3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • Oltred
    #2872
    Köszi a segítséget! :)
  • Szerzetes89
    #2871
    Szia!
    A törvényeknél keresd a Status of Women sort, illetve ezek feloldásához bizonyos technológiai fejlettség kell (Tolerance III-VI).
    Ide kattintva olvashatsz róla a Wikin.
  • Oltred
    #2870
    Sziasztok!

    Miként tudom azt elérni, hogy pl a magyarokkal a nőket is használni tudjam a tanácsban. Sokszor jobb a nőknek a képességeik s ettől nem szeretnék elesni. Gondolok itt pl arra, hogy egy nőt teszek meg kancellárnak vagy intézőnek stb. Jade Dragon verzióval játszom.

    Köszönöm előre is a segítséget!

    Oltred
  • stoppos
    #2869
    Lett zsaponez mod, ha valaki szamurájkodni szeretne.
  • Szerzetes89
    #2868
    A Holy Fury DLC-vel jön majd. Lényegében, ha van egy híres ősöd a családban, akkor bónuszokat kapsz érte.
  • gebali
    #2867
    Ez miféle mechanika?
  • Alanw
    #2866
    vegre!!!!
  • Muki100
    #2865

    Magyar übermensch a következő DLC-ben
  • PetruZ
    #2864
    ...és CK táblás játék is jön :)
  • PetruZ
    #2863
    Holy Fury DLC
  • Ainz
    #2862
    Köszi a segítséget :))
    Most már tudom mit kell csinálni.
  • Malarki
    #2861
    3 dolog kell hozzá:
    - Stone Hillfort a fővárosban, vagy ha elfoglalsz egy területe ahol kastély van és megteszed azt fővárosnak
    - Absolute Tribal Organization a törvények közt
    - szervezett vallás, tehát nem lehetsz pogány
    Ha ezek megvannak akkor egy döntéssel tudsz átmenni feudalizmusba.
  • AKI94
    #2860
    Abban a menüben, ahol megtudod nézni pl kiket börtönöztél be kell lennie egy listának és olyannak hogy feudalise the tribe vagy valami hasonló. Ott a kérdőjelre ráviszed a kurzort és megmutatja mi kell hozzá. Nagyjából ami rémlik hogy prestige, stone hillfort a fővárosodban (azthiszem 4-es szintű erőd), meg talán a törvényeknél is kell valami. Sajnos alapjátékkal már nagyon rég játszottam így kicsit megkopott az emlékezetem :D
  • Ainz
    #2859
    Köszi mindkettőtöknek, de én arra gondoltam, hogy már kiosztott földet hogyan tudok visszavenni az embertől, de közben amúgy rájöttem.. feudal kell hozzá.. az új kérdésem az, hogy hogyan csinálok tribalból feudalt ? Maradnék Írországnál.
  • Malarki
    #2858
    Írországot hagyd a francba. Nem tudom ki találta ki ezt a hülyeséget hogy azzal kel kezdni mert az könnyű, ja, csak éppen semmit se látsz a játékból mert van 3 hűbéresed meg 1000 embered. Játssz Bizánccal, 876-os kezdésen. erős ország, jó uralkodó, biztos örökös, bármerre tudsz terjeszkedni. Sokkal élvezetesebb lesz, hidd el.

    A földet elvenni alatt azt érted hogy mástól elfoglalni? Ehhez kell casus belli(CB), ezzel tudsz indítani háborút. CB sok minden lehet, ha van clamied(jogod, követelésed) akkor azzal indíthatsz háborút. De van pl de jure CB is, ez azt jelenti hogy ha pl te vagy az Ír király(most maradjunk ennél) akkor kapsz claimet minden de jure Írországhoz tartozó területre. Ugyan így van holy war cb, amivel más vallásúakat tudsz megtámadni. De ebből nagyon sok fajta van, csak mondom, amíg Írországban szarakodsz az 1 tartományos grófokkal addig ezekből semmit se fogsz látni.
  • stoppos
    #2857
    Kezd előről, 1066-ban. Ne tribalkodjál elsőre. A chancellort kell elküldeni a szomszédba, hogy claimet fabrikáljon és ha az sikeres, tudod megtámadni és elvenni a földjét.
  • Ainz
    #2856
    Üdv!
    Stellaris után úgy döntöttem elkezdek játszani ezzel is
    Mindenki Írországot ajánlotta elsőnek, amivel nincs is gondom.
    Olyan kérdésem lenne, hogy mivel tudom elérni, hogy elvehessem a földet valakitől ? Mert tribal rendszer van, de hogy tudok váltani ?
  • Oltred
    #2855
    Közbe vissza olvastam az előző hozzászólásokat, megvan az infó, köszönöm!

    Oltred
  • Oltred
    #2854
    Sziasztok!

    Kultúrát miként tudom elősegíteni, hogy terjedjen? Tudom, hogy néha magától megváltozik, de nem lehet valamivel megsürgetni az adott területen a dolgot?

    Köszi előre is a segítséget.

