803
aka. Final Fantasy XI HD
  • Mofarguru
    #683
    Köszönöm akkor majd utána nézek ennek a goblinnak. Igen azt olvastam, hogy meg lehet változtatni a grand company-t, csak a kérdés, hogy van-e értelme? Esetleg class specifikus tárgyakat lehet szerezni, vagy mindegyik frakció tárgyai ugyan azt tudják? Mindezt csak azért kérdem, mert a már összegyűjtött pontok gondolom elvesznek ha frakciót váltok. De ha már itt tartunk írtad, hogy a leadott seal-ek növelik a rankot. Kérdésem, hogy miképp kell ezt érteni? Azt vágom, hogy a seal miért jár, de azt nem, hogy ezzel miképp lehet növelni a raknot. Vagy úgy értetted ha ezen pontokért "veszek" valami grand company-s cuccot, akkor azáltal egyben növelem a rankot is?

    Viszont amire még a mai napig nem jöttem rá az az, hogy ezen helyen (ahol a grand company officer van) van pl egy chest ahol tárgyak vannak a grand company tagok (felajánlásából?) illetve a falon egy hirdetőtábla a megadott mission megcsinálása mely jutalommal jár. Kérdés, hogy pl miért nem tudom ezen küldiket felvenni? Továbbá mi célt szolgál ez a bizonyos chest?

    Sok a kérdés tudom :)
  • fluency
    #682
    Ha már itt vagyok. Stormblood kieg (2017 summmer), amit eddig tudunk:

    Stormblood will explore Ala Mihgo
    Main focus is to regain control of Ala Mihgo from the Garlean Empire
    20 years have passed since Garleans have had control
    Main atagonist to be Zenos Yae Galvus, XIIth Legion Legatus and de facto ruler of Ala Mihgo
    Woman depicted in trailer to potentially be revealed in future 3.X patch
    Warrior of Light's main job in 4.0 is Monk (akin to DRG for 3.0)
    Area shown in teaser trailer is Rhalgr's Reach, the HQ of Ala Migho's main resistance.
    Multiple new jobs to be discussed at future date
    Yoshi-P wore a t-shirt of Marvel's Scarlet Witch, said that was the only hint he'd give at this time
    New Level Cap: 70 (for all classes)
    More actions for each job to go with new cap
    Revamped battle system to go with new actions
    Additional Skill System to be overhauled, with skills shared by roles instead of jobs, and can choose from shared role ability options
    Reassessment of unused/ineffective actions
    Example used is Dragoon's Blood of the Dragon buff, where in 4.0 an icon/gauge showing how much time is left will be better visible on screen so players aren't just staring at the current icon
    New Areas to be introduced, comparable in size to Heavensward areas
    Stormblood will be a full standalone game's worth of content
    New Primals to be introduced, including known names and all-new original-to-FF14 ones.
    New Dungeons to be introduced with new battle and dungeon concepts to be introduced
    High-End Raids to also be added, with possibility of different story depending on difficulty, with normal on odd patches, savage on even
    New Alliance Raids to be added. Big news, but will wait until Tokyo Fan Fest, but will be, "very, very Final Fantasy"
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2016.10.15. 07:58:11
  • fluency
    #681
    A materia-t central thanalanban lehet kivetetni a goblinnal(Mutamix Bubblypots). Az ott található, ahol a materia-s küldiket felveszed.
    A grand company-t is meg lehet változtani. Oda kell menned a másik company personal officer-éhez és ott a transfer opcióval tudsz váltani elvileg. Vannak grand company-hoz kötödő cuccok, ezek company-nként máshogy néznek ki. Ezeket az itemeket seal-ért lehet venni. Ehhez kapcsolódik, hogy a szintet úgy lehet emelni, hogy seal-t adsz "le" és cserébe emelkedik a szinted. Seal-t company-s küldiből ( gyárts le valamit vagy gyüjts x darabot valamiből), Fate-ből vagy speckós Levequest-ekből (Guildhests vagy Grand Company Leves) lehet szerezni.
  • Mofarguru
    #680
    Helló!

    Újfent volna egy pár kérdésem ha nem gond.

