3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • Oltred
    #2952
    Annyi kérdésem még lenne, hogy ha megvan az Árpád vérvonal s újra női karakterem van akit matrilineárba házasítok akkor a nő és a férj vérvonala együtt öröklődik?
    Feltéve, hogy a férj vérvonala férfi ágon öröklődik. Attól tartok, hogy akkor élveztem a magyart s helyette a másik lesz.

    Oltred
  • Oltred
    #2951
    Értem, köszönöm a segítséget.

    Oltred
  • Xsillione #2950
    Elvileg igen, bármelyik férfi vérvonalat hozzáadhatod ezzel a módszerrel, csak a használt anyának rendelkeznie kell az összes megtartandó vérvonalal (illetve az apának kell bírnai velük, ám nem tudom milyen gyakori a random célpontoknál a több vérvonal.)
  • Oltred
    #2949
    Értem, ki is próbáltam, működik.
    S mi van akkor ha az említett Ragnar vérvonalat is csatolni akarom vagy bármelyiket. A menete ugyan az?

    Oltred
  • Xsillione #2948
    A cél, hogy fiu gyereked legyen, aki az Árpád vérvonalba tartozó apától származik, és a te házadban van.

    Mivel jelenleg nincs Árpád vérvonalbeli háztagod (ha van akkor csak szaporítani kell és megvagy), így értelemszerűen vagy valamely női rokonadat kell addig trükközni, hogy ez összejöjjön, vagy eleve vele játszani, mivel akkor sokkal nagyobb a kontrolod. Azaz egy női karakterrel kell játszanod, aki a házadba tartozik. Neki nem lehet férje, vagy női házasságban lévő (matrilineal) kell, hogy a saját gyereke az saját házba (a tiédbe) kerüljön.
    Vele kell öszejönnöd a kívánt Árpád vérvonalbeli apával (seduction segít), majd a gyereket sajátként kezelni (örökbefogadni a fattyút), aki így a házadba kerül. Feltéve hogy fiú, mert a lányok nem adják majd tovább a vérvonalat. Innen a fiuval folytatva már sima menet, ő és minden gyereke Árpád vévonalbeli lesz, és fiai ezt tovább is adják, pár generáció és szinte mindenki bírja a családban a vérvonalat, és ha női karakterrel is kell játszanod, csak annyi a dolgod, hogy egy vérvonalbeli férfi taggal a házból házasodsz, így őrizve a vérvonalat és a birtokokat is.
  • Oltred
    #2947
    Még mindig nem tiszta miként tudom a játszható karaktereknek adni az Árpád vérvonalat. :D
    Elmagyaráznád, gyakorlatilag mit is kéne tennem?

    Nagyon köszönöm!

    Oltred
  • Xsillione #2946
    A vérvonal négy fő kategóriába tartoznak öröködés szempontjából:
    Férfi vagy női: Ezek a vérvonal férfi vagy női birtokosainak gyerekeinél marad meg, feltéve, hogy a férfi vagy női előnyöben van a házasság (férfi alapesetben, matrilineal a női vérvonalnél.)
    Általános: ekkor mindig továbbadásra kerül a gyerekeknek.
    Egyéni: A vérvonal nem továbbadható, csak az adott személy egyedi tulajdonsága.

    Mivel mind a két választott vérvonbalad férfi ágon öröklődik, így olyan személyt kell szerezned, aki már bírja a vérvonalat, és normál házasságban kerül be a családba. Csahogy ekkor a gyerek az idegen családjába fog tartozni.

    Kivétel, ha nem ismert az apa, mert ekkor ideiglenesen általános lesz a férfi vérvonal. Azaz egy saját házadbeli nőtaggal kell teherbe esned a kívánt vérvonal tulajától, anélkül, hogy az apa kiderülne. És mivel férfi ágon öröklődik a vérvonal, a gyereknek fiúnak kell lennie.
    Vagy, női házasságban férfi ágyasként (consort) behozni a vérvonal tulajdonosát, és ekkor is általános lesz a vérvonal, ekkor egyébkébnt lehetőség van a női vérvonal átadására iss, hoszen ez egyben egy női házasság és az anya a saját vérvonalát megtarthatja a gyerekei számára.