    Oltred
  • Geri 12
    #2853
    Azért ez elég vicces... :D :D

    http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=303CK2game_2018_02_14_17_.bmp
    Utoljára szerkesztette: Geri 12, 2018.02.14. 17:42:19
  • Pluskast
    #2852
    Engem mondjuk az azték inváziós meg ez az új ázsiai DLC nem igen érdekel. De a többi az kb kötelező :)
  • stoppos
    #2851
    A way of life ad némi fűszert az alaphoz, az old gods meg új időpontot. Ezt a kettőt szerintem érdemes az elején is.
  • Fenrir
    #2850
    Kb minden content :)
  • ElfQT
    #2849
    Melyik DLCkkel érdemes elindulni?
  • Fenrir
    #2848
    Azért a javítások nagy része nem lefordítandó szöveg, de azt aláírom, hogy az új DLC-k baromi sok új szöveget emeltek be a játékba.
  • Kissssss0 #2847
    szerintem sose lesz már ehhez a játékhoz magyarosítás, meg figyelembe véve hogy a megjelenése óta jöttek egyfolytában a dlc-k meg a javítások kész rémálom lett volna az aktuális fordítócsapatnak folyamatosan naprakészen tartani a fordítást.
  • Malarki
    #2846
    Magyarosítás nincs a játékhoz, legalább is én nem tudok róla. Még nagyon régen, talán még az Old Gods idején volt egy kezdetleges változat, de az már nem nagyon használható a jelenlegi verziókkal.
  • Califa
    #2845
    Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy: mi a külömbség a Crusader Kings II DLC Collection (27,59 usd) és a Crusader Kings II Collection (36,79 usd) között mert azért a 9 dollárért nem találtam meg mit adnak pluszba. továbbá van e olyan Magyaritás a játékhoz amit használni tud az ember angol nyelvtudás nélkül.Ha van akkor csak az alap játékhoz vagy esetleg 1-2 dlchez is ?
  • pocoksari
    #2844
    tudod, álmos nagy hadvezér volt és ugye azok pontosan tudják, hogy kit érdemes magukkal vinniük és azt is, hogy kit célszerű keleten hagyni :)
    elképzeltem, ahogy összenéznek a vezérek, hogy pffúúú, mit mondjunk neki...ajajjjj, mi legyen...hmmm...mondjuk azt, hogy keleten kell maradni védeni a legelőt, na, az jó lesz...még örülni is fog neki, hogy milyen fontos feladatot bíztunk rá...
  • Fenrir
    #2843
    Vajon lehet, úgy új játékot kezdeni, hogy magyar vazallus vagyok a honfoglalás idején és amikor Álmosék elfoglalják a mai M.o. területét akkor én is kapok ott területet? Mert amúgy alapból simán ott hagynak, keletebbre tőlünk.
  • gebali
    #2842
    Köszi, ránézek mindenképpen!
  • Pluskast
    #2841
    Tedd fel hozzá a Historical Improvement Projekt modot. Sokkal jobb lesz tőle a játék.
  • gebali
    #2840
    Elindítottunk a futó EUIV sorozat mellett egy CK2-végigjátszást. Én nem vagyok a legerősebb ebben a címben, úgyhogy ha van valami helyesbítésetek vagy tanácsotok, szívesen fogadjuk:
  • jocika
    #2839
    A Paradox üzletpolitikájáról csak annyit, hogy épp most jött meg az ingyen játékom a felháborodást követően. Bekérték a számlákat és küldték a kompenzációt. Én a Tyranny-t kértem.
  • Szerzetes89
    #2838
    Nekem elég vegyes érzelmeim vannak a mostani DLC-vel és a Paradox DLC politikájával kapcsolatban. A M&M márciusban jött ki, tele volt hibákkal, amiket a mai napig NEM javítottak (4 hónap!!! után nagy kegyesen kidobtak egy beta patchet), a titkos közösségek teljesen hasznavehetetlenek, kihasználatlan lehetőségek tárháza van itt... Értem én, hogy sietni kell, mert a Ck2 támogatása már a végét rúgja, de akkor is...

    Mintha a fejlesztők sütnének egy tortalapot, de a krémet, a diszítést és a tálalást a modderek csinálnák.
  • PetruZ
    #2837
    Kijött a hivatalos bejelentés és a videó is hozzá.
  • Szerzetes89
    #2836
    Egyébként, ha valaki nem tudná, akkor a következő (lehetséges) utolsó DLC Kínával foglalkozik majd. Sajnos Ázsia ezen területe nem fog megjelenni a játékban, viszont ha határosak vagyunk a birodalommal, kapcsolatba léphetünk a császárral, különféle eseményeket, híreket kaphatunk. Linkelem a fejlesztői naplókat:
    A Sárkánytrón
    Hírek Kínából
  • Fenrir
    #2835
    A jó viszony mindenkivel nem fog menni, mindig lesz olyan alattvalód aki valamelyik területedet akarja, mindig lesz olyan alattvalód akinek a tulajdonsága üti a tiédet (pl részeges, őrült, ambiciózus), mindig lesz olyan örökösöd (vagy neki a házastársa) aki arra törekszik, hogy az első számút eltegye láb alól.
  • Fenrir
    #2834
    Én egy magyar pt-met ezért hagytam abba mert idegen feleséget szereztem és valamiért az örökösök nem magyarok hanem franciák lettek és képtelen voltam utána több generáción keresztül visszahozni őket magyarra, pedig a tanító és a házastársak is magyarok voltak.
  • jocika
    #2833
    Ok, világos.