1358

Risen 2 - A Risen folytatása
  • bendáj17
    #1158
    azt sajna nem tudod megtanulni súlyos bug :( a majmot tudod használni ajtó kinyításra, lopásra, kar meghúzásra.
  • Bodrey
    #1157
    szasztok!

    tud valaki segíteni, hol tudok majom idomítást tanulni? mert kaptam már 2 majmot, de nem megyek velük semmire.
  • totya4
    #1156
    Mindenesetre elsőre jó ládát nyitottam ki egy bizonyos logika alapján :)

    A naplójában (magyarítással) nem látok semmilyen felsorolást arra nézve kik lázadtak és kik nem.
  • Wreck86
    #1155
    Én úgy emlékszem, leírja, hogy a legénységből kik lázadtak,kik nem, ezért fontos.
  • W B
    #1154
    Napló?
  • Takanohana
    #1153
    megvannak a napló részletek és nem áll össze belőlük semmilyen történet. az elsőben Pattyról beszél és az anyjáról. a másodikban a barlangban elhelyezett csapdákra utal, a harmadikban ad némi útmutatást, hogy előbb a kulcs kell, aztán a sírok, és a negyedikben van egyedül arról szó, hogy csak egyik láda kóser, a többi csapda. sem történet, sem bármi utalás arra, hogy miből lehet tudni, melyik láda nem robban.
  • Wreck86
    #1152
    Napló részleteket olvasd össze. Ha megvannak a szükséges oldalak kiderül a történet.
  • W B
    #1151
    Történetből bogoztam valahogy ki, de nem emlékszem már mi volt ama kis történet
  • Takanohana
    #1150
    figyeltem őket ezerrel. (Sokbart, Stubbings, Wallace, Ramsay). de nem lettem okosabb tőle.
  • W B
    #1149
    Én leírtam anno amennyire emlékeztem. A neveket kell figyelni.
  • Takanohana
    #1148
    hahó!

    még mindig várom valakitől, aki már végigtolta, hogy milyen nyom, info, utalás alapján lehet kikövetkeztetni, melyik kincses láda az igazi. Vasszakáll kincséről beszélek természetesen. nem a megoldás érdekel, azt mentés-visszatöltéssel megoldottam, de ott vannak a napló részletek, nem igaz, hogy nincs egy használható nyom, vagy csak én nem értettem meg??
  • totya4
    #1147
    spoiler!!! List of Skill herb locations
  • totya4
    #1146
    Aham kösz. Az egyik recept angol nyelvű nevére rákeresve azt az infót olvasom, hogy vudu 4-es szintet érdemes ehhez tanulni, és ez megduplázza a hatékonyságát a növényeknek. Írta volna gondolom ha magasabb szint nagyobb szorzót adna... :)
  • ramses
    #1145
    Na közben megvan a második is, Bolondok leve a neve, ahhoz kell a csörgősipka növény. Badrya-nál volt a kardpart benszülött táborában.
  • ramses
    #1144
    Pont ezeket a recepteket keresen. Eddig egyedül a sírgyökér kivonat receptjét találtam meg valamelyik benszülöttnél, de a többit és sem lelem. Amúgy +1 képesség helyett +2-őt ad (legalábbis 4-es vudu szint mellett.
  • totya4
    #1143
    Vannak maradandó hatást adó növények amik +1-et adnak általában. Lehet később ezekből valami erősebbet főzni mint az eddigi gothicokban? Esetleg valamelyik vudu képzettség növeli ezeket az értékeket ahogyan a főzeteknél is?
  • W B
    #1142
    Italokat nem tudom, hajót meg ugyanúgy lopni kő.
  • ramses
    #1141
    Kérdésem lenne. Ha az injvizicióhoz csatlakozom, akkor tanulhatok olyan vudut, hogy permanens italokat tudjak főzni? És a hajót se kell ellopni az ágyúk ártalmatlanná tételével, hanem Sebastiano nekem adja, vagy a hajót akkor is el kell lopni, mert a titán szigonyt Sebastiano akarja?
  • W B
    #1140
    Atto! Atto! Fuck yeas!
  • tibor16
    #1139
    oopsz - alighanem összekevertem a kalóz nevét, én a Maracai-n lévő Garcia-ra gondoltam, mint csavarosabb mesei példára...
  • tibor16
    #1138
    sziasztok,
    nna, ez is meg volt...
    Mivel én igen aprólékosan, mindent felderítve játszom, ezért a vége cca 70 óra játékidő lett.
    Minden legendás tárgyat megszereztem, az inkvizíció oldalára álltam (nem annyira tetszett ez a vudu dolog). Na meg a lőfegyver miatt, azt nem akartam kihagyni.
    Hangulatosnak gondolom - jóóót játszottam. Valahogy, a Risen 1 mintha jobb lett volna - de ez senkinek ne vegye el a kedvét.
    Időnként bámulatosan hangulatos volt a látvány, máskor meg káromkodtam, a szerintem a Gothicnál is rosszabb mozgási lehetőségen... Pedig, ez mintha más motor lenne - nem tudom, mert nem néztem utána... Azt kifejezetten sajnáltam, hogy nem mindenhova lehetett felmászni, - a Gothicokban még kis loot is el volt helyezve, a majdnem megközelíthetetlen helyekre. Magam is úgy gondolom, hogy Jaffar, mint személyiség lett a legjobb. Kár, hogy nem kapott nagyobb szerepet. Meg is keverhette volna a történetet, a lopkodásaival, vagy a sajátos észjárásával. A történet egy kicsit lehetett volna csavarosabb - úgy mint pl Varjú nevű kalóznál. Jó pont viszont - a bennszülött hölgyek bámulatosra sikerültek :). A majom trükk is érdekes volt.
    Szóval, bőven bent van a kedvencek zsebben - amit elsősorban a hangulatának köszönhet. Sikeresen lett más, pl nem egy újabb bőr a Risen 1-ről, hanem egy kifejezetten új, a maga lábán is megálló játék lett belőle. Már csak ezért is ott a pont, vagy a hangszóró.
    Megint egy olyan játék, ha valaki szereti a műfajt, akkor kötelező (szvsz - ha nem is a legjobb, de az élvonalban van).
    (Külön köszönet a fordítóknak, nélkülük fele élmény lett volna.)
  • Ironman2
    #1137
    Autosave,quicksave
  • ricsa008
    #1136
    üdv
    A mentésekkel lehet valamit kezdeni? mert már alig van hely a C: pertición visszaolvasva irták már hogy lehet törölni de mit kell meghagyni? nekem az utolsó mentett állás is bőven elég lenne...
  • totya4
    #1135
    Magyarítással játszva... van pengés fegyver elleni védelem, meg lövések elleni védelem, amiket fejleszteni lehet, illetve öltözékekkel növelni ezeket a védelmi értékeket. Kérdés hogy pl az állatok karma/foga stb az minek minősül, mert az se nem pengés fegyver, se nem lövedék. Éppen így ha lándzsával dobálnak az minek minősül? :)
  • W B
    #1134
    Én valami olyanra emlékszem hogy a név vagy nem szerepelt, vagy sokkal pozítvabban szerepelt.
  • Takanohana
    #1133
    hogy egyértelmű legyen: ki tudtam persze tapasztalni, (mentés-visszatöltés), hogy melyik a jó láda, de ott voltak a naplórészletek, meg Patty is azt mondja, hogy gondolkodjak, szóval mi a megoldás? honnan lehet rájönni az addigi infokból, hogy melyik a kincses láda?
  • Takanohana
    #1132
    na jó, ezt én is kitapasztaltam :) de van-e utalás valahol, hogy melyik csapda és melyik nem?
  • W B
    #1131
    Bal legszélső a jó. Legalább is nekem az volt jó. Nekem elsőre sikerült, ám már nem emlékszem mi volt a logika.
  • Takanohana
    #1130
    Sziasztok!

