2681
Neverwinter MMORPG
  • Elderblood
    #2681
    Sziasztok! Magyar guildhez csatlakoznék ha létezik még ilyen elvileg láttam olyat, hogy Hungarian Lords ha van felvétel akkor jelentkeznék! Irni még nemtudok sajnos a chaten valami küldiket meg kell csináljak hozzá...
    Utoljára szerkesztette: Elderblood, 2020.06.22. 17:12:12
  • soundsonic
    #2680
    Hello! Látom kihalt a topic sajnos, deazért kérdeznék. Folyton crashel a játék fb64d hibaüzenettel. A fórumban nincs ilyen hiba. íTöbbször újratelepítettem a jáékot de a dungon-okban folyan lefagy a képernyő majd hibaüzi. Esetleg valakinél nincs hasonló?
  • coolpet
    #2679
    Megvan köszi!
  • Bandras DaSilva #2678
    Szia, az inventorydban valahol lesz egy érme szerű cucc. Azt használod, és akkor megidézi a lovat. Onnantól már ki is tudod tenni és bármikor tudod hívni. Olyasmi ez is mint a companion.
    Utoljára szerkesztette: Bandras DaSilva, 2018.11.26. 20:36:42
  • coolpet
    #2677
    Lvl15 vagyok és van egy olyan küldi amit a király ad, hogy vegyél egy nyerget a kovácstól és szereld fel a lóra.

    Mount a horse vagy mi.
    A kovácstól vettem egy mount-ot, de a lovat nem találtam. A backpackban volt valami companion summon, azt megidéztem, valami elementalista. Van ott a koács mellett szellemló, sima, meg pók, de nem tudok velük mit kezdeni. A súgóban sem látom hogy kéne (journal)
  • Bandras DaSilva #2676
    Szia,

    Én régebben elég intenzíven toltam, mostanában kevésbé, de hátha tudok segíteni.

    Ha van esetleg konkrét kérdés, akkor egyszerűbb a dolog.

    Nem tudom mennyi difi van, de és ps4-en toltam.
  • coolpet
    #2675
    Sziasztok!

    Van valaki aki tolja a Neverwinter online-t?
    Van pár dolog amit nem fogok fel :)
  • RAZOR27
    #2674
    Hát én voltam egy aktív guildbe annó, nemrég beléptem megnézni mi a helyzet most a játékkal, egy üzenet várt hogy megszűnt a guild. De hát a játék is elég wtf, felemelték a max szintet de valamit variáltak a zónákkal is. Ahol régen nyomtam a daily questeket meg egyedül farmoltam a helyi valutákat a kis instákból, ott most egy pár random mob hülyére vert, csak pislogtam. (pl dead ring, shala...valami shandalar izé, az.)
  • DarkBlade
    #2673
    Jó napot.

    Van még aktív magyar csoport a játékban?
  • kozi001
    #2672
    Sziasztok!
    Aki szeretne egy aktív magyar klánhoz csatlakozni, az jöjjön hozzánk!
    Stronghold 18-as. Nem sokára kész.
    Megkereshettek a fenti menü/social/find person vagy a find guid opcióval!

    Vagy facebook oldalunkon itt:
    Hungarian Lords Facebook

    Illetve facebook csoportunkon itt:
    Hungarian Lords facebook csoport

    Honlap:
    Hungarian Lords honlap


    Felvehettek barátnak is ARC-on: kozi001

    Üdv,
    @kozi001
  • nearo
    #2671
    Neverwinter Nights topic :)
  • Plata
    #2670
    A neverwinter online-nak nem sok köze van a neverwinter nights játékhoz.
  • coolpet
    #2669
    Vannak az alapjatekhoz meg futo magyar szerverek?
    Marmint az NWN1-hez?
    Regen sokat toltam a Hammervale szerveren, de az nagyon regen volt.
  • coolpet
    #2668
    Koszi. Toltom es megnezzuk.
  • Fpocok
    #2667
    Neverwinter. Igen.
  • coolpet
    #2666
    Sziasztok!

