68
  • sz4bolcs
    #68
    "A két platform szerintem előbb utóbb úgyis összeolvad vagy valami hasonló lesz. Vagy valami."

    -összeolvadt. úgy hívják, hogy pc. :D
  • koschwarz
    #67
    akkor én meg megyek nehrimet játszani, ami egy oblivion engine alapú mod, de gyakorlatilag egy totálisan új ingyenes játék, ami csak 3x jobb mint az alap oblivion, és 4 évig dolgoztak rajta modderek...(én nyertem).
  • Megtörhetetlen
    #66
    joh és a PC-men pedig fut minden egyéb és arra sem költöttem kb 4 éve, mennek rajta a cad rendszerek a photoshop videó szerkesztő meg minden egyéb amivel élek tehát?
  • Megtörhetetlen
    #65
    nem ezen van a lényeg (habár számomra ezen is tekintve hogy kb 2-3 éve mióta van boxom nem nyúltam a géphez, azaz újratelepítve volt de új alkatrész nuku) számoljuk ki és kb 75-öt költöttem az xbox-ra azóta bármilyen megkívánt játékkal tudtam játszani, van hozzá 2 karom tökéletes és teljes multimédiás szórakoztató rendszer, nem beszélve majd a kinektre ami miatt úgyis veszel te is egyet mert azt te az életbe meg nem oldod pc-re ;) vagy csak nagy sokára, de kétlem azt is :D Tehát még kb 3-4 évig ez a box ez működni fog és lesz rá játék olyan grafikába mint a te pc-dre gyakorlatilag 0ft HARDVER ráfordítással... Akkor várjál most mi van? :D
  • Merces
    #64
    ..ja én is megyek Oblivionozni a Pc-n csak előbb átfestem ezt a Black Leather Armort pirosra........
  • Thomas Von
    #63
    A konzolok lényegében specifikus számítógépek, így nem olyan univerzálisak, mint a pc-k, ha pedig ugyan olyan univerzálissá teszik őket akkor az már nem konzol lesz hanem pc, vagy tévedek?:)Azért meg felesleges vennem még egy konzolt is, h pár játékkal játszhassak, akkor inkább veszek pár évete valami alkatrészt a gépembe, h az esetlegesen újabb megkívánt játékok is fussanak.Amúgy én is csak évente egyszer telepítem újra a gépem, azt is csak újévi babonából:)HA pedig valaki nem ért hozzá biztos van olyan ismerőse aki igen és szívesen segít neki.Olyan indokkal konzolozni, mert h azt nem kell telepíteni meg karban tartani...olyan, mint az egyszer használatos fényképező, mert abban sem kell filmet cserélni:P
  • Kissjuni
    #62
    Akkor én most megyek Oblivionozni xboxon. Ja bocs konzolra csak értelmetlen játékok jönnek ki. És a grafika nem számit ha jó a tartalom.. ezért kell gép.. ja várj :)
  • Gyuszopapa
    #61
    Hoppá
  • Gyuszopapa
    #60
    Hát a Ps3-ba egy módosított 7800 gt-van,hát az már ma elég gyenguszka.A két vezető konzolba a processzer segíti a videókártyát a grafika kiszámításába.Mit gondolsz miért van 8 magos proci a ps3-ba.
    A pc-re szarul portolt játékok mind tulnyomórészt a pc processzorát használják,a videókártyahasználat alacsony.
  • alakryon
    #59
    Üdv mindenkinek!

    Csak hogy lássuk, tényleg nem halott a PC-s játékipar:
    http://dpg-studio.com
    Itt egy fejlesztés alatt álló újabb magyar PC-s játék weboldalát nézhetitek meg. Kíváncsian várjuk a véleményeket... :)
  • cateran
    #58
    Te tenyleg ilyen hulye vagy?
    50. komment: "a konzolokon soha nem fut egy játék se full hd felbontásba"
    feltunt a konzolokon szo? Nem xbox hanem konzolok? Aztan belinkeltel par Xbox jatekot,ami nem hd felbontas (bar 1-2 kozelit hozza)
    A linkjeimen -csak neked-:
    1. link " Native 1080p games available for the Xbox 360 include the following 6 titles:
    ....
    Box advertised 1080p games available for the Xbox 360 include the following 35 total titles. Purists will view native 1080p as the best possible resolution, not 720p titles upscaled to 1080p. The titles below show 1080p on the back of the game boxes but have not been confirmed by third party sources as being native 1080p."

