68
  • vg
    #28
    Nem igazán értem a észjárásod... szerinted - csak - PC-re vannak tartalmas, érdekes, izgalmas játékok, konzolra pedig - csak - gagyi szarok? Le vagy maradva, nem kicsit, nagyon!
  • Peakman
    #27
    Vegyél R.U.S.E.-t! :) PC-n jobb, de konzolon is elfogadható szerintem.
  • koschwarz
    #26
    csak hozzáteszem: gondolkodás nélkül fizetek egy stalkerért, egy arma-ért, egy mass effect-ért (igaz ez nem csak pc-s), mert ezekben van tartalom, játékidő, újrajátszhatóság. de egy modern warfare 2-ért, vagy a legújabb példa, a mafia 2-ért soha. különösen ez utóbbi fájdalmas...
  • koschwarz
    #25
    ez azért baromság, mert aki eddig is maradt a pc-nél, az ezután is maradni fog. következő generációs konzol??? az mi lesz??? végre utoléri egy mai közép-felső kategóriás pc szintjét? addigra a pc mennyire fogja megelőzni a konzolokat?

    egyszerűen soha nem tudok jobb példát felhozni, mint a 2007 nyár végén összerakott gépemet, amit azóta változatlanul használok (ki is kéne porszívózni már a belsejét...), és minden konzoloport röhögve fut rajta max beállításokkal. ami meg tudja izzasztani, az a kizárólag pc-s játékok (arma, stalker).

    igaz, az egyre nagyobb mértékben butuló konzoljátékok közül már nemigen van kedvem játszani egyikkel sem. magamból kiindulva meg vagyok győződve arról, hogy a pc-s piac azért "haldoklik", mert egyszerűen aki még pc-n játszik, annak kellenek az igazi tartalmas játékok, nem pedig az ilyen "8 óra alatt kipörgetem-elfelejtem" játékok, nevetségesnél nevetségesebb multiplayerrel ellátva.

  • vg
    #24
    Én inkább a Xbox360 és PS3 megjelenésével (úgy 2006 felé) mondanám, hogy onnantól kezdett hanyatlani igazán a PC játékipar, és a következő konzol generáció (pár év múlva) megjelenésével fog végképp meghalni, eltűnni.
  • bertino
    #23
    jajaja, több mint 10 éve haldoklik, de még mindig nem halt meg.

  • Gyuszopapa
    #22
    Érdekes én pc-n egy kattintással játszom,rákattintok a parancsikonra és indul a játék mi ebben nehéz?Rendszert az telepít havonta-félévente aki balfasz,nem kell mindenféle tört módolt oprendszert felrakni,az én oprendszerem az egyik 2006 októbere óta fent van a gépen és tökéletesen működik.A programfrissítés,hát már induláskor a mostani játékok automatikusan ellenőrzik a verziót és ha szükséges letöltik a frissítést.Egy program telepítés 3-4 kattintás,hátha ezt valaki nem tudja véghezvinni az tényleg buta.
  • Gyuszopapa
    #21
    A pc-s játékoknak már régóta előnyeik vannak,sokkal jobban néznek ki mint a konzolos játékok.Pl. Cryengine3 eléri a 2 színvonalát talán médium szintjén hátha ez nem visszalépés akkor mi az.Én játszottam konzolos játékokkal,konzolportossal pc-n és kizárólag csak pc-re írt játékkal.Hát a pc-re írt játékok színvonalát nem éri el egy sem.
  • Running
    #20
    Csak mmo játékokra több millió aktív előfizető van PC-n, tényleg borzasztóan haldoklik. A konzolok bevitték a játéktermi játékokat az otthonokba, ami szerintem jópofa. Minden más játék meg maradt PC-n.
    Egyébként minden egyszerűsödik és a központosításoké a jövő, így valszeg a játékra is lesz valami hasonló, de hogy ez még legalább 8+ év az is biztos.
    Nem szeretem a konzolokat, de a PC-s fejlesztőknek is fel kéne lassan fogniuk, hogy aki csak játszani akar, az nem akar 25 millió alkatrészből válogatni, főleg h úgyis szart fog venni, vagy átcseszik. Illetve nem akar rendszert telepíteni, karbantartani, programokat frissíteni, mert nem ért hozzá, nem is akar érteni hozzá, és buta is hozzá általában. Sokakat ez rettent vissza. Sok PC-s játékos is egy dolgot szeretne: ha ideje van, leülni és gond nélkül játszani egy kattintással. Persze sokan már áttértek közülük konzolra, de ugye pl sok játék (mmo) nem elérhetőek konzolon.
    Ezekkel kéne sürgősen kezdeni valamit.
  • citkar
    #19
    Haldoklik?
    Kérdezzenek rá a Blizzardnál, ők mit szólnak ehhez, főleg most h a Starcarft 2 nemrég kijött? :)
  • Griphons
    #18
    farxist még értem, pusztán iróniából trollkodik, de úgy tűnik, te tényleg komolyan gondolod ezt a mek dolgot... iMAC? Hagyjuk már szegény Jobsot. Tiszta nevetséges a pali, és ez kezd az Apple üzletpolitikájára is átterjedni. Lassan már nem a trendi, megbízható és felhasználóbarát jelzőkkel illetik az epl-t, hanem azzal hogy megbízhatatlan, sőt használhatatlan. Az epl lejtőn van, és Jobs nem fogja megállítani a zuhanást igéretekkel.

