64
termékek ,ötletek, tippek
  • Breki33
    #64
    Múltkor Dzsini gyerek okoskodott nekem, hogy nem használ
    a fogfehérítő matrica

    hát ha minden csak ennyit használna

  • Antal80
    #63
    A fogselyem a legnagyobb találmány a világon. Bárcsak sokkal előbb elkezdtem volna használni, most nem szívnék annyit a fogaimmal. Elektromos fogkefe dettó. A fehérítésről meg annyit, hogy ha e mellé még tolsz egy kis szódabikarbónát, és limitálod a cigit-kávét, akkor jó vagy. Nekem mondjuk nem vakítanak a fogaim a fehérségtől, ezért néha használok fogfehérítőt is (nem mellesleg a csajokra gyakorolt hatása miatt). Az ecsetelős verziók teljesen rendben vannak (nem merül bele az ínyed a sínbe, egyszerűen felkenhető), most a White Angel-t használom,és ennél is maradok egy darabig.
  • eLiXir
    #62
    mik a tapasztalataid ? mennyi időn belül láttál változást? milyen gyakran használod?
  • Victor1103
    #61
    Én most Listerin Stay White-ot használok. Igaz hogy valami hihetetlen erős, kb olyan mintha nátikával öblögetne az ember, de valóban elég hatékony is. Nem olcsó az 500ml-s de én nem sajnálom kiadni érte az 1000-1300 ft-ot.
  • raptorjesus
    #60
    A kék színű szájvizek fehérítik a fogat. +mivel kék színű molekulák is vannak benne azok a fogra tapadva az emberi szem számára még fehérebbé teszik azokat.
  • Zsolek123
    #59
    én szódabikarbóna-fogkrém kombót nyomok.
    Aztmondták világítok a sötétben:D
  • Victor1103
    #58
    Na eddig praktikáimról beszámolok :

    Kb amióta megnyitottam a topicot akkor határoztam el hogy fehérebb fogaim is lesznek. Vettem még anno egy színskála mutatót és azon követtem figyelemmel az események menetét:) A fogaim most sokkal fehérebbek lettek.

    Ezt alkalmaztam mindig:
    -Erős színező dolgok: (kávé én esetemben) miután megittam mindig 1 korty ásványvízzel öblögettem kb 15 másodpercig ( kóla stb esetén ugyanúgy fontos mert a cukor nem eszi a fogakat) Én a minden étkezés utáni fogmosást feleslegesnek találtam, de a csapvízzel vagy ásványvízzel való öblögetést ugyanúgy kajálás után is elvégeztem.

    -Vettem elektromos fogkefét: Hát akinek eddig még nincs ajánlom, hogy szánja rá azt a 3-4 ezer forintot. Mindenhova eljutnak normálisan a sörték és sokkal hatékonyabb mint a hagyományos.

    -Esti fogmosáskor fogselyem: Eszmélet hogy egész nap folyamán menni retek megy be a fogak közé amit még az elektromos fogkefe se tud kiszedni hát még a hagyományos és ha ez az ételmaradék ott marad bent akkor marja a fogat meg rohad ott bent... El se tudnám képzelni hogy ne használjak többé fogselymet

    -Heti egy fogporos + fogkrémes fogmosás

    Ezek után már nagyon szép fehérek a fogaim és hatékony ha már páran rá is kérdeztek mitől ilyen fehérek a fogaim
  • matthias92
    #57
    ez tuti? mert nekem elszíneződöttek (sárgásak) a fogaim, mégis zománchibásak (úgy illették, hogy az egészségeseké üveg, az enyém mészkő )
  • RaZoK
    #56
    jaa igaz :D
  • Flammius
    #55
    A fogzománc színe sárga, ha vastag a zománcréteg, a fog árnyalata sárgásabb lesz, nem lehet ellene semmit sem tenni, a fogorvosi fehérítések sem érnek gyakorlatilag semmit. Vigasztaljon, hogy az ilyen típusú fog tartósabb, ellenállóbb. Az egyéb okból sárgás fogakra a fentiek természetesen nem vonatkoznak. Nálam amúgy a zománcréteg megvastagodását egy gyerekkoromban szedett gyógyszer váltotta ki, viszont 30 fölött sem tudom, mi az a fogfájás, és jó eséllyel soha nem is lesznek rossz fogaim. Összességében nem is bánom, hogy egy kicsit sárgásabbak a fogaim az etalonhoz képest, bőven megéri a nagyobb védelemért cserébe. Akinek viszont elhanyagolt szájápolásból, dohányzásból, stb. kifolyólag sárgák a fogai az sürgősen gondolkodjon el rajta, hogy mihez fog ez az életforma hosszútávon vezetni...
  • BenceYCE
    #54
    A tejfogat meg még fel is oldja a kóla. Szupi cucc, olvass utána.
  • BenceYCE
    #53
    Igazából hülyeségeket írsz, mert az erős dohányosok akiknek bajszuk van ordenáré mód tiszta sárga a bajszuk a nikotintól. Ha meg láttál olyan lakást ahol 4-en szívják és nem szellőztetnek, meg 15 éve nem volt festve, akkor kb. így néz ki a tüdejük és a foguk is. Ha akarod mutatok egyet.
  • bigapó
    #52
    Ételszínezékek sem könnyítik meg az életünket, egyik legjobb pl a Coca-Cola-ban található. nem elég, hogy romlik tőle a fog (a cukor miatt), de még színezi is azokat.
  • FL Zoli
    #51
    A fogkőszedés is javíthat vmit...bár nem kellemes, engem kicsit fűrészeltek, kicsit véreztem..de csak jobban tudja a doki:D
    Ja meg ingyé' vót
  • smith09 #50
    Szerintem senki ne mosson homokkal fogat , mert megnézheti magát. aztán őt is !