    - Odáig már eljutottam, hogy egy adott matériát bele tudtam rakni az adott slot-os tárgyba. Kérdésem az volna, hogy a behelyezett matériát miképp lehet kivenni az adott tárgyból?
    - A következő kérdésem a Grand Company-hoz kapcsolódik. Mikor anno felajánlotta, hogy a három közül melyik "frakcióhoz" szeretnék csatlakozni én a Twin Adder-t választottam. Kérdésem, hogy ez most végleg megmarad, vagy netán lehet idővel váltani? Továbbá van e (már ha lehet) értelme váltani? Különböző tárgyak szerezhetőek a másik frakciók alatt? Továbbá szervesen ide kapcsolódik, hogy a Grand Company rankot miképp lehet növelni? Jelenleg még csak second class és nem tudom, hogy mit kellene csinálni, hogy feljebb lépjen.

    Egyelőre ennyi lett volna, thx!
  • Mofarguru
    #679
    Köszönöm, el is mentem a linket.
  • fluency
    #678
    Itt nézz körül
    Érdemes ezt az oldalt is elmenteni a könyvjelzők közé, mert hasznos dolgok vannak rajta. :)
  • Mofarguru
    #677
    Egy újabb kérdés (már ha nem unod még). Hol a bánatban találok olyan árust, akinél nem csak a "normál" alapanyagokat lehet megvenni a culinaria-hoz? Eddig még lvl16-ra sikerült felvinni, de a 16-20-as receptekhez már olyan hozzávalók kellenek, amiket pl culinarian guild-es csóka nem árul. Tehát a kérdés, hogy merre keressek ilyen árust?

    Thx!
  • Mofarguru
    #676
    Hmm...ez érdekes. Na majd utána nézek.

    Thx!
  • fluency
    #675
    Ha jól emlékszem a szakmájának megfelelő itemeket "hoz", ha elküldöd küldetésre.
  • Mofarguru
    #674
    Köszönöm a videót, hasznos volt. Akkor ezek szerint jól olvastam, hogy lvl19-es szakma kell hozzá. Már csak azt nem értem, hogy a kettőnek mi köze egymáshoz?! Mind1 is, a lényeg, hogy akkor fel kell "gyorsba" húzni egy szakmát. Most már csak azt kellene eldönteni, hogy melyiket érdemes a sok közül....

    Viszont felmerült még egy kérdés (milyen fura mi :D) ami a retainer-el kapcsolatos. Mi az értelme, hogy neki is lehet szakmát választani?

    Thx!
  • fluency
    #673
    Ha nem gond csak linkelek. Ezt nézd végig.

  • Mofarguru
    #672
    Teljesen igazad van. Viszont ezt nem igazán tartom okos húzásnak. Maga az elgondolás jó, már csak azért is, mert az alap 100 férőhely az vicc kategória, viszont az, hogy csak idézéssel lehet előhívni ezt a segítőt nem valami nagy okosság. Van esetleg erre valami más megoldás, vagy minden esetben be kell menni egy városba egy keresni ez csengőt?

    Továbbá volna még egy olyan kérdésem, hogy valóban úgy van, hogy egy adott szakmában el kell éni a lvl19-es szintet, hogy matériákat tudjak a slot-os cuccokba rakni?! Mi köze van a kettőnek egymáshoz? Az már megy, hogy a 100%-os spiritbond-os tárgyakat szétszedem Matériákra, viszont ezen Matériákat nem tudom a slot-ot tárgyakba behelyezni. Hogy is van ez?

    Remélem nem gond, hogy ilyen sok a kérdés, de egy kicsit komplex a game. :)
  • fluency
    #671
    Retainer. Ha megcsinálod a küldijét és felbéreled, akkor lesz +175 helyed asszem.
  • Mofarguru
    #670
    Volna egy kardinális kérdésem. Mi a bánatot lehet csinálni, ha 100 férőhelyes inventory betelik?! Van lehetőség valahol máshol is tárolni cumót? Annyi mindent lehet gyűjtögetni, hogy ez a 100 hely pikk-pakk betelik.

