57
  • T0nk
    #17
    Persze, aki egészséges nagyobb eséllyel éli túl...
  • okosan gyerekek
    #16
    "hogy ez a típusú terhelés ezen a szinten, ennyi időn át nem még elviselhető a szervezet számára."

    ez alatt egy erdélyi azt érti, hogy már nem viselhető el, megegyező formában használják a nem még alakot -- fontos, hogy pontosan ebben a sorrendben és nem fordítva -- mint az angol a "Not yet"-et. Mellesleg a sok khurta okos angol tanárnak üzenném, hogy a magyar is tud folyamatos igeidőben beszélni (nem -gat; -get) például Erdélyben. :)

    Mindenesetre, a szövegkontextus arra utal, hogy éppen fordítva gondolta a cikkíró, úgyhogy kellemetlenül beletenyerelt!
  • Cat #15
    Az ötlet annyiban nem új, hogy hasonló forma minatűr, egyszemélyes tengeralattjárót már sok év óta használnak. Igaz, abban nem áll, hanem a hasán fekszik a pilóta, de ugyanúgy egy szűk hengerben, idegen közegben van.
  • Kara kán
    #14
    A tesztpilótákat lehet is irigyelni, mert oda csak egészséges, fitt embereket vesznek fel.
  • Tetsuo
    #13
    A testét vagy mi?! :S
  • shandix
    #12
    De irigylem a test pilótát.
  • JL666
    #11
    nem vállalnám be
  • stain
    #10
    Szerintem zsír. Kár, hogy kb. 5 perc egy ilyen utazás, és ahhoz képest nyilván brutál drága lesz. Bár a temetést biztosan ingyen állja a cég, ha valami nem jön össze menet közben.
  • s0nik
    #9
    Dyslexia for cure found.
    (Naked Gun 3.33)
    Amúgy inkább dysgraphia, de azért így is átjön :D

    A járgány viszont nagyon tetszetős, remélem működni fog a gyakorlatban is.

    "aki elindul ezzel a lélekvesztővel, nem akármilyen bátorságról tesz majd tanúbizonyságot" - ahogy a kissé más méretezésű Szojuz, Apollo vagy STS utasai sem piskóták, sőt ők egy sokkal nagyobb bomba tetején ülnek/ültek, amin ugyanúgy égett a gyújtózsinór. Nem értem miért kelt ilyen biztonságérzetet az emberekben, hogy a valami amin utaznak az jó nagy. Vegyük például a Földet.. :)
  • gombabácsi
    #8
    na ez pont olyan amit előbb léggöbbel vagy repülővel kéne felvinni, és onnan indítani a rakétát
    akkor kisebb is lehetne

    pont tegnap néztem egy videót amiben a légkör határáig ment fel egy kis léggömbbel egy fickó az 50-es években és utána ejtőernyővel jött vissza
  • Polemius
    #7
    Reméljük, földet éréskor nem üt akkora lyukat, mint a Tycho Brahe kráter a marson. :)
  • Kara kán
    #6
    Én mikróznék!
  • Kara kán
    #5
    Gagyi, de legalább dán.
    Ja, és ez nem mikró, hanem mini.
  • Teppik Amon
    #4
    "hogy ez a típusú terhelés ezen a szinten, ennyi időn át nem még elviselhető a szervezet számára."
  • kvp
    #3
    Az otlet nem rossz, de epithettek volna egy picivel szelesebb jarmuvet is, mert van jopar olyan ember akinek a valla szelesebb, tehat bele sem ferne. A masik klasszikus kerdes, hogy a kezek a test mellett, vagy elol legyenek. Az elso rovidebb raketat igenyel, a masodik kenyelmesebb es termeszetesebb testtartas, a gyorsasagi motorosok is ezt hasznaljak. A jarmu egyebkent a kialakitasa miatt mindig orral elore repul, tehat visszatereskor is fejjel elore. Az ejtoernyo felfuggesztese nem tudom hol van benne, ha hatul akkor nagyon kenyelmetlen, ha kozepen, akkor hasalva teszi le a kapszulat, ami jobbnak tunik.

    Ha 1 meteres atmerot hasznaltak volna, akkor igaz hogy no a jarmu merete es tomege, de az mar hasznalhato lenne rendes urjarmunek is, tehat nem csak szuborbitalis utazasokhoz. Annyi gond mondjuk lenne, hogy olyan mar van, a pegasus, csak az hivatalosan nem szemelyszallito, viszont kepes palyara allni.


    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/26/Pegasus_-_GPN-2003-00045.jpg/270px-Pegasus_-_GPN-2003-00045.jpg

    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0f/Pegasus_XL_IBEX_in_clean_room_01.jpg/250px-Pegasus_XL_IBEX_in_clean_room_01.jpg
  • osztmivan
    #1
    csak nehogy légy szálljon az orrára repülés közben
    vagy viszkessen a v***a
    felfelé állva, na de lefelé meg hogy?