyetlen dolog, amit fel lehet hozni ellene, hogy posztjánál fogva a munkatársai felfedezéseit is a sajátjaként publikálja.

    A piramisok rejtélyét nem mi fogjuk megoldani és sejtéseim szerint még legalább 100-200 évig találgatni fogják a megoldást...

    #139 Vers
    Ha láttad volna közelről a piramisok kőtömbjeit, akkor azt is látnád, hogy mindegyik kőtömb más-más méretű és formájú, vagyis nem azonos!!!
    (Ha zsaluzással öntötték volna, akkor teljesen azonos méreteik lenne.)
    De ez fotón is jól látszik! Kheopsz piramisa (Giza)

    Bizonyított, hogy a gízai fennsíkon levő mészkőhegyet használták fel a piramisok építéséhez.

  • acdc
    #143
    Daniken:

    "Keopsz piramisanak a magassaga 147,64 meter.
    A fold kerulete az egyenlitonel 12756326 meter
    Egy nap 86400 masodperc

    12756326 osztva 86400 = 147,64"

    (ha nem is meterben szamoltak ez akkor is teny)

    Erdekes nem?! En nem hiszem,hogy veletlen ez nagyan pontos szamitasokra es ismeretekre utal utal.



  • Molnibalage
    #144
  • Molnibalage
    #145
    A Föld kerülete az Egyenlítőnél nem annyi, de oda se neki. Az kb. 40040 km...
  • Doktor Kotász
    #146
    A tény az, hogy az egyenlítőnél a föld kerülete 40 041,47 km, ami nem 12756326 méter. Amit te írsz, az az egyenlítői sugár, ami 100 méteres eltérést mutat az átlagos sugárhoz képest.
    Ha tudták, hogy a Föld gömb formájú, akkor könnyen kimérhető a sugár. Nem kell ahhoz UFO-nak lenni. Elég egy adott napon a föld kölönböző két pontján megmérni két azonos magasságú a talajra merőlege bot árnyékát megmérni (a merőlegest egy ingával tudod beállítani). Ha a két pont ugyanazon a husszúsági fokon van (ehhez északra mész x kilométert) Megnézed, hogy mikor a legkisebb az árnyék (ekkor van dél mindkét helyen), így kizárod, hogy két kölönböző időpontban mérj. A Füld kerülete úgy fog aránylani a a két pnt távolságához, ahogyan a 360 fok aránylik a két árnyék szügének a különbségével.
    Így ugyan nem a föld sugarát, hanem az átmérőjét méred ki, amiben szerepel a PI kétszerese, amit ők még nem ismertek pontosan, de ha a távolságot a két pont közöt nem távolságban, hanem kerékgörgetésben felyezed ki, tehát mondjuk veszel egy 1 egyiptomi óarasz (általam most kitalált mértékegység) sugarú kereket, akkor ha azt egy fordulatnyit eltolod a talajon, az pont 2 PI-szer egyiptomi óarasz utat tesz meg. Tehát se GPS meg se UFO meg semmi nem kell a föld sugarának a kiméréséhez, csak két szögmérő két bot, két inga, meg egy faguriga. És ezt az egészet pár másodperc alatt kitaláltam neked, nem olvastam sehol, meg nem is hallottam eről a piramis nevezetességről.

    Tehát tökmindegy, hogy nem méterben számoltak.
    Az idő pedig azért egyezhet a másodperccel, mert az időt akkor is "fokban" mérték, ahogyan ma. Napórát használtak, tehát az idő múlását az árnyék szögének változásában felyezték ki.
    A 360 fokra való felosztása a körnek arra vezethető vissza, hogy kerekítették az év napjainak számát, illetve az első időkben 360 naposnak hitték az évet. Később rájöttek, hogy nem annyi, de addigra már "szabvánnyá" vált, hogy a kör 360 fok. A félkört felosztották 12 részre (a 12 olyan misztikus, mert ennyi hónap van egy évben, aminek mitológiai okai vannak, stb) Így adott mennyi egy óra. De ezt tovább osztották 60-al (a 12 ötszöröse, ami szintén mitológiai okokra vezethető vissza, illetve arra, hogy az egyenlő oldalú háromszög 60 fokos). Így adva van a perc. A másodperc, pedig egy további 60-as osztás.
    MNert ugye az idő kifejezhető az árnyék szögében. Itt megjegyezném, hogy az időszámítés mitológiai alapokon nyugszik. Illetve csillagászatin, meg a szögeken, de minden égitestben Isteneket láttak, tehát a mitológia és a csillagászatnak közös gyökerei vannak. Nem véletlen, hogy a csillagokból akartak jósolni.

    Tehát annyira pontos számítások ehhez az egészhez nem kellettek, mint ahogyan hiszed, csak logikára, két ingára, két botra, meg egy görgetős kerékre (ami egyszerűbb, mint a csattogós falepke) volt szükség.
    Nem kellett GPS meg UFO, ahogyan azt képzelted.

    Mi a véleményed arról, hogy ilyen egyszrű az, amit te hihetetlenül bonyolultnak tartasz?

