465
  • Blasta
    #465
    Ha nyelvtudásod van és értesz is valami olyasmihez, amihez értelem szeruen nincs szukséged csak évek alatt megszerezheto UK tapasztalatra, akkor mindenkeppen nyero helyzetben vagy. De készulj arra, hogy az elején mindenképpen le kell menned kutyába, azaz olyan munkákat is nézegetned kell/el kell vállalnod, amiket itthon le sem szarnál.
    Az elso pár hónap a tulélésrol szol. Ha egyszer megveted a lábad, akkor már gyorsan lépdelhetsz feljebb (ha olyan tipus vagy).
  • Aquir
    #464
    és felsőfokú végzettség nélkül (köv. félévben lesz csak meg a diplomám), felsőfokú nyelvtudással van esélyem egyáltalán találni szállással együtt munkát? mennyire könnyű ezeket a dolgokat előre lezsírozni itthon?
  • Blasta
    #463
    Csekkold le Portsmouth-t, Brighton-t, Southamton-t esetleg Bournemouth-t
  • Rockynhooo
    #462
    Egy barátom járt ott és szimpatikus városnak tűnik az alapján amit mesélt meg amit az interneten olvastam. De az igazat megvallva nem fontos hogy pont Manchester. A lényeg hogy Londonnál kisebb helyre szeretnék de még sem egy 40ezres kisvárosba. Köszi a tippet utána olvasok a déli városoknak is. Esetleg ha van még egy két jó tanács szívesen fogadom.
  • cement
    #461
    miért pont manchester? legkönnyebben dél-angliában találsz munkát, főleg repterek, nagy városok közelében. szerintem minél északabbra mész, annál nehezebb dolgod van
  • Rockynhooo
    #460
    Sziasztok!

    Valaki esetleg él/élt Manchesterben? Valaki tud infoval szolgálni róla mennyire egyszerű vagy nehéz ott munkát találni. Alsókategóriás melókra gondolok amikkel el lehet indulni mosogatás, takarítás stb. amikhez közepes angol tudás is elengedő.

    Összegyűlt most 500ezer forintom és egy évet szeretnék eltölteni angol nyelvterületen. Igazából még csak 22 éves vagyok nem gondolkozom túl hosszú távon max 1 év. Főként azért mennék hogy fejlesszem az angolom , új embereket ismerjek meg, új élettapasztalatokat szerezzek. Nekem a meki sem derogál ha abból kijövök legrosszabb esetben nullára de sok új élménnyel / tapasztalattal jövök haza. Csak nem tudom hogy lehet a legkönnyebben elindulni ezen az úton.
  • Blasta
    #459
    Repjegyet ellenorizd magad (ryanair most a legolcsobb, de ott az easyjet meg a wizzair is), viszont szerintem nem akarsz kétszobás albéletbetet kibérelni itt, kb. 300 fontba kerulne hetente, de meg sem kapnád a referenciáid hiánya miatt.
    Amit nézhetsz és megkaphatsz, az 1 vagy 2 ágyas szoba egy házban ahol tobben laktok (kozos furdo, konyha, wc).
    Ezen kornyéktol fuggoen 80-130 font korul vannak hetente.
  • Stelk0
    #458
    Sziasztok

    Ki szeretnék menni pár hónapra nyárra londonba mosogatni, azt még nem tudom hogy egyedül vagy többed magammal, amit tudok hogy van kint több ismerősöm is akik kezdetben segítenének, na most az egyik közülük azt mondta kb 150 ezer kellene elinduláshoz hogy kényelmesen meglegyek, szerintetek?
    kérdésem még hogy mennyibe kerül ott egy 2 szobás albérlet, illetve a repjegy.....

  • Aquir
    #457
    duh!
  • Solten
    #456
    [URL=http://nepszava.com/2012/02/magyarorszag/a-kulfoldi-munkat-adoztatna-a-fidesz.html#comments]Ugye nem ujdonsag hogy elmebetegek "vezetik" Magyarorszagot... :D [/URL]
  • bertino
    #455
    http://www.origo.hu/nagyvilag/20120111-2014-oszen-tarthatjak-a-skot-fuggetlensegrol-szolo-nepszavazast.html
  • Aquir
    #454
    ty

    ezt meg csak úgy: :)
  • joebacsi
    #453
    Az inbev-es Stag sörfőzde azért még üzemel Mortlake-ben legalább fél évig, úgyhogy ez így ebben a formában nem igaz :)
  • Bucser
    #452
    Hát londonban gyárat nem fogsz találni. Őszintén megmondva én blikkre nem jönnék le mert könnyen csalódás lehet a vége. Próbálj munkát keresni jobcenteren keresztül.
  • red13
    #451
    Gyári munkás, sima operátor, de még jelenleg is itt vagyok, tavaszig itt is fogok. Banbury, BMW gyár. Milyen munkát keresek? Pasz. Jöhet valami könnyebb gyári meló, mert ez nem az, persze nem kaja csomagolásra gondoltam, vagy akár postás, biztonsági őr, tudom az utóbbihoz papír is kellene, de ha arról van szó elmennék tanfolyamra, bár nem tudom mennyire telített.
  • Bucser
    #450
    Jelenleg mit dolgoztál és hol?

