121
  • boond
    #40
    "Aha, persze. Volt ám ott susmus, hogy köze nem volt hozzá, csak megvette a valódi író hallgatását egy jól irányzott szerződéssel."

    Na menyél el ám, a tudod hova, most írtam belőle szakdolgozatot, csak tudom hogy volt. (És még nagy vonalakban emlékszem is rá...)

    Nem kellene sok baromságot összehordani.

    "Látva mit művelt azóta, pl EpI, azt kell mondanom, hogy nem csak hihető, de hótziher a sztori. Még csak utánozni sem képes, azért is lóg ki annyira a lóláb."

    Alapvető különbségek vannak a 2 trilógia, között ez nem véletlen, de ebben semmi összeesküvés elmélet nincs... (ki kell ábrándítsalak)


    ""Viszont a 3 részből kihagytak fontos dolgokat :()"
    Apád nagy pilóta volt, amikor megismertem (mondta Obi-Van Luke-nak a birodalom visszavágban) ... aha, úgy 1 méter 10 - 1.20, egy nyert versennyel? :D GIGALOL"

    Igen DE HÁNY ÉVESEN MIKET MŰVELT MÁR! eszetlen, gondolkozz! egyébként meg nem erre gondoltam, hanem pl a lázadás születésének a kihagyásáról, és még egy csomó mindenről ami nem került bele végül a filmbe (de leforgatták, és némelyik fontos lett volna) Ezért valószínűleg a könyvet is elfogom olvasni...

    ""Heh ha te ott lettél volna annak idején az egyik legnagyobb ellenzője lettél volna a filmnek, mint ahogy voltak is az akkori Stúdió vezetői."
    Mármint az EP4-nek butuska, mert a következő 2 részért úgy imádkoztak neki"

    Természetesen arra gondoltam mikor elmondták a terveket a studiónak, akkor még nem tudták hogy sikeres lesz!.

    "Valahol nagyon el vagy tévelyedve fiacskám. A birodalom visszavág esetén be sem próbálkozott azzal, hogy ő írta. Bizony nem ő írta.
    Az 5-6-ot ugyanaz írta (6-ra azért mint író rátetette a nevét)
    Sőt, 5-6-nál már a rendezéssel sem próbálkozott be, ugyanis túlzottan el volt foglalva azzal, hogy mire költse az előző részből befolyó pénzét és hogy fialtassa a "mercsendájszolással"."

    Ez nem fedi a valóságot, igaz hogy nem foglalkozott úgy az 5-6 résszel ahogy a 4-el, de amit írtál utána az már nem.

    "EZ A F.SZ NEM OLVASTA A KÖNYVEKET? MÉG AZ ELSŐ 3-AT SEM ???? " ezen azért nevetek mert a 3 rész egészen biztosan a forgatókönyven alapul (előbb olvastam)


    "És igen, a Thrawn trilógiát mint folytatást 20 éve meg tudta volna már csinálni mint film, de mivel más írta (és más is tudja), ezért egója nem engedte."
    Az még nincs is 20 éve LOL XD
  • Zsolt1980
    #39
    A Coruscant nevet, és azt, hogy az egy bolygóváros, ami ráadásul a volt Köztársaság, illetve a Birodalom fővárosa, még a Trawn-trilógia megírása előtt kapta a nevét, azt hiszem több könyvben is szerepelt ez így, még a VII.-VIII.-IX. részek előtt.
  • Zsolt1980
    #38
    "...ugyanis az sokkal nagyobb költségvetést kívánna meg a tervezetnél."

    "A rendező/producer bevallotta, hogy maga sem hitte volna, hogy ilyen nagyszabásúvá válik a pár éve fogant elképzelés."

