2091
Bioshock: Infinite

10804749371363831955.jpg
  • Shep
    #1451
    És mit hova másolsz, meg milyen setting file-al?
  • DarkSector
    #1450
    Nem azt mondta DS barátod hogy nem elég jó hanem hogy a régebbi részektől gyengébbnek hat.
  • Csokis
    #1449
    Persze, hogy működik. Nélküle nem is játszanék a játékkal.
  • Shep
    #1448
    Na kipróbáltam a játékot, elszórakoztam a vurstliban, aztán lelőttem pár rendőrt. Egy kérdésem van, ez a grafika nem elég jó DS barátunknak?
  • Fpocok
    #1447
    wtf?
    Ez minden játékra igaz.
  • MerlinW
    #1446
  • DarkSector
    #1445
    ja.
    Options-Video->brightness :)
  • Shep
    #1444
    Működik valakinek a sweetfx?
  • Klemice
    #1443
    a mondatod az acsi szó nélkül is megállja a helyét
  • Myselor
    #1442
    csak te vagy acsibuzi innen:)
  • Fpocok
    #1441
    De igazából nem is az a baj, amit #1439 -ban írtam, mert játszottam már ilyen játékkal és tetszett.
    A nagyobb gond ez: A játék végig hiteget.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    1. Amikor jegyet kell venni, és lehet választani, hogy erőszakosan csináljuk, vagy "szépen"... ott én "szépen" kértem. Kaptam is kezembe egy kést (nem tudom mi lett volna, ha a másikat választom), aminek a következménye, hogy be kellett kötni a kezem. Gondoltam tök fasza, mert így nem látszik a felirat a kezemen és később valami szituációban jól jöhet... HÁT KURVÁRA SEMMI KÖVETKEZMÉNYE NEM LETT.

    2. Mikor lementük a víz alatti városba, gondoltam de fasza... össze lesz kötve a két esemény története. LÓFASZT. Semmi köze... csak azért rakták be, hogy cukkoljanak minket.

    Ezen kívül a legvége nagyon meglett bonyolítva... csak karakteridegen dolog stb stb... steam fórum tele van vele.
  • grebber
    #1440
    Dehogynincs.Bentmarad a sok acsi ha nem viszed végig újból
  • Fpocok
    #1439
    De hát épp ezaz, hogy nincs értelme többször végigjátszani, mivel
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    tökmindegy mit csinálunk, ugyanaz a vége. Persze valamilyen szinten értem, csak ugye előző részekben volt döntés, sokkal jobb volt. Régen kevesebb duma volt, de még is jó volt a sztori.
  • vrtg
    #1438
    Nem volt megmagyarázva, mert ez is egy olyan dolog. amit szerencsére a játékosok fantáziájára bíztak. Külön örülök, hogy ellentétben a legtöbb játékkal nem mindent rágtak az ember szájába már rögtön a legelején, hanem hagyták, hogy még a játék vége után is filózzon rajta az ember és az ilyen kis apróságok megértésével rakja ki az egészet. Sokaknak szerintem ezért lett csalódás a vége, mert nem látják ezeket az összefüggéseket, csak gyorsan végigsiették 5 óra alatt.

    A Chen-Lis résznél elméletileg
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    két Elizabethnek és Bookernek kellene lennie, vagy csak simán nem látjuk őket (pl. Elizabeth még a tornyában van, Booker meg keresi), vagy meghaltak, de az is lehet, hogy csak simán nem léteztek. Booker és Anna ugye alapból nem létezik abban a világban, amiben Columbia megépült (csak Comstock, de ő már nem az „eredeti” Booker), és lehet, hogy Comstock még nem lopta el Annat abban a világban ahol kínai még élt így Booker sem ment érte.

    Elizabeth egyébként a játék során végig azt hiszi (és ezért is sír szinte mindig mikor átmennek egy tearen), hogy amire gondolt az vált a valósággá egy másik világban, holott ő – tudtán kívül - a milliárdnyi párhuzamos univerzum körül kereste meg azt, amelyre éppen szükségük volt, tehát pl. azt a Columbiát amelyikben Chen-Li még élt (és mondjuk azt amelyikben nem találkoztak az adott világbeli önmagukkal sem). Maguk a tearek azonban nem csak azokban a világokban működtek ahol Columbia létrejött, mert pl. a játék legelején Bookert is egy tearen keresztül hozták át a „mi” világunkból és vitték a világítótoronyhoz. De pl. Fink is egy tearen keresztül lopott technológiát Raptureből (így lettek a vigorok és valószínűleg songbird, handyman is).
    Egyébként abban a világban ahol Booker meghalt mint a forradalom vezéralakja én is kíváncsian vártam, hogy vajon összefutunk-e a helyi Elizabethttel, tényleg poén lett volna.

