19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • suba53
    #19295
    Ha az is volt a forgatáskor, szerintem tudatosan maradt benne.
  • suba53
    #19294
    Negyven éve ez egy valódi komoly probléma lett volna. Bojkottálták volna a következő olimpiát, stratégiai bombázók cirkáltak volna Hollywood közelében, stb.

    Most meg trollkodott egy jót a feltehetően humorérzékkel megáldott funkcionárius.
  • suba53
    #19293
    Az elsőt valamelyik kellékes lenyúlta ereklyének, nem gondolva hogy még kell.
    Aztán gyártottak egy másikat, és mafla módon nem nézték meg, hogy nézett ki korábban.
  • AnuluWork #19292
    Bocsánatkérést követelnek a Trónok harca befejezése miatt az orosz kommunisták

    „követők millióit ábrándították ki és feltehetően elsikkasztották a sorozatra szánt, az egyszerű amerikai munkások és az elnyomott négerek adójából származó eszközöket”

    :)
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2019.05.30. 09:00:45
  • nearo
    #19291
    a sorok is máshol vannak törve
  • molnibalage83
    #19290
    A Master of Grammar beszólás az szerintetek improvizáció volt?

    Egyébként van egy kis hiba a mátrixban. Amikor J. nézte a nagykönyvet, akkor még bal oldalon volt a róla szóló rövid rész. Brienne meg a jobb oldalon kezdett írni. :)

    S08E06


    S04E10

    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.05.29. 22:12:21
  • Prof William
    #19289
    Megvan még valakinek az a videó, amikor John Show-ot meghívják valami talkshowba és mindenkinek elrontja a kedvét mert csupa depresszív dolgot mond, mert hát Winter is Coming! Az haláli.
  • AnuluWork #19288
    Kötelező darab! :)
  • gsanya21
    #19287

    Kit Harington az alkoholproblémái és a stressz miatt vonult be rehabilitációra


    A Tywin Lannistert játszó Charles Dance is beszólt a Trónok harca befejezésére - Trónok harca - 8. évad
  • bega82
    #19286
    majd volt még párt havas jelenet...
    :
    És ott is mindig csak a "Nekem nem kell!" vagy a "Te vagy a királynőm" frázisokkal operált.
  • Caliph
    #19285
    ez mind marketing..olyanok mint a politikusok,eladják hogy mennyire sokat dolgoznak vele,mennyire jó lesz neked,aztán miután megválasztják őket,valahogy sehogyse az jön ki mint amit igértek.felelősségre meg nem lehet vonni őket sehogy,visszahívni meg pláne
  • Prof William
    #19284
    Pont ez az. Kb egy jelenet se volt ahol ne a szereplők pár négyzetméteres környezetét mutatták volna, amikor éppen jött a tél.

    Sétálgattak, Deres udvarán a hóban + sétálgattak valami úton a hóban, havasak voltak a fák stb... aztán a csatánál mintha egy havas síkon álltak volna (de ugye sötét volt) majd volt még párt havas jelenet a Királyvárban aztán jött a nyár. :) Na EZT minden további nélkül meg lehetett volna oldani némi műhóval, vagy speciális effekttel. Ne mondják nekem hogy ezért várták meg a telet a forgatással.


    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2019.05.29. 00:28:55
  • Palinko
    #19283
    Érdekes, hogy most ilyen felolvasó estekről van videó, előtte meg az volt, hogy hát még ők sem tudják ki lesz a király, mert annyi verziót forgattak hogy maguk a színészek sem tudták mi kerül majd bele a véglegesbe... Szóval akkor az is kamu volt hogy ne faggassák őket ezek szerint, bár úgy is hiába úgy sem árulhatták volna el.

    Amúgy a hóval kapcsolatban meg mindig ez jut eszembe amikor felemlegetik



    Ha ez megy már real timeban ne mondja senki hogy egy kis utómunkával ne lehetett volna megoldani bármilyen havat bárhol. Esetleg arra a pár négyzetméterre kellett volna igazi, ahol a szereplők cammogtak benne de az meg nem egy nagy valami megint csak.
  • Sippie
    #19282
    ilyenből van még több?
  • Kingtiger15
    #19281
    Az első évados Deres előtt is nehéz lett volna... szépen kisimultak azok a dombocskák az utolsó csatára. :)
  • suba53
    #19280
    Az akarás nem pótolja a tehetséget, képességet, mint a példa is mutatja.
  • s_andras
    #19279

    A kulcsszó a "ritkán" ;)
    Másik ami eszembe jut, egy közmondás: "Nem akarásnak nyögés a vége." Akarták volna, MEGCSINÁLJÁK, és nem picsognak. Valami más volt a háttérben, Napnál világosabb, csak azt biztos ciki lett volna kihirdetni.
  • molnibalage83
    #19278
    Szerintem lehetőleg ne akarj organizátor lenni, mert láthatólag nem értesz hozzá. Bár ahhoz sem, hogy a hóhatár feletti hegyek ritkán adnak olyan terepviszonyt, mint amit a filmben láttál. Az Alpokban nehéz forgatni egy síkvidéki csatát...
  • s_andras
    #19277
    Kamu szöveg volt ez... Amikor pl a Forma 1 évtizedek óta 1-2 hetente máshová költözteti át magát az idényben, meg a hollywoodi AAA filmeket is mindig ott forgatják ahol a legolcsóbb a bolygón, akkor biztos csak a szegény csóró - ja nem - HBO nem képes felvinni a stábot meg a díszletet egy hegyre bárhol a hóhatár fölött...
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2019.05.28. 14:38:45
  • molnibalage83
    #19276
    Bevallom ezt már én sem értem.
  • Prof William
    #19275
    Jut eszembe annak idején azt mondák hogy azért is kelet az a +1 év mert meg kellett várni a telet a téli jelenetekhez. Ahhoz a télhez, ami el se jött.