    Hmm.Ez érdekes.Én több, mint másfél évtizede már gondoltam rá, hogy Lucas helyében az Eredet Trilógia alatt már csináltam/csináltattam volna egy élőszereplős SW Univerzumos tévésorozatot, amit folytattam volna a III. rész után is.
    A lényeg az, hogy már akkor is teljesen nyilvánvaló volt, hogy egy ilyen sorozat egyes részei jóval többe kerülnének egy átlag sorozat részeitől.
    Jelenleg egy átlag tévéfilm, legyen az (helyi tv csatorna) televíziós tévéfilm, sorozat, vagy hollywoodi stúdió által forgatott sorozat(rész)(vagy akár tévéfilm; azt is készítenek olykor) tévésorozat, tvfilmenként/részenként 4 millió dollárba kerülnek.
    Ne értem ezt!
    Nem számoltak azzal, hogy többe kerül(ne) egy-egy rész?
    Az olyan minosorozatok, mint Az elit alakulat 10 része 125 millió dollárból készült, azaz részenként 12,5 millió volt egy rész elkészítése, igaz, átlagba kell ezt érteni, hiszen ne feledjük, hogy a legrövidebb rész hossza úgy 50 perc környékén volt, míg a leghosszabb részé 7-egyvalahány perc volt.Vagy ott a másik Spielberg-Hanks háborús minisorozat-a címe most nem jut eszembe, bocsi-, ami az eddigi legdrágább minisorozat-sőt, tévés produkció valamennyi féle tévés produktumok közül-a nemzetközi televíziózás történetében a maga 150 milliós gyártási költségével (és ebben még nincsen benne a promóció és a marketing).
    Az is igaz, hogy a Spartacus:Vér és homok például részenként egy millióból készül, de az azért is van így, mert ne feledjük, hogy egy friss, fiatal csatorna, illetve produkciós cég készíti, utóbbi még nem mutatott fel a támogatók, bankok részére nagy, főleg nem különösen nagy sikerű/nézetségű sorozatot, és így nem is tudtak szerezni a több pénzt erre a sorozatra.
    A Spielberg-Hanks sorozat címe:The Pacific-Hős alakulat!:-);-9:P
    azt sem értem, hogy Lucas hogyhogy nem "hitte volna", hogy nagyszabásúvá válik ez az elképzelés?Pont ő??? :O
    Fura...
  • semmikozod
    #37
    Nagyon hülye vagy. Javaslom nézd meg ezt. www.redlettermedia.com
  • Axlkenobi
    #36
    Amúgy Lucas még jófej is volt az EU-val nem egyszer:

    A Jedi Visszatér első forgatókönyv verziójában még nem volt Endor, hanem a Galaxis fővárosa, Had Abbadon szerepelt, ami körül két épülő Halálcsillag keringett. Ott lett volna a végső csata. De akkor ez technikailag kivitelezhetetlen volt, így dobta Lucas az egészet és kitalálta az Endor nevű erdőbolygót.

    Később, mikor Zahn írta a Thrawn regényeket, felhasználta a bolygóvárost, de átnevezte Coruscantnak. Aztán mikor Lucas az új trilógián dolgozott, már meg tudta valósítani az elképzeléseit, így a bolygó méretű fővárost is és megtartotta hozzá Zahn elnevezését. Szerintem ez nagyon tiszteletre méltó dolog volt az íróval szemben.
  • Axlkenobi
    #35
    Az egészben az a legjobb, hogy mikor az új trilógián kezdett dolgozni felmerült benne az ötlet, hogy a II. és a III. részt más rendezőkre bízza, mint a régi trilógiánál. De gyorsan meggondolta magát, mert tudta, hogy úgyis ő irányítana mindent a háttérből és ahogy ő fogalmazott egy interjúban, "csak eggyel több emberrel kellene vitatkoznia".

    A Birodalom és a Jedi esetében is ez volt: a Birodalomnál kiélezett vitái voltak Kershnerrel, mert az ment volna a feje után, de Lucas meg tudta, hogy ő mit akar. Ráadásul még a társíró, Lawrence Kasdan sem állhatta Kershnert, hogy az bele akar szólni a sztoriba. Ezért az eredeti tervvel ellentétben - Lucas csak az effektekkel foglalkozik és Kershner vezényli a forgatást - Lucas leutazott a forgatásra és végig jelen volt, hogy felügyelje és irányítsa azt is.

    A Jedinél már egy fiatal srácot, Richard Marquandot választotta, mert ő nem ellenkezett vele, hanem végig úgy csinált mindent, hogy Lucas akarta.