    Arra kérlek, hogy gondolkozz el ezen az egészen, és ne menj át tagadósba, csak azért, mert úgy érzed, hogy ne kelljen beismerned, hogy más évezredekkel korábban rájött arra, amit elvileg a mai világban neked is könnyedén a kisujjadból kikellett volna ráznod.
  • torreadorz
    #147
    "Én egyedül kb. 10 tonnás követ kellő idő alatt oda viszek neked, ahová akarod.
    Az órabérem persze állnod kell. De 100 tonnás követ is tudok mozgatni, ha nagyon muszáj. Én egyedül, korszerű gépek nélkül. "

    Kedves Epikurosz, mennyi is pontosan az órabéred? Csak mert lenne itt egy 100 tonnás kövecske, amit odébb kellene mozgatni. Na persze nem nagyon, csak 100km-rel arrébb, és nem sürgös a dolog, van rá egy heted.

    Természetesen ha nem sikerül a követ még csak meg sem mozditanod, akkor az órabéred duplája jár nekem vissza.
  • Molnibalage
    #148
    És miért pont egy hét?
  • wednes
    #149
    De most nincs igaza acdc-nek?
    Azt mondta szerinte nem véletlennek ezek a számok. És te megerősítetted, hogy nem, nem azok. :)
  • Molnibalage
    #150
    Várj. Gyorsan keresek két számot amt egymással elosztva kijönnek számok! :)
  • Doktor Kotász
    #151
    Csakhogy nem misztikus okai vannak a nem véletlenségnek, azaz a szándékosságnak, nincsenek a háttérben UFO-k, megfoghatatlan rejtélyek, hanem egyszerűbbek ezek, mint a faék, aminek a megértéséhez még speltrum tévés űtlagműveltség sem kell, csak józan paraszti és, és egy általános iskolás ismeretszint.
  • Kara kán
    #152
    Csak pénz kérdése.
  • Doktor Kotász
    #153
    Sok nevezetes egyezés egyáltalán nem olyan misztikus, de az tényleg igaz, hogy sok egyezés viszont teljesen értelmetlen, és egymással nem összefüggő dolgok közötti nem létező kapcsolat hamis kimutatása a véletlenekkel.

    Tehát, az, hogy a magasság és az oldalhossz mondjuk aránylik a PI-hez, az letudható annyival, hogy egy mértékegység hosszú kereket görgettek az alapozásnál, ami PI-szer mértékegység hosszú oldalat eredményez, amihez már könnyű hozzá lőni a magasságot.

    De amikor már azon agyalnak, hogy a piramis magasságát elosztják az oldallap szögének tangensével, és kijön Hittler születésnapja, vagy a világvége, meg a Sátán eljövetele, ott már komoly elmekórtani tüneteket lehet felfedezni. :-)
  • Kara kán
    #154
    EgyébkéntŐrület.
  • wednes
    #155
    :)
    Erről ez a South Park rész jut eszembe:link 0:45-nél jön a számos rész. :)
  • willcox
    #156
    "A tény az, hogy az egyenlítőnél a föld kerülete 40 041,47 km, ami nem 12756326 méter. Amit te írsz, az az egyenlítői sugár, ami 100 méteres eltérést mutat az átlagos sugárhoz képest." - átmérő lesz az az "egyenlítői sugár"!
  • Molnibalage
    #157
    Áááááááááááááááááá! :)
  • Doktor Kotász
    #158
    Igen. :-)
    A sugarat néztem meg, és rájöttem, ha beszörzom kettővel, akkor a kapott átmérő száz méteres pontossággal lesz azonos, amit ACDC egyenlítőnek írt.
    De mivel a sugárnak néztem utána, azt írtam le tévedásből, nem az átmérőt.
  • willcox
    #159
    Elárulnám, hogy Egyiptomban elég sok hegy látszik messziről piramisnak. Aki járt már ott, az láthatta is.
    Én nemrég jöttem onnan vissza, az idegenvezetőnk elég alaposan felkészült volt, 6 éve él ott Egyiptomban. Beszélt egy 100 éves fáraóról is (ezt egy korábbi hozzászólás miatt írtam).
    A Királyok Völgye érdekes hely (Luxor), kár, hogy nem lehet sem fényképezni, sem kamerázni. Azokat a sírokat sem lehetett semmi megépíteni, bár technikai akadálya nincs, mint a piramisoknak. Egyrészt ott rohadt meleg van, sokkal melegebb, mint bárhol máshol Egyiptomban, másrészt még lemenni sem könnyű (meredeken mély, levegőtlen), hát még azt megcsinálni.
  • Kelta
    #160
    Látom te vagy itt a főokos, mindentudó, és megmondó...
    Akkor akad nekem is pár kérdésem:)oszd meg velem bölcsességed, és mindentudásod.

    Ha kb 10p/kő berakási sebességet veszek figyelembe átlagban (ami szvsz egészjó) akkor kb 43 évig tart felépíteni...10e emberrel számolva(te írtad) ehhez kell kb vagy 50e ember ellátást szervező és biztosító+ a váltás+ a kiesők pótlására.
    ennek a sok embernek a logisztikai ellátása+irányítása+munka gördülékenység meg+szervezése....hát nem egyszerü feladat..és 43 év alatt sok sok munkás , és mérnök szakértő kiöregszik meghal...ezek pótlása? tanítása?
    Egy kőhöz 30-40 ember kell, elvileg(faragás mozgatás) az egyszerre 25 kő (a te 10e embereddel számolva)nem érzed hogy egy kicsit nevetségesen számolsz??? és érvelsz?
    Nem beszélve az egyéb külső körülményekről..szárazság, járványok,háborúk stb


    ja és Zahi Havass egy idióta öntelt seggfej:)