    Ha sok és trükkös vérvonalat akarsz, akkor hasznos a női uralkodó aki tarthat ágyast, mert a férfi uralkodó nem kapja meg az ágyasai vérvonalát a gyerekeinek.

    Ha saját vérvonalat akarsz, akkor azt ambícióként tudod elkezdeni (herceg vagy felette és sok presztizs az előfeltétele, valamint, hogy ne legyen egyetlen "házi" készítésű vérvonalad sem) innen majd látott a célokat (ölj meg 30 embert, nyerj 15 háborút, 30 év béke, 10 város/kastélytemplom építése), illetve lehet vegyes cél is (10 háború meg 7 kastély és hasonlók), a módszertől függően kapsz képességeket.
  • Oltred
    #2945
    Sziasztok!

    Holy Fury 3.0-val játszom. A bloodline ( vérvonal ) után érdeklődnék, hogy miként tudnám pl a magyar vérvonalat a saját dinasztiámba beépíteni?

    Olvasgattam Wikin, de nem teljesen tiszta. Azt terveztem, hogy az Árpád és pl a viking hős Ragnar vérvonalát is beépíteném a saját dinasztiámba, de eddig bármennyit játszottam, normál vagy női ági házasodást is csinálva nem egyet sose lett semmi.

    Plusz az után érdeklődnék, hogy ha pl ( ez csak egy felvetés ) a saját rokonaimmal házasodok akkor létre jöhet valamiféle bloodline?

    Köszönöm előre is a segítséget!

    Oltred
  • Kotomicuki
    #2944
    Ez jó hír, majd elő-elő vehetnék így a kevésbé fogyó tartalmakat..., hátha egyszer teljes lesz a gyűjteményem! :)
  • Kissssss0 #2943
    swords of islam DLC ingyenes lett(steam verzió) erre a hétvégére, aki beszerzi az megtarthatja véglegesen.
    Utoljára szerkesztette: Kissssss0, 2019.11.15. 21:03:49
  • Kotomicuki
    #2942
    Akkor 20 évesnek ható grafikával..., a lényeg nem változik: ha már most "elmaradásban" van ez az elem, akkor az csak tovább fog nőni az évek során - nem mintha egy stratégiához annyira kéne a grafika, mint egy fps-hez, de akkor is (azé' ne ez vigye el a gépigényt)!
    De, ha tényleg elmennek elferdítés irányba, mer' a pc-ség aberrált baromsága azt kívánná meg, akkor viszont tényleg lehúzhatják majd a klotyón a terményüket!
  • Kissssss0 #2941
    " get the feeling Paradox want to make a statement with the level of polish at launch, rather than recreating seven years of CK2 expansions."


    a többi baromságra már kedvem sincs válaszolni ami ebben a "cikkben" van, mint pl deus vult a rasszisták kedvence... wtf.

    részemről erősen felejtős ez a harmadik rész, egyrészt tuti fix lesz hozzá huszonhárom millió dlc, másodrész paradoxék eléggé átmentek paraszt üzemmódba az árazásaikkal meg a nemrégen bevezettet EULA-val ami enyhén szólván kifogásolható, harmadrészt meg ilyen emberrel aki a ceo székben ül én nem terveznék hosszú távra... főleg azután amit leműveltek a prison architect játékkal, meg is lehet nézni az értékeléseket steam oldalon.
  • PetruZ
    #2940
    A grafika és az UI nem hiszem, hogy 20 éves, mivel a legújabb Imperium-ból eredeztethető. :) Egyébként nem csak ráncfelvarrás lesz: várható újdonságok.
  • Kotomicuki
    #2939
    Tehát, egy 20 éves grafikával dobják fel az eddigieket, amit ismét eladnak majd nekünk, természetesen: jó pénzért!
    Remélem, az oldalak információtartalom %-ka nem fog (jelentősen) csökkenni - sőt, reménykednék újak bevezetésében is!
  • Malarki
    #2938
    3 screenshot is kikerült:

    Screenshot1

    Screenshot2

    Screenshot3
  • Serpa
    #2937
    Crusader Kings III

    Néhány perce jelentették be.