    Igazából visszagondolva, teljesen felesleges volt Kershner és Marquand szerződtetése, mert többnyire csak szócső voltak Lucas és a stáb között. Ez az oka, hogy az új trilógiánál egyedül rendezte mindhárom részt.
  • boond
    #34
    Igen ezért írtam lehetséges, meg lehetne kifejezéseket (ha jól emlékszem)
    amúgy egyetértek veled:
  • boond
    #33
    Sőt mit több úgy tudom egy személyben volt, író/producer/rendező, és operatőr (is akart lenni)

    De ezt így nem bírta sokáig, ezért is hívta segítségül egyik régi ismerősét, akivel már korábban dolgozott együtt.
  • Axlkenobi
    #32
    Igazad van, mondjuk, ha belegondolok, azt sem tudom, hogy eddig minek fecséreltem rá az időt.
  • Axlkenobi
    #31
    Marha szórakoztató egyébként, hogy mennyi hülyeséget hord össze. :-DDD

    Ja, lehet, hogy Trekkie a srác. :-DDD

  • kissssss
    #30
    hagyjad csak csinálja a fesztivált(igaz baromi jól)valószínűleg nemsokára megunja.
  • Papichulo
    #29
    Igen, en is igy tudtam, ezert csodalkoztam.

    Biztos azert csinalja mrzed001 a kotekedest, mert o Trekkie es nem birja elviselni, hogy egy ISD-II egyedul lenyomna a teljes UFP flottat :)
  • Axlkenobi
    #28
    Nincs erről semmilyen rendes forrás, mert pár kocka agyszüleménye.

    A történetet mindkét esetben George Lucas találta ki, majd a forgatókönyvet Lawrence Kasdan írta meg, melyet végig felügyelt Lucas. A Birodalmon még rövid ideig az elején dolgozott Leigh Brackett is, de ő meghalt, az ő helyét vette át Kasdan anno.
  • Axlkenobi
    #27
    Ja és akkor még egy kis adalék ahhoz, hogy a gonosz csúnya Lucas nem vette figyelembe a regényeket:

    A világ első EU Star Wars regénye 1978-ban jelent meg Alan Dean Foster tollából, a címe Splinter of the Mind's Eye volt, magyarul Jedi Kristály, vagy Erőpróba címen találkozhattunk vele. Ez az IV. rész után játszódik egy bolygón, aminek asszem Mimban a neve. Leia, Luke és a droidok szerepelnek benne. Leia és Luke nem tesók, a végén felbukkan Vader és Luke végez vele. Na, akkor ezek szerint a csúnya Lucas elba**ta a Birodalmat is, mert nem vette figyelembe a regényt, nem igaz? :-DDD
  • Papichulo
    #26
    Tudnal esetleg valami forrast/linket adni arrol, hogy nem Lucas tortenetei alapjan keszult az ESB es a ROJ? Errol sehol sem hallottam, erdekelne.
  • Axlkenobi
    #25
    Öregem, ez már a humor netovábbja. Az összeesküvéseid már a Da Vinci kódot is felülmúlják. :-DDDD Nem ő találta ki, hanem megvette gonoszul egy másik írótól. Anyáááám! :-DDDD

    A többin is jót derülök, mert pl. szemmel láthatólag semmit nem értettél meg a történetből és annak összefüggéseiből sem, ha már a két trilógia közti kölönbség és hasonlóság szóba kerül.

    A Birodalom Visszavág elkészítéséről még mindig semmit sem tudsz. Felhozod az írókat, de még azt sem vágod, hogy a stáblistán a kredit az egy dolog. A Birodalomnál ki van írva Leigh Brackett neve is, aki alig pár hétig ha dolgozott a szkripten, mert meghalt, Isten nyugosztalja. Ennek ellenére a neve ki van írva, pedig nem hinném, hogy sokat hozzátett a dologhoz.

    A Holiday Special pedig a leggázabb példád, mert pont semmi köze nem volt hozzá, azon kívül, hogy pénzelte. Elkövette azt a hibát, hogy nem felügyelte és egyáltalán nem foglalkozott vele. Ideje sem volt rá, hiszen már a Birodalmon dolgozott.

    Ez a f*sz nem vette figyelembe a "hivatalos" könyveket... Erről pofázok. Azok csak az EU részei, egyáltalán nem "kanonizáltak". Azok más írók termékei, akik kiszélesítik az univerzumot, ennyi és nem több. Van, aki szereti az EU-t és van aki nem. Ilyen egyszerű. De attól még nem lesz hivatalos. Csúnya is lenne, hogy ha xy író regénye határozná meg, hogy az eredeti alkotónak mihez kell igazodnia.

