1358

Risen 2 - A Risen folytatása
  • grebber
    #1318
    Ez van amikor saját ótvar graf motorral szüttyögnek.
    Az egy dolog hogy nincs pénz értelmes enginere,de hogy a sajátjukat is ilyen ótvar szinten gondozzák az a vicces :(
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2014.08.28. 09:55:37
  • Molnibalage
    #1317
    A csajnál nem írt ki ijet, csak azt közölte, hogy ha igent mondok, akkor a kékingesek között nem láthatnak többet. Gondolom ez már frakcióválasztás.

    A játék eddig átlagosan tetszik, ez is egyszervégigjátszós lesz csak szerintem. A játék grafikai motorjának erőforrásigénye egy vicc. Folyamatosan meghal VGA miatt a rendszer, mert 60 fokra is felmegy a VGA hőmérséklete és a ATI driver akkora fostaliga szar, hogy baszik felpörgetni rendesen a ventilátort. Kicsit lejebb vettem a látótávot és az effekteket és overdrive módban meg az órajeleket a default alá vittem. Sokkal...

    A játék nagyrészt nemhogy szebb, de randább, mint a G3 volt. Még fullra húzva is látni a LOD váltást. Azért ez vicc...
  • W B
    #1316
    Igen, vissza mész a toronyhoz és akkor a másik helyre is mutatja az utat. Eskü nem rémlik, de az oldal választásnál a ama szöveghez kiírja zárójelbe, hogy ama oldalt választod, ha minden igaz.
  • Molnibalage
    #1315
    Amikor a fiatal boszorkány, a törzső lánya esketni akar, az már a klánválasztás lenne?
  • Molnibalage
    #1314
    Csak vissza kell mennem a toronyhoz, hogy felvegyem?
  • W B
    #1313
    És az inkvizícióhoz? Ha oda még nem akkor nembuktat Pattyt.
  • Molnibalage
    #1312
    Már bementem a benszülöttekhez.
  • W B
    #1311
    Vissza lehet mindenhova menni. És az a lényeg hogy a bennszülöttek és inkvizíció kikötő közül egyikbe ne menj be.
  • Molnibalage
    #1310
    Nem egészen volt világos a leírás. A benszülöttek felé mentem, így buktam most mindkettőt. Sebaj.
  • Molnibalage
    #1309
    Később fogok még járni az első szigeten? Az egyik romnál a leszakadó rész alatt van egy batár nagy szörny. Azt azért visszamennék leverni.

    A hangulat egyelőre átlagos, de azért felüdülés ennyi idő után RPG-zni. Végül csak ki tudtam hozni a fickót és miden cuccát visszadtam, de anyagilag nem éri meg, hiszen az elvesztett cuccok helyett kell új, még ha az 1000 aranyas jutalom fedezte a tanulást a lopáshoz.
  • W B
    #1308
    A hárítás és kitérés (parry és dodge aszem ezek azok) automatikusak. Nem akarok hülyeséget írni, de ha jól rémlik azért függ bizonyos képzettségektől, mint az adott fegyver vagy fegyver nem? (Pengék) Továbbá ha jól rémlik fókuszálni kell az ellenfélre, nem emlékszem már egészen, azt hiszem jobb egérgombot kell nyomva tartani.
    A lényeg, hogy passzív és még pár dologtól függ, hogy milyen gyakran hárít a karakter vagy tér ki a csapás elől.
    Riposzt az az ellentámadás? (magyarul játszottam vele) Erre már nem emlékszem hogyan is van.
    A bezárt kalóz... a kendője kell még mindig? A cukornád ültetvényen van az inkvizíciós kinek a kobakján van (ezt már te is tudod), elvben ki lehet hívni párbajra vagy úgy felhergelni, hogy ránk támadjon. Ekkor a rabszolgák és a többi kék kabátos is csak nézi a harcot. Ha leütötted, vissza adja a fejkendőt. - Talán előtte beszélni kell valamely rabszolgával. Illetve valami beszéd készség is lehet kell.