    Regebbrol emlexem, hogy volt valami neverwinter nights online vagy mi, de most nem talalom.
    Ez lenne az? : http://www.arcgames.com/en/games/neverwinter

    Koszi!
  • Plata
    #2665
    A főtéren kapsz ingyen kulcsot egy pasitól,valamelyik tutorial mutatta is.
    Menj skirmishre,ott nem kell kulcs.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2016.04.14. 14:57:29
  • Kotomicuki
    #2664
    Na, megvan a megoldás: Knox őrmester, mindenre!
    Tőle indulnak a "főtörténeti" szálak, az összes többi csak porhintés, elterelés.

    A(z ork) torony arra jó, hogy "dili'-t bányásszon" az ember, meg némi ezüstre szert tegyen a 6x. szintű dolgok gyűjtésével, majd eladásával.
    "Poén" húzás a "fejlesztők" részéről, hogy a dungeon-ok végén található ládát csak "dili'-ért" kapható kulccsal lehet kinyitni, de ehhez egy dungit végig kell csinálni előtte, hogy kaphasson az ember "dili'-t"...
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2016.04.01. 11:40:51
  • Kotomicuki
    #2663
    Megoldódott, egy része a dolgoknak: a "J" és "K" billentyűk használata és némi kattintgatás után berakott olyan csapatba, hogy követni sem tudtam őket, csak a zsákmányt csipegettem fel (lett 2db, 60+ szintű tárgyam is - még mindig 15. vok) - igaz, így a főnyereményről lecsúsztam, de meglett egy küldetés.
    Az első partis dolgot pirossal szedve írja - oda 13. szintig lehet max. jelentkezni -> azt, úgy tűnik, már végérvényesen buktam...
  • Kotomicuki
    #2662
    Új területre nem tudok menni, mert ott egyből lekapnak a dögök, de a most elérhetőkön meg hiába "edzek": az XP-mutató nem akar mozdulni; új küldetést, amit megoldhatnék az elérhető helyeken meg nem tudok fölvenni -> patthelyzet!
  • Plata
    #2661
    Nem tudom neked melyik küldi az,nekem csak két karim van az egyik asszem 64 vagy 65?
    Másik meg asszem 60.Sosem volt több személyes küldim.
  • Kotomicuki
    #2660
    De itt - meg az előző, átugrottnál (ott még engedte a "kikerülést") - konkrétan 3 (három) társ kellene!
    Amikor megvoltunk, akkor nem t'om miért nem tudott a partivezető belépni, így negyed óra tökölés után otthagytuk - de sehol sem írja, hogy a 15. szintem lenne az akadály...
    De legtöbbször csak várok és azt látom, hogy mások - gondolom, sokkal nagyobb szintűek - , akár egyedül is átmennek azon az átokverte kapun!

    Ilyen faszságokkal teszik tönkre a "fejlesztők" a "játékaikat"!
    Kellene vmi megoldás erre, mert különben hagyom a fenébe - max. csak az Arc-pontokat hozza majd.
  • Plata
    #2659
    Bár a játék elvileg multiplayer,de igazából olyan mint a STO,csak szarabb,tök egyedül végigviheted.Igazából ez nem nagyom Mmo,szerintem 60-as szintig nem nagyon találsz olyan küldit ami egyedül nem letolható.Max a egyes zónákban a sárkányok,de arra úgyis van jelentkező bőven.
  • Kotomicuki
    #2658
    A cloak tower-nél végképp elakadtam: nem tudok még 2 cimborát összeszedni, így nem enged tovább - már a legelső, ilyen csapatos csapatást sem csináltam meg, így csak lvl 15 vok.
    Van rá lehetőség, hogy ezt a részt kikerüljem, vagy más helyre mehessek és normális küldetéseket vehessek fel?
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2016.03.26. 22:45:35
  • fatmax
    #2657
    Sziasztok !
    Hosszú idő után a téli szünetre szerettem volna elővenni a játékot, de problémába ütköztem. Egy komolyabb " foltozás" után a "material files reloaded" töltőképernyőnél - game client exe leállt - hibaüzenettel leáll a betöltési folyamat , és nincs tovább. Ezen a helyzeten sajnos egy teljes újratelepítés sem segített.
    Bármi ötlet a helyzet orvoslására ? Előre is köszönöm !
  • kozi001
    #2656
    Sziasztok!
    Aki szeretne egy aktív magyar klánhoz csatlakozni, az jöjjön hozzánk!
    Megkereshettek a fenti menü/social/find person vagy a find guid opcióval!