    Thx!
  • Mofarguru
    #669
    Köszönöm a válaszaid, tudtál segíteni. :) Utána fogok nézni az általad ajánlott oldalaknak.
  • fluency
    #668
    Leszögezem így az elején, már nem játszok a játékkal. :)
    A dark knight-hoz kell a Heavensward kieg, egy lvl50-es karakter és a 2.55-ös patch sztori küldetése. Szóval, amíg nincs meg a kari meg a sztorit sem toltad ki, sztem nyugodtan várhatsz vele.
    Arra a kérdésre, hogy milyen classal érdemes kezdeni csak idézni tudok (mivel sose volt DRK-m) : "(Optional but actually mandatory) Know the basics of tanking from experience with Warrior or Paladin and understand that DRK is not a damage class but a tanking class."
    A magyarok kérdésre javaslom a 656-os hozzászólás megtekintését.
    Remélem azért tudtam valamit segíteni. Ez a két link még segíthet (ha eddig nem mentetted volna el őket): https://www.reddit.com/r/FFXIV ; http://ffxiv.consolegameswiki.com/wiki/FF14_Wiki
  • Mofarguru
    #667
    Helló!

    Köszönöm a válaszod. A Black Mage-en túl vagyok illetve az előfizetés is megoldódott. Viszont volna még két kérdésem. Ha az EU szervereket nézem csak (jól látom, hogy csak ezek közül lehet választani?) akkor melyik az ideális választás? Jó lenne magyarokkal is összefutni. Továbbá még egy olyan kérdés, hogy érdemes beruházni a Heavensward kiegbe? Csak mert tudtommal az "endgame" után van létjogosultsága. Viszont mivel úgy döntöttem, hogy a main karim egy Darknight lesz, innen jön a kérdés ami a Heavensward-ot illeti. Viszont ami a Darknight-ot illeti, milyen fajjal érdemes elkezdeni? Illetve mivel a Darknight ugyebár nem egy job, milyen class-al érdemes kezdeni amiből majd az lesz?

    Előre is köszönöm!
  • fluency
    #666
    30 nap utánni játék mindeképpen előfizetést igényel. Ez két féle lehet: Standard 13 euro (8 karakter szerverenként) vagy Entry 11 euro (1 karakter szerverenként) egy hónapra.
    A kasztok itt úgy működnek, hogy kézbe veszed az adott fegyver típust és a fegyvernek megfelelő kasztra váltasz. Páncél általában új kell. Kivéve ha az előző kaszt tudta használni az adott kaszt páncél típusát.
    Ha Black Mage-t akarsz csinálni, akkor 30 Thaumaturge kell és 15 Archer. Ha megvan a két kaszt szintje, akkor felveheted a Black Mage küldit, ami után kapsz egy itemet, amit felvéve "beállsz" az adott job-ba.
    ezt olvasd át
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2016.09.18. 16:04:23
  • Mofarguru
    #665
    Szevasztok srácok!

    Srácok volt egy két kérdésem a játékot illetően (amúgy PS4-en tolom).

    - Black Mage-et szeretnék kreálni amihez ugyebár lvl30 THA / lvl15 LAN kell. Na szóval az lvl 30 már megvan a kérdés, hogy miképp kell mellette felhúzni egy lancert is lvl15-re? Ez nekem valahogy nem egyértelmű? Nulláról kell indulni és addig csak a LAN class képességeit kell használni míg el nem éri a megfelelő szintet? Viszont ilyenkor külön gear kell neki (gondolom)? Hogy is van ez egész pontosan?

    - Továbbá még egy kérdés, lassan lejár a 30 napos free periódus, utána, hogy s miképp (és legfőképp mennyit) kell majd leszurkolni a havi díjért?

    Egyelőre ennyi lett volna.

    Thx!
  • Ghalesh
    #664
    PS4-gyel játszik valaki? Controllerrel milyen a játék? Illetve hol vannak a magyarok leginkább? Aktív guild?