    Amúgy már kezd összeállni, hogy mi ez a dolog. Pár kocka annak idején megálmodta az új trilógiát a fejében még a bemutató előtt, sok-sok birodalmi indulóval meg TIE vadásszal és "fúú de kemény lesz meg darkos". Aztán nem jött be és valamelyik vérpistike előállt ezzel az összeesküvés elmélettel, hogy "nem is George Lucas találta ki az SW-t, hanem csak ellopta a gonosz, meg, hogy a legjobb részhez nincs is köze". :-DDDD Ez állati jó, amúgy tán valami amerikai hülyegyerek még egy könyvet is írt erről, mintha PDF formában már találkoztam volna vele. Zseniális. Lehet, egyszer el kéne majd olvasnom, ha nagyon unatkozom. :-DDD
  • boond
    #24
    Azért abba is gondolatok bele, hogy összességében nem 1 hanem akár több film költség vetése lenne a teljes sorozat (a részektől függően.) Ha a terveik szerint akarnák kivitelezni, és azt nem fedezi az erre rendelkezésre álló összeg.
  • mrzed001
    #23
    "Ő találta ki" ... ezt mások nem merik ilyen egyértelműen kijelenteni

    "Forgatókönyvíró George Lucas (történet)"
    Aha, persze. Volt ám ott susmus, hogy köze nem volt hozzá, csak megvette a valódi író hallgatását egy jól irányzott szerződéssel.
    Látva mit művelt azóta, pl EpI, azt kell mondanom, hogy nem csak hihető, de hótziher a sztori. Még csak utánozni sem képes, azért is lóg ki annyira a lóláb.

    "Az első részek meg nem véletlenül nem olyanok mint a régi 3 rész."
    Nem véletlen, minden filmre rá lehet ismerni az írójáról (bonyolultság, párhuzamosság, sztorivezetés ...).
    Az első 3-nak meg köze nem volt e téren a második 3-hoz

    "Viszont a 3 részből kihagytak fontos dolgokat :()"
    Apád nagy pilóta volt, amikor megismertem (mondta Obi-Van Luke-nak a birodalom visszavágban) ... aha, úgy 1 méter 10 - 1.20, egy nyert versennyel? :D GIGALOL

    "Heh ha te ott lettél volna annak idején az egyik legnagyobb ellenzője lettél volna a filmnek, mint ahogy voltak is az akkori Stúdió vezetői."
    Mármint az EP4-nek butuska, mert a következő 2 részért úgy imádkoztak neki

    ""Nem véletlen a Birodalom Visszavág volt a leghangulatosabb ... mert igen kevés köze volt hozzá"
    puff, Pont, hogy ahhoz volt a legtöbbköze, a másik két résznél már kisebb szerepet vállalt."

    Valahol nagyon el vagy tévelyedve fiacskám. A birodalom visszavág esetén be sem próbálkozott azzal, hogy ő írta. Bizony nem ő írta.
    Az 5-6-ot ugyanaz írta (6-ra azért mint író rátetette a nevét)
    Sőt, 5-6-nál már a rendezéssel sem próbálkozott be, ugyanis túlzottan el volt foglalva azzal, hogy mire költse az előző részből befolyó pénzét és hogy fialtassa a "mercsendájszolással".

    De ha tudni akarod, hogy milyen zseniális író is ő, és mekkora rendező, akkor nézd meg a Star Wars Holiday Special-t
    Na azt ő csinálta, egymaga. Letagadhatatlanul. Akkora szar lett, hogy szégyenében minden kópiát bezúzatott ...

    "Végül is minden napos, hogy egy film 30 év után is töretlen sikernek örvend, sőt talán még jobban mint előtte..."
    A töretlen sikert a 4-5-6 részek alapozták meg (amiből ugyebár egy részt sem ő írt).
    Az 1-3 vetítését követően a könyveket is olvasott fan-ek úgy jöttek ki a moziból, hogy
    EZ A F.SZ NEM OLVASTA A KÖNYVEKET? MÉG AZ ELSŐ 3-AT SEM ???? (a "sajátját"). És a többi canon könyvet? Hogy a f.szba képes a 20 éve megjelent hivatalos könyvekkel ellentéteset alkotni, az ott leírtakat semmibe venni?

    És igen, a Thrawn trilógiát mint folytatást 20 éve meg tudta volna már csinálni mint film, de mivel más írta (és más is tudja), ezért egója nem engedte.