    11.30-kor bemutató
    Utoljára szerkesztette: Serpa, 2019.10.19. 11:09:17
  • arel
    #2936
    Nomádokat még komolyabban én sem probáltam, bár kíváncsi vagyok rájuk. Viszont a kissebb probálgatások közt nem jöttem rá, hogy ha egy provinciát elfoglalnak, hogy teszik a benne lévő vár, várost vagy templomot a földel egyenlővé? Vagy ez automatikus nincs rá külön aktiválás?
  • csitermaci
    #2935
    Igen, Velencével kezdtem neki. Hát igen, nagyrészt pörgettem az időt claimre, illetve mikor már diplomatic range-be kerültem kínával grace-re várva. Grace kellett az Abbasid elleni,illetve később a Bengal Empire elleni invázióra. Btw gracegyűjtésnél elég jól jön h alapból a seniority succession van, ha nem jelölsz ki utódot.
    Mondjuk annyira hosszú idő nem volt a lényegi része. Az első 180 évben csak építgettem aztán rá 220évvel később megvolt az utolsó provincia is a Vasco de gammás achihoz.
  • Malarki
    #2934
    Velencével csináltad? Vagy melyik köztársasággal?
    Én is gondolkoztam már egy ilyen meneten, de nekem valahogy ezek a kereskedő köztársaságok elég unalmasak, főleg hosszú távon.
  • csitermaci
    #2933
    Sziasztok!
    Tegnapelőtt sikerült befejeznem a merchant republicos achivement runomat.
    Meglett a Trade Empire,a Pax Mongolica, a Venetian Guile, a Who Needs Vasco da Gama?, valamint a Seven Centuries achi. A legendary wisdomot próbáltam az utolsó 200évben de a 114 éves uralkodóm 98éves uralkodása alatt hiába volt végig a rulership focus, csak az administrator traitig jutott... :D
    Tegnap viszonylag könnyen, első próbálkozásból meglett a Defender of the Holy Sepulchre achi.
    Most a What Could Have Been randomworldös achira hajtok, aztán tervben van még egy nomád és 1 mongol achi run a nomád achik miatt.
    Nomádokkal még nem játszottam, majd kiderül mi lesz belőle. :D
  • Xsillione #2932
    Útmenti rablóbandák.

    Általában pénzhiány a megjelenés oka, akár pár nap minusz esetén is a tartományaidban hirtelen mindenki megkergül és évekre kiható hátrányokat okoznak. persze pár egyéb esemény (random és nem random) is okozzhatja, ám a pénz hiány a fő gond, ami persze könnyen előfordul, ha nincs 100-200 dukát kéznél az aktuális random fizes félévnyi bevételt vagy leég az ezer dukátos épület esemény.

    Megszabadulni tartós pozitív zsetonnal lehet, segít, ha a tanácsosaid értik a dolgukat, illetve a saját steward értéked is erősen számít, magas éltszínvonal (prosperity) segít, ám ezt persze erősen rontják a nevezett események és annak okai, így nem garantált, hogy megmarad mire számítana.
  • arel
    #2931
    Köszi. És azt lehet tudni, hogy egyes tartományomban feltűnnek tolvaj céhek ( nagyon emésztik a bevételt) és/vagy highway robber band ( ezt nem is tudom minek forditsam le ☺),hogy ezek mitől jelennek meg, és hogy lehet megszabadulni tőlük?
  • Xsillione #2930
    A jutalom a hadi hozájárulás (war contribution) alapján jár. Minden birtok napi 10 pontot ér, harcok pedig minden öt katonáért a harcban 1 pontot, minden nap, amíg a harc tart. Azaz egy átlagas terület (3 birtok), napi 30 pont, egy év alatt mintegy 10K pont. Ezzel szemben egy tisztes haderő, mondjuk 5K katona, ezt tíz nap harc alatt éri el, azaz a harcokban való részvétel brutálisan sok pontott hoz, cserébe eszi a katonákat.

