70
  • immovable
    #1
    Hát én inkább kihagyom. Jó lesz dvdrip-ben is egy délután szundi közben.
  • Rage47
    #2
    gratulálok
  • Rage47
    #3
    egyébként egyetértek a cikkel, tényleg nem volt meglepetés ereje a filmnek, hiszen mindenki ismeri már a predátorokat:)
    ettől függetlenül nagyon jó film, hangulatos
  • TheBerzerker
    #4
    Mégis mit várt a cikkíró egy Predators című filmtől? Milyen meglepetést? Ez az okfejtés egy marhaság. Ennyi erővel a Birodalom Visszavágot is lehetne fikázni, hogy Lucas mekkora barom, mert úgyis mindenki tudja, hogy a film a jedikről szól, de akkor hol a meglepetés?

    Amúgy Antal Nimród töbször is lenyilatkozta, hogy azért vannak pl kevés alkalommal álcázva a predátorok mert semmi értelme nem lenne, mert mindenki ismeri a karaktert. Az első részben működött az álcázás, itt már nem működne, mert mindenki azért rinyálna, hogy alig lehetett látni őket a filmben.
  • KP27
    #5
    egyáltalán nem annyira rossz mint amennyire mondják. A rendező se tud szarból várat építeni. Ha a sztori meg a forgatókönyv hadilábon áll, akkor ő se tud csodát tenni...
  • hajnaltores
    #6
    Teljesen egyetértek TheBerzerker-el....Szekeres úr, pedig iratkozzon be egy cikíró tamfolyamra, mert már egy ideje nagyon rossz amit csinál meg....
  • UnnameD
    #7
    Egyetértek, ennyi erővel jöhetne pl. a Titanic esetében is ez a kritika, hogy dehát úgyis előre tudja mindenki, hogy elsüllyed a filmben..
    Nagyon kevés ember néz meg valami új filmet úgy, hogy legalább valamit ne tudna előre (filmelőzetesek stb), szóval ez nem kritika, ez egy fatális marhaság.
  • isthun
    #8
    A movie nem volt rossz,méltó folytatása az előző Ragadozó filmeknek! A legelső Predator mozi előnye;-nem volt még (hazánkban)ez a fajta filmdömping,mint manapság.
    -nem igazán láthattunk hasonló témájú film(ek)et:1 idegen lény vadássza az embert!
    -a meglepetés ereje! (hisz a fim elején sem a néző,sem a kommandós csapat nem tudta,kivel-mivel is állnak szemben!)
    -Arnold Schwarzenegger jól mutatott a szerepben!
    -a csapat érdekes karakterei!
    Ja,és szépen eltelt 23 év!Az ember úgy érzi,nehezen tudnak már valami újat-eredetit letenni az asztalra, mindenre láttunk egy példát,vagy legalább is hasonlót!Pedig csak érettebbek lettünk!
    Valószínű,sokan látványorgiát vártak(pl:a Transformers 2. is az,még sem ér egy kalap sz..t se!),nem azt kapták amire gondoltak,csalódottak! Mégis,az előző részek színvonalát hozza a film,büszkék lehetünk bárminemű magyar vonatkoztatásra e mű kapcsán!!! Hajrá DvD!
  • opeca
    #9
    Én viszont egyetértek a cikkíróval, bár annyit hozzátennék, hogy ebből még a rendezői székből is többet ki lehetett volna hozni. Szóval ez rendezésügyileg olyan 6/10.

    Az első baj a predator filmekkel, hogy egy AvP-vel kezdték újra az egészet. Ez alapvetően hiba volt. Egy komoly rendezővel, egy komoly színvonallal és költségvetéssel, jelenlegi technológiával kellett volna egy Predator 3-at forgatni.

    És bizony a nézőket már önmagával a predatorokkal nem lehet a mozivászon elé ragasztani. Kell vagyis kéne egy kis csavar, egy kis trükk, amin meg lehet hökkenni.

    Ócska low-budget hentelés lett ebből is, pedig jónak indult, még 23 évvel ezelőtt...

    A Predator univerzumot már csak egy darkos, kibaszottul nyomasztó, nagy költségvetésű, profik által kivitelezett filmmel lehet megmenteni.