    2. link: " List of full HD 1080P PS3 games

    Although the Playstation 3 has Full HD 1080p output, most games available at this moment have resolutions up to 720p.
    It should be noted that the PlayStation 3 will downgrade the display of any game that only supports 720p to 480p on an HDTV that displays only 480i, 480p and 1080i signals, instead of upscaling the display to 1080i. "

    Angolra meg gyurj 1 kicsit...majd minden jatek 720p a linkeden(2009 vegen...jo friss link..)..masreszt nem is tudtam,hogy a jatekok grafikaja proci alapu...a grafikus kartya minek is van? Harmadreszt fura modon ezek a "csunya" konzolos jatekok is megutik az elvart szinvonalat (sot neha meg is haladjak)....igaz SC2 atvezeto video rajongok? Virsli ujjak es ps1 szintu pohar folyadekkal...ahh,hiaba no,a pc odabasz..(1920x1080,videok high settingsen..)
  • FoodLFG
    #57
    Hosszútávon az On-Live-hoz hasonló cloud szolgáltatások is belépnek a buliba, ezt ne felejtsük el.
    http://www.youtube.com/onlive#p/u/7/FRkV4EKmR0s
  • Gyuszopapa
    #56
    Ja olvsd már még el ezt isXbox 360 és Ps3 játék felbontások
    Ilyen felbontásokba egy egymagos p4-es is elviszi fullba ezeket a játékokat.
    Nme kell hozzá 3 magos IBM pöcs proci.
  • Gyuszopapa
    #55
    Ki beszélt ps3-ról,csak az xbox-ról írtam.Mellesleg ha utánna néztél volna:
    " All games supported at 16:9, 720p and 1080i, anti-aliasing".Az 1080i jelentésnek utánna nézhetnél.
  • cateran
    #54
    Azert jo kepessegu emberke vagy am...

    emmeg 1080p xbox360-on

    emmeg 1080p ps3

    Szoval,ha szep nem vagy,hulye ne legyel...
  • még5lövés
    #53
    Az évek óta tartó konzol és Pc közötti viaskodásnak (felhasználók és fejlesztők részéről) a Pc lesz az igazi nyertese. Egyre több kiadó fogja belátni, hogy specializálódni kell a pc-re és ez már kiderült, hogy nem vezet sehova a közös fejlesztés.
    Nem érdemes a két tábornak dobálózni az ár értékkel, a játékok minőségével, a szebb grafikával, mivel két szegmens nem ugyanaz.

    Az egészben ami nekem a szálka, hogy a konzol párti gamerek és fejlesztők, ostobáknak tartják a hardware fejlesztő pc- s tábort. Kérdem én ha mi nem fejlesztenénk akkor fejlődne az informatika? Ugyan miből lenne nekik következő generációs konzol és a fejlesztők min alkotnának újat?

    Undorítónak tartom, hogy mi fizetjük a fejlődésüket és ezért a fejlesztőktől ócska átiratokat kapunk és még fel is vannak háborodva ha nem tartunk igényt a játékukra.

    Szerintem a fejlesztők hibája a warez, ők maguk teremtették meg a saját ellenségüket. Azon bagázs aki ezt nem hajlandó elfogadni és minőségi játékokkal küzdeni ez ellen el fognak tűnni a pc-s piacról.
    A Pc-s szemek nem lesznek könnyesek :D