    Úgy egy éve vittem ki utoljára, így csak ennyit tudok segíteni. Ezek rémlenek. A puska pedig ezért kell, mert lesz pár ellenfél, mit úgy könnyebb megölni hogy felmászol valahova. (Pl. a nagy darab élholt még ezen a szigeten)

    Pár jó tanács:
    Mikor szakál urasággal Kard parton leszel illetve a lányával, teljesen mindegy mit választasz utolsónak, hogy hova mutassa az utat. A lényeg, hogy ne menj be ama településre és mikor a közelében vagy hagyd ott a kapitányt. Mert ha vége a kísérgetős küldinek Patty ismét nem lesz az oldaladon, pedig itt még jobban fog kelleni. Azt ajánlom, hogy elsőnek a bennszülöttek falujába menj a kapitánnyal (itt kicsit több messzebbre mászkálós küldi van), majd az inkvizíciós város/kikötő felé, de a város közelében hagyd az úton a kapitányt. Kezdj el küldözni, kinyírni mindent, de a város közelébe és legfőképpen be ne menjél, mert bukod a küldit és Pattyt. Ha nagyjából meg van minden küldetés a városon kívül akkor fejezd be a szakálkás világnézős küldit és a városban lévőkkel zárd le eme hely küldetéseit. Majd választani kell az inkvizíció (puskák) és bennszülöttek közt (vudu).

    Majom idomítást amint tudod tanuld meg, mivel sok olyan hely és pár küldi van mit csak majommal lehet megoldani. Ilyen pl. a franciától ellopni a pisztolyt, vagy Greg kapitány (gothic húsvéti tojás) által ellőt akasztó kötelet megszerezni a raktár legfelső emeletéről. Továbbá jó kis felderítő.
    Majd magasabb szinten több képzettséggel jó lesz a közelharc. Sőt, talán túl könnyű is lesz az 1-1 elleni harc.
    Mikor a tolvajok szigetére mész, úgy 2-3 kanócos bomba legyen nálad, ha nem akarsz szívni egy bosszal ami megeszi a kezedben lévő fegyvereket. Ha csak egyet tudsz eddigre szerezni (Kardparton az inkvizíciós raktárból) akkor a szigeten is tudsz majd egy gnómtól venni, ha jól rémlik.
    Szerintem piszkos trükknek bőven elég a pisztoly. Legbrutálisabban akkor fejleszthető fel ha az inkvizíciót választjuk.
    Vudut én nem igazán tudtam használni. Nem jött be. Persze pofás, hogy mások bőrébe bújhatunk, de csak pár küldi erejéig. Viszont a bennszülött lány ki csatlakozik az felgyógyít minket ha az életerőnk lemenne.

    Puskák, ha komolyabb nehézség nélkül csak ki akarod játszani. Vudu ha szerepjátszást szeretnél. Vudu az alkémiát is erősíti.
  • Molnibalage
    #1307
    A cellalakó kiszabadítását leszámítva asszem márt mindent megcsináltam. Puskát nem vettem, csak pisztolyt és 40 körüli már a talent. Tényleg elég durva. Mentés után megtanultam a parry és riposzot is. Semmiféle útmutatást nem ad, hogy hogyan kellene ezeket használni. Röhej. Így tényleg értelmetlen sajnos a közelharc.
  • W B
    #1306
    Patty engem is megszivatott. De bőven elég oda menni szakál kapitányhoz ha már ki van pucolva a sziget. Patty-vel még a legtápabb sziget lakó lény is leverhető, ha vettél puskát.
    A homok a szembe dolog? Pisztoly helyére kell tenni. Zsebmetszésre nem emlékszem, de ha jól rémlik még párszor jól jönne ha van ama képesség. A rum főzést felesleges megtanulni.
  • Molnibalage
    #1305
    Na, 2,5 év után végre elkezdtem vele játszani. Egyelőre nincs meg annyira a hangulat, de a szokásos érzés megvan az elején, hogy nehéz. Pénz alig, pedig skillekre kellene a zsé...

