Might & Magic: Heroes VI
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
A hõsbeáll szerint a Magic megy laptopon, a Might az asztalin 😊)))
”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type
Tesóm viszont belefutott egy jó kis hibába. Õ már elõrébb jár, a naga-s kampányt csinálja. Szóval kõvé változtattuk a kentaúrt és az a szemét dög képes volt így is lõni ingyen féltávra. Gondolom nem kellene neki, ha már semmit sem csinálhat. Fõleg, hogy ilyenkor meg sem lehet sebezni.
Waaaaaagh!
RPG, Photoshop, \../, `;,,;´ ,\../
Vologya Mester, ez remek! 😊
Na most hogy belemelegedtem kicsit ebbe a 4. pályába haven / normál szinten nem olyan vészes. Mûködik a taktika, hogy a lovasokat / angyalokat / nõvéreket öletem le meg a fõnixel feltartom az íjjászokat. Gyakorlatilag a 30-as varázslót úgy hajtogattam össze might hõssel, hogy azt sem tudta merre indult. Jött elõször 2x egy 27-es harcos, de az nem volt kemény. A 30-as varázsló sem valami kemény, mert a tûzesõje nem sok vizet zavar és hát amúgy is a nõvéreket öli, azt én meg feltámaszottam. Már megvan a térkép 2/3-a, szóval nem lehetetlen ez. 😊
Az ásást is kivették belõle... 😞 Pedig az olyan jó volt.. Sokkal ötletesebb, mint ez.
A türelmetlenséget ez nem csökkenti, de azért valamennyire megnyugtató 😊
Demoban még mûködött és úgy hallottam 1.0-ában is.
mûködött a fejlesztett griff speciális támadása.
Tökre meglepõdtem, ugye mondtátok, hogy a birodalmi griff specje nem mûködik, oksa eddig úgy mentem, hogy megépítettem a birodalmi griffeket is a +1 lényszaporulat miatt aztán megvettem a sima griffet.
De a mostani térképen szokás szerint beszorítottam az utcsó ellenfelet, hogy a fõhõssel nyugodtan tápolódjak,...a 'beszorító' másodlagos hõsnél 200< naplovas, és 150 birodalmi griff volt, a többi lénnyel Anton volt.
Megvettem a birodalmiakat gondolván úgy is csak védekezni fognak, arra meg masszívabb.
Erre mikor kitámadott az ellenfél hõse, és csata, a birodalmi griffek specje mûködött,...a második kitámadásnál is...féltem hogy majd fagyni fog, de nem....kijelõli a sávját brutál sebez zuhanórepülésben, és utána morál.
”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type
Waaaaaagh!
A naga-s pályán hol volt amúgy az asha könnye? Én nem találtam meg. Hogy kell azt megkeresni?
nem nehéz a vége, alig van serege a nagáknak, nehezebbre számítottam. majd a 4. pálya, ott mindenki megáll😄
Waaaaaagh!
Valakinek történt már ilyen?
És a HEROES VI fórumok hatalmas kérdésére tudja valaki a választ? 😊
Mikor jön az 1.2 ? XD
Faulting application name: Might & Magic Heroes VI.exe, version: 1.1.1.0, time stamp: 0x4e995929
Faulting module name: Might & Magic Heroes VI.exe, version: 1.1.1.0, time stamp: 0x4e995929
Exception code: 0xc0000005
Fault offset: 0x0012bff4
Faulting process id: 0xe48
Faulting application start time: 0x01ccad31b8186ea2
Faulting application path: C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Might & Magic Heroes VI\Might & Magic Heroes VI.exe
Faulting module path: C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Might & Magic Heroes VI\Might & Magic Heroes VI.exe
Report Id: 62e8893f-1926-11e1-b072-001d60a26a58
A heaven kampány vége felé járok.Mikor új hét következett, kiírta, hogy ezen a héten a lények növekedése a felére csökken.innen kezdve nem tudok toborozni.A besorozható egységek képe alatt nagyon nagy negatív számok szerepelnek a darabszámuk helyett.Kiléptem, újraindítottam a játékot, semmi változás.Visszatöltöttem egy régi állást, jött újra ez a hét, ugyanez volt a hiba jelentkezett.Ez egy orbitális bug lenne?!Lehet valahogy javítani?<#help>#help><#rinya>#rinya>
Miért jobb az Alzheimer-kór, mint a Parkinson-kór: Inkább felejtsem el kifizetni a sörömet, minthogy kilötyögtessem...
