19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • gsanya21
    #19335
    Szerintem ezen már egyik GOT fanatikus sem lepődik meg...! :P

    Még tovább csúszhat a következő Trónok harca könyv, George R. R. Martin belekezdett valami másba
  • SzinesGeza
    #19334
    Azért azt, hogy mikor akarsz befejezni valamit (határidő), sokkal több változó befolyásolhatja mint a hogyant.
  • Sippie
    #19333
    nem biztos az. Ha rátámadnak, akkor belewargol az illetőbe, aztán leszúrja saját magát pl (máhogy a wargolt testet :D )
    Bár a night kingbe nem tudott mondjuk.
  • gsanya21
    #19332





  • gsanya21
    #19331
  • gsanya21
    #19330
  • gsanya21
    #19329




  • gsanya21
    #19328
    Oka: Eddig kb. 75000 fontot gyűjtöttek a reddit freefolk -os kezdeményezők felhívására Emilia Clarke alapítványának.




    Utoljára szerkesztette: gsanya21, 2019.05.31. 21:51:23
  • bega82
    #19327
    Ebben szeretnék én is hinni, de kezdek egyre inkább attól a "teóriától" tartani, ami szerint neki sincs igazából fogalma, hogy hogy is fejezze be rendesen ezt az ezer irányban szerteágazó szálakon futó történetet.
  • Prof William
    #19326
    Mi van ha Martin már Westerosi időszámításban gondolkodik? Mert akkor a "nyár" alsó hangon is több évnyire van. :)
  • Palinko
    #19325
    Én kinézem Martinból hogy direkt bevitte az erdőbe a sorozat készítőit és nem spoilereztette el velük a könyveit. Esetleg volt A-B verzió amire el szeretne menni a könyvekkel, nah itt az esély teszteljük le az A verziót, hmm nem tetszik az embereknek akkor megírom a B-t. Bár látok esélyt hogy a könyvnek is ilyen végkimenetele lesz de jelenleg több arra az esély, hogy nem.
  • MrAndree
    #19324
    Végülis mondta ő már 2014-ben is, hogy "jövő nyárra" befejezi, szóval azért én neki se hiszek el már semmit.
  • SzinesGeza
    #19323
    " George R. R. Martin megígérte, hogy a jövő év nyarára végre befejezi a hatodik kötetet, méghozzá teljesen más befejezést szánva a történetnek"

    Akkor most ki nem mond igazat?
  • molnibalage83
    #19322
    Látom nem tetszik érteni. A vita azon volt, hogy D&D ostoba és GRRM zseni. Nem azon, hogy kinek mi az egyéni szubjektív véleménye.
    Egyre inkább az látszik, hogy GRRM ott volt, és ennyi segítséget tudott adni...
  • Master91
    #19321
    de akkor is igaza van
  • molnibalage83
    #19320
    Látom nem érted.

    1. Eddig is azt mondták, hogy GRRM kijelölve a fő vonalat. Ezt követte a D&D.
    2. Ez most megerősítették.
    3. Itt is és a barátaim is azt mondták, hogy az első kettő könyv volt nagyon jó. A többit lelkesedésből olvasták végig.

    1+2+3?
    Hm..?
  • Taliga07
    #19319
    Elég ostoba dolognak tűnik, úgy kezdeni egy szerzőről alkotott véleményt, hogy "én nem olvastam..."
  • s_andras
    #19318
    Dehogynem. A királyok eddig sem azért éltek túl 10 percnél tovább, mert sebezhetetlenekké váltak, hanem mert védi őket a testőrség, hadsereg stb.
  • gsanya21
    #19317

    A Gendryt alakító Joe Dempsie a BBC Radio 5 Live műsorában adott nemrég interjút, melyben elmondta, hogy egyáltalán nincs meglepődve azon, hogy a rajongók kiakadtak, hasonló reakciókra számított.
    A Trónok harca Gendryje számított a rajongók elégedetlenkedésére






    Utoljára szerkesztette: gsanya21, 2019.05.31. 13:06:53
  • Prof William
    #19316
    Csak éppen az eredeti (1-5 évad)Trónok harca stílusban kb 10 percet sem élne túl. :)
  • AnuluWork #19315
    Egy újabb indexes Trónok harca cikk ...
  • molnibalage83
    #19314
    Lám, lám...
    #18888
    Szóval ennyi GRMM féktelen istenítéséről.
  • s_andras
    #19313
    Bran teljesen jó királynak. Kb olyan lesz mint a Dűnében II. Leto, az Istencsászár. Ezer évekig él, messze több mint egy átlagos halandó, különleges képességekkel. Emellett nem elmebeteg vagy gonosz, hanem jó szándékú, tehát minden stimmel. Nem tudom, akik kiakadtak, miért.
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2019.05.31. 12:37:15
  • gsanya21
    #19312
    Az hagyján. De a regényben is hasonló vége lesz a GOT -nak, legalább is az alábbiak alapján ez biztosra vehető! Persze D&D forgatókönyvéhez képest kb. 100x jobban felvázolva a végkimenetelhez vezető karakteríveket.