    Ajánlom a Denton fogport mindenkinek. Azt hiszem ez a neve.
    ez homok állagú de ahhoz az ég világon semmi köze nincs ! Gyakran és sokat ne használjátok, pláne nem erősen dörzsölve mert elrendezi a fogzománcot. Csak mértékkel és eseti jelleggel. Egyébként fogfehértő és tisztitó, és a szájbűzt is elűzi.
  • [HUN]FaTaL
    #49
    Persze meg zsíroldót meg homokot :D:D:D:D:D

    Iszol te eleget?
  • ASR Godfather
    #48
    kettőt találhatsz :)
  • Zsolek123
    #47
    akkor te most szódabikarbónát használsz, vagy zsíroldót? WTF
  • mandm
    #46
    Már miért ne sárgítaná? Sárgítja az ujjakat és a kezet amivel fogod. Nézd meg elszívott csikk füstszűrője milyen színű! Nézz megy erős dohányos lakását, amelyet ritkán szellőztetnek: szürkés, sárgás a fal

  • mandm
    #45
    dermatológia = bőrgyógyászat.

    Tehát egy fogkrémet nem nagyon tesztelnek dermatológiailag
  • ASR Godfather
    #44
    igazából hogy a cigi sárgítja a fogakat csak tévhit. A cigifüsttől legfeljebb csak büdös lesz a szád. Akinek meg vészesen sárga a foga annak ajánlom, hogy szóda-bikarbónát szórjon a fogkrémjére, én mindig úgy mosok fogat.
  • mandm
    #43
    A bagószagú száj annyira büdös, hogy nem segít rajta az sem ha rákevered a mentol illatát.
    Fordítva gondolkodva: ha a mentolos rágóhoz hozzákevernék a bagó szagát, akkor az továbbra is megmaradna a kellemesnek?

    Megjegyzem számomra az is visszataszító, ha a valakinek a szájából az órák óta rágott rágó szaga árad. Mert bizony a rágó előszedi a fogak között megrekedt és már bomlásnak indult maradékokat.
  • Zsolek123
    #42
    Van egy ismerősöm, dohányzik rendszeresen, és rágózik. Rendesen világít a foga a sötétben, eszméletlenül fehér...
  • RaZoK
    #41
    egyébként ha dohányzol érdemes rágózni, nem valami nagy durr a hatása...de tisztán tartja a szájat, frissen és nem rakódik le annyi gané
  • RaZoK
    #40
    nap háromszor-négyszer fogmosás, ne dohányozz illetve kávézz..és voálá :)

    egyébként meg vannak erre kiváló fokrémek (nem azok amiket a tv-ben reklámoznak) hanem dermatológiailag tesztelt vagy mi, gyógyszertárban kapható fogkrémek csillagászati összegért...na az használ

    olcsó házi praktika a szódabikarbóna :S

    vagy elmész a dokihoz és X összegért kifehéríti neked...
  • [HUN]FaTaL
    #39
    :D:D:D:D Mond hogy ezeket nem komolyan mondod :D Mondom: Moss kénsavval fogat, az még az orrodat is tisztítsa:D
  • Victor1103
    #38
    Szerintem ilyen praktikákat ne nagyon reklámozz mert a végén még valaki komolyan veszi és a híradóban hallod vissza a tanácsod eredményét:/:D
  • Zsolek123
    #37
    Pont azért van finomra csiszolva mert a homok ami kinnt van az udvaron, az még a zománcodat is lekapirgálja
  • ASR Godfather
    #36
    ha nagyon sárga a fogatok akkor homokkal mossatok fogat. Az szépen lecsiszolja. Az van a fogkrémbe is csak az nagyon finomra van csiszolva és izesítve van.
  • [HUN]FaTaL
    #35
    Ne csodálkozz ha majd sorvad az ínyed :)
  • ASR Godfather
    #34
    komolyan mondom. Én 1 héten egyszer szoktam. Elég borsónyi zsíroldó, vagy kevesebb. Nekem fogorvos ajánlotta, merem nektek is ajánlani, a fogkrém elveszi az ízét, és tökéletes lesz a fogatok. Csak mint mondtam lenyelni nem ajánlatos :D
  • [HUN]FaTaL
    #33
    Kénsavat, az garantáltan tisztítsa :D Omg
  • ASR Godfather
    #32
    én azt hallottam hogy egy kis zsírodót kell tenni a fogkrémre de csak egy nagyon keveset, és az egyből elpusztítja a mikróbákat, és a lepedéget feloldja. Csak ne nyeld le. Ajánlani tudom.
  • Zsolek123
    #31
    ezen felröhögtem
  • Montanosz
    #30
    régebben utána jártam pár fogkrémnek, kivétel nélkül mind káros a fogakra, azóta csak szódabikarbónátot és nuorosannt használok, azóta nekm romlik a fogam és fehér is, bár elég sűrűn lusta vagyok fogat mosni))
  • byzhouse
    #29
    nekem alma után érzékenyek a fogaim :| nem éri meg :D
  • Victor1103
    #28
    Végül úgy döntöttem, hogy elektromos fogkefe + szódabikarbóna és mellé Blanx fogfehérítő fogkrém lesz az 1 hónapos kúra. vettem még paradontaxot hogy ezek a növényi cuccok amik abba vannak megvédjék azért a fogaim. 1 hónap mulva majd beszámolok az eredményekről:D
  • penbutter
    #27
    Oviban is azt adnak a mákostészta mellé! :D
  • Prince23
    #26
    Meg egyél sok almát, az is tisztítja a fogat :)
  • Spaw
    #25
    akkor még egy tipp. eper! nem vicc katt