    Olyaok rendezték az AvP 2-őt akiknek közük nem volt még egész estés film rendezéséhez?
    Ugyan, ennyi erővel én is rendezhettem volna, bár én jobban megcsináltam volna:)
  • Ender Wiggin #10
    Nem Nimród hibája, hogy szar a forgatókönyv. A gond az, hogy az első két filmet jegyző Thomas-testvéreket a közelébe sem engedték a produkciónak. Egyáltalán miért kellett ezt megcsinálni? Épp úgy, mint az AvP vagy a Terminator esetében, a sok fossal elgányolták a széria renoméját. Nem a kiszámíthatóság a gond, nincs olyan film a világon, melynek a kimenetelét ne lehetne előre látni. Inkább a részletek bosszantó logikátlansága.
  • galmat
    #11
    Amerikában elég jó kritikákat kapott, főleg a predator-fanoktól. Nagyon sokan mondják, hogy az első Predator film óta ez a legjobb.

    Amúgy meg 40 millió dollárból készült, ami azért nem egy nagy szám. Szerintem a Predator-univerzum megérdemelne 150-200 milliós filmet is, bár azt nem valószinű, hogy Antal Nimródra bíznák. Amúgy én olyasmit hallottam, hogy már dolgoznak másik predator filmen, méghozzá Ridley Scottal.

    40 millió dollárból készült, és 115-t hozott eddig, szóval a lehetőségekhez képest sokat kihoztak belőle, ezért remélem Antal Nimród fog még szerepet kapni Hollywoodban.

    Csak példának említem, hogy az imdb-n 6.9-en áll, a Robin Hood meg 7.0-án. Pedig utóbbit 200 millióból forgatták, Russel Crowe és Ridley Scott kooperálásával, szóval ehhez képest nem rossz 40-ből egy 6.9-es predator-filmet csinálni, főleg úgy, hogy milyen gagyik-készültek a ragadozó-univerzumban mostanában.
  • galmat
    #12
    Ja amúgy egyetértek az előttem szólókkal, hogy arról nem a rendező tehet, ha lapos egy forgatókönyv. Azért jelen esetben nem olyan rendezőről van szó aki egy Peter Jackson, Scorsese vagy James Cameron magasságokban van, akik kedvükre alakítják a forgatókönyvet. Itt azért elég erős kiadó felügyelet van a predator film esetében.

    Abban reménykedek, mivel szép sikereket ért el a kasszáknál a Predators, hogy végre rendezhet 15-20 millióból saját ötletből készült filmet is A. N. Hollywoodban.
  • opeca
    #13
    Na pont ez a lényeg, hogy amekkora fosok készültek eddig predator cím alatt..., erre mondják, hogy vakok közt félszemű a király.

    Amúgy az IMDB sem szentírás. Van egy rakás túlértékelt film, illetve ott tipikusan várni kell egy jó fél évet, mire reprezentatívá válik a pontozás.
  • opeca
    #14
    Szerintem a forgatókönyvet nem nagyon buzerálja egyik rendező sem.

    Antal Nimród korábban azt nyilatkozta személyesen, hogy szabad kezet kapott Rodriquez-éktől.

    Tehát igenis be kell látni, hogy ezt ilyen feltételek mellett jobban is meg lehet volna rendezni.
  • CaptainRumi
    #15
    "jelenlegi technológiával kellett volna egy Predator 3-at forgatni."

    egyre jobbakat mondassz ember....szerinted mikori a technika? 1980-as évek? Ja, hogy te a 3D-re gondolsz? Akkor meg ásd el magad, mert együtt temethetnénk ezzel a franchise-al, ha a Predator 3D-t kap.
  • opeca
    #16
    Húha, te most miről beszélsz?

    Ki beszélt 3D-ről???

    "szerinted mikori a technika? 1980-as évek?" Kb. abban az időben csináltak ilyen minőségű effekteket

    Azért nézzed már meg ma hol tart mondjuk a matte painting és társai, mocap stb...
  • gombabácsi
    #17
    hát ez nagyon közepes film volt
    brody ért benne valamit egyedül, a többiek meg úgy általában az egész film egy nagy kliséhalmaz
  • nlght
    #18
    Szerintem is a "B" kategóriás forgatókönyv volt a baj...
  • sandor8206
    #19
    forgatókönyvről csak annyit, hogy ha idézhetem egy másik fórumról egy hsz-ből a srácot aki találkozott Nimroddal egy díszelőadáson, lehetett kérdezni tőle

