Might & Magic: Heroes VI

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

b-type
#7548
tényleg, az...el is felejtettem hogy a laptopon offline van.
A hõsbeáll szerint a Magic megy laptopon, a Might az asztalin 😊)))

”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

#7547
A fõnix onnan van, hogy elõzõ térképen összeszedtem a 4 hold lemezt és az adja bónuszként. A feltámasztós épület a haven-nél szerintem kulcsfontosságú és alap. A térkép kb 2/3-t elfoglalva nem vesztettem véglegesen több mint 15-20 lényt. Ez szerintem nem kis elõny. 😊

Tesóm viszont belefutott egy jó kis hibába. Õ már elõrébb jár, a naga-s kampányt csinálja. Szóval kõvé változtattuk a kentaúrt és az a szemét dög képes volt így is lõni ingyen féltávra. Gondolom nem kellene neki, ha már semmit sem csinálhat. Fõleg, hogy ilyenkor meg sem lehet sebezni.
Djuree
#7546
na az príma, nekem nem ment, igaz a feltámasztó épületet sosem használtam, lehet kellene😊 ez a fõnix ez honnan van? én nem tudok ilyet. de nagyon elment a kedvem a heroes-tól, majd egyszer folytatom ha lesz kedvem hozzá.

Waaaaaagh!

Shiwo
#7545
amúgy ha quest adja, akkor a kistérképen látszanak a darabkák, illetve ha megvan az egész, akkor maga az Asha könnye is

RPG, Photoshop, \../, `;,,;´ ,\../

gandrus
#7544
Nem is kell átnézni az egész térképet. Elõször én is azon gondolkodtam, hogy hol van, nekem kell átnézni az egész térképet? Aztán arra gondoltam, hogy biztos van rá valami megoldás. Hamar meg is találtam. A királyság áttekintése ablakban (o hotkey) csak a varázstárgyakat hagyd bejelölve, és meglátod az összes varázstárgyat, amelyek közül egyik Asha könnye lesz. Innentõl már egyértelmû.

Vologya Mester, ez remek! 😊

#7543
Sziasztok! Ezúton értesítem a Might and Magic: Heroes VI. Collector Edition kiadást vásárlókat, hogy a magyarországi kiadó Seven m kft. a tegnapi napon arról tájékoztatott, hogy megkezdõdött az elmaradt Audio CD, Kingdoms kód, valamint a javított borító összeállítása, valamint a vásárlók e-mailben történõ tájékoztatása a pótlásról. Ezt legkésõbb karácsonyig tervezik eljuttatni a vásárlókhoz. Aki 1-2 héten belül nem kap értesítést semmilyen formában, az írjon a [email protected] e-mail címre, hogy részére is eljuttathassák a kimaradt dolgokat. Ezúton is köszönik a türelmeteket és még kis türelmeteket kérik a kiamaradt cuccok megérkezéséig. Baráti üdv!
#7542
A holdlemez 4 darabja az megvolt, de az artifact-ot azt hittem könnyebb megtalálni, vagy van valami trükkje. Nem nyálaztam inkább végig a térképet. 😊

Na most hogy belemelegedtem kicsit ebbe a 4. pályába haven / normál szinten nem olyan vészes. Mûködik a taktika, hogy a lovasokat / angyalokat / nõvéreket öletem le meg a fõnixel feltartom az íjjászokat. Gyakorlatilag a 30-as varázslót úgy hajtogattam össze might hõssel, hogy azt sem tudta merre indult. Jött elõször 2x egy 27-es harcos, de az nem volt kemény. A 30-as varázsló sem valami kemény, mert a tûzesõje nem sok vizet zavar és hát amúgy is a nõvéreket öli, azt én meg feltámaszottam. Már megvan a térkép 2/3-a, szóval nem lehetetlen ez. 😊
#7541
Ha összerakod a holdlemez 4 darabját, akkor a pályán megjelenik egy új artifact "Asha könnye" ami addig nem volt ott. Hogy hol, az szerintem totál random. Szét kell nézni a pályán. Egyszerûen oda kell menni, és felszedni!