    Ja, és még egy észrevétel ami a „122 Booker” teóriát megerősíti: a játék legelején a csónakban a fickó Lutece megjegyzi a nőnek, hogy nincs értelme megkérnie minket, hogy segítsünk neki evezni, mert hogy korábban sem segítettünk neki egyszer sem. :)
  • Harbinger
    #1437
    Igen, arra gondoltam. :)
  • Zegi Norbi HUN
    #1436
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azt volt,amikor Elizabeth énekelt, mi meg gitároztunk hozzá és közben az almát odaadta az ijedt kisfiúnak? Mert az jópofa volt :)
  • Madi92
    #1435
    Ja, csak, ha bekapcsolod, akkor bár 60 lesz a max, mégis olyan hülyén van beállítva, hogyha lemenne 55-re, akkor egyből 30-ra bassza vissza, hogy fix legyen... legalábbis nálam ez volt mikor próbáltam, azóta lehet van rá megoldás!
  • Harbinger
    #1434
    Ezen én is gondolkoztam. Azt hittem lesz rá valami válasz később, de...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Nem igazán lett. Tearek meg minden, de valahogy nem volt megmagyrázva. De az idora többször elő jön, amolyan... szimbólum? Én se jöttem rá. Nyílván kellett valami a vita-chbmaer helyett. De lehet ez is Booker agyszüleménye.

    Engem, ami jobban zavar a sztoriban az tear használat Chen-Li esetében. Ugye vagyunk egy fix Columbián, aztán a tearrel átmegyünk egy másikba, ahol nem halt meg Chen-Li. 1. Ott nem kéne két Elizabeth-nek és Booker-nek lennie? 2. Ha akkor és ott akarnak elszökni az már nem az avilág lenne, nem? Vagy eme tear effekt csak Columbiára igaz? Aztán megint ugranak egyet a rendőrségen, talán vissza ahonnan jöttek. Ennek ellenére ott már hős Booker, sőt halot. Majd látjuk, ahogy Daisy megöli - én akkor azt hittem Fink! Valamint két voxophone-t találunk magától Booker-től is.

    Easter egg: Shantytown bárjának pincéjében ki találta meg? :)
  • The Protector
    #1433
    Hali.Tudom,volt róla szó sok embernek volt ez a hiba és volt akinek segítettem benne apróbb trükkökkel de van már megoldás a swappolásra?Itt arra gondolok,hogy van 50fps-em de rátöltöget a játék.
  • wesker24
    #1432
    Bármi más jobb lett volna annál mit sem az amilyen vége lett felőlem jöhetett volna bármilyen befejezés de az hogy az egész mindenség amit csináltunk
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Csak Booker agyszüleménye volt az egész mindena mit a játékban csináltunk meg se történt valójában mintha mi sem történt volna egész játék alatt.
  • vrtg
    #1431
    Lehet így is értelmezni, de szerintem mindkettő a szabadságot és a rabságot is jelenti egyben és épp ezért nincs jelentősége melyiket választjuk.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Amíg Booker meg nem menti Elizabethet a ketrec és a madár egyaránt a fogságot jelképezi, a végén viszont az előbbi segítségével (a ketreces papír az idős Elizabethtől) állítjuk magunk mellé songbirdot.
  • AntiHero
    #1430
    Akiknek nem tetszett a vége. Azok milyen befejezést vártak?
  • HeadHunter86
    #1429
    Nem értelek titeket miért csalódás a vége. Én napok óta elemzgetem a sztory-t annyira érdekes volt, és próbálok magyarázatokat keresni rá. Azért is olvasgatom itt a különböző észrevételeket / teóriákat a sztory-ról. Szerintem pont ez a jó benne, hogy elgondolkodtatja az embert, és van értelem a többszöri újrajátszásnak is. Zseniális. Ezért szeretem a hasonló filmeket is, mint pl. Inception, Fight Club, amik elgondolkodtatnak.
  • Fpocok
    #1428
    Nálam most ugyanaz van, mint a Mass Effect3 nál. Végigtolnám újra, de a vége akkora csalódás lett, hogy nem tudnék vele újra játszani.
  • r4pt0r
    #1427
    Hát pedig itt volt füle is meg farka is. :D
  • wesker24
    #1426
    Értem csak én nem szeretem az olyan játékokat aminek se füle se farka nem azért játszottam vele 15-16 órát hogy ilyen bagatel vége legyen !
  • AntiHero
    #1425
    Jól is van ez így, mindenképp nagyon jó története van. A kivitelezés is jó. 2x ültem le a játékhoz és úgy vittem végig. Kevés ilyen játék van ami ennyire leköt :)
  • MerlinW
    #1424
    Értem én, de ezek a játékok egy adott történetet mesélnek el, vezetnek végig rajta. Olyanok, mint egy interaktív könyv. Ebben a stílusban nem sok értelme van a elágazásoknak. Bio 1-ben is csak egy buta választás volt a végén, nem befolyásolt semmit.
  • AntiHero
    #1423
    Gondoltam. Bár kicsit jobban örültem volna, ha ezek a választós részek kicsit befolyásolják a helyszíneket vagy történetet.