    "...- Talán ismerősen hangzik Alex Litvak és Michael Finch neve, ők voltak felelősek az új, korszerűsített Predators forgatókönyv elkészítéséért. A cél az volt, hogy sikeresen folytatódjon a franchise egy 45 millió dolláros költségvetésből, azonban a Fox visszadobta a forgatókönyvet, és a projektet gyakorlatilag lefújták, pedig ekkorra már kiválasztották Nimródot rendezőnek, akit erről értesítettek is, hát gondolom nem kell részleteznem, hogy kellemetlen élmény volt ez számára.
    - Azonban ekkor még rendelkezésre állt 10 nap, hogy beadják a forgatókönyv végleges változatát a stúdiónak amit eztán hivatalosan is elbíráltak. Ezalatt a tíz nap alatt Nimród közösen a két másik íróval nulláról újraírta a scriptet, amit a Fox végül elfogadott és elkészülhetett a film...."

    tehát Nimród vastagon benne volt a 10 nap alatt megírt scriptben :-)
  • CaptainRumi
    #20
    Érdekes! Erről egész Hollywood nem tud/nem tudott semmit, csak pont egy magyar srác, egy másik fórumról :) Te el is hitted ezt?

    Nyilván volt beleszólása a scriptbe, dehogy ő írta az azért erős...
  • sandor8206
    #21
    "...Hétvégén lehetőségem volt találkozni Antal Nimróddal a budapesti Odeon Lloyd moziban egy díszvetítés és egy aztkövető 3 órás beszélgetésen.

    Körülbelül 30an voltunk, a beszélgetés egy nagyjából 100 férőhelyes teremben zajlott, mely során a rendező elmesélte az életét gyerekkorától kezdve a mai napig. Lehetőségünk volt kérdezni tőle szó szerint akármit, akármiről, rendkívül barátságos volt..." itt hallotta elvileg

    amúgy nem arról van szó ,hogy elhiszem-e mert az az igazság, hogy leszarom, hogy igaz-e, csak érdekességként írtam

    Annyira hurka volt a film is, meg alapból Nimród se rakott túl sokat amitől eddig hasra vágtam volna magam. amúgy gratula neki, hogy azért csak csak dolgozgat halivudban
  • opeca
    #22
    Pedig tényleg olyan a történet, mintha 10 nap alatt csapták volna össze:))
  • willcox
    #23
    Ez nagyon gyenge film. A főszereplőt meg ki nem állhatom.
  • pokolfiu
    #24
    akkor mér nézted meg?
  • bcrics
    #25
    Mert előbb megnézi és utána eldönti hoyg tetszett e neki vagy sem.Nehéz felfogni hogy vki előbb tájékozódik és utána mondja el véleményét?
  • willcox
    #26
    Azért néztem meg, mert az előző részeket is láttam. A szereposztást meg nem tudtam előtte. Most tapsikolhatsz, ez meg is felel a szellemi képességeidnek.
  • endrev
    #27
    Bocs Viktor, de a film célja soha egy pillanatig sem az volt, hogy iszonyatosan halálra rémüljünk, meg teljesen meglepődjünk mintha minden vicc új lenne, hanem hogy megfogalmazzon egy üzenetet. Ezt pedig tökéletesen meg is tette: kimondják a megfelelő percben, ott ahol kell.
  • willcox
    #28
    Mi lenne az a bizonyos üzenet?
  • creed13
    #29
    Mi megnéztük 3-an.Én azt mondom azt kaptam amit vártam, a többiek meg azt, h nem volt rossz, de valami hiányzott.Persze azt nem tudták mi.Én azt mondom, h azért nem fog igazán leseggelni senki ettől a filmtől, mert ezt kb 12 éve kellett volna megcsinálni, vagy hamarabb.Az a helyzet, h ez egy klasszikus lövöldözős akció film, és mint ilyen a mai embereknek már kevés.Nincsenek benne látványos verekedések/rombolások/robbanások, amiket elvárnak az emberek a mai akció filmektől.Szerintem ezt a filmet úgy kell nézni, mintha időutazáson lennénk a múltban és megnéznénk a predator sorozat egy másik variánsát.Egyébként szerintem ebből az egész predatorosdiból nem igazán lehet többet kihozni.Aki többre vágyik szerezze be a könyveket, akinek film kell nézze az előző 2 részt, aki vevő az újdonságokra és nem egy matrixot vár egy dzsungelben annak nem lesz komolyabb gondja ezzel az alkotással.Szerintem…
  • opeca
    #30
    Dehogynem lehet többet kihozni, csak pénz kérdése az egész. Na meg persze, hogy a megfelelő emberek a megfelelő helyen legyenek.