  • hitman08
    #52
    Teljesen egyetértek veled, jó meglátások. Sajnos ma már a tökéletes grafikát, az üres, tartalommal nem bíró látványorgiákat helyezik leginkább előtérbe. Kevés a valódi ötlettel megáldott program. A quicktime eventektől meg kifutok a világból, nekem az kell, hogy végig én irányítsak, nem pedig úton-útfélen megnyomjak egy átkozott gombot, de időben ám, mert különben kezdhetem előlről az egész műveletet!
  • Gyuszopapa
    #51
    Xbox 360-on futó játékok kimeneti felbontása.
    Alone in the Dark 1120x630 (no AA)
    Beijing 2008 1024x768 (no AA)
    Call of Duty 3 1088x624 (2xAA)
    Call of Duty 4 1024x600 (2x AA)
    Call of Duty: World at War 1024x600 (2x AA)
    Conan 1024x576 (no AA)
    Dark Sector 1152x640 (no AA)
    Def Jam Icon 1152x648 (no AA)
    Def Jam Icon 1152x648 (no AA)
    Don King Prizefighter 1024x630 (2xAA)
    Elder Scrolls IV: Oblivion 1024x600 (2xAA)
    Fifa 2006 1024x576 (2xAA)
    Fifa 2007 1200x675 (no AA)
    Fracture 1152x648 (no AA)
    Fracture 1152x648 (no AA)
    Grand Theft Auto IV 1152x640 (no AA)
    Guitar Hero 3 1040x585 (no AA)
    Guitar Hero Aerosmith 1040x585 (no AA)
    Halo 3 1152x640 (no AA)
    Haze 1024x576 (2xAA)
    Metal Gear Online 1024x768 (2xAA, temporal)
    Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriot 1024x768 (2xAA, temporal)
    MX vs ATV 1024x576 (no AA)
    NCAA Football 08 1024x600 (2xAA)
    Ninja Gaiden 2 1120x585 (2xAA)
    Perfect Dark Zero 1152x640 (no AA)
    Pro Evolution Soccer 6 1024x576 (2xAA)
    Project Gotham Racing 3 1024x600 (2xAA)
    Ratchet & Clank: Tools of Destruction 1280x704 (2xAA, centered on 720p output)
    The Darkness 1024x576 (no AA)
    Tomb Raider Legend 1024x600 (2xAA)
    Tomb Raider Underworld 1024x576 (2xAA)
    Tony Hawk's Project 8 1040x585 (2xAA)
    Tony Hawk's Proving Ground 1024x576 (no AA)
    Virtua Fighter 5 1024x1024 (no AA)
  • Gyuszopapa
    #50
    Még annyit amit szerintem elfelejtettél,a konzolokon soha nem fut egy játék se full hd felbontásba max. 720i-p-be az hogy a játékokra rávan írva hogy 1080i csak egy dolog.
  • TommyGun
    #49
    EZT UGFATOM ÉVEK ÓTA !!!

    BioWare Blizzard, az ő játékaikat millióan megveszik PC-n is, jahogy a fost lewarezolják és 1 hét után nem megveszik hanem letörlik még a warezt is ? jakéremszépen játékot kéne csinálni nem űberfostot....
  • Balumann
    #48
    Nem szeretem magam nagyon ismételgetni, már nem tudom hánymilliószor írtam le fórumba itt a véleményet. Mindenesetre még egyszer leírom röviden.

    Az, hogy a wareznak olyan jelentősége lenne abban, hogy konzolokon ennyivel több játékot tudnak eladni, illetve hogy a PC ez miatt kerülne ennyire háttérbe, teljes mértékben hülyeség, félremagyarázás.
    Az, hogy kinek éri meg jobban a konzol, illetve a PC, sok mindentől függ. Mindenesetre nem szabad csak a konzol és a gép árát nézni, bele kell számolni pl. játékok árkülönbségeit (már ha eredetiben veszi az ember a játékokat), hogy ott külön kell netért fizetni. És cserébe kapunk egy sokkal gyengébb gépet, mint az átlagos otthoni PC, amit agyon korlátoztak - de legalább egységes, és jobban tudják rá látványra optimalizálni a játékokat, és irányításnál sem kell több mindenre odafigyelni. Számos dologra nem ad lehetőséget, vagy csak messze kényelmetlenebbül, mint a PC.
    Konzol mellett azt sem szabad elfelejteni, hogy számítógépe eleve van mindenkinek, amit szerintem rendszeresen használ, és mindenhez előnyösebb egy jobb hardverösszetételű gép (amellett, hogy nagyobb gépigényes alkalmazásokat is lehet használni).

