16
-
#16 csak hogy az eredeti témánál maradjunk: azért nem ciki már tv sorozatban/ot szerepelni/készíteni mert manapság - elvileg - már alapvető, hogy a sorozatok ugyanolyan igényesek legyenek, mint egy mozifilm. ha ezt valaki eléri, azt azért szakmailag is tisztelni fogják, ráadásul a nézőknek sem támad "hiányérzete". -
nextman #15 Azt nem vitatom, hogy a magyar közönségtől jobb lehet az amerikai, de én a magyart, aki jóban-rosszban, Barátok köztön él, és erre van igénye, számításba se vettem. Tehát nem ehhez képest igénytelen az amcsi közönség csak alapból. És nem azért mert nem szeretik, amit én, ezt megértem. Amit nehezebb, amikor szeretik azt, amin látszik, hogy egy kalap kaki. (Emellett érdemesebb sorozatok meg egymás után kapják 1. évad után vagy akár közben a stornót. De ez sokszor a csatornák sara is.) -
winnie #14 ezért hoztam fel pár ellenpéldát.
szerintem teljesen tévút azt képzelni, hogy ha valami tetszik neked, akkor az igényes, s ha ez nem tetszik a közönség, akkor a közönség igénytelen. ez egy kissé, hogy is mondjam, nagyzolós kijelentés. (nem tudom, nekem még sosem jutott eszeme az, hogy ha nekem tetszik valami, attól igényes lennék:) -
nextman #13 nem kell scifitéren mozogni, csak ezt hoztam fel példának. -
winnie #12 nem tudom, én azt látom, hogy az igényes amerikai sorozatok idehaza kivétel nélkül megbuknak - amerikában pedig megélnek. ha ízlést kritizálunk, akkor a magyarokkal érdemesebb kezdeni:)
"Flashforward szerintem az egyik legjobb dolog volt, ami mostanában történt sci-fi téren, a Fringe meg egy nagy 0, mégis az igénytelenség az utóbbit szereti:)"
ja, hogy scifitéren mozgunk:) akkor azt mondd. mert sorolhatnám a breaking badtől a sons of anarchy-n át a treme-ig azokat az igényes sorozatokat, amik kint elvannak, itthon tuti buknának.
szóval: szerintem borzasztó volt az FF és nem véletlen, hogy ennyien szidták és mindenhol bukás volt, ahol bemutatták (pedig milyen jól kezdődött, de utána kidobták a sorozat fő íróját, ugye), de ez, ahogy írod egyéni ízlés kérdése, senkit nem érdekel.
a hideg tények szerint a fringe fináléját 5,5M-an nézték, az FF-ék 4,8M-an. azért nem akkora a különbség, hogy erre "igényes vagy nem igényes?" kérdéskört lehessen alapozni.
ráadásul a fringe-et sosem nézték sokan, míg az ff-et eleinte 10-12 millióan látták, de később menekültek a nézők a sorozattól. -
nextman #11 Nem, én ezt akartam írni, de valószínűleg más ebben a véleményünk. Ugyanis a legtöbb sikeres sorozat, -azért nem mind- szerintem igénytelenebb, mint néhány bukó társuk. Pl a Flashforward szerintem az egyik legjobb dolog volt, ami mostanában történt sci-fi téren, a Fringe meg egy nagy 0, mégis az igénytelenség az utóbbit szereti:)
Persze lehet velem nem egyetérteni. -
winnie #10 "
És sok sorozat a tévétársaságok szeszélyei+ az amxcsi nézők igénytelensége miatt bukik meg, nem a rossz koncepció miatt."
és még több remek sorozat az amcsi nézők igényessége miatt ekkora siker?
szerintem magyar nézőket akartál írni, mert ha vannak nézők, akik elismeri az igényes sorozatokat, azok az amerikaiak. -
nextman #9 Megáll az agyam, amikor valakinek ennyire más a véleménye, mint nekem:)
Ugyan az SG-1 és SGA jó volt, főleg a maga idejében, a SGU egy klasszissal jobb.
Nincsenek töltelék részek, folyamatos feszültség, izgalmak, kidolgozottabb karakterek...
És sok sorozat a tévétársaságok szeszélyei+ az amxcsi nézők igénytelensége miatt bukik meg, nem a rossz koncepció miatt.