    Vagy facebook oldalunkon itt:
    Hungarian Lords facebook
    Illetve facebook csoportunkon itt:
    Hungarian Lords facebook csoport

    Felvehettek barátnak is ARC-on: kozi001

    Üdv,
    @kozi001


    Utoljára szerkesztette: kozi001, 2015.10.18. 10:55:48
  • Icewind
    #2655
    Sziasztok,

    az Árnyjárókba tagfelvétel van, ingame lehet jelentkezni, vagy vegyetek fel friendsbe ARC-on: xemina1984
    honlap: arnyjarok.enjin.com

    Főleg a kezdőket, kevésbbé tapasztalt játékosokat várjuk.


    üdv,
    X.
  • Icewind
    #2654
    szia,

    osztom:) , én mondjuk egy nagy guildközösség tagja vagyok, és nem tudok róla, hogy mi neverwinterben jelen lennénk. Ma kezdtem a játékot, és egyelőre tetszik, így nekem is még sok minden ismeretlen, de mondjuk mindig mindenre rájövök előbb, vagy utóbb :D
    Ha érdekelne a guild, akkor kérlek küldj egy emailt: [email protected] -ra, illetve nézzétek meg a guildem honlapját, ahol vagyok: arnyjarok.enjin.com
    Szerintem találunk erre megoldást :)
    Ha kell, akkor ts ip címet is tudok adni, ahol meg tudjuk beszélni a dolgokat.
  • aladgar
    #2653
    Sziasztok!

    Játszik még bárki ezzel a játékkal? Hiába keresek magyarokat, senki nem válaszol, de nem tudom azért mert kevesen vagyunk, vagy csak nem óhajt senki szóba állni olyannal aki nem egész álló nap a gép előtt ül. Minden esetre ha van olyan guild ahol szívesen látnak olyat is, akinek van élete (rendes, nem a kockulás) akkor oda szívesen csatlakoznék, ha van hely :) Hétköznap csak esténként tudok felmenni 18 után leghamarabb, ha épp nincs 21-ig elhúzódó betonozás :D Egyébként Vasárnap ha pl. instázás van akkor tudom úgy intézni, hogy egész nap legyek ha nagyon muszáj :) Szombat az általában kérdőjel. Ha nincs sok meló akkor szombaton nem dolgozok, de ha van elég akkor szombaton is kell, akkor hétköznaphoz hasonlóan tudok feljönni.
    Igazából öcsémmel szoktam játszani, de próbálkozunk egy guild-al. Sajnos minimum 5 ember kell hozzá, ami alapjáraton elég könnyű, mert tele van olyanokkal a játék akik hozzánk hasonlóan nem itt élik a rendes életüket, de eddig csak külföldiekkel találkoztunk, ellenben mi szeretnénk magyarokkal játszani. Ha nem jön össze, tehát nincs ilyen guild akkor marad a külföldi brigád. :(
    Esetleg ha lenne olyan 3-5 ember aki hasonlóan vélekedik akkor összehozhatnánk egy közös guild-t. :) Nekem mindegy hogy, de jó lenne egy csapat tagjaként játszani, mert így ketten kezd unalmas lenni, ezért is kutatunk hetek óta de sajnos hiába.
    Remélem itt találunk valakit/valakiket :)

    Üdvözlettel: aladgar
  • Larnidas
    #2652
    SZiasztok!

