3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • Montanosz
    #2992
    na azt megnéztem ékezettel nem lesz gond
  • JonasSandor
    #2991
    Nagy kár, szerintem is felesleges újat nyitni.
  • Montanosz
    #2990
    gondolom felesleges ennek a résznek is uj topikot nyitni

    kicsit zavarosnak érzem ezt az 5 évente fa fejlődés modositást, nem mintha nem lenne életszerű mert jomagam is körbe szavaztam már az összes létező politikai pártot, azonban a növekvő család/familiáris/alá-fölé rendeltségi viszony igy jol megfogja nehezitani a játékot, mondjuk igy nem kell félni attol hogy logisztikailag is lehetetlen nagy birodalmat hozunk létre
  • Montanosz
    #2989
    nem nem magyar de könnyen magyaritható, majd megkérem Józsefet legalább egy gépit eresszen rá, aztán majd akinek kedve támad nyelvtanilag/értelmezésileg kijavitja, bár ennél a játéknál a teljes ékes magyar nyelv se segit ha nem értjük a sok opciot játékelemi összefüggést :-D
  • Montanosz
    #2988
    mondjuk a bajom az hogy most már biztos vennem kell egy nagyobb monitort mert a 19" ide már kevés akármilyen felbontáson, kivéve ha 10 centiről nézem :-D
  • JonasSandor
    #2987
    Ez is full magyar?
  • Montanosz
    #2986
    nálam a második rész kimaradt mert első résszel játszottam, lévén full magyar.
    Most nézegetem, de máris látom hogy az összefüggéseket meg kereszthivatkozásokat újra kell tanulnom.
    localization mappa van, forditani lehet
  • Montanosz
    #2985
    CK III map

  • JonasSandor
    #2984
    nem
  • AnuluWork #2983
    A III. rész lesz itthon dobozosan?
  • Montanosz
    #2982
    bocs csak most lett időm írni
    a gépi magyarítások fészbuk csoportban van a link
    fészbuk
  • Califa
    #2981
    ....és hol találjuk meg a forditást ???
  • Montanosz
    #2980
    az abba maradt fordítás, gépivel be lett fejezve, ez jobbára az eventeket érinti
  • Xsillione #2979
    Messze nem ezzel kezdték, EU4-ben a kebab volt a bűnös szó, amikor épp az ottomán volt a leginkább elszált ország, aztán persze pár év és a törökök kiestek a nyugati kedvencek listájáról, és szépen lehetett visszább venni az ottománt, a stellarisban kitiltották a modot, ami engedte, hogy az emberi faj az csak fehér egyedekket tartalmazzon (ám a csak fekete és csak ferdeszemű maradhatott, azon túl, hogy a tényleges fajírtás és miegyéb az a játék alapeleme), és vélhetően voltak már ezek előtt is szép akcióik, csak azok nem vertek ekkora port többnyire.
  • Kotomicuki
    #2978
    Hhmm, ma már minden olyanért külön pénzt kérnek, aminek anno egyértelműen a(z alap)játékban volt a helye...
    Lassan ezek is, mint az ikea, aztán legózd össze a játékodat - jó, egyesek ennek többszörösét is hajlandóak (hiába) rákölteni pl. a wot-ra...
  • Kissssss0 #2977
    azt a rinya fesztet amit paradoxék levágtak a "deus vult" körül meg az az ámokfutás amit leműveltek a saját fórumokon eléggé megkérdőjelezte a hitelességüket énnálam.

    pedig volt idő mikor 24/7 mást se csináltam csak eu3-at játszottam meg olvastam/írtam az itteni eu3 topikba.
  • Kmarha
    #2976
    még meg se jelent a CK3, de már meg lehet előre venni az első DLC-t és a szépítő kiegészítőket.