Az ásást is kivették belõle... 😞 Pedig az olyan jó volt.. Sokkal ötletesebb, mint ez.
#7540
A community manager ma azt írta a hivatalos forumon, hogy az 1.2-es patch már teszt fázisban van, és nagyon rövid idõn belül be fogják tudni jelenteni.
A türelmetlenséget ez nem csökkenti, de azért valamennyire megnyugtató 😊

#7539
Elírtam, a 2. szintúek is megvannak. Na haza megyek és meglátom mi lesz. Elvileg, ha lesz elég csapatom, hogy kis túlerõbe legyek elég már csak arra koncentrálni, hogy a feltámasztható lények hulljanak el. Ez szerintem be kell, hogy jöjjön. 😊
#7538
1.1.1-es verziójú a játék nálad?
Demoban még mûködött és úgy hallottam 1.0-ában is.

b-type
#7537
...
mûködött a fejlesztett griff speciális támadása.
Tökre meglepõdtem, ugye mondtátok, hogy a birodalmi griff specje nem mûködik, oksa eddig úgy mentem, hogy megépítettem a birodalmi griffeket is a +1 lényszaporulat miatt aztán megvettem a sima griffet.
De a mostani térképen szokás szerint beszorítottam az utcsó ellenfelet, hogy a fõhõssel nyugodtan tápolódjak,...a 'beszorító' másodlagos hõsnél 200< naplovas, és 150 birodalmi griff volt, a többi lénnyel Anton volt.
Megvettem a birodalmiakat gondolván úgy is csak védekezni fognak, arra meg masszívabb.
Erre mikor kitámadott az ellenfél hõse, és csata, a birodalmi griffek specje mûködött,...a második kitámadásnál is...féltem hogy majd fagyni fog, de nem....kijelõli a sávját brutál sebez zuhanórepülésben, és utána morál.

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

Djuree
#7536
az eleje könnyû a 4. pályának. nekem már a 2. szintû lények is megvoltak, addig nem volt gond, nade utána....aki ezt megcsinálja hardon, na az tuti nem ember...

Waaaaaagh!

#7535
Én most kezdtem a 4. pályát és eddig nem vészes. Rögtön elfoglaltam a várat utána felszedtem ami épp az építkezéshez kellett és útba esett a 3 bánya útvonalán (fa -> kõ -> kristály) és elfoglaltam a szomszédos erõdöt. Jó ez a fõnix, eddig szinte veszteség nélkül meg lehetett úszni, 1-2 alap lény halt meg néhány csatában. Viszont meglett a feltámasztás oltára és az összes alap lény a 3. hétre, Amit láttam eddig hõst nem tûnt keménynek. Kíváncsi leszek.

A naga-s pályán hol volt amúgy az asha könnye? Én nem találtam meg. Hogy kell azt megkeresni?
Djuree
#7534
plusz mikor a kapuhoz érsz a térkép is megmutatja mind a 3mat elég világosan😊
nem nehéz a vége, alig van serege a nagáknak, nehezebbre számítottam. majd a 4. pálya, ott mindenki megáll😄

Waaaaaagh!

#7533
A kapu kinyitásához három oltárt kell felkeresni, ahogy már elõttem is írták és 15 kristály a rituálé. Elõbb járd be az egész map-et és csak utána törd magad azon, hogy kinyisd. Mire mindent felfedezel meglesznek az oltárok is. Jó nagyok, el sem lehet téveszteni õket.
#7532
Na most már igazán jöhetne a patch!!! Az egy dolog, hogy a Haven kampányt félbehagytam, brutál nehéz a 4. pálya, és a továbbfejlesztett griffek sem táámadnak rendesen, de most meg a Barbárok 2. pálya elején a videó után folyamatosan kifagy a játék. Már 3x visszaléptem a játékba, próbálnám mentésbõl, de semmi. Eddig ilyen gondom nem volt, pedig összes kampány elsõ 3 pályáját végigtoltam. Nem szoktam bosszankodni semmin, de ha játszani nem tudok ilyenek miatt, az már bosszant!!! (Természetesen eredetiben van meg, ráadásul 2x, úgyh megyek asszonnyal multizni addig 😊
gandrus
#7531
Annak a kapunak a kinyitásához úgy emlékszem három oltárt (Ylath oltárait) kellett meglátogatni, és elvégezni egy szertartást mindegyiknél (talán 15 vérkristályba meg valamennyi aranyba kerül egyenként).