    Szóval jó ember ám.
  • Axlkenobi
    #22
    Ja igen, egy érdekesség:

    Valaki lentebb írta a Zahn-féle Thrawn trilógiát, mint "hivatalos folytatást". Nos, ez nem egészen így van, mert rajtunk kívül sehol nem jelent meg úgy ez a három regény, hogy VII.,VIII. és IX. rész. Ezek ugyanúgy az EU (Expanded Universe) részei. Amúgy az EU-ban az a király, hogy minden rajongó azt fogad el és azt szeret belőle, ami neki tetszik és ez így jó. Viszont szentírásnak egyiket sem szabad venni, mert ha Lucas előáll bármilyen sztorival, ami ezeket átírja, akkor az ő verziója a hivatalos. Ami megint csak helyes, mert ő az alkotó.
  • Axlkenobi
    #21
    Basszus, öregem. :-DDD Ennyi butaságot egy hozzászóláson belül... ez már művészet! Elvenni az alkotótól, amit létre hozott. Arra gondoltál már, hogy az alkotója tudja a legjobban, hogy miről szól? Foster és főleg Zahn... Ha szerinted Timothy Zahn hozzáértő, akkor alighanem vagy nem láttál soha egy Csillagok Háborúja filmet sem, vagy fogalmad sincs, hogy mitől Star Wars a Star Wars. Én bírom Zahn regényeit, de kb. annyi SW-hangulat van bennük, mint a Barátok köztben. Zahn regényei jól megírt sci-fik, amikben Csillagok Háborúja karakterek vannak, semmi több.

    Alig van köze a Birodalomhoz? Ha nem tudsz semmit a film elkészültéről, akkor ne írj butaságokat. Hála a jó Istennek, hogy sokkal több köze van hozzá, mint egy átlagos producernek a filmjéhez, ha Lucas nem szól bele a rendezésbe, talán soha el sem készül az a film, főleg ha tekintetbe vesszük Gary Kurtz producer tutyimutyiságát és Irvin Kershner lajhárokat megszégyenítő, milliókat elfecsérelő munkatempóját.

    Az, hogy "horgasnak" nevezed, gondolom arra utalna, hogy zsidó, de ki kell ábrándítsalak, hogy nem az.

    "Ez George Lucas." - Nem, ez nem George Lucas, ez pusztán egy trendi, mindent és mindenkit élből fikázó, "jaj de kemény vok ám" vérpistike hőzöngése, semmi több.

    Amúgy szeretem a hozzád hasonlókat, mert mindig jót derülök, hogy mennyi kreténséget bírtok összefirkálni egy film kapcsán. :-DDD
  • boond
    #20
    Igen az American Graffiti egy nagy filmje (az első nagy sikerül filmje) úgy tudom ezen alapszik az összes többi ilyen stílusú film, mivel ez votl az első ilyen film.

    A Thx viszont nem jelentős, még Lucas szerint se. (ez utóbbi bukásnak is elkönyvelhető)
  • boond
    #19
    Azt csinálja amit szeret, ami érdekli. ÉS így is eléggé átformálta a világot, ezzel az egyik jelentős alkotással is.
  • boond
    #18
    "elellene venni a licenset" Ő találta ki, jó hogy nem más módja meg hogy csinálja... Egyébként meg: Forgatókönyvíró George Lucas (történet)

    Az első részek meg nem véletlenül nem olyanok mint a régi 3 rész. (haverom szerint a régieket is úgy kellene megcsinálni mint a 3 rész pl) Szerintem nem, pont ez a lényege.
    (Viszont a 3 részből kihagytak fontos dolgokat :()
    Így inkább adjanak ki egy extra változatot ahol ezek a jelenetek már benn vannak (egy csomó leforgatásra került)


    "Amit művelt (már az Ep6-ban elkezdte) ez a mocskos horgas féreg, az szörnyű."
    Heh ha te ott lettél volna annak idején az egyik legnagyobb ellenzője lettél volna a filmnek, mint ahogy voltak is az akkori Stúdió vezetői.

    "Nem véletlen a Birodalom Visszavág volt a leghangulatosabb ... mert igen kevés köze volt hozzá"

    puff, Pont, hogy ahhoz volt a legtöbbköze, a másik két résznél már kisebb szerepet vállalt.

    "Sokat tett a SW születéséért ... de még többet a SW haláláért."

