1358

Risen 2 - A Risen folytatása
  • Molnibalage
    #1358
    Na, hát ez is megvolt. Nem volt olyan jó, mint amire számítottam, egyszer játszható, mint az első rész... Szokásos PB hülyeségekkel van tele. Craftingnak semmi értelme, a zsebtolvajlásnak sincs nagyon. Meggyőzésnek éppenhogycsak van, a fenyegetés semmire sem jó... Az R3 jobb, mint ez...?
  • Molnibalage
    #1357
    Azt meg főleg nem értem, hogy ide egy videóban a srác akkor eljut, amikor még Maracai Bay unlockolva sem volt. Beszéltem mindenkivel, aki csak eszembe juthatott, Chanitól kezdve az összes invicíziós vezérrel. Semmi. Bugos szar lenne vagy mi az isten van...?
  • Molnibalage
    #1356
    Elakadtam. A Blood os Ancestors és a Split Soul kiévtelével. Hiába beszélek Bones-szal és a sámánnal nem történik semmi. A Garciával dumálok és elárulom, hogy tudom amit tudok, akkor mindenki nekem esik. Le kell gyaknom a fél törzset...?
  • W B
    #1355
    Nem kell őket viselni. Megtalálod és bekerül a "gyűjteménybe". Amint meg van adja passzívba a bónuszt.
  • Molnibalage
    #1354
    A legendary tárgyak hogyan működnek? Asszem egyet vagy kettőt találtam már, balami bal csizmát meg papagájtollat. Hogyan viselem őket?
  • W B
    #1353
    Majom idomítás a legjobb! Gyakorlatilag semmi nem támadja meg a makit, max ha észreveszik, hogy lop akkor kinyírják. Akkor 2000 aranyért lehet venni újat olyantól aki az idomítást is tanította. Ezen felül jó felderítő, mivel a vadállatok, se az élőholtak nem támadják meg. Előre fellehet deríteni sok helyet vele.
  • Molnibalage
    #1352
    Na, végre kezd kicsit izgalmasabb lenni, de valahogy még mindig nem G2 szintű a dolog.
  • W B
    #1351
    Kapsz majmot tanulás után.
  • Molnibalage
    #1350
    Na, csak megvan a 8 lövés, erre 1000 zsé a fegyver. Ennyibe kerül az idomítás megtanulása. Kedves... A bibi az, hogy nincs meg a 6-os cunning... Anyám...
  • Molnibalage
    #1349
    Közben eszembe jutott, hogy hol lehet idomítást tanulni, de majom hol lesz hozzá?
  • Molnibalage
    #1348
    Még nem tanultam meg állatidomítást, és makit sem találtam hozzá. Hol van ilyenre lehetőség? Kell a sikerhez? Mert csak erre nem verném el a pénzt. A párbajozáshoz is meg kellene tanulni kardozni, de veszettül drága és mikor egyszer tesztelésből megtanultam, akkor sem tudtam használni. Most vagy én vagyok hülye vagy a játék egy katasztrófa ezen a téren. A Gothicban meg tudtam tanulni vívini a Risen 1-ben is csak ebben nem...? Mi az isten van a PB-vel...? 10+ év alatt képtelen egy normális harcrendszert 1-nél többször kiizzadni...?
    Utoljára szerkesztette: Molnibalage, 2014.11.03. 20:50:24
  • W B
    #1347
    Használd a makit. A francia házának van egy résnyi ablaka a hátsó szobába. Azon a maki betud ugrani.
  • Molnibalage
    #1346
    Az egyik vásorban a pisztolyt visszaszerezni csak céllövészettel lehet? Rohadtul nem tudom megcsinálni, már 4-5 találat is csodaszámba megy.

    Igen hülye ötlet volt ilyen mini játékot belecsempészni...
  • Molnibalage
    #1345
    Egyébként kb. mennyi van még a játékból, ha most itt tartok?
  • Molnibalage
    #1344
    Na, már ott tartok, hogy szabadon lehet hajózgatni és vadászom SB naplóbejgyezéseit. A játék néha hangulatos, néha nem. Olyan kicsit semmilyen sokszor. Tisztes iparos munka - burtálisan szar grafikai motorral, a megjelenéshez képest röhejesen erőforrásigényes - de közelében nincs a G2 hangulatának sajnos.
  • Molnibalage
    #1343
    Csak úgy.