#7530
sziasztok! segítséget szeretnék kérni, amennyiben lehetséges 😊 A haven kampányt csinálom még hozzá a 3.ik térképet (küldit más néven "ne kísérts elkeseredett embert" magyar címe) a nagák ellen kell harcolni és egy kapun kéne átmennem, hogy legyõzzem a nagákat abban a várban, amit el kell foglalnom (flammschrein a vár neve asszem) ahhoz hogy átmenjek a kapun meg találnom egy épületet szerintem, azt írja az aktív küldi, hogy "találd meg a kúriát"! valaki esetleg megcsinálta már ezt a pályát?
#7529
Fényszellem nálam is bugos duel csatáknál. Az elszenvedett veszteséget egy hatalmas minusz szám jelzi.... Viszont a kampány és a skirmis pályákon rendesen mûködik :S
#7528
Ma nyomtam két egygépes pályát , magices haven hõssel mentem és a cápaharcos amint megüti a griffet kifagy a játék, vagyis a griff nem akar visszaütni és áll a csata :S, a poén hogy a feladatkezelõbõl eltûnik a játék szóval nem tudom bezárni majd mikor nyomom az ujraindítást bejön az ubiluncher hogy ki kéne lépni :S elég érdekes..... A fura az hogy semmi hibaüzenet nem jön ki a zene megy tovább az egységek mozognak csak a griff nem akar visszaütni, ezért áll a játék.

Valakinek történt már ilyen?

És a HEROES VI fórumok hatalmas kérdésére tudja valaki a választ? 😊
Mikor jön az 1.2 ? XD
#7527
Mostanaban eleg gyakran osszeomlik jatek /eredetim van/. Skyrim, Starcraft 2, Battlefield 3 megy gond nelkul. Ha a fejlesztok olvasak ez a bibi. Nem tutom mi lehet a megoldas 😞. Kezd idegesiteni.
Faulting application name: Might & Magic Heroes VI.exe, version: 1.1.1.0, time stamp: 0x4e995929
Faulting module name: Might & Magic Heroes VI.exe, version: 1.1.1.0, time stamp: 0x4e995929
Exception code: 0xc0000005
Fault offset: 0x0012bff4
Faulting process id: 0xe48
Faulting application start time: 0x01ccad31b8186ea2
Faulting application path: C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Might & Magic Heroes VI\Might & Magic Heroes VI.exe
Faulting module path: C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Might & Magic Heroes VI\Might & Magic Heroes VI.exe
Report Id: 62e8893f-1926-11e1-b072-001d60a26a58
#7526
Na vegre rajottem mikor fagy ki a jatek, ha fenyszellemek ellen harcolok, sokadik teleportalasuk utan megmerevedik a csata, aztan szevasz. Volt valakinek hasonlo gondja?
#7525
Nagyon fontos lenne, hogy segítsen valaki!
A heaven kampány vége felé járok.Mikor új hét következett, kiírta, hogy ezen a héten a lények növekedése a felére csökken.innen kezdve nem tudok toborozni.A besorozható egységek képe alatt nagyon nagy negatív számok szerepelnek a darabszámuk helyett.Kiléptem, újraindítottam a játékot, semmi változás.Visszatöltöttem egy régi állást, jött újra ez a hét, ugyanez volt a hiba jelentkezett.Ez egy orbitális bug lenne?!Lehet valahogy javítani?<#help><#rinya>

Miért jobb az Alzheimer-kór, mint a Parkinson-kór: Inkább felejtsem el kifizetni a sörömet, minthogy kilötyögtessem...

#7524
Azon a pályán én is sokat szívtam, végül úgy csináltam meg, hogy elsõnek elfoglaltam a közelben lévõ ellenséges kis erõdöket, amiket átalakítottam. Aztán nagyon fontos, hogy legyen portálod mindkét fajtából, így a kis erõdökbe is tudsz teleportálni, ami hasznos és egy kis idõt is tudsz vele nyerni. Aztán minél elõbb érdemes Asha könnyét megszerezni, mert jól jönnek a bónuszok, amiket hoz. Azt a stratégiát választottam, hogy elsõnek az összes fõküldetésben megjelölt föld alatti várat foglaltam el (közben persze védekeznem kellett a felszíni támadások ellen, és csak a végsõ csata elõtt zúztam le a 3 felszíni várat. Ez lehet nem a legjobb stratégia, de nekem bejött. Aztán gyûjtöttem egy rakat sereget és mentem Uriel ellen.