    Sajnos azt én is tapasztalom hogy azok akik nem életformaszerűen űznek bármilyen mmo-t és nem kimaxolt karakterük van, gyakorlatilag a játékosközösség "mostohagyerekei". Az ultrakockák, akik uralják a terepet, nem tolerálják hogy neked van real life életed, pl: gyereked és munkád, és nem napi 6-8 órát játszol és nem vagy tisztában a játék minden csínjával-bínjánval, elvárás hogy már ne legyenek kérdéseid, mindent szavak nélkül érts, ne kelljen már magyarázni, hanem hatékonyan tudd darálni a dungit.
    A tényleg hobbyból mmo-zóknak nem nagyon van kivel játszania, (max ha a saját haveri körödet viszed) mert mindenkinek van már x kimaxolt karaktere és csak instázni, meg dungizni jár be, meg a jobb cuccok gyűjtögetése miatt. (De minden MMO-nál ez van amúgy.)
    Gyakorlatilag számukra a játék csak a jobb cuccok gyűjtögetéséből áll.
    Az ultrák számára a pve csak egy szükséges rossz, az instázós-jobb cucc gyűjtögetős létforma küszöbe, amit meg kell ugrani ahhoz, hogy "ezt is kimaxoljam, meg azt a szettet is begyűjtsem".
    A nem fullra optimalizált karakter bűn, megszólnak azért hogy miért nem ezt-vagy azt a képességet fejleszted mert úgy többet sebez, HP, cucc fejletségi lecsekkolás hogy alkalmas vagy -e arra hogy velük mehess, stb.
    Én épp ezért szeretem a Neverwintert mert kiválóan és élvezetesen lehet szólózni, aki szereti a PVE-t annak ideális választás. Ami különösen tartóssá teszi a játékot az szerintem a Foundry rendszer, azaz a játékosok, felhasználók által kreált tartalmak, a jobbak gyakran meglepnek igényességükkel, szerintem simán vannak a profi game designerekkel egy szinten. És kíváncsi is vagyok a modulok címeit nézegetve, hogy ez milyen lehet, vagy az is érdekes.
    Ami viszont nagyon nem szimpatikus hogy a Store-ban pénzért vásárolható dolgok pofátlanul túl vannak árazva.
    A legnagyobb rákfenének az ilyen-olyan "lockbox"-okat tartom. Bár a Nevervinterben még nem nyitottam lockboxot, de a kiadó másik játékánál az STO-nál már kipróbáltam hogy megéri-e ilyeneket (pontosabban a kulcsokat) venni, és elég lesújtó tapasztalataim vannak.
    Azért az alap lenne, hogy ha valamiért pénzt kérnek, jó lenne ha a játékos olyan érzettel zárná le magában a tranzakciót, hogy kapott valamit a pénzéért. De itt inkább csak a mézesmadzag effektust érzem, pofátlanul drágán, köszi a nagy semmit.
    Értem én hogy a Neverwinter eleve mikrotranzakciós modellre épül, és szeretnék viszontlátni a fejlesztésbe ölt pénzt, meg kifizetni a béreket, de még az angolszász illetőségű erre szakosodott weboldal, az "MMO Hut" is megjegyzi a hátrányok felsorolása között, hogy "overpriced"; és ha az ő átlagfizetésükhöz is drága akkor mit mondjunk mit itt Magyarországon.
    Mondjatok már nekem a Storeból valamilyen dolgot, ami megéri az árát!
    Lehet hogy a jövőben majd megfontolom a lehetőségét a pénzért vehető extra cuccoknak, de amíg nem érzem azt hogy a karakterem "kevés" a PVE kalandozáshoz, felesleges beruházni rá szerintem.
  • aladgar
    #2651
    Sziasztok!

    Kb. 1 hónapja kezdtem el a játékot. Nekem tetszik, bár a szintlépés szerintem túl gyors d&d-hez képest. van egy hunter 61 és egy paladin 70 szinten úgy hogy munka miatt csak hétvégente tudok játszani, tehát összesen kb. 1 hét alatt kimaxolható két karakter is. A hunterhez nem értek csak megcsináltam, mert eddig amikkel játszottam ott mindig volt egy paladin és egy íjász-rugó karakterem. Itt sajnos utóbbi szét van bontva így nem az igazi, ezért is hagytam ott 61-esen. :(