    Alig pár jelenet volt az egész évadban ahol hó volt és azoknak a 90%-át meg lehetett oldani stúdióban. Milyen télre vártak ezek?
  • BaliBoy
    #19274
  • gsanya21
    #19273
  • gsanya21
    #19272
    14:30 körül kezdődik, addig valami technikai problémájuk volt.
  • gsanya21
    #19271



  • gsanya21
    #19270
    Még mielőtt kérdés lesz megint: Nem fizet nekem az IGN. :P

    A Trónok harca legutolsó évadát sok kritika érte - az újraforgatást követelő petíció szövege szerint „David Benioff és D.B. Weiss bebizonyította, hogy iszonyúan amatőr írók, ha nincs alapanyag (azaz a regények), amiből dolgozhatnának”. Ezzel vitatkozhat az, akinek tetszett az utolsó néhány epizód, azonban egy dologban biztosan jelentősen megváltozott a forgatókönyvírás: a nyolcadik évadban már nagyon keveset beszéltek a szereplők.
    Az egyes epizódok feliratait vizsgálták meg az OpenSubtitles.org-on, és ezek alapján megállapították, hogy a sorozat előrehaladtával folyamatosan csökkent az egy perc alatt elhangzó szavak száma. A legtöbb szöveg az első évad közepén volt az egyik részben, míg a legkevesebbet valamikor a nyolcadik évad közepén.
    Trónok harca: Nem volt még olyan évad, amiben átlagosan olyan kevés dialógus lett volna, mint az utolsóban - Trónok harca - 8. évad
  • s_andras
    #19269
    Daario a legneccesebb, mert neki arakhja van (és egy tőr). De nem tudom, ki lehet más ezzel a két tőrrel...
  • s_andras
    #19268
    Nincs mit! :) Jó volt megfejteni, mert nekem sem volt minden egyértelmű (és még mindig lehet hogy valami hiba van benne). Az segített nagyon sokszor, hogy legtöbbször olyan párokban/csoportokban vannak, akik vagy rokonok, vagy qrvára kinyírta az egyik a másikat/többieket
  • molnibalage83
    #19267
    Köszi, akkor így már tiszta.
  • s_andras
    #19266
    Igaz! Köszi. Nem ismertem fel a vállán a címert. Bár nem tudom, hogy ők ketten mikor találkoztak, de az stimmel hogy a leszbinek tetszhet a hercegnő. Bár a haja sem ilyen sötét... Euronban is a haja meg a szakálla miatt kételkedtem, de ha ezt ilyen lazán kezelik, akkor ő is jó lehet.
    https://imgur.com/DwuURb2
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2019.05.27. 13:25:15
  • NonameMan
    #19265
    Yara
  • s_andras
    #19264
    Az én megfejtésem, béta változat:
    https://imgur.com/2tQswem
    Daario, Euron nem biztos, és nem tudom ki ölelgeti Margaery... mondjuk derekát kis jóindulattal. Ha lesz rá tipp, és kapok javításokat, meglesz a 100%-os is.
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2019.05.27. 13:07:46
  • molnibalage83
    #19263
    Kb. a szereplők negyedét nem tudom felismerni...
    Van lelkes jelentkező a kép feliratozására?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.05.27. 11:10:33
  • tigeroo
    #19262
    teljesen jogos. ezért sajnálom hogy összecsapták ebben a 6 részben a történéseket.
  • s_andras
    #19261
    Azért kicsit más az amikor az elitkatonák vezéreként átlag ellenségeket gyilkol, és más amikor a saját oldalunkon álló főemberrel kéne bajszot akasztani, aki egyébként csak helyrebillentette a dolgokat. Féreg kicsit visszahőkölt, és talán el is indult a gyógyulás útján. Mélyen belül érzi hogy mi a helyes, és később nagyon bánni fogja a gonosz tetteit. Azon is elgondolkozhatott, hogy Sorkány miért nem ölte meg Jont: "Ha ő megkímélte, annak talán van valami jelentősége, ki vagyok én hogy megtegyem azt amit a gyermeke nem tett meg, akinek az elsődleges joga lett volna a bosszúhoz"...

    Más: https://9gag.com/gag/aQRK222
    (Nem, nem kapok pénzt a 9gag-től, csak nagyon viccesek )

    Különben milyen érdekes, hogy a vége után sokkal kisebb a forgalom itt is meg minden fórumon, mint korábban.
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2019.05.27. 10:24:46
  • tigeroo
    #19260
    nézem greyworm és misandei párosát, belegondolok hogy mennyire szerették egymást. és bakker pl. az is mennyire életszerűtlen már, hogy vérszemet kapva ölik a megadott lannister katonákat a bosszú miatt, majd hideg fejjel követik az eseményeket hogy mi lesz a királynőjük halála után. kb. jont 5 mp alatt koncolták volna fel, ha greyworm POV-jából nézhetnénk az eseményeket, ő nem hezitált volna azon hogy leölje a gecibe. furcsa, vagy csak nekem jutott eszembe ez?
  • gsanya21
    #19259
  • gsanya21
    #19258
  • Palinko
    #19257
    Volt az a kürt amivel ledönthető a fal
  • Prof William
    #19256
    Meg lehetett volna oldani máshogy is. Teszem azt Bran átjövetele meggyengíti a falat. De akár pár zombióriást is megkérhetett volna a NK, hogy nyissa ki valamelyik kaput.