Crome

#7523
A nekrónál pedig az árnydémon,+idõstop vált be hasonlóképpen!
#7522
Heaven! Amikor megkatad a holdlemezt tudsz fõnixet idézni! Mivel van napszellemed,te lépsz elsõnek,tehát legelõször a fõnixet letenni az ellen varázsló,ijjász egységei mellé,és azok így ki vannak iktatva! Az elsõ kör végén a papnõvel gyógyítani a fõnixet!! Így fullos a 3 madár. A második kör elsõ lépésével utánpótlást varázsolni a madárra , aki így 6-7 -re szaporodik.Addigra az ellen majd minden lénye a madarat akarja ,te pedig lelövöldözheted õket a nyilasoddal! 😊
#7521
Azon a pályán jó ha az összes neutrál által õrzött nyersanyagot felveszed, valamint a fejlett városportál megléte hatalmas elõnyt jelent. Szerintem csak egy oldalra fókuszálj támadást legalábbis ha jól emlékszem én felfele indultam meg.

Tipp: pálya elején dinasztiabónuszba választhatod a körönkénti 200 aranyat szerintem megéri, és a kincsesládákból is aranyat válassz mert a szintkorlát szerintem még így is elérhetõ. Választhatsz még dinasztiabónuszban az építési költség csökkentõ skilleket is ha jól emlékszem van egy pár a bronz vagy ezüst fokozatban. És ha van egy kis pénzed érdemes beruházni egy might-os hõsre 15+ -osra hiszen a gazdasági részt ha kifejleszted rengeteget tudsz spórolni az átfejlesztésekkel, építésekkel mind arany illetve nyersanyag terén.

Másodrangú hõssel ha csatázni akarsz akkor a mágikusat ajánlanám szerintem nekróknak az a legjobb. Tömeges életszívás és regenerálódás kombó nekem bejött és ha futja mehet a kõbõr is, + ugye a frakció feltámasztás skill, így ha nem is veszteség nélkül, de lehet valamelyest csökkenteni az áldozatok számát. Valamint ha van kettes piacod akkor vásárolhatsz holmit a hõsnek amivel növelheted a statjait, bár azok drágák egy kicsit.

remélem tudtam segíteni 😊

enlightened
#7520
Sziasztok tudom, hogy láma vagyok, de légyszi adjatok tanácsot. Elakadtam a nekro kampány utolsó pályáján. Az a baj, hogy több oldalról támad az ellenség. Ha elindulok az egész seregemmel, hódítani és a várat ott hagyom õrizetlenül hátba tmádnak és elfoglalják. Ha a fél sereget ott hagyom a várban, akkor nagyon lassan haladok elõre a pályán és nagy veszteségeket szenvedek a csaták során és a vár védésénél is iszonyú veszteségekkel jövök csak ki gyõztesként. Alapanyag alig van és pénz is az egységeket nem bírom visszavásárolni. Mit kéne itt csinálni?

gandrus
#7519
Én is szeretem a Counter Strikeot (1100+ órám van a CS: S-ban, mióta számolja), mégis szeretem a Heroes of Might & Magicet, illetve sok más stratégiai játékot. A CS és a gondolkodás nem zárja ki egymást...

Amúgy a cikkre vonatkozó résszel nagyjából egyetértek.

b-type
#7518
Próbáld nem Magic-s hõs szemébõl nézni a csatát, mert a 'várakozásnak' valóban nincs értelme, ha a lényed megelõzõ csapás képességgel bír.
Jó tippeket kaptál, ..én mondjuk szeretem a papnõt is közelharcba vinni, mert akár 2 körre is ki tudja venni az ellenfelet.
Szintén mágus hõssel viszem a Heaven kampányt...majd kíváncsi leeszek 😊

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

#7517
Ez az indexes cikk nevetséges 😊

" A játék javarésze egyszerû logisztika. " JÉZUSMÁRIÁM ilyet még csak le is írni..... van benne az is tény, de hát általában a stratégia játékok 100%-ában van logisztika. Szerezz nyersanyagot, gyárts egységet, és indulj leigázni az ellenséget. Nem tudom mit csinálna az illetõ, ha ANNO illetve Settlers sorozatokat kellene értékelnie 😄
"csak városban lehet toborozni" .... inkább nem mondok semmit.