Crome
Tipp: pálya elején dinasztiabónuszba választhatod a körönkénti 200 aranyat szerintem megéri, és a kincsesládákból is aranyat válassz mert a szintkorlát szerintem még így is elérhetõ. Választhatsz még dinasztiabónuszban az építési költség csökkentõ skilleket is ha jól emlékszem van egy pár a bronz vagy ezüst fokozatban. És ha van egy kis pénzed érdemes beruházni egy might-os hõsre 15+ -osra hiszen a gazdasági részt ha kifejleszted rengeteget tudsz spórolni az átfejlesztésekkel, építésekkel mind arany illetve nyersanyag terén.
Másodrangú hõssel ha csatázni akarsz akkor a mágikusat ajánlanám szerintem nekróknak az a legjobb. Tömeges életszívás és regenerálódás kombó nekem bejött és ha futja mehet a kõbõr is, + ugye a frakció feltámasztás skill, így ha nem is veszteség nélkül, de lehet valamelyest csökkenteni az áldozatok számát. Valamint ha van kettes piacod akkor vásárolhatsz holmit a hõsnek amivel növelheted a statjait, bár azok drágák egy kicsit.
remélem tudtam segíteni 😊
Amúgy a cikkre vonatkozó résszel nagyjából egyetértek.
Jó tippeket kaptál, ..én mondjuk szeretem a papnõt is közelharcba vinni, mert akár 2 körre is ki tudja venni az ellenfelet.
Szintén mágus hõssel viszem a Heaven kampányt...majd kíváncsi leeszek 😊
”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type
" A játék javarésze egyszerû logisztika. " JÉZUSMÁRIÁM ilyet még csak le is írni..... van benne az is tény, de hát általában a stratégia játékok 100%-ában van logisztika. Szerezz nyersanyagot, gyárts egységet, és indulj leigázni az ellenséget. Nem tudom mit csinálna az illetõ, ha ANNO illetve Settlers sorozatokat kellene értékelnie 😄
"csak városban lehet toborozni" .... inkább nem mondok semmit.
" megjelent egy „vér és könny" nevû új morálrendszer is, de ebben nincs semmi különleges, néha választanunk kell egy új képességet – sokszor láthattunk már ilyesmit stratégiai játékban " - hát tényleg nem számít semmit ... csak véletlenül a stratégiád alapját adja XD, + a kampány menetét is befolyásolja (a birodalom sorsát, ahogy õ írta)
"azok az újoncok, akik nem tudnak 8-10 órát a gyakorlásra szánni, hogy utána már élvezni tudják a maradék több száz órányi játékidõt.... " - ez egy érdekes kijelentés... Tudtommal erre valók a tutorialok nem? 😛 + a megvásárolt játékhoz kapott kézikönyv 😊 Ha meg torrentes cucc értékelése után jött ez a cikk, hát akkor írja azt is oda 😊 csakhogy növelje a népszerûségét.
Alapjába véve az ilyen embereknek az a bajuk, hogy ha meglátnak egy "cs"-betût rögtön a menj és gyilkolj jut eszükbe, meg persze az hogy "headshot"... Tudom hogy nagyon nehéz gondolkodni azoknak akik ezen nõttek fel. Könyebb az ösztönöket fejetlenül követni... /lásd a mostani késelés az iskolában/ Gondolom az illetõ ilyen alapon sakkozni is utál. A matematika fizika is távol áll tõle, valamint iskolás éveiben sem az ötödölõ volt a kedvenc játéka. Viszont erõszeretettel olvas pletykalapot néz VV-t meg a többi ökörséget, ami arra ösztönzi az embert, hogy butaság gondolkodni, mert még rájössz hogy szinte egész nap csak átvernek, és még az alkoholnál is nagyobb kárt okoznak ezzel az agyadnak. Na aki magára ismert az ne vegyen soha a büdös életbe stratégia játékot és még csak el se indítsa a torrentrõl letöltött változatot, mert véletlenül még hasznára válik az a több száz óra élvezetes játék.