    Van értelme megtanulni a zsebmetszést? Kell a fő vonalhoz? Mert a faszit a jelek szerint csak ezzel hozhatom ki a zárkából. Annaka küldniek a fejkendős részét meg buktam, mert a beszélgetés többet nem jön elő a faszival. Akkor hogyan szerezhetem meg tőleg kendőt...? Meg kell várnom míg egyszer egyedül sétál és le kell verni?

    A közelharc meg érdekesnek tűnik. Én úgy látom, hogy a titka az, hogy a támadásokat egymás után több lényre is lehet nyomni már 0 skillel is és az megállítja az ellen támadását. Már 2-3 szintű kardozással, alap karddal is leverhető volt 3-4 Sand Devil csak sokat kell velük nyammogni. A tápos NPC-knél meg fogy a rum és más, mert ők már alapból rúgnak, meg blokkolnak, stb. Ha ezeket én is tudom, akkor nem igazán értem, hogy a lőfegyver mire jó. Amennyire látom egyszer lőhetsz, a sebzés alig nagyobb, mint kardnál és az újratöltés meg csigalassú. Pénzem még nem volt fegyvert venni, ezért a statból csak ennyi látszik...

    A dirty tricket hogyan kell használni? Állatok ellen is jó?

    Az meg szívás, hogy mivel odamentem Steelbearhed Patty már nincs mellettem...
  • GOAAL
    #1304
    Ha kicsit szaggat a játék milyen beállításokon vigyek le, hogy jobb legyen? (procim kb új, videokártya régebbi)
  • W B
    #1303
    Van újra töltés gomb, fejből nem tudom mi (gondolom R). Dupla csövű muskétánál használható. Többi fegyver x-y idő után újra tűzképes.
    Pisztolyok újratöltődési ideje azt hiszem úgy fél perc körül van.
  • Tordaj
    #1302
    Hali , az miért van , hogy nem birom újratölteni a fegyveremet , kell hozzá vmi képesség vagy bug ?
  • Myselor
    #1301
    sikerült a végére érnem,nagyon jó játék volt köszi a segítséget:)
  • Myselor
    #1300
    értem szóval csak ez az egy esélyem van?:) amúgy hatalmas hiba ilyet benne hagyni a játékban.most én nekem tudnom kellene előre,első végigjátszáskor hogy ne beszéljek ezzel meg azzal?fura hogy még 1 opciót nem bírtak belerakni hogy leleplezem e vagy sem.majd próbálkozom vele akkor köszi,te is így csináltad?
  • WagnerUr
    #1299
    Ahogy rád támadnak a sátorban, rohanj ki a faluból, aztán ha már nem követ mindenki akkor fordulj vissza és mindig kisebb csoportokat elcsalogatva zúzd le őket.
  • Myselor
    #1298
    lenne egy kis problémám a játékkal,ott tartok hogy garciát lelepleztük a másikkal talán Vendez a neve,na ugye megkellet találnom corrindeznek a titkos bejáratot ilyen tűz fal a barlangban,időközben viszont a másik faszi mondta hogy ő garcia,ha visszamegyek hogy megvan a bejárat elkéne mondania hogy jutok át,de már cska harcolni tudok vele,viszont 0 esélyem van a 2 sátorban ott van vele egy puskás katona + az egész falu ellenem van meg a katonái,pedig próbáltam rávenni azt a hülye törzsfönököt hogy ellene legyenek,mindent megcsináltam amúgy már ott nekik,új törzsfönök van stb,3 cucc megvan a 4ből titán fegyver vagy mi,már csak ezt kéne,most akkor mit csináljak valaki ötlet?
  • Myselor
    #1297
    köszi szépen:)
  • Myselor
    #1296
    rohattul nem azt kérdeztem:w
  • grebber
    #1295
    Ezek ilyen játékok játszani kell vele,ne más mondja meg merre menjél mit hogyan!
  • W B
    #1294
    Ha kard parton elvégzed a fő küldiket (Titán szigony) akkor majd lesz saját hajód, mindenhova vissza lehet majd hajózni.
  • Myselor
    #1293
    sziasztok átkerültem kalózként vasszakállal és pattyvel egy új szigetre,az érdkeelne hogy visszatudok e még menni majd az első szigetre,és ugye sok láda van itt is és a másik helyen is,amiket még nem nyitottam ki gondolom elhagyni nem lehet semmit így.de azért érdeklődöm,és 1-2 jó tippet is elfogadnék ma kezdtem vele játszani komolyabban,eddig nagyon tetszik igyekszem mindent megcsinálni eddig 2 quest maradt ki amit nem nagyon tudtam még megcsinálni emiatt mert a zártörésem alacsony a másik meg valami keresése
  • Azeriel
    #1292
    Jól eldugták :D Amúgy én is kb ilyesmire tippeltem, hogy mi volt a szemével.
  • W B
    #1291
    Aki Caldera város fele vezető kapuját őrzi.
  • Azeriel
    #1290
    Érdekes, ezt ki mondja hol?
  • W B
    #1289
    Elején mondják, ill. egy őrrel való párbeszéd közben kiderül. Első részben egy mágikus okulárét felvett, amit csak úgy tudtak levenni róla, hogy kitépték vele a szemét. Röviden ennyi.
  • Azeriel
    #1288
    Amúgy tegnap este végigvittem. Köszi WB, nélküled nemtudom mikor vittem volna ki. :D
    Amúgy a játék közepe felé kezdett tetszeni már a harc benne, Marat is úgy kardoztam le egy lövés nélkül. Jó játék ez, pedig sokan leszólták.