    Áttérve a warezra, aki nem hajlandó játékokra kiadni pénzt (ennek számos oka lehet, ár/relatív érték - amibe bele tartozik, hogy milyen más dolgokra szeretné költeni, és mennyire fontosak neki a játékok, rendelkezésre álló pénz, illetve hogy egyáltalán van-e SAJÁT keresete - ha nincs akkor mennyire készséges az anya hogy 12ezer Ft-os játékokat megvegyen,azért hogy a gyerek egyhelybe üljön a szobában a gépe előtt, és nyomkodhassa a gombokat - én csodálkozok hogy van ilyen egyáltalán...) az nyilván csak tört konzolt fog venni, vagy marad a PC-nél.
    PC -n mindig többlesz a warez, de az, hogy mennyivel több a konzolosnál, illetve hogy azok közül akik letöltik, esélyes-e egyáltalán hogy megvennék-e (pl. GTA 4 esetében garantáltan több mint a 60% -a már csak azért sem venné meg a letöltők közül, mert szétszaggatja magát a gépeken, vagy unalmasnak találja, és egyéb vélemények miatt). Ráadásul a letöltők közül egy bizonyos százalék meg megveszi utánna. Konzolon meg gyakran úgy megy a warez, hogy átmásolják egymásnak, hiszne tényleg nagyon sokan még azzal sem szeretnek szarakodni, hogy letöltögessék.

    Hogy miért választják még többen mégis a konzolt a PC helyett azok közül is, akiknek valószínűleg a PC érné meg jobban? Játékkínálat (amibe bizony van beleszólásuk azoknak, akik szeretnék eladni a konzoljaikat), marketingdumák (amit az emberek nagyon kevés százaléka hisz el, hogy képesek rábeszélni az embereket olyanra is, ami nem érné meg neki, mégis azthiszi). Persze konzolra valamivel tényleg könnyebb játékot fejleszteni a célhardver és célirányítás miatt, és - ezt se látják sokan sajnos - az igényeket is csökkenti. Egy jó nagy HDTV elé leülve egy irányítóval a kézben ritkán vágyik az ember arra, hogy aztán jó sok órán keresztül ott ülve gondolkozzon, taktikázzon. Persze a konzolos fanboyok erre is kapásból rá fogják vágni, hogy hülyeség, meg nem ismerem a játékokat.
    Szerintem túl primitív, túl rövid játékokat adnak ki manapság, nem elégítik ki megfelelően az igényeket. Grafika, értelmetlen physx jó legyen, és inkább interaktív filmeket csinálnak, mint igazi kihívásokkal teli, valami értelmesebb játékokat.
  • Gyuszopapa
    #47
    Ja igen úgy hogy futtatsz mellette egy pc-t amin keresztül egy program segítségével játszhatsz az xbox-on,vagyis két gépet kell futtatnod hogy ráköss egeret és billt.
  • Julius Caesar
    #46
    Apple tébén kell nézni, mert az lesz a legjobb.

    Farxisnak amúgy totálisan igaza van. Mindenben.
  • sanyicks
    #45
    mac szerver az bazze :DDDD

    Tudod ha játszani akar normális ember nem vesz macet, főleg ha win-t akar telepíteni rá. Hiszen ugyan azt a gépet jóval olcsóbban megkapja almácska nélkül. És meglepő módon erre a gépre is lehet makkost telepíteni, ha valakinek ilyen perverziói vannak.
    A többség majd akkor vesz bármilyen makket, ha majd az ár/teljesítménye versenyképes lesz, de gyanítom ez soha nem fog bekövetkezni.
  • sanyicks
    #44
    tudjuk, ezt mondtátok ps1-nél, ps2, és ezt fogjátok mondani ps4 xbox720-nál is hogy naaa majd a következő :DDD
    miközben pc-n közben jövögetnek a nagy teljesítményű, kis fogyasztású, olcsó cpugpu rendszerek :)) lassan minden előnye elveszik a konzolnak.
  • sanyicks
    #43
    kár hogy egyik sem támogatja igazán, így játszani vele kb nem lehet...
  • NEXUS6
    #42
    PS2-PS3 is.
  • kanduhr
    #41
    Xbox360-ra tuti.
  • koschwarz
    #40
    bármelyikre. a zsinórral átkötöd a konzolt, majd jól megcsomózod.