    Ezt a filmet 40 millióból hozták ki, na most egy blockbusternél nem ritka a 100-200 milliós költségvetés sem.

    Azt hiszem ezt nem kell tovább magyarázni, bizony ebben a predatorosdiban van még bőven kraft, csak kell egy pár zsíros producer, akikvalóban lelkesen támogatják, és nem csak a névből akarnak megélni.

    Ha azt vesszük, a film már most nyereséges, 100 milla felett jár a bevétele és ez a kibaszott szomorú.

    Van egy B kategóriás film - amiről mindenki tudja, hogy sokkal jobban, komolyabban is meg lehet valósítani - és dollártízmilliókat szakítanak vele.
  • fade2black
    #31
    nem a pénzel volt as baj hanem a forgatókönyvel.
  • B0nFire
    #32
    De könyörgöm, mégis mit vártak??? Minek még egy Ragadozó-film? Énnálam a Predator elsősorban egy Schwarzenegger akció mozi volt, nem pedig egy tudományos-fantasztikus film. Miután Schwarzenegger nem vállalta a folytatást, egy nagy szar lett. Hiába gyilkolt sokszor többet LA-en, akkor sem. Az AvP filmekről már nem is beszélve.

    Mint ahogy a Terminátor is elsősorban Schwarzeneggerről szól, ő a kulcsfigura. Ez a szánalmas Salvation meg sem érdemli, hogy a Terminátor előcímet használhassa. Szvsz.
  • Griphons
    #33
    Hát ez bizony elég szánalmas film lett. Ismét megcsodálhattunk egy amerikai csöpögős drámát, amiben a bátor amerikai zsoldos megmenti az érzőszívű és gyönyörű izraeli desszantost, és jól egymásba szeretnek. Hányni tudnék.
    Lehet hogy a forgatókönyv hibája - biztosan - de Antal Nimród ezt elég csúnyán benézte.
    Gyakorlatilag a Predator filmek meg lettek erőszakolva egy ilyen szar forgatókönyvvel/sztorival. Még szerencse, hogy csak a camos verziót néztem meg, mert így biztos nem adok ki rá egy vasat sem, hogy moziba menjek megnézni, de még a dvd-t sem fogom letölteni.
  • IMYke2.0.0.0
    #34
    Szívemből szóltál!
  • pokolfiu
    #35
    akkor ajánlom mindkettőtök figyelmébe olvasási tanulmányként a film rövid leírását... egy szem zsoldos volt benne a többi fegyenc meg bűnöző...
  • Gabesz lenox
    #36
    Nem érdekel ki vagy,nem érdekel hány éves vagy,de ameddig ilyen szánalmas igénytelen emberek minősitenek filmeket akik egy szaros mozis, felvétel alapján tudnak értékelni egy filmet az az igénytelenség felsőfoka!
  • pokolfiu
    #37
    ha tájékozódott volna tudta volna a szereposztást is... ez elég gyenge érv volt tökimaki...
  • immovable
    #38
    Gondolom a receptet is csak elolvasod s már tudod is milyen ízű mi? Szegénykém, gyengék az "érveid". Ezt bebuktad pistike.
  • immovable
    #39
    Ha nem tudod ki és hány éves, honnan veszed, hogy szánalmas és igénytelen? Vagy abból következtetsz, hogy egy B filmet rossz minőségben néz meg? Te kis pszihomókus te.
    A sztori megítéléséhez nem kell HD kép. S egy film minőségét a történet adja, vagy a látvány? Persze kinek mi a fontos. Ki is az igénytelen akkor?
  • galmat
    #40
    A látvány nagyon is fontos, nyilván nem helyettesít egy jó sztorit, de az akciófilm legalább 50%-ában a látvány a lényeg.
    Egy életrajzi drámában nem az, ott elmegy a rosszabb képmínőség, hang, de egy akciófilm értelmét veszti ha gagyi-mozis változatot nézed otthon homályos képpel és vízalatti hanghatásokkal...

    Egyik ismerősöm mondta még decemberben, hogy ő megnézte az Avatar-t és nem tetszett neki. Mondom, na, és IMAX3D-ben, vagy sima moziban láttad? Erre ő: otthon.... na jóó van....