    Amúgy egyvalamit nem tudtam meg a játékból: Mi lett a főhős szemével???
  • Azeriel
    #1287
    A franc essen bele! Az egész pályán egyetlen egy könyv volt ami mellett valahogyan, és a jó isten sem tudja hogyan, de kihagytam és azt kellett csak elolvasni -.- Hogy a fenébe mehettem el mellette amikor abban a teremben már vagy 600szor körbementem és megvoltam győződve hogy minden könyvet elolvastam.... Hát, falra tudnék mászni.
  • Azeriel
    #1286
    Nem :/
  • W B
    #1285
    Nincs ötletem. Nem tudsz babát csinálni?
  • Azeriel
    #1284
    Hm, nem a ruha árusnál semmi ilyet nem lehet, ruhát kellett csináltatni és úgy bejutni a tanácsterembe vagy mibe, de csak bizonyíték kellett a hapsi ellen, az meg is van, odavittem akihez kell, azt mondja majd lesz valami, de már nemlehet beszélni vele sem, és a térkép folyamatosan csak Mauregato-t mutatja, meg hogy a Silvannál van egy oltár.
  • W B
    #1283
    Nem emlékszem már hogy mit hogy kell. Vudu esetében a ruha árustól lehet a parókáját megszerezni (hotel). A másik módszerre nem emlékszem. (Remélem jóra emlékszem.)
  • Azeriel
    #1282
    Ezt a Mauregato hapsit csak vuduzással lehet meggyőzni bármire is? Vagy van más megoldás is? Ha van akkor mi, ha nincs akkor azt hogyan? (Di Silvan már megvan)
  • Azeriel
    #1281
    Az volt az, már a szigetről próbálok kijutni... több kevesebb sikerrel :D
  • W B
    #1280
    Mindjárt kiderül.
  • Azeriel
    #1279
    Ó baszus, egyszer jártam itt, aztán tovább is mentem mert késöbbre halogattam és úgy tűnik megfeledkeztem róla, hát remélem ez a hiányzó rész és nincs más. :D