" megjelent egy „vér és könny" nevû új morálrendszer is, de ebben nincs semmi különleges, néha választanunk kell egy új képességet – sokszor láthattunk már ilyesmit stratégiai játékban " - hát tényleg nem számít semmit ... csak véletlenül a stratégiád alapját adja XD, + a kampány menetét is befolyásolja (a birodalom sorsát, ahogy õ írta)

"azok az újoncok, akik nem tudnak 8-10 órát a gyakorlásra szánni, hogy utána már élvezni tudják a maradék több száz órányi játékidõt.... " - ez egy érdekes kijelentés... Tudtommal erre valók a tutorialok nem? 😛 + a megvásárolt játékhoz kapott kézikönyv 😊 Ha meg torrentes cucc értékelése után jött ez a cikk, hát akkor írja azt is oda 😊 csakhogy növelje a népszerûségét.

Alapjába véve az ilyen embereknek az a bajuk, hogy ha meglátnak egy "cs"-betût rögtön a menj és gyilkolj jut eszükbe, meg persze az hogy "headshot"... Tudom hogy nagyon nehéz gondolkodni azoknak akik ezen nõttek fel. Könyebb az ösztönöket fejetlenül követni... /lásd a mostani késelés az iskolában/ Gondolom az illetõ ilyen alapon sakkozni is utál. A matematika fizika is távol áll tõle, valamint iskolás éveiben sem az ötödölõ volt a kedvenc játéka. Viszont erõszeretettel olvas pletykalapot néz VV-t meg a többi ökörséget, ami arra ösztönzi az embert, hogy butaság gondolkodni, mert még rájössz hogy szinte egész nap csak átvernek, és még az alkoholnál is nagyobb kárt okoznak ezzel az agyadnak. Na aki magára ismert az ne vegyen soha a büdös életbe stratégia játékot és még csak el se indítsa a torrentrõl letöltött változatot, mert véletlenül még hasznára válik az a több száz óra élvezetes játék.

Maga a cikk egy ökörség, nem pedig szakmai értékelés , csupán egy stratégia játékot utáló ember véleménye .... Látszik, hogy semmi alapja nincs az írásnak. És néhány helyen saját mondatainak mond ellent.
Lacoka12
#7516
herors 6-os mapokat le lehet valahonnan tölteni már?

Dicsőség vagy halál ezt csak harccal lehet kideríteni

gandrus
#7515
Semmi gond, és köszi az infót. Kicsit gyorsabbra is állítottam. 😉

Acidlich
#7514
Mondjuk a tooltip tényleg kalandtérképet ír, de a lények mozgás animációjának sebességérõl igazándiból csak csata közben beszélhetünk.
És nem kioktatásnak szántam, sry.

gandrus
#7513
Kipróbáltam, és tényleg a csata közbeni sebesség animációit állítja, ami érdekes, mert azt írja, hogy a kalandtérképen. Kösz az infót, még ha ilyen kioktató hangnemben is adtad.

#7512
Nagy hiba, hogy a cikket olyan írta aki nem ismeri a sorozatot, mert az nem is tudja mirõl ír.
Abban viszont van igazság, hogy a játékidõt úgy tolták ki, hogy az ellenség sokkalta nagyobb legyen ezért a fejlesztgetésre sok idõt kell szánni ellentétben a régebbi Heroessekkel szembeni ahol a taktikai vonal erõsebb volt. Megjegyzem az új disciplesben is úgy van most, hogy a könnnyû és a nehéz között az a különbség csak, hogy neked vagy a gépnek van 3x több lénye (és a térképen lévõknek is).
gandrus
#7511
A kioktató hangnemedet meg inkább nem jellemezném...

Csak, hogy tudd, egy játék elindításakor rögtön a beállítások menübe megyek, és az egészet végignézem.

gandrus
#7510
Na ne mondd! És el is árulod, hogy hol? Mert amit én találtam az a kalandtérképen módosítja (azt írja), és nem csata közben...

Acidlich
#7509
Pedig lehet állítani az animok sebességét, csak venni kell a fáradságot, és szétnézni a beállítások menüben..

gandrus
#7508
Félre ne érts, nekem is tetszene, ha állítható lenne az animok sebessége, mint a korábbi részben. De aki sokallja rá az idõt (ezzel nem rád céloztam), az neki se állljon, mert iszonyat nagy méretû térképek vannak, és tényleg hosszú játék. Nekem szerencsére nem volt még instabilitási gondom vele, csak bugok. Majd veszek rovarírtót ellenük. 😄

#7507
Tudod van egy másik játék, amiben több mint 400 napnyi playedet fel tudok mutatni. Annak van pl egy olyan elõnye, hogy amikor nagyritkán kifagy, nem dönti be az egész oprendszert, és nem villantja meg a kéket.