    Biztos béna vagyok, de másodszori végigjátszásra is csak találomra nyitogattam Vasszakáll kincses ládáit, hogy melyik az igazi, és melyek a csapdák, nem tudtam megfejteni. Spoilerben valaki leírhatná, honnan kellene tudni, melyik a kóser láda. Naplókat végigolvastam, stb, de nem jöttem rá.
  • ricsa008
    #1129
    Akkor tuti bug mert nekem ott csak az utolsó nyom van. ha visszatér a netembe az élet leszedem a peccset hátha megoldja...
  • bendáj17
    #1128

    1. szám jelöli.

    Vagy: Risen 2 venturo location
  • ricsa008
    #1127
    Lehet ez valami bug mert hiába fésültem át mind2 vizesés környékét ami a flau közelében van sehol nincs...
  • GDI
    #1126
    Közben meglett, látom gyakori kérdés, visszaolvastam közben :)
  • GDI
    #1125
    Hali, feltettem az 1.0.1210.0 patchet és csak windows modban hajlandó elindittani a játékot. Valaki esetleg tudja mi lehet a gond?
  • Wreck86
    #1124
    Szia!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Falu/vízesés felé keresgélj.:)
  • ricsa008
    #1123
    Estét kalózok!
    Ventúro merre bújt el? A őslakók flaváig követem a jeleket de ott eltűnik? 5let?
  • bendáj17
    #1122
    Ja értem bocsi :)
  • W B
    #1121
    Én csak a játék legvégén fürödtem az aranyban.
  • ratgab
    #1120
    Azok amúgy is elsősorban a voodoo-ban fontosak! Azon kívül max eladásra jók, arra meg fölöslegesek mivel pár óra után úgy is fürdessz az aranyban.
  • W B
    #1119
    Az nem az a kés.
    Én egy másikról beszélek. Két zsigerelő kés van. Amiről én beszélek azzal lehet tollakat, szívet, koponyát, mancsot stb-t. kiszedni.