    Nagyon jó történet és szépen fel van építve. Csak szeretem ha néha kihatással van a játékra mit is csinálunk/választunk.
  • MerlinW
    #1422
    Egyszerű szimbolizmus az is. Egyik jelentése, hogy a ketrec Liz kastélya, börtöne, a madár pedig Songbird. A másik pedig a fogság és a szabadság. Jelentősége nincs melyiket választod, csak ismét egy jópofa dolog, amit az ember csak a második végigjátszásban ért meg.

    Rengeteg ilyen dolog van a játékban, amit csak a második nekifutásban veszel észre, értesz meg. Ez benne a szép:)
  • AntiHero
    #1421
    És a másik választós rész?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A ketrec vagy a madár van a nyakláncon. Az mit jelent? :)
  • MerlinW
    #1420
    Ezt csak az mondhatja, aki nem érti:) Ezt nevezik történetnek, fordulatnak, lezárásnak, nem pedig a gyilkoljunk le 50.000 idegent, majd a hajójukat és feszítsünk a lenyugvó nap előtt...:)
  • MerlinW
    #1419
    Igen ezen én is elgondolkodtam:) Nagyon össze van rakva az anyag.
  • barmi
    #1418
    nem hát ! xDDDDD köszi ! ;)
  • Csokis
    #1417
    Tegnapi a legfrissebb! Nem a saját oldalán nézed?!
  • vrtg
    #1416
    Még több mindfuck a sztorival kapcsolatban

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Azon gondokodott már valaki, hogy mi történik, ha meghalunk mikor Elizabeth még nincs velünk a játék elején? Arra gondolok, mikor az irodában ébredünk ilyen álomszerű jelenetben, aztán kinyitva az ajtót visszatérünk oda ahol meghaltunk. Lehetséges, hogy az már egy másik Booker lenne egy olyan világból, ahol nem halt meg? Aztuán meg, hogy Elizabeth velünk jön már nem az irodában kelünk fel, hanem azt látjuk, hogy ő ébeszt minket injekcióval, mintha visszahozna a halálból. Elképzelhető, hogy ez is csak az átmeneti kognitív disszonancia része (mint a játék elején a „bring us the girl wipe away the debt”), és valójában meghaltunk, Elizabeth pedig nyitott egy teart egy másik világba és áthozott egy „új” Bookert?

    Ezt a több Booker teóriát különösen megerősíti az érmedobálós rész. Megszámolva a táblán az eddig dobott „fej”-eket 122 jön ki. Ismerős? A világítótoronynál a belépéshez a kód szintén 122. Az is érdekes, hogy akár fejet, akár írást tippelünk, a végén mindig fejet dobunk, mire Lutece csalódottan megjegyzi, hogy talán majd legközelebb. Gondolom ez is egy módja annak, hogy a milliónyi világból azt a Bookert válasszák ki, aki írást dob és így van esélye helyre rakni a dolgokat. (122 Booker már fejet dobott és elbukott)
  • barmi
    #1415
    Ebből a radeon pro-ból csak 2010 decemberit találok ...
    Ez ilyen régi cucc ? Én miért nem hallottam róla ?
  • barmi
    #1414
    Radeon Pro? nekem csak catalystem van fent :D abban iyleneket talátlam :
    vonalsimítás, Anizotróp szűrés, Tesszelláció, Catalyst A.I., Várakozás a függőleges frissítésre, Vonal simítás mód. kb. ennyi.
  • CalebJoe
    #1413
    mondtam hogy tiszta Disney
  • barmi
    #1412
    oké, mindjárt kipróbálom! köszi a jótanácsot ! ;)