    1-2 nagyon sablonos (szerintem ebbe a világba nagyon nem illő) küldetéstől eltekintve elég jól átadja a forgotten realms hangulatot és nekem a harcrendszer is tetszik. Igaz hogy nem lehet 5000 skill a képernyőmön, de így legalább nincs godmode-os karakter ami nekem nagyon nem tetszett eddig. Azért ne legyen már az hogy nekimegyek egy sárkánynak egyedül és két perc alatt távozok vidáman... Ez a rendszer nekem úgymond "életszerűbb". Jól át kell gondolni hova melyik képességet viszem ha egyedül megyek és mit ha csapatban. Igazából 2 dolog van ami nem tetszik. Egyik a karakterkreálás. Hiányos a faj és a kasztrendszer is. Előbbit egyáltalán nem értem miért, utóbbinál az igaz, hogy egy ilyen rendszerbe van ami nehezen illeszkedik (pl. bárd). De szerintem megoldható lenne az is skillekkel és feat-ekkel ha összeolvasztanák. Mindegy ezt a részét megértem hogy nem egyszerű. Másik, hogy több lényt vártam. A mélysötéti részek elég jók, de más helyek kevésbé tetszenek, pl. nem igazán találkozok barbárokkal vagy lich-ekkel és még sorolhatnám. Ez a része elég szegényes lett szerintem. Emellett olyan lényeket látok amiknek nem sok közük van a forgotten realms világához. Ok hogy d&d de a forgotten realms az legyen forgotten realms, ne keverjük mással.
    A "hibák" miatt kicsit csalódott vagyok de ettől függetlenül élvezhető játék és nem hiszem hogy leteszem. Nem ez lesz a favorit, de jó időtöltés.
    A paladinom nem healer. Utálom a healereket (mármint én utálok healer-el menni egyébként semmi gondom velük) ezért azzal a résszel egyáltalán nem foglalkoztam. Én a támadó vonalat szeretem, ha azzal kapcsolatban van kérdés szívesen válaszolok. :) Ennyi idő alatt azért nem lettem szakértője a paladinnak, de a saját gondolataimat, elképzeléseimet szívesen leírom, legfeljebb ha nem jól gondolkodok az majd kiderül és tanulok én is belőle :)
    Egyébként élvezem a játékot, nem nagyon érdekel hogy élek vagy halok, a lényeg hogy jól szórakozzak :)

    Gondolkodom hogy szeretnék guild-ba lépni, de előbb a cuccaimat kell rendbetenni, hogy ha belépek valahova, hasznos tagja lehessek a csapatnak, ne feketebárány, akin elmennek a pvp-k vagy a dungeon-ök. :)

    Srry a hosszas magánvéleményért,de gondoltam valamiféle bemutatkozásjellegnek jó lesz. :)

    Üdv.: aladgar
  • Xorax
    #2650
    Sziasztok !

    Ha valakit érdekel a játék és szeretne vele bohóckodni ezért érdemes tudni pár dolgot:

    1. Szintek: A játékban a max szint level 70, ezt kb 2-3 hét játékkal el lehet érni, normál játékidő ráfordítással plusz 1-2 hónap mire minden extra boon-t ( plusz pontok, képességek stb ) megszerzel. A grafika szép, a pályák változatosak, hangulatosak, a szintezés izgalmas. A történet szuper, minden területnek kiváló hangulata van. Szinte nem lehet abbahagyni. :)

    2. Item level: A játék egy úgynevezett Item level pontrendszert használ arra, hogy belőjje mennyire erős a karaktered. Minél jobb a felszerelésed, annál magasabb item leveled van. A fegyvereidet, felszerelésedet stb. folyamatosan lehet fejleszteni, emelni a szintjüket sokszor új képességeket adva nekik. Az item level nem tükrözi a karaktered minden képességét, csak egy mutató.

    3. Dungeonok: A 70-es dungeonok beugró szintje 1600 item level, a komolyabb dungeonoké 2000 item level. Kb 4-5 hónap normál játékkal tudod magadat felküzdeni 2500-as Item levelre, ezzel az értékkel viszont még mindig alig kapsz majd partyt, mivel mindenki 3000 fölötti játékosokkal akarja feltölteni a teamet, hogy gyorsabban / kevesebb halállal menjen le egy dungeon. A legkeresettebb kasztok a pap, a paladin és a guardian fighter. Mint a legtöbb tank & spank játékban ide is tank / healer kell, dps-el Dunát lehetne rekeszteni. Amit még szeretnek az a control wizard, de csak ha jó erős. Ha az item leveled alacsony, vagy a boss előtt úgy gondolják a srácok, hogy megpróbálnak behívni valaki mást pillanatok alatt a város főterén találod magadat, mert kirugtak. :) Amit még tudni kell, hogy a dungeonok egy-kettő kivételével szinte teljesíthetetlenek. Ha valaki meg tudja csinálni az azért van, mert grafikai bugokat, glitcheket használ a bossoknál. Gyakorlatilag az egész játékosközösség bugol, ez egyébként teljesen elfogadott.