Maga a cikk egy ökörség, nem pedig szakmai értékelés , csupán egy stratégia játékot utáló ember véleménye .... Látszik, hogy semmi alapja nincs az írásnak. És néhány helyen saját mondatainak mond ellent.
Dicsőség vagy halál ezt csak harccal lehet kideríteni
És nem kioktatásnak szántam, sry.
Abban viszont van igazság, hogy a játékidõt úgy tolták ki, hogy az ellenség sokkalta nagyobb legyen ezért a fejlesztgetésre sok idõt kell szánni ellentétben a régebbi Heroessekkel szembeni ahol a taktikai vonal erõsebb volt. Megjegyzem az új disciplesben is úgy van most, hogy a könnnyû és a nehéz között az a különbség csak, hogy neked vagy a gépnek van 3x több lénye (és a térképen lévõknek is).
Csak, hogy tudd, egy játék elindításakor rögtön a beállítások menübe megyek, és az egészet végignézem.
Igen: zavar, hogy lassú az animáció (a harc közbeni múlt századbeli lényábázolást szerencsére már kikapcsoltam😊
Azzal a cikkíróval aztán van amiben nem értek egyet, a h4, h5 ot is kellett volna tolnia, és az is tény, hogy meg kell szokni ezt, és az új stratégia begykorlása idõbe telik.
u.i. A géptõl átvett lvl akárhányas hõs 0 lénnyel, nem trappolva halad, hanem egy pillanat alatt teszi meg a kijelölt utat😊 (bárcsak a csaták ilyen gyorsak lennének😊
"A hosszú a játékidõ ugyanis túlerõvel párosul, és a legkönnyebb pályákon is simán otthagyhatjuk a fogunkat."
Bigpigrib!
Igaz, kicsit sokáig tartanak az animációk, de a korábbi részekben is voltak, csak ott úgy emlékszem, hogy lehetett állítani a sebességüket.
Amúgy meg, akinek nincs sok ideje játszani egy ilyen játékkal, az neki se kezdjen szvsz., és nem kell bosszankodnia, hogy milyen hosszú. 😊
Esetleg van olyan aki találkozott ilyen problémával és sikerült rá megoldást találni? "
találkoztam a problémával, miután ismételten kifagyott többször is, várom a peccset ami majd egyszer megjelenik majd.
Ha normálisan tesztelték volna, akkor kevesebb szembetûnõ bug lenne
Például a starcraft2 miért nem fagy ki? (vagy miért nem generál naplóbejegyzést?😊
Cikkügyileg, én játszottam a 2,3,4,5 tel. A cikkirónak abban teljesen igaza van, hogy rengeteg idõt vesz el a játék, jóval több a felesleges idõhúzás, ami játéktechnikailag zavaró tud lenni. Engem pl zavar, hogy kiadom a lichnek a parancsot lõjél.... pakk.... villan a skill (újra lõhet.... tûz vazze, tûz... pakk...
Bakker bírná a gép, hogy kb azonnal villanhasson a zõd nyaláb.
Csata végén hosszas ujjongás, vámpírok pörgetik a kardot, még a háta mögött is, elsõre jó 9999. re már uncsi
Igen lassú. Az ember nem ér rá egy fél napot ezt szugerálni, és imádkozni, hogy ne fagyjon ki valami semmiségen.
u.i. a pontos játékhoz, sajnos
van úgy, hogy az ember nem tud mindenhova elmenni, mert ki kell nyírni az ellent mielõtt visszatér valami horribilis lénymennyiséggel. (mondjuk az fura hogy a szörnyûségesen nagy seregem felbukkanásakor a kép kirongyol a várából, és odabenn nem marad senki, majd miután bementem, inkább meghal a rengetegben odakinn😊
Egyébként neves lapoktól is meglehetõsen jó értékeléseket kapott (ált. 80-87 %), szóval egy nevenincs lap értékelése nem érdekel.