    A terület megszerzéséhez kell egy kijelölt kedvezményezett. A legtöbb pontot adó erő, ha van kedvezményezettje, megkapja a területett, és a többi kedvezményezett az új birtokon lesz kisebb nemes. Persze lehet azt is választanod, hogy a területett a kedvezményezett helyett magadnak igényeled, és ekkor benyelheted a királyságot, ha legnagyobb voltál, ám ezt nem veszi jó néven a Pápa.
  • arel
    #2929
    Üdv. A keresztes hadjáratokkal kapcsolatban van egy kérdőjel nálam. Most a sikeres keresztes hadjáratnál mitől függ, hogy a miénk lesz az egész földbirtok ( vagyis annektálja az egészet) vagy csak simán random keresztény nemesek birtoka lesz összevissza egy random uralkodóval? És mitől függ, hogy mennyi pénzt kapnak a hadjáratban győzelem esetén? Mert egy kicsit furcsálltam, hogy míg én elfoglaltam 2-3 tartományt is ( bár nem nagyon harcoltam) 5-6X kevesebb arany ütötte a markomat mint pl. a lengyeleknek akik elég későn értek a Közel-keletre ( bár nem néztem mit tevékenykednek). Majd leeset az állam mikor láttam, hogy vagy 5000 aranyat kaptak jutalmul .
  • Zs0olt
    #2928
    Áháá! Akkor ez lesz az amit Malarki mondd, konkrétan 4 vármegyén kívül az egész az enyém... Függetlenné válok akkor, aztán onnan. :D Köszönöm!
  • Malarki
    #2927
    Ha a vazallusa vagy akkor nem tudod elbitorolni a királyságot, előtte függetlenedned kell. Ehhez kell a de jure területek 51%-a.
  • Xsillione #2926
    Tiéd vagy vazallusod birtokai számítanak, hercegként (duke) ez macerás, hiszen csak gróf (count) lehet vazallusod, így nagyobb országokat küzdelmes összeszedni sok hercegségból (dukedom), esetleg egyszerűbb oldalágon egy Horvát vagy Szerb királyi címet megszerezni, és onnan építkezni, aztán amikor megvan a Magyar is, akkor azt teszed meg elsődlegesnek.
  • Zs0olt
    #2925
    Igen ez volt a tervem. Konkrétan a területek kel lhogy a birtokomban legyenek, vagy elég ha a dukátusom alatt van egy random hűbéresnél?
  • skory92
    #2924
    Vagy ott van az elbitorlás (usurp), ha az adott címhez tartozó történelmi/jogi (de jure) területek 51%-a legalább a tiéd.
    Utoljára szerkesztette: skory92, 2019.09.22. 16:44:49
  • Zs0olt
    #2923
    Valamiért a beházasodás eszembe sem jutott... egyelőre akkor marad az hogy kiírtom a családot, köszi a tippeket :D
  • Xsillione #2922
    Ha van jogod a címre (claim) mert valamikor a családé volt vagy mert beházasodtál a királyi családba, és valamely családtagod szerpeel az öröklési listán, akkor kezdhetsz intrikát vagy frakciót a trónért, ha sikeres, akkor tiéd a korona, persze vélhetően lesz közben egyy polgárháború is.

    Vagy a nevezett módon bekerülsz az öröklési listára (te vagy családtagod) és véletlen mindenki aki előrébb volt, hirtelen vaddisznó általi mérgezést szenved, akkor következő örökléáskor a korona hozád (családtagodhoz) kerül, és persze nem kell megvárnod, mííg lesz új gyereke az aktuális királynak, ő is kerülhet vaddisznók közé.

    Vagy ha a claim nagyon nem akar összejönni, akkor egyszerűen kiírtod a korona minden jogos tulajdonosát, és így az mint cím elvész, és ha tiéd elég nagy része magyyarországnak, újralakíthatod majd.

    Vagy megváltoztatod az öröklés menetét intrikával és frakciókkal, hogy választott legyyen, és megváléasztatod magadat.
  • Zs0olt
    #2921
    Sziasztok! Kérdésem a következő lenne:
    Hogyan, miként, lehet egy koronára szert tenni hercegként?
    Visegrádi herceg vagyok épp, az előzőekben regnáló király konkrétan tönkre vágta az országot, amíg el nem fogtam, be nem zártam, és végeztem ki rögtön. Most a fia ül a trónon.
    Lényeg: gondoltam átvenném a helyét, van egy csomó címem, rengeteg dukátusom van (vagy mi).
    Hogyan lehetnék trónbitorló? Mi a feltétele, valamint konkrétan hogyan kell csinálni? :(
    Gondoltam arra is hogy először független leszek, saját királysággal, de akkor nem magyarországot viszem tovább, ami a célom lenne...
  • arel
    #2920
    Azért így a tengeri birodalomról jut eszembe. Olyan sok patch/dlc jelent már meg a ck2-ben, hogy lassan megszámolni sem tudom, mégis egyik sem foglalkozik konkrétan a hajózásról, tengeri csatákról, tengeri kereskedelemről, stb. Pedig a középkórban ahogyan ma is már nagyon is létszügség volt. Mondhatni a jelenlegi rendszer elégé le van butítva annak ellenére, hogy a Ck2 mennyire egy komplex játék.
  • Xsillione #2919
    Alapvetően a távoli területek öröklését piszkálja.