  • Zóanagyvarázsló
    #1342
    Nem életképtelen, csak gerillataktikára épít, ami az elfutás miatt nálad csalás, pedig illik a karakterhez. A baj csak az, hogy kicsit több elfutással egy gyengébb íjász (értsd: alapból közelharcos) is legyőzhet szinte bárkit. A legkevesebb ügyesség szinte az íjászokhoz kell, és a nyílvesszők a játék elejétől a végéig hatékonyak, se manát, se életerőt nem kell kényszeresen tölteni mellette, muníciót viszont igen. A gondot bizonyos "golyóálló mellényes" ellenfelek jelenthetik.
  • Molnibalage
    #1341
    A Risen 1-ből gyakorlatialg már semmire sem emlékszem... Minden PB játéban közelharcos vagyok. A G szériákban egyszerűen annyira életképtelen az íjász, hogy arra szavak nincsenek.
  • Zóanagyvarázsló
    #1340
    Masgához a Risen 2-höz nem nagyon tudok hozzászólni, mert az nekem is csak msotanában lesz tervem, nemrég bővítettem. Az első részben ugye főképp a bug zavart, hogy 10. szinttől működött az íjászat. (Igen, végigjátszottam bugos íjászkaraterrel is, de értekeztünk róla annak idején a topikjában.)
  • Zóanagyvarázsló
    #1339
    A Wiazrdry 8-bvan jó a crafting. Van benne egy gadgeteer nevű karakterrel, vele kell point'n'clickeket idézve "összemeggájverezni" a lomokból a spéci tárgyait, melyekkel "varázsolni" tud. A fegyverét pedig szintlépéskor automatikusan fejlesztii, nem hajlandó tőle megválni, de frankó, ahogy fejlődik vele. Egyik kedvenc kasztom a játékban - meg úgy általában az RPG-kben.

    Ha a craftinghoz vesszük az alkímiát is, akkor kis nehézkessége és az inventory ellenére a Witcher bekészülős-megtervezős alkímiája tetszett nekem, ha nagy szükség rá inkább csak hardon is volt. Persze ez esetben sem feltétlen a szűkebb értelemben vett crafting adta a fő pozitívumokat.
  • Molnibalage
    #1338
    Meg nem csak pénz, de glory sincs nagyon. A 3 szint után már eszméleteln, hogy minimális javuláshoz is 4000 glory kell. Egyszerűen semmire sem elég az, amit kapsz.
  • Molnibalage
    #1337
    Gyakorlatilag semmilyen skillt nem merek megtanulni, mert olyan sok pénzbe kerül pedig van 3k aranyam. A beszerzett szobrok a templomokban jók valamire? Mert eddig azokat sem mertem eladni és a növényeket sem, amiket begyűjtöttem. Ha nem akarok alkímázni, akkor azokat is elsózhatom? Akkor lenne pár ezer arany és a kardozást akkor talán kipróbálnám.

    Ja és igen, itt sem "csalok". Nincs elfutás. A gurulgatós és kardozós közelharc megy és addig, ameddig tartok HP-ból van italból. Én így játszom. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #1336
    Ezt még jobban megértem, bár szeretek ezekre is magam rájönni, viszont a frakcióválasztás és társai már meglepőbb kíváncsiskodás. Mindegy, a PB játékaiban mindig is gyengébb pont volt a karakterfejlesztés és a crafting technikai szemmel, a beleélést viszont többnyire jóls egítették (trénerek, körítés, mint a mágus beavatása stb.).
  • Molnibalage
    #1335
    A durva az, hogy eddig gyakorlatilag egyetlen általam ismert RPG-ben sem volt értelme a craftolásnak. Nem hozta vissza a rá elköltött pontokat. Egy kivétel van, a G II kiegje, de csak azért, mert az első szintű kard kovácsolásával eszméletlen pénzhegyeket lehetett csinálni. Fegyver szempontjából itt sem volt értelme. Az NWN II alapjátékban volt még craftolás, ott sem volt értelme. A kiegben állítólag lesz.
  • Molnibalage
    #1334
    A harcrendszer és craftolás miatt nem fogom újrakezdeni. Nincs már annyi időm, mint régen... A G III-ben pl. semmilyen craftolást nem érte megtanulni, ahogy alkímiát sem. Legalábbis az CP és AB beállításokkal. Röhejes volt, hogy pl. a legjobb kardot a bánya kitakarítása után csinálhattad meg. Jó, hogy akkor már semmi szükséged nem volt rá. A bányában volt a legtöbb és legkoncentráltabb ellenfél tömeg. Ha azt legyaktad, akkor a kard sem kellett...

    Az is vicces, hogy a pisztoly pontosságát dirty tricks szintje határozza meg, a muskétáé meg külön van. Ezek szerint akkor hiába célzok pontosan a muskétával, a szint mindig számítani fog a találat kiszámításánál. A sebzés függ a fegyver skilledtől? Vagy csak a fegyvertől?
    Utoljára szerkesztette: Molnibalage, 2014.09.05. 08:28:06
  • Zóanagyvarázsló
    #1333
    Nem feltétlen emiatt a hozzászólásod miatt mondom, de ha az elfutás gyógyulás neked csalás, akkor a sok instrukció késése nem az? Nem kötözködöm, csak tényleg meglep, hogy éppen te kérdezősködsz ennyit felfedezés, kitpaaqsztalás helyett. Talán ennyire nem jó a Risen 2, hogy meg sem éri önmagunktól kiismerni?
  • W B
    #1332
    Lő, futás, lő futás. Mint a G3-ban. Puskákkal ez a taktika. Fegyver kovácsolással lehet kardokat készíteni. Lehet kovácsolni saját kardot, azt eladni némi pénzért. Játék legjobb kardjait kovácsolni lehet. Meg kell szerezni a pengét és markolatot majd összekovácsolni.
    Szablya és tőr közt nem sok különbséget láttam, nekem a mozdulatok miatt a szablya tetszett jobban.
    Két frakció közt elenyésző a különbség. Pár küldetés tér csak el a vudu miatt.
  • Molnibalage
    #1331
    Mire jó a fegyver- és muskéta kovácsolás? Itt is jobb statja van a saját készítésű fegyvernek? Még, ha ez igaz is, a baj a szokásos. Olyan kevés pénz és glory van a játékban, hogy kinek van erre erőforrása megtanulni?