    Végül is minden napos, hogy egy film 30 év után is töretlen sikernek örvend, sőt talán még jobban mint előtte...
  • Papichulo
    #17
    Sajnos az SW EU elegge inkonzisztens lett es a konyvek szinvonala is nagyon hullamzo. Szerencsere azonban nincs hiany a space opera stilusban es vannak szinvonalasak is.
  • Papichulo
    #16
    Erdekes, hogy az American Graffiti-t es a THX1138-et, mindenki elfelejti. Hatalmas filmek, foleg a maguk koraban.
  • winnie
    #15
    "inkább a 7-8-9. részt csinálja meg!"

    olvass könyveket. tovább tartanak, szórakoztatóbbak, mint egy 2 órás filmtabletta. van sok sw-könyv. ne akard, hogy a szádba rágják a képekkel a történetet.
  • boond
    #14
    Idézet "Nem lesz több rész ennyit akartam elkészíteni és el is készítettem" -mondta egy interjúban Lucas.

    Ha meg minden áron folytatást akarsz tessék:
    * Heir to the Empire – A birodalom örökösei (1992)
    * Dark Force Rising – Sötét erők ébredése (1993)
    * The Last Command – Az utolsó parancs (1993)

    Ezt úgy tudom elfogadta folytatásnak (is akár). Amúgy én olvastam és jó.
  • boond
    #13
    Csak azt ne....
  • boond
    #12
    Nos én már eredetileg is úgy tudtam hogy nem lesz élőszereplős, mert túl drága, később jött a mese, ezen okok miatt.

    Amúgy nem tudom hogy jó lenne-e egy sorozat...
  • winnie
    #11
    ja. nem sokat. csak kitalálta indiana jones-t meg rendezett egy 5 oscarra jelölt filmet, aminek biztosan nem is ismered a címét. és létrehozott egy olyan számítógépes animációkkal foglalkozó céget, amivel a legfontosabb látványfilmeket alkotta meg.
  • JASON13
    #10
    Lucas mikor megy nyugdijba? Star warson kívül nem sokat tett az asztalra... eléggé egy begyöpösödött fazon.
  • Narxis
    #9
    Dobjátok össze neki a pénzt és akkor lesz sorozat...
  • mrzed001
    #8
    Én már az EpI után azt mondtam, hogy ettől az embertől meg kellene vonni a SW liszenszeket, és odaadni valaki olyan hozzáértőnek mint Foster (első Ep4 írója), és/vagy Zahn (legjobb SW könyvek írója)

    Amit művelt (már az Ep6-ban elkezdte) ez a mocskos horgas féreg, az szörnyű.
    Nem véletlen a Birodalom Visszavág volt a leghangulatosabb ... mert igen kevés köze volt hozzá.

    Az új Ep-oknál ahogy járkált körbe a forgatáson és pecsételgette az ezt elfogadom, ezt nem ... hát a hányinger kerülgetett.
    Sokat tett a SW születéséért ... de még többet a SW haláláért.
    Ez George Lucas.
  • Stonee
    #7
    nem is kell vmi gagyi sorozat. inkább a 7-8-9. részt csinálja meg!
  • vg
    #6
    Napokban láttam a 2005-ös, harmadik részt HD verzióban, és nem mondok hülyeséget azzal, hogy a filmben lévő kicsit is távolabbi szereplőkről teljesen lehetett látni, hogy animáltak. Lucas folytathatná a történetet régi (fiatal)szereplőkkel, animálva, mint a Christmas Carol filmben láthattuk. Vagy ilyesmi.
  • Ender Wiggin #5
    Ha a produktumait, mint rajongó utáltad volna, akkor lenne megalapozott a felháborodás. De mivel szeretted, megkaptad a pénzedért, amit akartál, nem?
  • Kopiati
    #4
    Ha végignézitek megértitek miért került ki ez a vidi ide:
    Indiana Jones
  • Kelta
    #3
    vazeee..keresett az összes star wars cuccal,filmmel, vagy 3milliárd dollárt, és azt mind tölünk rajongóktól kapta....és akkor beetet minket, aztán lesz@rja??? tegye csak bele a lovéját...nehogy már kitalálja, hogy veszteséges lenne....fél világ tv csatornái megvennék az biztos..k@pja be lucas egy méretes póni faxát...
  • Mister
    #2
    40.000 Ft-os jegy mellé ne Lucas legyen már ott, hanem Natalie és Keira... :)
  • endrev
    #1
    Léccilécciii!