    A konzolok most még trendik, de nemsokára kipusztulnak. Nem lesz itt semmiféle "összeolvadás". A PC már most olyan irányba (is) fejlődnek, hogy hamarosan a konzolokra nem lesz szükség, és a PC-s játékoknak is meglesz az az előnye amit eddig a konzolok nyújtanak.
  • pixx
    #17
    Mac szerver, de jó is lenne ha minden lakásban lenne is, Jobs bácsi megmondaná mi a frankó nekem, és ha mást akarok nézni akkor kapjam be...ígéretes jövő, remélem majd ízért is fizetned kell, ha felkapcsolod a villanyt :)
  • RoyalPredator
    #16
    Konzol "Eltűnik".
    PC "Megmarad".

    Valójában a kettőböl egy lesz.
    Lesz egy olyan configos számítógépünk, amire írhatják legalább fél évtizedig a játékokat, utána jön az update, stb.
    Jajjj bocsánat... Már megörtént.

    iMAC....
    Még csak most térnek át a játékokra, de saját tapasztalatból mondom, HÜLYESÉG hogy MACen nem futnak a játékok. Futnak, Steam ad is "jóárasítva", meg ha még windows konfigot betöltve se futna a játék, akkor tényleg elindíthatod programként az XP-t vagy a Vistát vagy a 7-est, aztán jóccakát.
    A gép bírni fogja.

    Egyébként meg a jövő: egy központi MAC szerver lesz a házakban, és onnan érhetjük el majd a TV-t, a zenét, a számítógépet, meg talán a ház berendezéseit irányító hardwarek integrálva lesznek, és szoftwarejeikkel pl iPhone-on keresztül irányíthatjuk őket, mindent. Mivel minden személynek lesz egy inteligens telefonja, ami az élet szükséges dolgait tartalmazza.
    Mobil adatbázis, munkaeszköz, telefon, távirányító, stb stb. 1ben.
  • farxis
    #15
    Konzol és a pécé is ki fog halni. iphone marad és mac! Ez a jövő!!!!
    Sokkal jobbak ezek!!!!

    off:
    9/11 meg színtiszta igaz volt, láttam a tvben(120 centis plazmatv) ahogy neki megy a repülő, és el is mondták a tv-ben mi történt!
  • nessboth
    #14
    20 alatt millió konzol született élte fénykorát és tűnt el a süllyesztőben...pc mindig is megmarad...
  • Evoluti0N
    #13
    A konzolos warez nem fog annyira elterjedni, mint a PC-s. Nem azért mert a konzolosok annyival erkölcsösebbek lennének, hanem mert a feltört konzolokon való játszás kizárásokat eredményez az Xbox Live-ról, PSN-ről, stb. Ráadásul mivel a fejlettebb országokban nem a PC a fő játékplatform, így attól függetlenül, h esetleg azokon is sokan warezolnak, mégis többen megveszik a játékot, mint PC-re. Szóval nem (csak) a warez a baj, hanem logikus módon több játék kel el azokon a platformokon, amin többen játszanak. A PC-s játékipar ettől függetlenül nem fog kihalni. Továbbá is lesznek olyan címek, amik csak konzolra jelennek meg, esetleg csak egy bizonyos konzolra, valamint lesznek (sokkal kevesebben) olyan címek, amik csak számítógépre. Ez így van azóta, amióta megjelentek a komolyabb konzolok. Szóval haldoklásról hülyeség beszélni, egyszerűen háttérbe szorult a PC valamennyire.
  • Solmenir
    #12
    Pletykának, meg csámcsogásnak biztos jó a "PC haldoklik" téma, de a valóságot marhára nem fedi. Egész egyszerűen eddig szinte monopol helyzetben volt, most viszont lettek konzolos vetélytársai. A cikk pedig jó példákat is felhoz.