    A vágó és szúrófegyverek közül melyiket érdemesebb tolni? Van olyan ellenfél, ahol ez számít? Van értelme az alacsonyabb, de elvileg alapabb (?) kardozós skillere szórni a pénzt...? Muskétám már van, de azért még ez is kevés. Közelharcban levernek az erősebb ellenek, mint vak a poharat. Az aligátor meg mission impossible...
  • Molnibalage
    #1330
    Mennyire eltérő a két frakcióval végigtolni? Megéri vesztegetni az időt a másikra is? Nagyon eltérő a sztori? (Mentettem azért a választás előtt.)
  • W B
    #1329
    Klán? Mint bennszülött? Kettő. És elvétve pár kósza bennszülött.
    Inkvizíció oldalán is kivittem. Kezdetben nem olyan jók a muskéták, de amit meg van a duplacsövű.... huhú.
  • Molnibalage
    #1328
    Mindkét oldalról végigjátszottad? Egyáltalán hány klán van?
  • W B
    #1327
    Hát... Én elsőnek voodoval toltam ki. Nem igazán költöttem voodora. Közelharcra és piszkostrükkökre tápoltam a karit. Voodo annyiban jó, hogy pár NJK-t küldetés függően lehet irányítani. De a többi voodo cuccot nem használtam. Potikat kicsit feltápoltam az tény. Plusz van egy voodo baba mivel bárkire olyan debuffot lehet tenni hogy sokkal nagyobbat sebzünk rá. Pár benga ellenfélt leszámítva nem sok haszna van.
  • Molnibalage
    #1326
    Ha a benszülöttekhez csatlakozom, akkor a voodo vonalat kellene erőltetni? Ha igen, akkor inkább mégsem őket választom annak ellenére, hogy a lázadó kiscsaj sztorivonala érdekesnek tűnik.
  • Molnibalage
    #1325
    Hát nem tudom. A karakter ábrázolást és talán a vizet leszámítva közelében nincs a G3 szépségének a cucc. A G3-at is toltam ezzel a géppel úgy, hogy fent volt az ini, ami brutálisan kitolja mindennek magasabb LOD-ját, még akkor is alig-alig akadt meg.

    A Risen 2 sem akad, csak éppen mint látod elszáll a VGA, ha nem veszem fel manuálisan a hűtést, mert szar a driver + vezérlés. Ez azt mutatja, hogy a Risen 2 kurva szarul használja a VGA-t. A Gothic III ultára húzva is max. nagyobb csatáknál kezdett ricegni. A Risen 3 táj részletsssége meg sem közelíti a G3-at az ábrázolt nagysága meg aztán végképp...
  • W B
    #1324
    Gothic3 idején volt a gépem feljavítva utoljára. Azóta max újra volt a szoftver rész pakolva kétszer. A Risen 1 jobban megizzasztja mint a második rész. Szerintem jól lett optimalizálva a gépigény, és még a G3-nál azért szebb. Bár a G3 és R2 közt van jó pár év. És a G3 még mindig szaggat.
    Igazából én azt várom, hogy majd az R3 is elfusson a gépen, a grafika semmit nem változott. Igazából R1-2-3 grafikája közt alig van különbség. Max más színvilág és más stílus.

  • Molnibalage
    #1323
    Az első rész idején még más vasam volt, de még azt sem izzasztotta meg. Ezért fura, hogy a mostani sokkal, sokkal erősebbnél megtekeri a VGA-t ennyire. Mire fel...? Egy átlagon aluli grafikához képest olyan szinten terhelia VGA-t, hogy az egyszerűen nem nevetséges, hanem már inkább röhejes...
  • W B
    #1322
    Az én gépemet jobban kíméli ez a rész mint az első. Fura...
  • Molnibalage
    #1321
    A játékok szokás szerint a jó zene + látvány kombó viszi előre.
  • grebber
    #1320
    Pont azt írtam szerintem az összes saját ezeknél,mert láthatóan nincs pénz mert előrelépés sincs semmibe se graf ,se animáció semmi ,de nemhogy a Risen 2-be de még a 3-ba se.
  • Molnibalage
    #1319
    A G3 az nem saját volt?