    A limitált és variánsai különféle útvonalakat engednek, illetve a de jure fennállása estén hagyja megtartani a távoli területett (ami nincs közvetlen összeköttetésben a fővárosoddal.)

    A teljes (total) más csak a limitált tengeri útat engedi (azaz egy tengeri mező lehet a távoli terület és a fővárosodat elérő útvonalon., egyélbként még a de jure terület is függetlenedik.

    Ezek alól kivétel, ha klözvetlen tulajdonod a távoli terület, hiszen akkor nem mint uralkodó öröklöd meg a területet, hanem a családé, és senkinek semmi köze hozzá:)

    Én a harsh változatott tarom jónak, esetleg a significant, ha tengeri biradalmat akarsz építeni.
  • arel
    #2918
    Néztem amúgy ezt a játék kezdetén a beállításokat. Sok esetben alapverzióban hagyom/viszem néha randomra állítom. Viszont ez a Exclave independence egy kicsit bonyolult. még nem próbáltam OFF verzión kívül. A korlátozott esetleg a totál verzió mit takar a gyakorlatban?
  • Malarki
    #2917
    3 dolog befolyásolja hogy ki menyit adózik/mennyi katonát ad:
    1. a kapcsolat vele, ez a legfontosabb
    2. a törvények
    3. de jure jogok. Ez egy kicsit zavaros nekem is, a lényeg annyi hogy bármilyen szinten(hercegség, királyság, birodalom) legyen rá de jure jogod, különben kevesebb katonát ad az adott tartomány.
    Ez a 3 dolog vonatkozik mindenkire a játékban.
    Megmondom őszintén, én a városokat nem szeretem. Persze pénzt ad, de katonát alig és az nekem fontosabb. És ha keresztény vagy nem is tudod megtartani magadnak.
  • arel
    #2916
    kösz-kösz igen érthető volt :-). Eddig mindig úgy csináltam, hogy az üres helyekre ( és persze , ha az én fennhatóságom alatt állt) csak városokat építettem. Direkt azért, hogy több pénz folyón be. Mert észrevettem, hogy a lázadásokat is könnyebben tudom leverni, hisz nem szorulok rá a polgárháborúban megmaradt hű nemeseim seregeire, hanem zsoldosokkal elintézem a dolgot.
    Amúgy ugyanez a tendencia vonatkozik a hercegségekre is? Hogy a hercegségünkön belül több odaadományozott grófságunk van, ők is e szerint adóznak?
    Utoljára szerkesztette: arel, 2019.08.11. 11:35:06
  • Malarki
    #2915
    Igen is és nem is :D Vár: sok katona, kevés pénz. Város: kevés katona, sok pénz. Viszont a 100%-ot csak akkor kapod ezekből ha te magad tartod őket. Ha kiadod akkor már kevesebb jut neked, mert a bárói szintű hűbéresekre is azok a szabályok vonatkoznak mint bármelyik másikra. Tehát pl ha utál téged, más vallású, más kultúrájú kevesebbet fog adózni. És ugye ott vannak az adózási törvények hogy kitől mennyit és mit kapsz, az szintén befolyásolja őket is.
    Remélem érthető volt :D
  • arel
    #2914
    egy kérdés. Van a királyomnak/hercegemnek/grófomnak több grófsága. Befolyásolja a pénzszerzési rátát az , ha a grófságon belül városokat építek és nem várakat? Ezeket odaadományozom egy nemesemnek így kvázi a közvetlenül alattam lesz.
    A grófságon belül úgy tudom a városok/templomok/várak a feljebbvalónak vagyis a tartomány urának a grófnak adóznak, nem? Vagy rosszul tudom? És ebből következtettem ki, hogy a városok nagyobb pénzbevételük okán több adóhoz jutok.
  • Xsillione #2913
    Jaja, gyak egy friss DLC áráért az egész csomag.