    nem mondom, hogy meglepődtem :)
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2020.05.16. 00:58:39
  • Serpa
    #2975
    A koronázási ceremónia napja 2020. szeptember 1.
    Belépődíj 50 euró. (CK3)
  • Kissssss0 #2974
    thx.
  • aadam
    #2973
    a horse lords DLC ingyenes stemen
  • Montanosz
    #2972
    ja bocs akkor elkerülte a figyelmem, csak be lesz fejezve a magyarítás azért került nálam előtérbe
  • Kotomicuki
    #2971
    Az már régóta, sőt, már pár DLC is volt ingyen!
  • Montanosz
    #2970
    crusader kings 2
  • Anonymusxx
    #2969
    Mi az ingyenes?
  • Montanosz
    #2968
    most ingyenes a steam-n, gyorsan csapjon le rá akinek még nincs meg
  • Montanosz
    #2967
    az Old world-nek csináltam egy topikot, érdemes kiprobálni, Civ,CK és Universalis keverék, tehát családfa menedzselés, több mint 1200 esemény,stb, nagyon kellemes keverék
  • LaTueur
    #2966
    Sziasztok! Létrehoztam egy magyar CK-s Discord szervert. Még éppen csak indulóban van, de bárkit szívesen várunk.
  • Malarki
    #2965
    Kibányásztam wikipediaról, ezek befolyásolják az elnevezést: vallási csoport, vallás, államforma, kultúra csoport, kultúra. Gondolom ha kán lettél akkor valahol a pusztában kezdtél, szóval szerintem az is maradsz ha nem váltasz kultúrát.
  • Paddy
    #2964
    Ezt értem de még is csak jobb lenne, ha király lennék és nem kán, hiába ugyan az a kettő. Emlékeim szerint már keresztény voltam mikor kánsággá változtunk és asszem a feudalizmus is előtte lett meg. Így csak pislogtam, hogy a mi a görcsért vagyunk kánság...
  • Montanosz
    #2963
    egy kis indie játék hasonlo témában :-D
    Plebby Quest: The Crusades

  • Malarki
    #2962
    A kán is királyi rang. Az hogy királynak, kánnak, despotának vagy szultánnak hívnak attól függ hogy milyen vallásod és kultúrád van. Semmi különbség nincs köztük a néven kívül.
  • Paddy
    #2961
    Köszönöm a választ. Eljutottam arra szintre, hogy királlyá koronáztak de az államformám kánság lett... tehát nem király vagyok, hanem kán, ami nekem nem tetszik. Van lehetőség a játékban megváltoztatni ezt az államformát?

    Előre is köszi a választ!
    Utoljára szerkesztette: Paddy, 2020.04.10. 11:35:34
  • Malarki
    #2960
    Nincs éppen valami mással elfoglalva? Pl ha tanácstag vagy a hűbéruradnál akkor ő is el tud küldeni olyan feladatokra mint te a sajátjaidat, ha éppen azt csinálod akkor nem tudsz parancsnok lenni.
  • Paddy
    #2959
    Közben a második kérdést megoldottam.:D
    Maradt az első:

    "-Miért nem tudom a főkarakterem (chief) hadsereg élére kinevezni? Eddig ment gond nélkül, de most nem lehet berakni a hadak vezetésére. Megnéztem, a profilképére kattintva engedélyezve van, hogy hadakat vezessen. "

    Köszönöm a válaszokat!
  • Paddy
    #2958
    Sziasztok! Nem régen kezdtem játszani a játékkal és nagyon tetszik. Két kérdésem lenne:
    -Miért nem tudom a főkarakterem (chief) hadsereg élére kinevezni? Eddig ment gond nélkül, de most nem lehet berakni a hadak vezetésére. Megnéztem, a profilképére kattintva engedélyezve van, hogy hadakat vezessen.
    -Hogyan tudok chief-ből high chiefé válni? Azt néztem, hogy plotolhatok az irányba vagy ha mákom van akkor úgy nősülök, de más út nincs?

    Előre is köszönöm a válaszokat!
  • Kissssss0 #2957
    megint ingyenes lett egy dlc.

    The Reaper's Due
  • T800
    #2956
    Köszönöm.
  • Malarki
    #2955
    Igen, van benne multiplayer.
  • T800
    #2954
    Sziasztok!

    A játék játszható multiban? A steam oldalán nincs feltüntetve.

    https://store.steampowered.com/app/203770/Crusader_Kings_II/

    Köszi a vélaszokat előre is! :)
  • Oltred
    #2953
    Működik! Női karakter, matrilineáris házasság s az anya és az apa vérvonala is öröklődik.

    Oltred