    (asszem xbox-ra lehet)
  • Gyuszopapa
    #39
    Melyik konzolra lehet egeret és billt kötni?
  • Gyuszopapa
    #38
    Pont neked BF-es Running-nak kell a pc játékokról mindent tudnia.Mi lett veled nem ismerek rád.Nyilván megártott a sok mmo.
  • NEXUS6
    #37
    Én most a CivV-öt várom kegyetlenül. Mellesleg az újabb multiplatform játékok már sokkal jobban néznek ki megint PC-n, szal HC gámerek megint visszacsábulnak, de talán el sem mentek.

    97-óta mindig beszálltam az aktuális konzol generációba. A kiadás utáni 1-2 év fergeteges, röhög az ember a maradi PC-seken, aztán 5 év szégyenkezés a grafika miatt.

    Bármelyik konzolgenerációban megtehették volna az utóbbi 15 évben, hogy gyakorlatilag felszámolják a számítógépes játékokat, mert azért rengeteg lehetőség van a konzolban, de nem tették.

    "Mi is megpróbáltuk átvinni konzolokra a Football Managert, de az irányítási rendszer egyszerűen nem működött. Így ez a platform a számunkra még mindig elérhetetlen és az olyan játékoknak is, mint a The Sims, mely szintén nem működik tökéletesen "odaát". De még mindig rengeteg olyan fejlesztőcsapat van, akik remekül elboldogulnak a PC-s piacon is."
    Ez úgy nagyjából egy nagy humbug, mert azért ha nem is mindegyikre, de van olyan konzol amire lehet egeret, meg bill-t kötni. De valójában szerintem pont, hogy a konzolos cégek sem akarják kiirtani a játékipart. Az egyik legalább is biztosan nem!
  • Komolytalan
    #36
    Mac szerver hadd legyen már először az apple.com alatt. Amíg ők is valami freebsd-t vagy mit tolnak, addig nekem se kell otthonra, nem baj? :-D
  • koschwarz
    #35
    a harmadik része már komoly? lol :D

    gondolom a legtöbb ember "érzelemből" kötődik egyik vagy másik platformhoz (magyarul: melyiken szeret játszani), és ez nyilván meghatározza, melyikhez fog játékot venni.

    mellesleg, mint írtam, 3 éve nem nyúltam a gépemhez, működik, nem szeretem baszkurálni. és akkor sem azért nyúltam hozzá, mert annyi pénzem vagy szabadidőm volt hozzá, pusztán szerettem volna a bf2-őt és az obliviont élvezhető minőségben játszani. úgyhogy nagy kielégülést nekem nem okoz, ha költenem kell a gépre. és amíg nem lesz újabb generációja a konzoloknak, amire írt játékokat a gépem nem képes futtatni, addig nem is fogok. de akkor is új PC-t veszek, ez 101 %.
  • vg
    #34
    Pont a God of war játékot pocskondiázod? :) Oké, hogy nem a te stílusod, de azért annak a harmadik része eléggé komoly lett. Én is szeretem(szerettem) a PC játékokat, mert teljesen más élmény a saját kezeddel összeszerelt gépen játszani, ez tény. Azt is figyelembe kell venni, hogy TE is (mint itt sokan) érzelemből beszélsz. Mivel gépet bővíteni élmény(kinézni az alkatrészt, majd melózni érte, esetleg szülőket lejmolni jó sokáig, majd elmenni megvenni, és beszerelni), és az ezzel járó boldogságot(két fps-el gyorsabb lesz a kalóz Crysis) félted azzal, hogy nem lesz több PC játék. Nem igaz? :)
  • NovaTerra
    #33
    Így is több kiváló játék jelenik meg PC-re, mint amivel játszani tudnék. Ha tized ennyi játék is bőven elég lenne.
  • MrPrise
    #32
    "És ne gyere majd azzal, hogy aki sügér ne is játszon PC-n, mert ennyi erővel, az se vezessen autót, aki béna, vagy nem keni vágja hogyan működik egy autó."
    Pedig jobban járnánk, az utakon is és az interneten is.
  • Running
    #31
    Most ezzel azt akartad igazolni, hogy te nem vagy ostoba, vagy hogy értesz a számítógépekhez? Attól, hogy te képes vagy kezelni a PC-det, attól még sokat örülnek ha megtalálják a bekapcsológombot a gépen.
    És ne gyere majd azzal, hogy aki sügér ne is játszon PC-n, mert ennyi erővel, az se vezessen autót, aki béna, vagy nem keni vágja hogyan működik egy autó.
  • koschwarz
    #30
    nem ezt mondtam. jó néhány konzoljátékkal játszottam, ami tetszett. viszont ami csak pc-s, na azok olyan játékok, amik szinte biztos hogy megütik a mércémet. ehhez képest azt látom, hogy az alapból konzolra írt játékok egyre egyszerűbbek. ha már a mafiánál tartunk, kirívó és aktuális példa a 2. rész. az első rész zseniális volt, még mai mércével is az. a második...pfff...az a szó szoros értelmében vett játék, hogy hosszadalmas autókázás után megnézek egy átvezető videót vagy megnyomom az E gombot, és teljesítve van a küldetés vagy a részfeladat???? ezt komolyan gondolták? és ebből jön össze a kb. 10 órás játékidő legalább 60%-a???