Igen: zavar, hogy lassú az animáció (a harc közbeni múlt századbeli lényábázolást szerencsére már kikapcsoltam😊

Azzal a cikkíróval aztán van amiben nem értek egyet, a h4, h5 ot is kellett volna tolnia, és az is tény, hogy meg kell szokni ezt, és az új stratégia begykorlása idõbe telik.

u.i. A géptõl átvett lvl akárhányas hõs 0 lénnyel, nem trappolva halad, hanem egy pillanat alatt teszi meg a kijelölt utat😊 (bárcsak a csaták ilyen gyorsak lennének😊
gandrus
#7506
Azért az ironikus, hogy a cikkíró helyesírási hibát emleget, miközben a cikkében is található helyesírási hiba...

"A hosszú a játékidõ ugyanis túlerõvel párosul, és a legkönnyebb pályákon is simán otthagyhatjuk a fogunkat."

Bigpigrib!

Igaz, kicsit sokáig tartanak az animációk, de a korábbi részekben is voltak, csak ott úgy emlékszem, hogy lehetett állítani a sebességüket.

Amúgy meg, akinek nincs sok ideje játszani egy ilyen játékkal, az neki se kezdjen szvsz., és nem kell bosszankodnia, hogy milyen hosszú. 😊

#7505
"A játék indítása után az az értesítés jelenik meg a tálcán, hogy az nvidia illesztõ leállt közben, de helyreállt
Esetleg van olyan aki találkozott ilyen problémával és sikerült rá megoldást találni? "

találkoztam a problémával, miután ismételten kifagyott többször is, várom a peccset ami majd egyszer megjelenik majd.

Ha normálisan tesztelték volna, akkor kevesebb szembetûnõ bug lenne
Például a starcraft2 miért nem fagy ki? (vagy miért nem generál naplóbejegyzést?😊

Cikkügyileg, én játszottam a 2,3,4,5 tel. A cikkirónak abban teljesen igaza van, hogy rengeteg idõt vesz el a játék, jóval több a felesleges idõhúzás, ami játéktechnikailag zavaró tud lenni. Engem pl zavar, hogy kiadom a lichnek a parancsot lõjél.... pakk.... villan a skill (újra lõhet.... tûz vazze, tûz... pakk...
Bakker bírná a gép, hogy kb azonnal villanhasson a zõd nyaláb.
Csata végén hosszas ujjongás, vámpírok pörgetik a kardot, még a háta mögött is, elsõre jó 9999. re már uncsi
Igen lassú. Az ember nem ér rá egy fél napot ezt szugerálni, és imádkozni, hogy ne fagyjon ki valami semmiségen.

u.i. a pontos játékhoz, sajnos
van úgy, hogy az ember nem tud mindenhova elmenni, mert ki kell nyírni az ellent mielõtt visszatér valami horribilis lénymennyiséggel. (mondjuk az fura hogy a szörnyûségesen nagy seregem felbukkanásakor a kép kirongyol a várából, és odabenn nem marad senki, majd miután bementem, inkább meghal a rengetegben odakinn😊
gandrus
#7504
Nekem ez a játék az év játéka idén. 😊

Egyébként neves lapoktól is meglehetõsen jó értékeléseket kapott (ált. 80-87 %), szóval egy nevenincs lap értékelése nem érdekel.

#7503
egyébként meg pont az ilyen és hasonló hozzáállás miatt tart ott az ország ahol, bocs az offért

\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"

#7502
kár volt írni neki, mára már absz hiteltelenné vált média lett belõle

\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"