\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"
\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"
Az elsõ kör várakozást úgy értem, hogy általában meg szoktam várni, hogy az ellenfél legyen szíves közelebb fáradni és csak akkor támadok, ha érdemes. Elõre rohanni rögtön kezdésnek az szerintem drága luxus. A visszatámadásra a +13% sebzés szép meg jó, de nekem úgy tûnt, hogy a visszatámadás eleve csökkentett sebzésû, akárcsak a második támadások. A +8% HP nem tudom mennyire sok, nekem nem tûnik annak. A védelmekkel meg mindennel együtt is meg merem kockáztatni, hogy egy kõbõr hoz kb ugyanannyit, vagy közel annyit. Persze ezt ki kellene számolni. Mondjuk tudom, ez aktív, de tart 5 kört is. Amúgy meg csalókák ezek a +/-x%-ok. Ha valami ad +30% védelmet az nem lesz soha 30 és egy erõsebb alapvédelmû lénynél is kevesebb, szóval jól ki van ez találva, hogy bár erõsnek tûnhet pár dolog, de azért annyira mégsem az.
A nagy seregrõl annyit, hogy nekem magic hõssel is jól ment nagy sereggel az aprítás. A manával magas szinten még nem volt gondom. Na majd valamelyik pálya végén csinálok már ilyen tesztet, hogy mentoringgal felhúzok két különbözõ hõst és minden egyéb cucc nélkül megpróbálok egy nagy csatát megvívni így is meg úgy is.
Kedves Tóth Balázs!
Kiss Attila László (Vologya Mester) vagyok a Heroes of Might and Magic magyar honlap http://heroes.hardwired.hu/ vezetõje.
Olvastam a cikked és ezzel kapcsolatban engedj meg nekem néhány észrevételt:
1. A legfontosabb dolog, hogy az, aki nem játszik eleget a játékkal (nem áldoz rá elég idõt), az hogyan írhat cikket róla, fõleg inkább negatív, lekezelõ hangvételût, játékbeli dolgokat abszolút nem ismerõt...
2. Ha leragadtál a Heroes III. részénél és a többivel már nem játszottál, akkor mi alapján hasonlítod a többi részhez...
3. Sajnos az ilyen cikkek nem hogy elõreviszik egy magyar fejlesztésû játék jövõjét, hanem inkább hátráltatják...
4. Azt gondolom, hogy egy magyar fejlesztõcsapatot (fõleg ha valami jót is csinál) inkább elismerni kell, nem pedig lehúzni (persze az esetleges hibákat meg kell jegyezni!)...
5. Az, hogy egy játék korrekt bemutató résszel készül az újdonságokról és 100+ játékórás kampánnyal büszkélkedhet, az inkább pozitívum, mint negatívum...
+1. Én az UBISoft VIP csapatának tagja vagyok és testközelbõl követhettem végig a játék készítési fázisait. Részese voltam a magyarosítást elkészítõ csapatnak. Bátran mondhatom, hogy a Heroes VI-ot nem lehet a korábbi részek rutinjával játszani, meg kell ismerni az újításokat ahhoz, hogy élvezetet okozzon a játék. Ezért azzal egyetértek, ha nincs idõd belemélyedni a játékba, végigjátszani a bemutató pályákat, az bele se vágjon, de ha nem teszi, akkor cikket se írjon róla! (Fõleg olvasott, népszerû portálon, mert ezzel nem segíti elõ a játék eladását és erõsen lehúzza a magyar fejlesztõk munkáját...)
Tájékoztatásul közlöm, hogy a magyarországi kiadó tudja/ismeri és elismerte, hogy a borító hibásan készült el és már folyamatban van annak javítása, valamint mindazoknak ingyenes cserelehetõség biztosítása, aki ezt igényli. (Ezt kiemelni a játék erényei helyett pedig elég szánalmas...)
Ne haragudj, de muszáj voltam leírni az észrevételeim, mert ez a nincs idõm játszani, de azért írok cikket a játékról dolog eléggé csípte a szemem, fõleg annak lekezelõ volta miatt. Szerintem ha legközelebb ennyi idõt ölsz csak bele abba, hogy megismerj egy játékot, akkor ne írj róla cikket! Köszönöm, hogy elolvastad a levelem.
Üdvözlettel:
Vologya Mester