    persze az is lehet, hogy én vagyok már túl öreg, és játszottam már túl sok játékkal ahhoz, hogy bármitől könnyen leejtsem az állam. én még commodor64-en kezdtem.

    kicsit az az érzésem, hogy a játékok így "fejlődnek" (persze nem mindegyik, csak az általános tendencia): annak idején tök egyszerű volt a játékmenet, de egyszerűek voltak a masinák is (mai szemmel nézve), aztán ahogy fejlődtek a pc-k, egyre összetettebb játékok jöttek, egyre szebb grafikával. most meg marad az egyre szebb grafika, a többi meg kezd visszatérni a 25 évvel ezelőtti szintre.

    és nem, nekem nem elég, hogy az legyen a játékmenet, hogy őrjöngő félisten hiperkúl karakteremmel iszonyatos nagy szörnyeket vagy szörnyek özönlő hordáit vagdossam szanaszét úgy, hogy ugrándozok össze-vissza mint egy bakkecske és egyébként valóban látványos mozdulatokkal kaszaboljam a testrészeket, és szóljon mögötte a metál...lehet hogy ez kell a mai 14 éveseknek, mert ettől maguk is félistennek érzik magukat, de nekem kevés.

    de mondom, tudom, hogy vannak értelmes konzolos játékok is, nem is kevés, de a legtöbbet mégis olyannak látom, mint a fentebb leírt példát, amit egyébként az istenített god of war sorozat alapján írtam...
  • patchaou
    #29
    Llehet hogy összeolvad majd a pc és a konzol, de lehet hogy nem. Kb 20 éve kezdtem játszani Videotonon, aztán Amigán, közben volt egy Sega Megadrive-om. Késöbb jöttek a pc-k sorban. Jelenleg csag pc-m van és egyre inkább úgy érzem, hogy össze kéne rakni egy újat. Mivel ez ugye nem 2 Ft, amíg nem jön össze még karácsony előtt meglepem magam egy x360-al (kb egy alaplap és táp árából megvan).
    Azon tökéletesek lesznek majd számomra az olyan stílusú játékok mint a Dirt2 stb.. Pc-n meg ugye Stalker és társai.
    Az hogy a mostani vasamon elég pixeles minden, egy kicsit sem zavar, mivel úgy nőttem fel hogy egy karakter a képernyőn kb 20 pixelből állt :D
    Az akadozás már zavar, ezért kell az újítás.
    A két platform szerintem jól megfér egymás mellett.
    Warezról meg csak annyit, hogy a kedvenceim megvannak eredetiben. Viszont SOHA nem veszek zsákbamacskát. Említették előtem a Mafia2-t ha nem próbáltam volna ki, mielőtt rohanok megvenni akkor biztos nagyon morcos lettem volna. Mindent kipróbálok ami egy kicsit is érdekel, de ha nem tetszik, vagy nem fut el a gépemen akkor uninstall, ha tetszik és megéri akkor megveszem PL GTA-k, Stalkerek, BF2/2142 stb
    Látom már hogy kicsit hosszú lett ezért bocsi.

    Ui.: Elképzelhetetlennek tartom hogy olyan szinten játszak konzolon fps-el mint pc-n.