#7501
Elolvastam a skill összeállításról írtakat. Na majd pakolok ezekre a skillekre és megnézem. Úgyis a haven kampányban most might hõsöm van.
Az elsõ kör várakozást úgy értem, hogy általában meg szoktam várni, hogy az ellenfél legyen szíves közelebb fáradni és csak akkor támadok, ha érdemes. Elõre rohanni rögtön kezdésnek az szerintem drága luxus. A visszatámadásra a +13% sebzés szép meg jó, de nekem úgy tûnt, hogy a visszatámadás eleve csökkentett sebzésû, akárcsak a második támadások. A +8% HP nem tudom mennyire sok, nekem nem tûnik annak. A védelmekkel meg mindennel együtt is meg merem kockáztatni, hogy egy kõbõr hoz kb ugyanannyit, vagy közel annyit. Persze ezt ki kellene számolni. Mondjuk tudom, ez aktív, de tart 5 kört is. Amúgy meg csalókák ezek a +/-x%-ok. Ha valami ad +30% védelmet az nem lesz soha 30 és egy erõsebb alapvédelmû lénynél is kevesebb, szóval jól ki van ez találva, hogy bár erõsnek tûnhet pár dolog, de azért annyira mégsem az.
A nagy seregrõl annyit, hogy nekem magic hõssel is jól ment nagy sereggel az aprítás. A manával magas szinten még nem volt gondom. Na majd valamelyik pálya végén csinálok már ilyen tesztet, hogy mentoringgal felhúzok két különbözõ hõst és minden egyéb cucc nélkül megpróbálok egy nagy csatát megvívni így is meg úgy is.
#7500
A korrekt az lenne, ha levennék ezt a cikket az oldalról. Amúgy nem igazán értem mi annak a mondatnak a lényege, hogy "akik nem tudnak 8-10 órát a gyakorlásra szánni, hogy utána már élvezni tudják a maradék több száz órányi játékidõt, azok jobban teszik, ha bele sem vágnak". Pont az lenne a lényege minden játéknak, hogy szórakozik már azzal is az ember, hogy tanul és persze egy stratégiai játékkal játszva akarva akaratlanul is folyton csak tanul.
#7499
Ezt írtam a cikkírónak és a fõnökének, mert nagyon csípte a szemem a cikk (de persze válasz az nem jött, szvsz nem is fog...):

Kedves Tóth Balázs!

Kiss Attila László (Vologya Mester) vagyok a Heroes of Might and Magic magyar honlap http://heroes.hardwired.hu/ vezetõje.

Olvastam a cikked és ezzel kapcsolatban engedj meg nekem néhány észrevételt:

1. A legfontosabb dolog, hogy az, aki nem játszik eleget a játékkal (nem áldoz rá elég idõt), az hogyan írhat cikket róla, fõleg inkább negatív, lekezelõ hangvételût, játékbeli dolgokat abszolút nem ismerõt...

2. Ha leragadtál a Heroes III. részénél és a többivel már nem játszottál, akkor mi alapján hasonlítod a többi részhez...

3. Sajnos az ilyen cikkek nem hogy elõreviszik egy magyar fejlesztésû játék jövõjét, hanem inkább hátráltatják...

4. Azt gondolom, hogy egy magyar fejlesztõcsapatot (fõleg ha valami jót is csinál) inkább elismerni kell, nem pedig lehúzni (persze az esetleges hibákat meg kell jegyezni!)...

5. Az, hogy egy játék korrekt bemutató résszel készül az újdonságokról és 100+ játékórás kampánnyal büszkélkedhet, az inkább pozitívum, mint negatívum...

+1. Én az UBISoft VIP csapatának tagja vagyok és testközelbõl követhettem végig a játék készítési fázisait. Részese voltam a magyarosítást elkészítõ csapatnak. Bátran mondhatom, hogy a Heroes VI-ot nem lehet a korábbi részek rutinjával játszani, meg kell ismerni az újításokat ahhoz, hogy élvezetet okozzon a játék. Ezért azzal egyetértek, ha nincs idõd belemélyedni a játékba, végigjátszani a bemutató pályákat, az bele se vágjon, de ha nem teszi, akkor cikket se írjon róla! (Fõleg olvasott, népszerû portálon, mert ezzel nem segíti elõ a játék eladását és erõsen lehúzza a magyar fejlesztõk munkáját...)

Tájékoztatásul közlöm, hogy a magyarországi kiadó tudja/ismeri és elismerte, hogy a borító hibásan készült el és már folyamatban van annak javítása, valamint mindazoknak ingyenes cserelehetõség biztosítása, aki ezt igényli. (Ezt kiemelni a játék erényei helyett pedig elég szánalmas...)

Ne haragudj, de muszáj voltam leírni az észrevételeim, mert ez a nincs idõm játszani, de azért írok cikket a játékról dolog eléggé csípte a szemem, fõleg annak lekezelõ volta miatt. Szerintem ha legközelebb ennyi idõt ölsz csak bele abba, hogy megismerj egy játékot, akkor ne írj róla cikket! Köszönöm, hogy elolvastad a levelem.

Üdvözlettel:
Vologya Mester