    A Trónok harca utolsó évada sokaknál verte ki a biztosítékot, a sorozatot alkotó David Benioff és D.B. Weiss döntései közül pedig az egyik legnépszerűtlenebbnek Bran Star királlyá választása bizonyult. Pedig a Stark fiú megformálója szerint ezt a fordulatot a regényszériát író George R.R. Martinnak köszönhetjük.
    Isaac Hempstead-Wright a Making of Game of Thrones-nak adott interjújában mesélt arról, hogy amikor megkapta a forgatókönyvet, azt hitte Benioffék csak viccelnek, és mindenkinek olyan kamu lezárást adtak, amiben a saját karakterük kerül a Vastrónra. Azonban szó sem volt átverésről, sőt az alkotók egyenesen George R.R. Martintól kapták az instrukciókat. "David [Benioff] és Dan [Weiss] elmondták nekem, hogy George R.R. Martin két dolgot tervezett Bran számára, az egyik volt a Hodor-csavar, a másik pedig az, hogy király lesz. Szóval eléggé különleges volt közvetlenül részt venni valamiben, ami George víziójának része. Nagyon szép módja volt a lezárásnak" - mesélte a színész.

    Trónok harca SPOILEREK: Martin mondta azt Benioffnak és Weiss-nek, hogy [SPOILER] legyen a király - Trónok harca - 8. évad
  • RatBaG #19311
  • no_way
    #19310
  • gsanya21
    #19309






  • Prof William
    #19308
    Ez egész ötletes befejezés lett volna. Ez eredetinél mindenképpen jobb.
  • gsanya21
    #19307
    Ez nekem is eszembe jutott...!
  • gsanya21
    #19306

    Így kellett volna végződnie a Trónok harcának!

    Szerelmeslevél a Trónok harca stábjához

    Ezt jelentette a Trónok harca Sansájának koronázási ruhája

    Utoljára szerkesztette: gsanya21, 2019.05.30. 21:49:52
  • molnibalage83
    #19305
    Igen, ezt is elfelejtettem bekommentelni. Már a rész megnézése közben beugrott, mert az a rész az egész sorozatból az egyik kedvenc részem.
  • Palinko
    #19304
    Mindig érdekes, mikor egy rajongó észrevesz ilyesmiket akiknek meg elvileg a dolga és munkája lenne nem emlékeznek. Bárcsak ilyen dolgok lettek volna a legnagyobb bajok, azért ez tényleg tök megbocsájtható, de fura is azért.
  • Kingtiger15
    #19303
    Közben feltalálták a sorvezető segédvonalakat. :)

    Közben megnéztem újra, a feketevízi csatánál Davos mondja a fiának, hogy harangzúgással még egy város sem adta meg magát. Ez a protokoll is megváltozott a nyolcadik évadra, csak Daenerysnek elfelejtettek szólni róla.
    Utoljára szerkesztette: Kingtiger15, 2019.05.30. 19:54:28
  • AnuluWork #19302
    Visszagondolva az évadokra, tök poén, hogy egy régi osztálytársam is a szereplők között volt. :)
  • Count Adyn
    #19301
    Pont ettől még inkább dühítő hogy mennyire beleszartak az írásba, mert kurvajól megvan csinálva a rendezés meg minden... a 2 fasz miatt többszáz ember vérprofi munkája lesz szar...
  • gsanya21
    #19300



  • gsanya21
    #19299
    Az újraforgatásos petíció 1.607.000 aáírás környékén jár, de kezd befagyni a dolog. Viszont a kezdeményezők másik akciója igen sikeres lett, kb. 38.000 fontot gyűjtöttek Emilia Clarke agyvérzéseseknek segítő alapítványának!
  • s_andras
    #19298
    Erről alig valakit kell felvilágosítani, ahogy EZEN a "not you"-mémen is látszik.
  • molnibalage83
    #19297
    Ennek semmi köze ahhoz, hogy a történet vezetés gyenge. Igen, lehet kalapot emelni a technikai rész előtt.
    De a jó történethez és forgatókönyvhöz csak 3 dolog kell. Agy, papír és toll.
  • BreakDown89
    #19296
    Azért ajánlom minden fikázó figyelmébe a Trónok Harca: Az utolsó őrség című dokumentum filmet. Csak hogy legyen valami fogalmuk arról, hogy hány ember mekkora mértékű munkája van benne ebben az évadban (is).