    A játékfejlesztők többségének az érve az, hogy konzolon kisebb a kalózkodás, ezért fejlesztenek arra. Véleményem szerint ez most igaz, viszont ahogy látom, a jövőben egyre elterjedtebb lesz a konzolok feltörése is. (épp a napokban olvastam, hogy egy Playstationt szoftveresen feltörtek egy iPhone-al. Bár ez lehet, hogy kacsa :-) )Mindenesetre csak idő kérdése, amíg a konzolos warez is annyira elterjedt lesz, mint a PC-s, és akkor már nem lesz mire panaszkodni.
  • pixx
    #11
    Szerintem fel kéne fogni, hogy Szeptember 11 Bush bácsi fegyver cégének jött nagyon jó, mivel az ő cége volt a legfontosabb beszállító. Dollármilliárdok vándoroltak a zsebükbe...
    Aki meg el hiszi ezt az Oszamás baromságot, az meg is érdemli...legutóbb a a Dublin reptéren ezért vetették ki velem a széles csíkú ragasztó szalagot, majd kobozták el, mert én azzal elrabolhatom a gépet...na aki ennyire hülye arra nem tudok mit mondani...
  • sanyicks
    #10
    Ne sajnálj engem, hanem inkább magadat. Neked nagyobb szükséged van rá ;)
  • csimmasz
    #9
    sanyicks -et nem akarnám védeni mert valoban kicsit nyers az aláirása,de azért a tököm televan azzal hogy mintha csak ez a két borzalom történt volna a világtörténelemben.
    A holokauszt meg 9/11 ezer évig napirenden lessz,mert ugye kiválasztott nép ...
    Bár mi magyarok tanulhatnánk sokat tőlük az összetartásról.
  • Julius Caesar
    #8
    Csak sajnálni tudlak. Tényleg.
  • sanyicks
    #7
    off:
    tudod az is rohadt izléstelen, amikor összesen 2 db dolgot gyászolnak mindenhol(tudjuk mi ez a 2), de sokkal nagyobb, és sokkal kegyetlenebb, és néha sokkal aktuálisabb dolgokat elsikálnak, vagy még támogatnak is.
    És azt kigúnyolom amiből virít az erőlködés, és az álszentkedés...
    Te egy tipikus "bezzeg a külföld", bezzeg a dogmák, de amit nem reklámoznak, annál már nem tolod ezt a nyomorék "te családtagod halt volna meg stb" faszságot, méghozzá azért mert te is egy álszentkedő birka vagy... Aki irigykedik mindenre (ezért vetíted ki ezt másokra, mert magadból indulsz ki).
    on:
    nem valószínű az m$ és a sony szerű cégek mindig megmondják a frankót és sajátot akarnak
  • Bren X
    #6
    Ezt a "haldoklik-nem haldoklik" dolgot X havonta előveszik és jól elcsámcsognak rajta. Valamivel meg kell tölteni az újságokat és az online gamer/PC/konzol honlapokat. Valamint valamivel igazolni kell, hogy miért is veszik fel a fizut. Picit "vihar a biliben" kategóriás számomra a dolog.
  • kissssss
    #5
    lassacskán meg lesz az már 16 év is, de a droidok nyomatják ugyan azt a dumát megállás nélkül de nem baj azért köszönjük meg nekik hogy van min röhögünk
  • Julius Caesar
    #4
    Saniicks elég ízléstelen az aláírásod. Utálhatod az amerikaiakat, szidhatod mekkora kapzsi cégek vezetik és hogy agresszív a külpolitikájuk. Igazad van.

    De szeptember 11-en gúnyolódni - már megbocsáss, de paraszt dolog. Ha neked halt volna meg családtagod ott, gyermeked vagy jóbarátod, lehet több jóérzés szorulna beléd, viszont így csak egy átlag alulművelt ember leszel. Szidni az amerikai népet és az átlag polgárt (valószínű úgy, hogy még nem is találkoztál eggyel sem!) egyszerű szardobálás. Mondjuk pont beleillesz a tipikus megsavanyodott, irigy magyar képébe. De hát kinek mi a cél :)

    Csak legyen bennünk tisztelet, vili?

    Többiektől bocs az offért.


    on:
    A két platform szerintem előbb utóbb úgyis összeolvad vagy valami hasonló lesz. Vagy valami.
  • sanyicks
    #3
    Igen, már vagy 15 éve folyamatosan :))
    De furcsa módon gyenge kezdés után erős visszaesés látható a konzol only címek mennyiségében :))
  • shandix
    #2
    A Pc -s játékok akkor halnak ki ha PC-s gépek is kihalnak. Lehet hogy a konzolos játékok most kezdik élni a világkorukat de én úgy érzem előbb vagy utóbb belesülnek.
  • Skynet
    #1
    Nem halott. Haldoklik. Nagy különbség.