    Tudom, hogy ez a pc-s fórum, de mivel teljesen cross platform a játék, ezért hátha nem annyira offtopic.
  • Dhari98
    #663
    sziasztok ! :) Odin szerveren vagyok, van már pár 60-as classom és egy német Free Companyben vagyok, jó emberekkel ! :) aki esetleg találkozik velem ( Dharitri Saudamini ) nyugodtan írjon vagy bármi ! :) jó lenne találkozni magyarokkal FFben ^^
  • Sáska
    #662
    koszi a tippet, de tulajdonkeppen mindegy, hogy nemzetkozi tarsasaggal jatszom, vagy magyarokkal; ujra mar nem kezdenem, mert eleg casualban nyomom, meg csak lvl20 vagyok, de ez is sokaig tartott (heti 2-3x tudok jatszogatni).
  • Spaceghost
    #661
    Ja, hát, úgy akkor nehéz lesz magyarokkal összefutni. Ha még nem játszottál túl sokat, akkor még kezdhetsz újat, persze csak ha magyarokkal szeretnél játszani.
  • Sáska
    #660
    Ha jol latom, a Moogle szervert valasztottam, amikor a trialt elkezdtem.. :)
  • Spaceghost
    #659
    Melyik szerveren kezdtél el játszani? Zodiarc-on és Cerberus-on tudsz csatlakozni magyar klánhoz, elég segítőkész mindenki.
    Utoljára szerkesztette: Spaceghost, 2016.03.16. 14:33:25
  • Sáska
    #658
    megoldottam.
  • Sáska
    #657
    Egy kis segitseget szeretnek kerni :)
    lvl18-as cojurer vagyok, es valahol olvastam, hogy 15-os szinttol (?) lehet job-ot tanulni; scholar iranyba szeretnek menni, de nem tudom, hogyan kene?
    Valamint, azt el tudja valaki mondani, hogyan lehet "Lavender Bed"-be eljutni? A hajo valamiert nem megy oda.. :)
    Ez az egy questem van, es nem nagyon tudom, merre kene menni.. :)

    Koszi
  • Spaceghost
    #656
    Cerberus-on is van magyar társaság, Sargantaras-on is vannak még páran, de amióta van EU-ban is szerver sokan átköltözek inkább Cerberus-ra. Itt van egy csomó infó: FF 14 fórum Én most vetettem bele magamat újra, ha valaki PvE MMO-t keres, rengeteg tartalommal, akkor ez az az MMO, ami teljesen kiszolgál mindent. Elég jól össze van rakva, szép, nincs FPS probléma (városban meg se mozdul az FPS számláló amikor 40 ember van egyszerre a képernyőn), alacsony a gépigény.
    Amúgy tényleg nem annyira keleti, tényleg csak a karakterek azok, a Final Fantasy világ jellege miatt, amúgy meg teljesen olyan mint egy nyugati MMO. Jó lenne, ha többen rákapnának, mert rengetegen játszanak vele, de igazán akkor lenne izgi, ha a nagyobb raideket is magyar társasággal lehetne tolni. Főleg egy WoW-ból kiábrándult játékosnak lehet igazán felüdülés az egész, vagy hasonlóakból, pl Wildstar, Rift, SWTOR, ilyesmik.
    Utoljára szerkesztette: Spaceghost, 2016.03.03. 14:42:20
  • Gerileveri
    #655
    Vagyunk jó páran, de igazából saját face csoportunkban és TS3-unkon kommunikálunk. Zodiarkon vagyunk kb 10 aktív fővel, lelkesen toljuk. Baráti társaságként kezdtük, de sokan jöttek más szerverekről azóta. Van több házunk, léghajónk, sok fullos karakter, krafterek is természetesen. Kazuár a társaság, de a nagy részünk MMO veterán szal a legdurvább endgame-en kívül mindent meg tudunk már csinálni saját erőből.
  • silencemonthy
    #654
    Valóban ez tényleg egy nagyon jó MMO, viszont ami miatt nem pörög ez a fórum az, hogy szerintem csak pár ember játszik vele magyarországon . Ennek az oka szerintem, hogy sokan túl keletinek tartják ( hozzáteszem szerintem nem az), és a másik fő oka az hogy havidijas. Hirtelen nem is tudnék mondani más játékot ami még havidjas modellel életben van. Még mielőtt rávágnátok hogy a WoW, na az már nem havidijas mivel ingame goldért meg lehet venni az előfizetést, és ezáltal a fejlesztők csak több pénzt szednek be mivel aki aranyért játszik , annak az előfizetését valakinek meg kellett venni majdnem 2x annyiért . Ilyesmi megoldással sokkal többen játszanának ezzel a játékkal és jobban pörögne ez a forum is. Kár érte pedig nagyon szerettem.
  • Sáska
    #653
    Unalmamban kiprobaltam a free trialt és azt kell hogy mondjam, egesz megtetszett ez a jatek..
    Conjurerrel kezdtem es scholar szeretnek lenni, de meg nem jottem ra, hogyan specializalodjak..
    Amugy ez a forum. Miert nem porog? Maga a jatek eleg igenyesnek tunik, es alacsony szinten is sok embert lattam (lvl 16 vagyok).
  • Spardas
    #652
    Ha jól tudom annó egy magyar rajongói oldalt a Chaos Realm-en a Shiva-t jelölte meg magyar szervernek?
  • Gerileveri
    #651