    4. Pénznem: A játék két féle pénznemet használ, a goldot amit főleg potionok, kitek stb. vásárlására tudsz elkölteni, illetve az astral diamond-ot amivel az aukciós házban tudsz vásárolni.

    5. Mi mennyibe kerül ? Minden drága. Valós összegre átszámolva 550.000 astral diamond az 3000 Ft. ( ennyiért veheted meg, ha akarod ) Egy mount az item shopban. 6-10.000 Ft, egy augment pet ( ami szinte elengedhetetlen ) 9.000 Ft, egy normál pet 3-9.000 Ft-ba kerül. Az aukciós házban persze olcsóbban hozzá tudsz jutni, a probléma, hogy nincs miből.

    4. Loot: A játékban a loot a lottóhoz hasonlít. Ha mákod van, megütöd a főnyereményt, ami egy bossból kiütött artifactot jelent például. ( igen ritka ) A legjobbakat el tudod adni 2-3 millió astral diamond-ért ami sokat segít a karaktered fejlesztésében. A probléma, hogy vagy megnyered a " lottót " vagy 3-5000 astral diamond értékű cuccal hagyod el a dungeont, amibe beleöltél 1 órát. Ez az összeg arra sem elég, hogy elmenj belőle sétálni.

    5. Játékosközösség, guildek: A játékosközösség elég nagy. A szerveren USA-EU játékosok vegyesen találhatóak, szétszóródva kis klánokban. Új játékosként a fent leírtak miatt igen nehéz beilleszkedni, illetve egyről a kettőre lépni. Sok korrekt, segítőkész ember van a játékban ( A Hungarian Lords-ot például kifejezetten ajánlom bárkinek ) de az item level-ed miatt kezdő játékosként senki sem fog szeretni és mivel ezért nem jutsz el deungeonokba sem, nem is fogsz fejlődni egykönnyen.

    6. PVP: Kizárólag mazochistáknak. Klasszikus capture the flag rendszer. Kezdőként csak a szürke képernyőt és a " You are dead " feliratot fogod nézni. 2500-as item level-el akár 10-12 másodpercet is túlélhetsz a 3800-4000 item level-el rendelkező pvp játékosok ellen.

    7. Grindelés: Az nincs. A mobokból potionok, illetve zöld, értéktelen felszerelési tárgyakon kívül nem esik semmi.

    Összefoglalva kihívásokkal küzd az egész játék, ennek ellenére mégis szerethető darab. Hardcore játékosoknak nem ajánlom, casual szórakozásra viszont tökéletesen megfelel.

    Üdv mindenkinek:

    Budokan
  • Palinko
    #2649
    nem p2w, valódi pénzzel max felgyorsíthatod a fejlődést
  • MaximumPC
    #2648
    Sziasztok. Szemezgetek a játékkal :) Eddig nagyon bejövős, érdeklődnék, hogy van-e valamilyen Fansite, ahol lehet tanulmányozni az alapokat?
    illetve olvastam egy tesztet hogy P2W-a játék? és nincs 30 napos előfizetési modell?
    Köszönöm.
  • kozi001
    #2647
    ok :) Várunk.
  • Palinko
    #2646
    majd igyekszek én is visszatérni
  • kozi001
    #2645

    Sziasztok!
    Aki szeretne egy aktív magyar klánhoz csatlakozni, az jöjjön hozzánk!
    Rákereshettek a social/find person vagy a find guid opcióval!
    Vagy facebook oldalunkon itt:
    Hungarian Lords facebook
    Illetve facebook csoportunkon itt:
    Hungarian Lords facebook csoport

    Üdv,
    @kozi001
  • undY1ng #2644
    Mi helyzet a játékkal? Kb. másfél éve nem játszottam már vele, de anno tetszett, csak valamiért abbamaradt.
  • foxxi
    #2643
    Visszatértem. lvl 51 Healer-el. bandát keresek :)
  • Xorax
    #2642
    Szia ! Persze, vagyunk még jópáran :) Az esti órákban keress meg a játékban, Budokan néven találsz meg.