    Mivel van UK tapasztalatod könyebb dolgod lesz mint a frissen érkezőknek, de kérdés hogy milyen munkát keresel.
  • red13
    #449
    Alap, nincs semmilyen nyelvvizsgám, megértem amit mondanak, tudok válaszolni, igazából nem tudom milyen szint, de majd mindenképpen akarok menni nyelv tanfolyamra. Most egyébként 7,5 fontot keresek óránként, ettől lejjebb nagyon nem akarom adni. Gondolkodom még oxford-on is, de ez még a jövő zenéje. London nagyon vonz, sok minden van, nagy a nyüzsgés, nem unatkoznék az biztos...
  • Pretorian
    #448
    Mivel London lakosságának kb. a fele bevándorló, így ott vannak a legjobban rákészülve a témára. Itthon a munkaügyi központban a romák állnak 30 méteres sorban, és átláthatatlan, idétlen az egész ügymenet, szarnak az emberre, és ennyi. Londonban viszont az egyre növekvő számú külföldi munkavállaló miatt elég olajozottan működnek a dolgok. Segítenek mindenben, és ingyen. Ha úgy mész ki, hogy nincs előre lezsírozott fix melód odakint, akkor szerintem mindenképpen Londonba menj.
    Kisebb városokban kevesebb a bevándorló, inkább az igazi stiff upper lip majomból van sok, azokból az igazi vér sznob angolokból, akik lenézik a külföldieket. Talán ezért is kevesebb a munka.
  • Blasta
    #447
    Én azt hallom, hogy Manchester vagy B.ham munka szempontjából gázos
  • Aquir
    #446
    Munkalehetőség szempontjából a többi hely sem vészes, vagy érdemesebb Londonba menni? A többi országhoz képest milyen eltérések vannak? Illetve vice versa.

  • Pretorian
    #445
    Gumtree-re én napi 2-3 hirdetést tettem fel 2006-ban, amikor utoljára kint voltam. A Western Unionos pénzmosástól kezdve a legkülönfélébb fekete melókig mindennel megkerestek. De hívtak komolya ajánlatokkal is, csak a Gumtree-ről vagy 5-6 interjú jött össze 1-2 hét alatt. Mellette meg ugye én is szórtam a CV-imet mindenfelé.

    #442

    Menj be valamelyik kerületi Job Centre-be (kb. 3 van kerületenként Londonban), nézd ki a melókat a terminálon, az ügyintéző felméri az angolodat, ha kell, fel is hívja a managert/HR-est a kinézett melóhelyen. De te is utánajárhatsz a dolgoknak, a Job Centre-ben ingyen használhatod a telefonokat is. Aztán nyilván nem csak minimálbéres állások vannak.
  • Tetsuo
    #444
    Elso kerdes: Milyen az angoltudasod?
  • Bucser
    #443
    Az állások nagy többsége minimálbér+juti jellegű itt, kivéve ha van diplomád megfelelő angol tapasztalattal.

    De kérdés mit keresel és mit adsz cserébe mert a melóhelyzet eléggé szar de eléggé gyorsan pörög a piac mondjuk a magyarhoz képest.
  • red13
    #442
    Angliában élek, és dolgozom, az ide járók közül nem él valaki Londonban? Jövő tavasszal tervezem az oda költözést, és érdeklődnék, milyen a munkalehetőség? Lehetőleg nem minimálbérért...
  • gz8
    #441
    Matekosok előnyben


  • bertino
    #440
    igen.
  • Galy
    #439
    valaki biztos
  • datango
    #438
    bertino te kint vagy?
  • commissioner
    #437
    Jár valaki wimbledoni meccsekre?
  • cement
    #436
    hehe
  • gz8
    #435
  • bertino
    #434
  • Solten
    #433
    Egy kimutatas szerint itt az emberek ~65%-a tojt a Royal Weddingre btw... :DDD
  • Solten
    #432
    Nyilvan ez egy hatalmas bullshit, bar en is azon a velemenyen vagyok hogy hulyeseg lenne egy onallo Skocia. Tobbet profitalnak meg profitaltak eddig is az uniobol. Par ember latta a Braveheartot aztan maris fuggetlenedni akarnak... :D Az SNP meg birkak gyulekezete, az Eszaki tengeri olajra alapozzak a progjamjukat, par ev es nem lesz mar mit kitermelni.
    Amugy szvsz a skotok tobbsege amugy is hagyomanyosan unionista.
  • cement
    #431
    azok sose fognak veguk lenne anglia nelkul
  • Bucser
    #430
    Nektek skociaban nem mindegy? Ugyis lassan fuggetlenedtek:)
  • cement
    #429
    gyanitom tobb penzt hozott az eskuvo mint amennyibe kerult
  • Solten
    #428
    Ja. Ezert tartanak minket... A magyar tokeletes rabszolga. Most fejezem abba en is a 6-ik 12 oramat, aztan ket es fel nap "szabi"... Juhheee.

    Amugy mit szoltok a Royal weddinghez, a penzembol bulizott ez a sok p****t es meg meg se hivtak...
  • cement
    #427
    ne ríjjá sokszor van hogy hetekig nincs szabadnapom mondjuk én akarom így
  • Bucser
    #426
    Én meg most. Ma kezdtem egy újabb gyönyörű 6 napos hetet... Aztan 5 nap szünet aztan 8 nap zsinórban.

    Király...