    Mint tudjátok az EU szerók végre fizikálisan is az EU-ba kerültek, drámaian javult a játékélmény.
    Szépen lépjük az FC rankot (6), várunk minden értelmes emberkét :)
    http://eu.finalfantasyxiv.com/lodestone/freecompany/9229283011365733723/
  • Shion
    #650
    Persze gyere, szívesen segítünk. Geri a 642-es hozzászólásában leírt pár kontakt-ot, akinél be tudsz kerülni a társaságba, onnan már egyszerűbb a kommunikáció.

    A következő pár napban én nem leszek gépközelben, mivel D&D szerepjáték táborba megyek. Csak vasárnap délutántól leszek újra, onnantól tőlem is lehet kérdezni bátran :)
  • Niflheim87
    #649
    Köszönöm a gyors válaszadást. Ha nem gond szivesen mennék akkor hozzátok a Zodiark-ra és fogadnék minden tanácsot örömmel. Elkezdtem leszedni, de majd komolyabban csak holnaptól tudom megnézni.
  • Shion
    #648
    A 14 napos trial-al level 20-ig tudod megnézni a játékot, de kezdésnek már ez is jó, mivel egyetlen egy karakterrel bármelyik és akár összes class-t kipróbálhatod egyszerre. Itt nem szükséges ezer altot készíteni, egy karakter mindent megtanulhat idővel. A class-ok közötti váltáshoz elegendő a fegyvert lecserélni, az minden class részre fix típus.

    FF XIV: A Realm Reborn az alapjáték és Heavensward a kiegészítő. Az alapjáték megvásárlásával kapsz 30 nap játékidőt és level 50-ig meg tudod nézni a játéktartalmat. A kiegészítő 60-ig enged fejlődni, ez most a maximum szint.

    Most hétfőn költöztették át fizikailag az EU szervereket Európába (úgy hallottam Angliába), így most már nem érdemes USA szerveren elkezdeni játszani. EU szervereken csak a Zodiark szerveren tudok "népesebb" magyar társaságról, kettő guildben (itt Free Company-nak hívják) van 10-10 fő. USA szerveren ragadt egyelőre a Fekete Sereg, ők az ingyenes költöztetés lehetőségére várnak, hogy EU-ba átjöjjenek ők is.

    13 EUR/hó a havi díja a játéknak, tehát a szokásos MMO havi díj.
  • Niflheim87
    #647
    Sziasztok!

    Kaptam egy email egy 14 napos trialról gondoltam megnézem milyen a játék, viszont érdeklődnék hogy ha megtetszik mivel sok része van melyiket kell megvenni elég e a XIV -est hogy minden content benne legyen? melyik szerveren van sok magyar? és mennyi forintban 1 hónap játék idő?
  • Jinchuu
    #646
    Leállitották, majd ha megvolt a szerver transfer utána menni fog.
  • Jockey
    #645
    character transfer nem mukodik ha jol latom, nem is fog?
  • Jinchuu
    #644
    Most lesz októberben, azt hiszem 19-20-án a szerver költözés.