És sajnos sokszor az igénytelenebb sorozatok lesznek sikeresebbek. -
#8 10 éveadot élt meg az SG-1. Az SG-1 + SGA = 15 évad, de átfedéssel ment, tehát időben nem volt 15 év. SG-1 preimet 1997 nyár, SAG utolsó rész 2009 jan. -
Ayma #7 BSG is nagyon jó, de nekem Firefly az alap, mondjuk most a Nathan Fillion nevével fémjelzett Castle dolgot nézegetem, és határozottan nem rosz. Párommal betegre nevetjük magunkat néha:) -
TommyGun #6 Firefly alap, a BSG meg egyszerűen kult, aki attól fél hogy sci-fi és azért nem nézi annak ajánlom hogy kezdje el mert nem lehet abbahagyni annyira jó. -
FoodLFG #5 Utóbbi időkben és régebben azok a sorozatok, amiket élveztem (kb a sorozatok 20%-a miket láttam):
Bár a Dr. House-ból nem láttam sok rész, mert TV-t nem nézek, egyébként pedig nem olyan jó az angolom, hogy élvezni tudjam. Persze felirattal menne, de úgy nem az igazi ez a típus.
Firefly mindenhogy atom szuper! :D
Startrek Enterpriseban vannak nagyon jó részek. Pl ezt nagyon élveztem: Carbon Creek
http://www.youtube.com/watch?v=IASWxqfcnr0
Babylon 5 meg alap. xD Szépen kinyílik a történet idővel.
The Big Bang Theory csak az első pár évad, volt jó.
Lost nem az. Egyszerűen rossz a vége, nem érdemes megnézni, hiába "kultikus".
-
bippo #4 "Aki azt hiszi, hogy a Dr. House a betegségekről és a gyógyításról szól, az hatalmasat téved."
Végre. Mindig amikor valaki megkérdezi, hogy ezt vagy azt a House részt láttam-e, mindig az orvosi esetre kérdez rá. Hát én meg ilyenkor pislogok egyet, mert a konkrét esetekre rohadtul nem figyelek, nem is jegyzem meg. Az első 2percen és az utolsó 2 percen kívül nem is érdekel, mit foglalkoznak a betegséggel. (a koreográfiája amúgyis ugyanaz)
A sorozat többi eleme érdekel igazán, amiket Te is említesz. -
#3 Azért a Fringe még tartja magát rendesen így a 3. évad elején is. -
#2 Szerintem sültkrumpli. Mehet! -
endrev #1 Ugyanaz volt a hibája, mint az összes sorozatnak, amely hasonlóan jól indul, aztán hasonlóan leül, csak ennek még akkor kevesebb konkurenciája volt, így szerencsésebb piaci helyzetben sugározták: egyetlen történetet vágtak darabokra, nem pedig egy történeti keretben, "univerzumban" mutattak be tényleges kis független történeteket, mégha azok azért egyetlen nagy történeti folyam mentén is sorakoztak volna.
Flash Forward, V, Heroes, Defying Gravity, Stargate Universe, sorolhatnám; ezeknek ugyanaz volt húsz évvel később is a hibája, mint a Twin Peaks-nek is, némelyikük már el is bukott, mások pedig küzdenek a fennmaradásért. Ugyanakkor ha az ember nem hetente lát belőlük részeket, hanem egyszerre néhányat is meg tud nézni, akkor olyanok mint egy jó könyv amit nem bírsz letenni. (Talán kivétel az SGU, de csak mert szappanopera-szintű a története.)
De miért maradt fenn 15 évadon keresztül a Stargate? A Stargate-ben megvolt az, ami ehhez kellett: elsősorban különálló történetek voltak benne különálló üzenetekkel, néha egy 2-3 rész nagyepizóddal, ÉS egyúttal folyamatosan haladt, fejlődött a Stargate-univerzum a karakterekkel együtt. Lehetett őket szeretni és lehetett (legalább is kellő mértékben) érteni minden epizódot akár anélkül is, hogy láttuk volna a korábbiakat.
Ugyanígy a Dr. House. Aki azt hiszi, hogy a Dr. House a betegségekről és a gyógyításról szól, az hatalmasat téved. Ez is interakciókról szól és a karakterek személyiségi fejlődéséről (szerencséjére nem szappanopera-szinten) különálló történetekkel és mondanivalóval, mégis egy nagy történeti szál mentén.
De a nagy filmesek vajon miért nem fedezték fel eddig ezt a kulcskülönbséget és miért követik el újból és újból ugyanazt a szarvashibát.